Turecko

Pamiatky mesta Bursa: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Turistické mesto Bursa sa nachádza v severozápadnej časti krajiny. Toto je staré, dobre udržiavané mesto, ktoré sa nachádza na úpätí hôr Uludag. Bursa má jedinečnú geografickú polohu, pohodlné miesto pre cestujúcich, pretože Marmarské more je vzdialené dvadsať kilometrov, hlavné mesto Turecka je vzdialené 200 kilometrov - Istanbul.

Bursa od IV do štrnástého storočia patrila do byzantskej ríše a od XIV storočia ju zachytili Osmanci. Dnes je Bursa štvrté najväčšie mesto v krajine. Historicky bol známy svojimi broskyňami, hodvábmi a gaštanmi. Zaujímavé architektonické štruktúry z rôznych časov sa zhromažďujú v meste Bursa. Existuje mnoho starých mešít, hrobov, historických budov.

Ulu-Jami mešita

Sunnitská mešita postavená v štýle Seljuk na objednávku osmanského sultána Bayazida I. na konci 14. storočia. Mešita Ulu-Jami, preložená z turečtiny, znamená "Veľkú mešu". Nachádza sa v samom srdci Starého mesta a je to mešita v katedrále, v ktorej sa koná spoločná piatková modlitba. Kultúrna budova sa považuje za najväčšiu mešitu v meste Bursa, má 2 minarety a 20 kopulí.

Budova súvisí s ranou osmanskou architektúrou, je jednou z prvých viacdomeckých budov v Turecku. Veľká mešita je uznávaná ako štandard štýlu a architektúry na stavbu mešít v Turecku. Mešita má fontánu na náboženské pokrývky, mihrab, minbar, koberce na podlahe a nápisy z Koránu na stenách. Veľký moslimský chrám Ulu Jami je považovaný za najzaujímavejšiu historickú pamiatku Turecka.

Zelená mešita

Zelená mešita, postavená na tureckej pôde na pokyn sultána Mehmeda I., je známa ako perla Bursy, fasáda mešity je zdobená snehovo bielym mramorom a modlitebná hala je zdobená zelenými dlaždicami. Výstavba mešity sa konala v XV storočí. Komplex mešity zahŕňa hrob a madrasy.

Miesto: Yeşil Mahallesi.

Lyžiarske stredisko Uludag

Uludag je lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza 30 km od mesta Bursa. Park má trate rôznej zložitosti, čo z neho robí ideálne miesto pre rodinnú dovolenku.

Lyžiarske stredisko nie je vybavené horšími ako európske rekreačné centrá. V zime je Uludag vynikajúcim lyžiarskym strediskom a v lete sú tu organizované pikniky, turistické a cyklistické výlety. Lyžiarska sezóna trvá 120 dní v roku, od decembra do marca.

Zoo v Bursa

Zoologická záhrada, ktorá sa nachádza v meste Bursa, je otvorená pre návštevníkov a predstavuje ich obyvateľom. Krokodíly, žirafy, levy, zebry, pštrosy, leopardy, opice a iné zvieratá žijú v klietkach. V ZOO je aj turecká dedina, kde žijú medvede, vlci, dravci a vodné vtáky, lama, divoký oslík a ťava.

Tu môžete sledovať domáce vtáky, bažanty, holuby a papagáje, rovnako ako pohľad na domáce zvieratá - kravy, kozy a ovce. V parku sú k dispozícii kaviarne a reštaurácie a detské ihrisko.

Miesto: Soğanlı Mah. Mahallesi - 1.

Silk Market Goat Khan

V 15. storočí bola Bursa najdôležitejším bodom hodvábnej cesty a tu bol postavený trh Koza Khan. Dnes funguje bazár a je hlavným predajným miestom kvalitných hodvábnych tkanín. Silk Market je obľúbenou turistickou destináciou pre nákupy. Takmer každý obchod zaobchádza s cestujúcimi so slávnou tureckou kávou.

Mešita Murada I

V Bursa na rozkaz osmanského sultána Murada I. v štrnástom storočí sa uskutočnila veľká konštrukcia cisárskeho komplexu. Návšteva tohto komplexu začína prechádzkou cyprusovou cestou s fontánou vedúcou k vchodu do mešity. Budova je luxusná a svojou konštrukciou používa drahé materiály.

Fascinujúca architektúra a unikátne detaily budovy imponujú svojim štýlom a personifikujú mešitu s palácom. Keď je mešita otvorená madrasy, tam sú miestnosti na výcvik. Na nádvorí komplexu je desať malých hrobiek, kde je pochovaný sultán Murad I. a jeho rodinní príslušníci.

Bursa Thermal Springs

V oblasti Čekirge sa nachádzajú liečivé pramene s teplou a teplou vodou. Každá tepelná pružina má jedinečnú chemickú a plynovú kompozíciu, voda je bohatá na vápnik, horčík, síru. Celkovo sú v meste Bursa tri pitie a osem termálnych prameňov. Úprava vody sa uskutočňuje pri kúpaní a požití. Každý zdroj bol postavený hamam a motely.

Botanický park Soanly

Turecká oáza - botanická záhrada Soanli, ktorá sa nachádza v blízkosti Bursy. To bolo otvorené a vybavené na konci XX storočia. Vďaka parku s rozlohou 400 tisíc metrov štvorcových sa uskutočnila nádherná terénna úprava oblasti. Všade je úzka róda, stromy a kríky a medzi nimi sú umelo vytvorené nádrže. Park je miestom pre relaxačnú aj aktívnu rekreáciu. K dispozícii sú aj cyklistické chodníky, zóna pre športové hry, pridelený dvanásť kilometrový pás pre beh.

Mausoleum sehzade Mustafa

V Bursa v XVI. Storočí bolo postavené mauzóleum sehzada Mustafa. Budova má osemuholníkový tvar. Na vrchole chrámu je malá olová krytina. Vybavený mauzóleom v arabskom štýle. Vo vnútri hrobky na mramorových móloch odpočívajúcich hrobiek, kde je Mustafa, jeho matka a dve deti pochované v sehzade.

Ataturkovo múzeum

Mustafa Kemal Atatürk je slávny turecký politik, reformátor a vojenský vodca. Keď prišiel do Bursy, Atatürk žil v dvojpodlažnom kaštieli v okrese Chekirge. Po jeho smrti mestské úrady otvorili múzeum venované životu a diele veľkého štátnika. Interiér a vybavenie zámku zostali rovnaké ako v priebehu života tureckého vodcu.

Archeologické múzeum

Pri príchode do mesta Bursa sa mestskí hostia snažia navštíviť toto múzeum, sú uznávané ako najobľúbenejšie. Múzejná zbierka vzniká od začiatku XX. Storočia a obsahuje jedinečné predmety, ktorých vek je päťtisíc rokov. Múzeum je otvorené denne. V hlavnej sále archeologického múzea sú prezentované: kamenné a bronzové osi, ílovité predmety, figuríny, nádoby rôznych technických postupov, dekorácie a iné predmety.

Miesto: Gaziakdemir Mh, ekirge Cd. - 4/11.

Mešita sultána Emíra

Mešita postavená v osmanskom štýle v 14. storočí. Tu je mauzóleum sultána emir. Moslimský chrám a mauzóleum sú jedným z populárnych pútnických miest pre tureckých moslimov. Komplex je obklopený nádhernými fontánkami.

Pozrite si video: Zemplínsky kapor 2018 - SRZ MsO Michalovce (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send