Rusko

Pamiatky mesta Sorochinsk: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Sorochinsk je malé provinčné mesto regiónu Orenburg, ktoré sa nachádza v západnej časti Ruska. Počet obyvateľov mesta je 28 tisíc ľudí. Podnebie tu ostane kontinentálne, priemerná teplota za rok je 5,1 ° C.

Na území Sorochinského sú malebné lesy a tiež rieka Samara. Na ústí rieky, na brehu ktorej sa môžete opaľovať v lete a obdivovať divoké tulipány na jar, bola postavená nádrž. Uličky mesta sú bohaté na rôzne kultúrne atrakcie a udržujú sa v čistote.

Miestne múzeum Lore

V roku 1957 založilo Múzeum miestneho dedičstva Alexander Mikhailovič Butsko. V roku 1991, za aktívnu prácu a vlasteneckú výchovu mladšej generácie, muzeum získalo titul "národný". Miestne múzeum Lore predstavuje históriu Sorochinsk, zvláštnosti jeho života a kultúry.

Okrem toho sú fotografie a mená veteránov, fragmenty granátov, zbrane, plynové masky, vojenské uniformy a ďalšie veci spojené s Veľkou vlasteneckou vojnou. Múzeum organizuje pravidelné prehliadky s podrobným popisom všetkých exponátov.

Umiestnenie: Krasnoarmeyskaya Street - 5.

Sorochínska pevnosť

Mesto sa datuje do pevnosti Sorochinskaya, založenej v roku 1736 na brehu rieky Samara. Pevnosť obsadila malé územie obklopené palisádou a príkopom. Vo svojich rohoch boli postavené obranné veže so zbraňami. V roku 1741 bolo v pevnosti postavených 89 domov a viac ako 300 obyvateľov, medzi ktorými boli vojaci. V roku 1773 prišla na pevnosť nepriateľská armáda vedená Yemelyanom Ivanovičom Pugačovom. Ale namiesto bojov sa pevnosť rozhodla odovzdať a časť vojakov prešla do armády Pugačova.

V roku 1774 Pugachev s armádou 1500 bojovníkov opäť prišiel na pevnosť Sorochinskaya, ale tentoraz, aby bojoval s generálom Golitsynom, ktorý vtedy odišiel do Orenburgu a zastavil sa v dedine Pronkino. Pugachev šiel tam v noci, aby vzal Golycina na stráži. Avšak kvôli odporu bol nútený ustúpiť, a aby zabránil pohybu Golitsinových vojakov, spálil Sorochinskú pevnosť. Po určitom čase bol obnovený a už nebol napadnutý.

nádrž

V roku 1997 bola vybudovaná nádrž Sorochinskoe na rieke Samara. Jeho oblasť je 35 m², a hĺbka v priemere 3,6 m, V súčasnosti je nádrž v zlom stave. Mnohé priemyselné podniky a blízke osady vypúšťajú tu odpad. Administratíva bohužiaľ neberie včas opatrenia na čistenie nádrže.

Napriek zlému stavu vody ostáva Sorochinský vodný nádrž stále najobľúbenejším miestom v regióne Orenburg. Turisti tu prichádzajú a pozerajú sa na prírodné krásy Sorochinského regiónu.

Chrám archanjela Michaela

V roku 1907 bol v obci Sorochinskoe postavený kostol Archanjela Michaela. Kostol postavili architekti z rôznych miest Ruska. Na maľbu boli zhromaždení najlepší umelci z Petrohradu a Moskvy. Bohužiaľ chrám trval len sedem rokov. Po príchode sovietskej vlády bol chrám uzavretý a potom vyplienený. Časom bola budova kostola využívaná ako kino. V roku 1991 chrám obnovil svoju činnosť.

Miesto: Lenin Street - 27.

Centrum kultúry a voľného času "Priateľstvo"

Centrum kultúry a voľného času "Priateľstvo" je zodpovedné za kultúrny rozvoj obyvateľov mesta. Stredisko pravidelne organizuje zábavné, vzdelávacie a fyzicko-zdravotné aktivity. Niektoré z nich sa už stali tradičnými pre založenie napríklad súťaže mladých umelcov "Zlatý dážď" alebo festival vlasteneckých piesní "Duty, čestná vlasť".

Samostatná časť aktivít zameraných na podporu určitej kategórie občanov. Napríklad súťaž pre deti so zdravotným postihnutím "My všetci môžeme" alebo večer odpočinku pre dôchodcov "Zimný večer".

Umiestnenie: ul. Voroshilov - 18.

Pamätník príbehu Alexandra Sergejevič Pushkin "Dcéra kapitána"

Pamätník Alexandra Sergejeviča Puškina, najväčšieho spisovateľa a básnika všetkých čias, je postavený v blízkosti budovy finančného oddelenia v meste Sorochinsk. Pamätník je vyrobený zo sivého mramoru a je otvorenou knihou.

Na jednej strane je vyrezávaný profil básnika a na druhej strane epigraf k príbehu "Kapitánova dcéra", ktorá hovorí "Postarajte sa o tvoju česť od mladosti", ako aj podrobnú mapu spisovacej cesty od Petrohradu do Orenburgu, kde sú všetky zastávky. Zvláštny dôraz na túto prácu Puškina nie je bezvýznamný. Predpokladá sa, že to bol Sorochinsk, ktorý ho inšpiroval k vytvoreniu "Kapitánovej dcéry", ktorá je napísaná na tanieri na pamätník.

Pamätník likvidátorov následkov černobyľskej havárie

26. apríla 1986 v jadrovej elektrárni v Černobyle došlo k explózii, ktorá zabila desiatky tisíc ľudí. Obyvatelia Sorochinsk okamžite reagovali na odstránenie následkov katastrofy. Bohužiaľ, väčšina hrdinov černobyľskej katastrofy už zomrela a dnes žije v meste len 13 z nich.

Aby si ctili pamiatku mŕtvych a vďačnosť živým veteránom katastrofy, pomník večnej pamäti bol postavený spoločným úsilím občanov. Pamätník je vyrobený z čierneho mramoru vo forme plameňa, ktorý symbolizuje večnú pamäť, ktorá nikdy nezmizne v srdciach obyvateľov mesta.

Pamätník večný plameň

Prakticky v každom meste bývalého ZSSR je aspoň jeden pamätník hrdinov Veľkej vlasteneckej vojny a Sorochinsk nie je výnimkou. Obyvatelia mesta obrovsky prispeli k veľkému víťazstvu. Divízia na pušku vedená FN odišla do Sorotinska na frontu. Smekhotvorov, na základe ktorého viac ako 100 tisíc zabili nacisti.

Pamätník je sochárske zloženie: vzlyká matka a dieťa doprevádza otca na frontu. Na dvoch stranách kompozície sú steny s menami mŕtvych a nápis "Nikto nezabudol." Na stenách je 3 137 názvov. Sorochintsy pravidelne prichádzajú s kvetmi, aby pripomínali tých, ktorí dali svoj život za našu slobodu.

Pamätník padlých výsadkárov

Dňa 7. mája 2014, v predvečer Veľkého dňa víťazstva, bola v Sorochinsku postavená pomník výsadkárov, ktorí zomreli v miestnych konfliktoch. Iniciátorom stavby pamätníka je vedúci múzea "Pamäť" Sergey Shestopalov.

Pamätník je asi 2 metre vysoký a 2,5 široký, stojí na nízkopodlažnom podstavci. Je vyrobený z čierneho mramoru a je otvorenou knihou. Na ľavej strane sú slová "na pamiatku výsadkárov, ktorí zomreli za vlasť", sú napísané zlatými písmenami a "Nikto okrem nás" je vpravo. Na stránkach knihy sú tiež vyfotografované dve čierne a biele fotografie s vojenskými akciami.

Pozrite si video: Olší foto krajina (Jún 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send