Rusko

Usinsk: atrakcie a čo vidieť

Pin
Send
Share
Send
Send


Toto mesto sa nachádza na rieke, odkiaľ dostane meno - p. Usa.

Usinsk má na svojom území niekoľko prírodných pamiatok a rezervácií, ktoré musia navštíviť všetci turisti, ktorí navštívili Komi. Počet obyvateľov mesta je asi 39 tisíc ľudí.

Toto mesto je veľmi dôležitým zdrojom výroby ropy a zemného plynu v Rusku a je známe svojou všestrannosťou a jedinečnosťou.

Kašna na 25. výročie založenia mesta Usinsk

V roku 2009 bola postavená unikátna fontána pred populárnym City Pool v celom meste Usinsk. Neďaleko je hotel, ktorý umožňuje všetkým turistom a návštevníkom mesta predovšetkým oceniť toto vytvorenie. Táto budova vznikla na počesť 25. narodenín mesta. Ak sa zaujímate o to, kde sa začnete zoznámiť s týmto miestom, mali by ste rozhodne vybrať fontánu.

Miesto: námestie pomenované podľa A.M. Základňa.

Pamätník venovaný "obrancom vlasti"

Všetci obyvatelia mesta oceňujú a rešpektujú túto pomník, pretože je obdarený zvláštnym významom, poskytuje im vieru a poskytuje podporu vo všetkých situáciách. Občania navštevujú toto miesto v špeciálnych dňoch svojho života: na svadbe, na narodeniny dieťaťa. Všetci jednohlasne vyhlasujú, že pamätník obhajcov vlasti má pre nich zvláštnu hodnotu a udržiava v kontakte s ich minulosťou.

Miesto: Oilmen Street.

Pamätník S.A. Dusush

Na ulici Olejník nie je náhodou, že tento človek má pomník, táto skutočnosť je dosť ľahko vysvetliť. Sergej Alexandrovič Dusuš významne prispel k rozvoju hospodárstva v Komi a tiež sa významne podieľal na objave nových plynárenských a ropných polí vo veľkých mestách tohto regiónu a konkrétne v Usinsku.

Preto občania oceňujú a ctili pamiatku svojho hrdinu, urobil veľa dobrých objavov, ktoré pomohli mestu rozvíjať a využívať svoju krajinu.

Pamätník knihy

Mesto má pamätník, ktorý sa venuje knihám, každý deň pripomína turistom a miestnym obyvateľom hodnotu poznatkov získaných v priebehu rokov s vlastnými skúsenosťami a ponaučeniami z diel našich veľkých autorov. Exkurzie sa na tomto mieste často konajú medzi mladou generáciou, ktorá musí byť tiež citlivá na literatúru a vedomosti, ktoré dáva čitateľom.

Pamätník staviteľov

Táto pomník je obzvlášť populárny medzi každým návštevníkom mesta Usinsk. Všetci, od miestneho obyvateľstva až po návštevníka turistického ruchu, vedia, že pamätník staviteľov nesie osobitný význam nielen pre mesto, ale aj pre celú republiku. Je to trieda, na ktorej každej strane je pamätný nápis alebo rytina. Môžete si ich uvedomiť len osobne.

Táto pomník bol prvou atrakciou, ktorá sa objavila v Usinsku. Stal sa darom k narodeniu mesta a stále ho zdobí a pripomína obyvateľom nezabudnuteľný dátum a hodnotu tejto udalosti.

Pamätný kameň

Táto pomník symbolizuje jednotu všetkých národov žijúcich na jednom spoločnom území. V roku 1985 ich tvorcovia zasvätili ich budúcej generácii.

Nápis na kameň im hovorí, aké dôležité niekedy môže byť tolerancia a rešpekt voči svojim susedom a tiež nám pripomína, že Usinsk je ropné mesto, ktoré si musí zachovať svoju úroveň. Každý, kto príde na toto miesto, začne premýšľať o svojich akciách a potom sa pokúsi urobiť seba a svoje okolie trochu lepšie ako predtým.

Rowanovo námestie

V Usinsku bolo založené námestí so žeriavom, kde sa môžu konať rôzne druhy podujatí a sviatkov, ako aj súkromné ​​prechádzky občanov. Námestie je vybavené vysokokvalitným pouličným osvetlením a lavičkami, kde si hostia tohto miesta môžu posedieť a vychutnať si nádherný výhľad na prírodu. V strede tejto nehnuteľnosti je pomník vo forme rozšírenej knihy, v ktorej je rytina so slovami veľkého ruského spisovateľa.

Pamätník ostrova

V tomto malom meste sa nachádza zaujímavá pamiatka, ktorá veľmi milovala návštevníkov a domorodých obyvateľov. Mestá medzi sebou volajú "Žobrák", ale v skutočnosti je táto pomník venovaný objaveniu ropného poľa v roku 1973. Pracovník s roztiahnutými rukami symbolizuje, že toto pole prinesie mestu a jej obyvateľstvu slávu a život. Tento obrázok si zaslúži zvláštnu pozornosť a návštevu.

Miesto: oblasť olejníkov.

Grand štadión pomenoval Jury Spiridonov

Mesto je vybavené niekoľkými štadiónmi, ale najväčší z nich by mal byť videný sami oči a zhodnotiť jeho vzhľad. Možno, že hostia Usinsk sa chcú pripojiť k športovej kultúre tohto úžasného a zvláštneho mesta. Na štadióne nesie meno osoby, ktorá bola prvým riaditeľom Komskej republiky.

Pamätník Komára

Môžete dokončiť prehliadku mesta Usinsk a navštíviť najpopulárnejšiu pamiatku, ktorá je známa najväčšou časťou populácie krajiny. Niektorí však ani nevedeli o samotnom meste, ale po oboznámení sa s pomníkom Komaru si každý spomenie na množstvo informácií a dojmov o meste, kde ľudia poznajú hodnotu svojej minulosti a súčasnosti.

Miesto: ulitsa 60 let Oktyabrya - 8.

Na záver stojí za zmienku, že Usinsk je známy nielen svojimi veľkými ukazovateľmi v ropnom priemysle, ale aj veľkými prírodnými pamiatkami a pamiatkami. Medzi hlavné a najobľúbenejšie patria: skalný prsteň, skalné odrezky "Stredná brána rieky Sharyu" a "prírodná pamiatka Sharyu", ktoré predstavujú strmé výstupy na oboch brehoch rieky.

Pozrite si video: Усинск с высоты птичьего полета Flight over Usinsk (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send