Rusko

Pamiatky Dzhankoy: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho turistov nikdy nepočul o takom malom, ale veľmi dôležitom meste na krymskom polostrove, ktorého názov sa prekladá ako "sladká dedina". To nie je prekvapujúce. Koniec koncov, nie je žiadne morské pobrežie s nádhernými plážami. V skutočnosti sa táto osada vyvíjala iba počas výstavby významnej železnice.

Je to nadnárodné mesto, ktoré je takmer obývané 40 tisíc obyvateľov, Neexistujú žiadne výškové budovy, ale existujú veľmi malebné krajiny. Toto miesto je ideálne pre oddychovanie od hlučného davu. V meste Dzhankoy sa môžete uspokojiť s teplým slnkom od mája do septembra. Hoci je mesto vzdialené len 93 km od mesta Simferopol, ceny ubytovania a služieb nájmu príjemne prekvapia cestujúcich.

Budova železničnej stanice

Nedávno zrekonštruovaná izba teraz spĺňa všetky požiadavky modernej stanice. Okrem toho vonkajšie prevedenie vyzerá veľmi pekne.

Katedrála príhovorov

Konštrukcia katedrály sa začala v roku 1990, 81 rokov po tom, ako bol v tejto dedine postavený prvý kostol na počesť ikony Najsvätejšej teológie Tikhvina. Stará stavba je dávno preč, pretože bola zničená ihneď po revolúcii.

Teraz sa katedrála uctieva, udalosti sa konajú pre študentov nedeľných škôl. Odtiaľ môžete ísť na organizovaný výlet do zaujímavých miest na Kryme.

Miesto: Luxemburská ulica - 33.

Kláštor Krista Spasiteľa

Asi najobľúbenejším miestom medzi cestovateľmi. Môžete sa k nemu dostať po úzkej ceste alebo po ceste, ktorá vedie k malému zostupu. Na území kláštora žije iba 5 ľudí: opát a mnísi. Je otvorená návštevníkom, ale musíte najprv požiadať o povolenie obyvateľov tohto miesta.

Táto budova je nezvyčajná v tom, že jaskyňa bola raz náhodou nájdená vo vnútri. Výkopy ukázali, že obsahuje pozostatky starých obyvateľov, ktorí tu žili.

Miesto:.

Miestne múzeum Lore

Budova sa nachádza na ulici Lenin, 23. Návšteva je možná štyri dni v týždni (okrem pondelka, utorka a piatku) od 10 do 18 hodín. Prestávka od 13 do 15.

Medzi exponátmi je veľa zaujímavých archeologických nálezov, pretože táto oblasť má veľmi bohatú históriu. Na území Dzhankoy bolo veľa rôznych národov s ich kultúrou a spôsobom života.

Sú tu aj fotografie a dokumenty od začiatku výstavby železnice spájajúcej Lozovo a Sevastopol.

Miesto: Karl Marx Street - 9.

Ul. Krymskaya

Dlhá svoj vzhľad výstavbe železníc a pracovníkov, ktorí tu žili v kasárňach. Bolo to Krymskaya Street, ktorá sa stala prvou v meste. Teraz je tu veľa malých útulných kaviarní a reštaurácií v okolí (Karat, Lakomka, Dzhankoy, Zebra, Ázia a ďalšie).

Hotel "Tsarskoe Compound"

Cestovatelia, ktorí nechcú žiť v súkromnom sektore, majú možnosť zostať v hoteli s takým veľkým menom. Nachádza sa na krymskej ulici. Mimo budovu vyzerá veľmi moderne, hoci interiér nie je v súlade s pojmom "kráľovský". Rezervovať izbu vopred nebude fungovať, pretože toto miesto nemá žiadne stránky. Ale tam sú určite izby k dispozícii kedykoľvek.

Umiestnenie: ul. Krymskaya - 33.

City Park

Neexistujú v ňom žiadne mimoriadne nezabudnuteľné konštrukcie, ale samo o sebe toto miesto je ideálne pre relaxačnú dovolenku v tieni stromov. Miestni obyvatelia hovoria, že v jednej z častí parku pred revolúciou v roku 1917 bol prvý kostol tejto osady. Teraz je tu tanečný parket a pravidelne sa konajú rôzne podujatia.

Prírodná rezervácia "Kalinovský"

Na tomto mieste bude veľmi pekné chodiť pre tých, ktorí chcú vidieť pomerne vzácnych zástupcov viac ako 100 druhov vtákov. Tu tiež rastie nezvyčajná flóra charakteristická pre stepu. Sťahovavé vtáky tiež často nájdu útočisko v tejto parkovej rezervácii. Návštevníci budú mať čistý vzduch a nedostatok hluku v meste. Krásna krajina a spievanie vtákov podporujú relaxáciu.

Geotermálny zdroj

Každý môže navštíviť tento prírodný orientačný bod a zažiť liečivé účinky vody bohatej na radón. Prístup k zdroju je úplne bezplatný, aj napriek tomu, že sa nachádza na území penziónu.

Minerálna voda, obohatená minerálmi, uľahčuje stav chorých kĺbov a chrbtice. Pred návštevou je však potrebné absolvovať niekoľko štúdií, ktorých výsledky lekár vydá povolenie na zdravotné postupy.

Voda s radonom zo zdroja vstupuje do troch bazénov. Teplota v prvej je asi 70 ° C, čo nie každý môže odpočinúť. Preto sa väčšina návštevníkov stretáva v treťom umelom rybníku.

Bez ohľadu na to, ako sa človek cíti počas postupu, treba pamätať na to, že tam nemôže zostať dlhšie ako štvrťhodina. Horká pramenitá voda má príliš veľký vplyv na obehový systém.

Jami mešita

Vzhľadom na to, že medzi populáciou je mnoho moslimov, je táto náboženská inštitúcia jednoducho nevyhnutná. Vonkajšie je to nepredstaviteľný malý jednopodlažný dom bielej farby. Pravidelne hostí služby a oslavuje rôzne sviatky. Počas letných prázdnin je na základni mešity organizovaný letný tábor pre deti so základmi moslimskej viery.

Miesto: Sovkhoznaya ulice.

Pamätníky hrdinov Veľkej vlasteneckej vojny

Dzhankoy sa nestaral o druhú svetovú vojnu. Za nezávislosť tohto malého južného mesta bojovali a zomreli mnohí statoční vojaci. Preto je na ich počesť toľko pamiatok. Napríklad neoceniteľný prínos tankmanov je imortalizovaný vo forme nádrže IS-3, ktorá sa nachádza na špeciálnom podstavci na ulici Oktyabrskaya.

Vďačnosť piloti-osloboditeľia Dzankoy a celého krymského polostrova je vyjadrená v pamätníku, ktorý stojí na diaľnici vedúcej z Simferopolu do Moskvy.

Môžete tiež uctiť spomienku na vojnových hrdinov navštívením masových hrobov na mestskom cintoríne.

Ďalšou smutnou stránkou v histórii Dzhankoy je skutočnosť, že počas okupácie fašistických útočníkov bol v konzervárni umiestnený koncentračný tábor. V pamäti na neho je veľmi výrazná pamiatka "Pamätať na Žiť!"

Miesto: Tank - ul. M.V. október

Dzhankoy - skvelé mesto pre relaxačnú a lacnú dovolenku s celou rodinou. Nachádza sa v blízkosti všetkých hlavných stredísk, takže kedykoľvek si môžete objednať autobusovú prehliadku na pobreží.

Pozrite si video: (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send