India

Hlavné atrakcie Goa (sever a juh): fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Goa je špeciálne stredisko v Indii, ktoré zahŕňa 40 nádherných pláží. Rezort je rozdelený na severnú a južnú časť, rôzne cenové politiky a charakteristiky organizácie voľného času.

Turisti si môžu pozrieť úžasné možnosti preskúmania miestnych atrakcií a stará Goa je spočiatku jedna z najatraktívnejších vďaka architektúre portugalských kolonialistov. Zoznámenie sa s miestnymi pamiatkami a prírodnými objektmi vezme veľa času.

Dudhsagar Falls

Dudhsagar je jedným z najlepších vodopádov na svete. Prírodný objekt sa nachádza v podhorskej oblasti vo vzdialenosti 60 km východne od hlavného mesta Goa, známeho ako Panaji. 310-metrový vodopád prekvapuje s mliečne bielou farbou vody.

Výlety do vodopádu sa konajú, ale sú vždy určené na celý deň. Počas výletu sa môžete pozrieť na prírodnú rezerváciu Bondle, kde žijú rôzne zvieratá a môžete jazdiť na slonoch. Na úpätí vodopádu je horské jazero, kde je príjemné plávať.

Bazilika Bom Ježiša

Bazilika Bom Ježiš je jedným z najkrajších barokových architektonických miest v Indii. Tu sú zachované pamiatky svätého Františka Xaviera, ktorý je patrónovým duchom Goy.

Výstavba baziliky sa uskutočnila v rokoch 1594 - 1605, po ktorej bolo možné zasvätiť. V dôsledku toho unikátny náboženský kláštor oslavuje hlavné mesto Goa ešte viac.

Vlastnosti architektonického návrhu baziliky:

 • Predná časť kombinuje Iónové, Doricové a Korinťanské prvky.
 • Na stenách vidíte tri rady okien, usporiadané nad sebou.
 • Vnútri sú hlavný oltár, sakristie, zbory s množstvom stĺpov;
 • V zadnej časti je zvonica a dve malé kaplnky.

Mnohí turisti majú osobitný záujem o baziliku. Dnes je Bazilika Bom Jesus štatút kultúrneho dedičstva UNESCO a je uznávaná ako majstrovské dielo svetovej architektúry.

Miesto: Staré Goa Road.

Katedrála sv. Kataríny

Jedným z najznámejších náboženských domovov je katedrála sv. Kataríny. Kostol je považovaný za jeden z najväčších v Indii a Ázii.

Katedrála bola postavená na víťazstvo portugalských jednotiek, ktoré ovládal Afonso de Albuquerque, nad moslimskou armádou. V dôsledku toho Afonso zajal v roku 1510 Goa a táto udalosť sa zhodovala s dovolenkou na počesť sv. Kataríny. Podľa tejto schémy katedrála získala svoje meno.

Avšak výstavba budovy začala až v roku 1552 na príkaz Georgea Cabrala, hoci hlavným dôvodom bolo víťazstvo portugalských vojsk. Je zaujímavé poznamenať, že počas výstavby sa používal aj hlina, kefka a nečistota. V dôsledku toho sme sa o 10 rokov neskôr podarilo vytvoriť nový projekt výstavby chrámu. Konečná stavebná činnosť bola ukončená v roku 1619, slávnostné zasvätenie sa uskutočnilo až v roku 1640.

Spočiatku mala katedrálu dve vežové zvonice, ale v roku 1776 sa jedna zrútila a až doteraz nebola obnovená. Napriek tejto smutnej skutočnosti katedrála stále udržuje šarm a majestátnosť, je považovaná za najväčšiu v štáte Goa.

Katedrála sv. Kataríny zahŕňa 15 oltárov nachádzajúcich sa v 8 kaplnkách. Hlavným oltárom je oltár Kateřiny, na oboch stranách sú obrazy zobrazujúce svätého.

Katedrála sv. Kataríny je vyrobená v štýle Manueline, čo je portugalská verzia renesančného štýlu. Interiér je vyrobený v korintskom štýle.

Katedrála sv. Kataríny je uvedená na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Rezervácia Bhagwan Mahavir

Bhagwan Mahavir je najväčší rezervovaný komplex v meste Goa. Jeho územie je 240 km2.

Stav rezervy bol pridelený v roku 1969. Centrálna časť je od roku 1978 známa ako národný park Molle.

Rezervácia je známa rozmanitosťou flóry a fauny. Tu rastú stále zelené stromy a kríky, a prítomnosť trvalých zdrojov vody a vlhké počasie vedú k hojnému rozvoju vegetácie. Je dôležité poznamenať, že rezervu obýva veľké zvieratá, hmyz, plazy a vtáky. V dôsledku toho sa zaznamenáva možnosť ochrany prírody napriek deštruktívnym činom mnohých ľudí.

Hampi

Hampi je osada nachádzajúca sa na samom okraji štátu Goa. Osada sa nachádza medzi zrúcaninami mesta Vijayanaga, ktoré bolo predtým nádherné a známe. Predtým bola Humpy považovaná za náboženské centrum tejto oblasti a dnes si zachováva osobitný význam. Napríklad chrám Virupaksha Hindu v Hampi stále láka pútnikov z celého sveta.

Historické dôkazy naznačujú, že ľudia sa prvýkrát objavili na tomto území v prvom storočí. Zároveň sa v roku 1336 osídlenie stalo veľkým kultúrnym centrom, ktoré si udržalo také postavenie až do roku 1565. Následne sa mesto dostalo pod moslimskú moc a ukázalo sa, že je strategickým bodom.

V súčasnosti priťahuje Hampi nielen turistov, ale aj archeológov, kultúrnikov, historikov. Každá budova je jedinečná a originálna, takže svetový pohľad sa počas cesty môže drasticky zmeniť.

Humpy je oficiálne zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Bondle Reserve

Bondla Reserve je najmenšia v štáte Goa. Nachádza sa vo vzdialenosti 55 kilometrov od hlavného mesta, alebo skôr v džungli, pripomínajúcej veľkú záhradu. Plocha je 8 štvorcových kilometrov, ale mnohí turisti stále prejavujú osobitný záujem o rezervu.

Tu vidíte tieto zriedkavé zvieratá:

 • Bizóny.
 • Leopardi.
 • Indický bizón.
 • malabar obrie veveričky.

Niektoré zvieratá žijú vo veľkých priestoroch, ale ostatní obyvatelia môžu prechádzať do rezervácie bez ohrozenia turistov.

V rezerve tiež žijú unikátne vtáky, vrátane indického páv. Krásu rezervácie zdôrazňujú rieky Rangao a Madhel. Rezervácia Bandla je otvorená denne od 9.00 do 17.00. Zoologická záhrada je však zatvorená každý štvrtok.

Miesto:.

Rezerva Bhadra

Rezervácia Bhadra sa nachádza v tropickej džungli, ktorá od samého začiatku vytvára osobitný dojem. Územie bolo vyhlásené za rezervu v roku 1951 a pôvodne sa nazývalo údolí Dzhagara Valley. Napriek tomu v roku 1974 bol rezervný komplex premenovaný na Bhadru na počesť rieky pretekajúcej cez jeho územie. Okrem toho sa plocha zvýšila zo 77 na 492 štvorcových kilometrov.

V roku 1998 bola rezervácia vyhlásená za rezervu tigrov. Na to bolo potrebné presunúť 26 dedín na vzdialenosť približne 50 kilometrov od hraníc ochranárskej zóny.

Zvieratá a vtáky žijú v meste Bhadra. Návštevníci si môžu pozrieť papagáje, jarabice, pávy, slony, tigre, srnce, indické gaurány. Navyše tigre zranené alebo oslabené sú sem prinesené na ich zotavenie.

Najlepšie je navštíviť Bhadru od novembra do marca. Turisti, ak je to žiaduce, môžu zostať v špeciálnych mini-hoteloch.

Chrám Mahalsa

Chrám Mahalsa, postavený na počesť Pána Višnu, alebo skôr na počesť svojej ženskej inkarnácie, bohyne Mohini, sa nachádza v severnej Goa.

Náboženský orientačný bod bol postavený počas portugalskej vlády. Chrám zahŕňa dve budovy, z ktorých jedna je zasvätená ako Mahalsa a druhá - Lakshmi-Narayan. Súčasťou komplexu je aj 7-poschodová veža, vizuálne pripomínajúca vysokú sviečku.

Jedným z najcennejších objektov je veľký zvon z medi. Predtým bol zvonček vyzvaný, aby zistil, či podozrivý rozpráva pravdu. Predpokladá sa, že ľudia, ktorí klamali, zomreli do troch dní po tom. Ľudia verili v legendu, takže používali zvon aj počas súdnych vypočutí.

Každá nedeľa sa posvätná socha bohyne vykonáva z chrámu na špeciálnom palanquin, zdobia girlandami a čerstvými kvetmi. Socha sa prechádza okolo chrámu. V tomto čase sa veriaci stretávajú a spievajú náboženské piesne.

Už niekoľko rokov sa zahraničným turistom zastavil vstup do chrámu, pretože obyčajní cestujúci porušujú pravidlá správania a oblečovací kód.

Národný park Anshi

Anshi sa nachádza na hranici Goy a od roku 1956 priťahuje turistov. V roku 1987 sa rozhodlo o znížení časti lesa na vytvorenie národného parku a projekt bol úspešne dokončený až v roku 2002. V súčasnosti je táto oblasť približne 90 štvorcových kilometrov, kde rastú tropické rastliny, žijú rôzne zvieratá. Anshi, predovšetkým, sa preslávil bengálskymi tigrami, čiernymi pantermi a slonmi. Je dôležité poznamenať, že niektorí obyvatelia sú ohrozené zánikom, a preto ich záchrana je jednou z najdôležitejších úloh v 21. storočí.

V parku je povolené prenajať malé, ale komfortné ubytovanie pre maximálnu konvergenciu s prírodou. Najpriaznivejšie počasie na návštevu Anshi prichádzajú v októbri až máji.

Kostol sv. Františka z Assisi

Kostol sv. Františka z Assisi sa nachádza vo vzdialenosti 10 kilometrov od mesta Panaji. Rehoľné sídlo spája hinduistické a kresťanské prvky, hoci kostol bol pôvodne malou kaplnkou, ktorá trvala 4 roky. Kaplnka bola zasvätená, ale čoskoro sa muselo zničiť.

V súčasnej podobe bol kostol postavený až v roku 1661. Zo starej budovy sa podarilo zachrániť len "lobby".

Charakteristika kláštora:

 • Budova prekvapuje veľkou rozlohou, početnými sálmi a zložitými chodbami.
 • Steny a stropy sú zdobené maľbami a štukou, scény z biblie, kvetinové ozdoby.
 • Hlavná hala je zdobená pozlátenou štukou, unikátnou maľbou, vyrezávanými panelmi a stĺpmi.
 • V kostole sa nachádzajú sochy sv. Františka z Assisi a Ježiša Krista.

Veriaci a dokonca aj turisti môžu oslavovať pokojnú atmosféru, modliť sa a oceniť jedinečné náboženské hodnoty.

Reserve Somehesvara

Rezervný komplex Someshvara prekvapí rôznymi druhmi flóry a fauny. Zároveň si zaslúžia osobitnú pozornosť krásne krajiny od ľudí z rôznych krajín sveta.

Rezervačná oblasť Somemeshvara je len 88 km2, ale druhová rozmanitosť flóry a fauny prekvapí veľa ľudí. Okrem toho sa na chránenom území nachádzajú vodopády Onakkabbi a vrchol Agumbe.

Na území Someshvary je 13 malých dedín, ktorých obyvatelia sa zaoberajú výrobou kešu a pracujú v ryžových mlynoch. V dôsledku toho môžu turisti nájsť zaujímavé stránky Goa, ak sú pripravené navštíviť izolovaný kútik Indie.

Zouari

Zouari je jednou z najatraktívnejších častí mesta Goa, ktorá sa nachádza pozdĺž pobrežia rieky s rovnakým názvom. Bude sa páčiť ľuďom, ktorí uprednostňujú vonkajšie aktivity. V Zouari si môžete vychutnať výlet na kanoe na rieke a sledovať krokodíly, obdivovať krásu mangrov a vidieť vtáky.

Ak chcete pokojnú atmosféru, môžete si na veľkej pláži opaľovať. K dispozícii sú už úspešne pracujúce kaviarne a bary, hotely. Celá infraštruktúra je obklopená palmami a dáva atmosféru osobitnú pozornosť. Oddych v Zuari otočiť pohľad na svet.

Chrám mangesh

Mangesh je považovaný za jeden z najpopulárnejších chrámov v štáte Goa. Rehoľný kláštor bol vytvorený na počesť boha Mangeshi, ktorý je tiež známy ako Siab.

Treba poznamenať, že hlavnou svätyňou chrámu je Linga Mangeshi, ktorý je unikátnym kameňom zasväteným Brahmou.

Budova chrámu je skutočným umeleckým dielom. Turisti sú ohromení 7-podlažnou vežou, nádhernými stĺpmi. Navyše vedľa hlavnej budovy sa nachádza malý rybník s úžasnou krásou chrámového komplexu.

V hlavnej hale chrámu okamžite zapadajú až 500 osôb, Niekoľkokrát denne existujú jedinečné obete božstiev. Každé pondelok sa koná malý festival, v ktorom sa idol uskutočňuje z hlavnej budovy a prechádza sa ulicami mesta, sprevádzajúc náboženské sprievody fascinujúcou hudbou.

Nedávno chrám nie je k dispozícii na návštevu cudzincov. To viedlo k trvalému porušovaniu pravidiel správania.

Fort Tiracol

Fort Tiracol je vojenské opevnenie v štáte Goa. Pamiatka existuje od XVII storočia. Je dôležité poznamenať, že pevnosť bola vytvorená na pravom brehu rieky, odkiaľ bolo možné vidieť celé pobrežie a dokonca pobrežné vody Arabského mora s garantovanou starostlivou kontrolou.

V pevnosti boli kasárne a kaplnka, 12 zbraní. Treba poznamenať, že pevnosť bola pre portugalčanov dôležitou morskou "základňou", ktorá radikálne zmenila predmet v roku 1764 a prispela k zvýšeniu ochrany Goy.

Toto miesto ovládali Európania až do roku 1961. Potom sa Tiracol preniesol na indické úrady. Pred oficiálnym prevodom pevnosti boli divoké a dlhotrvajúce bitky. V niektorých bitkách bol obranný objekt stále vážne poškodený. Dnes je pevnosť útulný, prístupný všetkým návštevníkom.

Chrám Shantadurg

Shantadurg je veľký chrámový komplex venovaný Parvati a jeho spoločníkom. Náboženský orientačný bod je v regióne Ponda, ktorý patrí Goa.

Pre stavebné činnosti trvalo 8 rokov. Konečné dokončenie stavby bolo v roku 1738. Pred touto významnou udalosťou bol chrám malá chata z bahna a hliny. Teraz je chrám prekvapivý svojou krásou a kláštor je obklopený sviežou exotickou vegetáciou.

Chrámový komplex zahŕňa hlavnú budovu a ďalšie tri menšie chrámy. Každá budova je v jasnej terakotovej farbe.

Unikátny dizajn hlavného chrámu je založený na nasledujúcich prvkoch:

 • Stromový strešný pyramídový tvar.
 • Elegantná kupola.
 • Masívne stĺpy vytvorené z kašmírskeho kameňa.
 • Balkóny s balustrádami.
 • Mnoho okien.

Vedľa chrámov je veľký rybník, penzión, stará veža Dila Stambha.

Chrámový komplex bol opakovane prestavaný a upravený. Veľká rekonštrukcia sa uskutočnila v roku 1966.

Jaskyne Arval

Arval Cave je jedinečné miesto v Goa. Práve tu môžu návštevníci navštíviť umelé katakomby, ktoré sú spojené s mnohými legendami. Vedci poznamenávajú, že štruktúra jaskýň sa podobá klasickému budhistickému kláštoru.

Jaskyne sú rozdelené do piatich hlavných častí, z ktorých každý nájde posvätný lingový kameň s nápismi v sanskrte a pomocou symbolov Brahmi.

Archeologické štúdie potvrdili, že arvalská jaskyňa bola vytvorená v 5. alebo 6. storočí, čo ich robí jedinečnými.

Goa je luxusné letovisko v Indii, ktoré priťahuje indickú kultúru, jedinečnú architektúru, početné náboženské miesta a rezervácie.

Pin
Send
Share
Send
Send