Rusko

Zaujímavosti Altai republiky: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Altajská republika nie je bohatým regiónom z hľadiska ekonómie, ale je veľmi bohatá na prírodné krásy. Povaha regiónu je jedinečná. Tu sa zblížili aj horské pásma, taiga, stepi a polopusty. Fanúšikovia extrémnych športov môžu dobývať horské túry, milovníci tichého turizmu - preskúmať prístupnejšie miesta.

Bohužiaľ, infraštruktúra cestovného ruchu ešte nie je vysoko rozvinutá a musíme byť pripravení na životné podmienky v Spartane. Avšak najčistejší vzduch, bohatstvo prírody a zvieracieho sveta môžu viac než zaplatiť za všetko a nenechajú nikoho ľahostajným voči žiadnemu cestujúcemu.

Šavlinsky jazerá

Šavlinské jazerá sú komplexom jazier, ktoré sa objavili počas obdobia ľadovej aktivity. Zo všetkých jazier sú dve jazerá, horné a spodné. Prístup k doprave tu nie je. Na dosiahnutie cieľa bude musieť prejsť asi 70 kilometrov. Môžete jazdiť na ceste na koni, ale nie na všetkých častiach cesty, je to možné.

Avšak jazerá stojí za to. Čistá voda, nedotknutá príroda, jedinečný zvierací svet, množstvo bobule a huby po celej trase.

Na jazere si hostia môžu oddýchnuť v kúpeľnom dome. A v lúke idolov, všetci, ktorí chcú nechať svoje remeslá zo stromu. Je to druh múzea v prírode.

Hora Belukha

Hora Belukha je najvyššia hora na Sibíri. Názov hory pochádza zo snehu na jeho vrcholoch. Napriek tomu, hora mala pôvodne názov trojhlavý, keďže obsahuje tri vrcholy. Podľa legiend pôvodných obyvateľov je kostol Trojice útočiskom bohov a duchov, a preto je potrebné vyliezť sa tam len s jasnými myšlienkami.

Na vrchu Belukha sa nachádza niekoľko ciest na lezenie rôznych stupňov obtiažnosti. Ale z diaľky hora vytvára dojem so svojou krásou.

Vodopád na rieke Chulcha

Nádherný vodopád, vysoký asi 160 metrov. Tony vody s kaskádovou silou a hučaním do rieky obklopenej úžasnou prírodou. Fascinačné okuliare, z ktorých je ťažké odtrhnúť.

A aj keď prechádzka do vodopádu trvá pomerne dlho, stojí to za to. Videli to najčistejšiu energiu a radosť z krásy po dlhú dobu.

Chulchinský vodopád je pomerne mladý pohľad. Turisti začali ukázať to pred asi desiatimi rokmi, otvorili ju v 70. rokoch minulého storočia a vytvorili ho pred viac ako 200 rokmi v dôsledku kolapsu skál.

Dom-múzeum N. K. Roericha

V obci Verkh-Uimon v roku 1926, ako súčasť stredoázijskej expedície, vedec a umelec Nikolai Roerich zostal na chvíľu po dobu 12 dní. Zachoval Roerich a jeho sprievodný miestny roľník starý veriaci Vakhromey Atamanov. Bol Nikolay Konstantinovič a dirigent.

Tento dom bol premenený na dom-múzeum Nicholase Roericha, kde hovorili o Roerichovi, o jeho živote ao svojej rodine. Tu sú reprodukcie jeho obrazov. V kine show malý dokument o ňom. Roerichova bunda bola postavená ako skutočný artefakt, v ktorom chodil po okolí.

Tiež hovoria o ťažkom osude bežnej dedinskej rodiny Atamanov. V miestnom obchode si môžete zakúpiť suveníry a tlačené materiály o Roerich.

Umiestnenie: obec Verkh-Uymon, Naberezhnaya ulice - 20a.

Kamyshlinský vodopád

Pravdepodobne najnavštevovanejším vodopádom pre turistov. Nie je potrebné, aby ste sa dostali cez priechody a hory horských riek. Nachádza sa v pešej vzdialenosti od ústia rieky Kamyshla na ľavom brehu rieky Katun. Aj keď je malý, je to len 12 metrov, ale má aj svoju očarujúcu krásu a čistotu.

Najodvážnejší sa môže ponoriť do studených vôd a potom sa v miestnej kaviarni zahreje teplým čajom. Milovníci extrémnych športov si môžu vziať obraz pamäte veľmi blízko kaskády. Našťastie sa v blízkosti nachádza drevený most.

Uimon Valley Múzeum histórie a kultúry

Múzeum sa nachádza v obci Verkhny Uimon, okres Ust-Koksinsky. Múzeum vytvoril miestny učiteľ Raisa Pavlovna Kuchuganov. Ona tiež vedie všetky výlety. So všetkou mojou inšpiráciou a nadšením zdieľať poznatky o histórii regiónu, o kolegy dedinčanov ao tom, ako starí veriaci prišli pred 200 rokmi, zvládli okolité krajiny. Múzeum oboznámi so svojim životom a kultúrou. Aj keď je to malé, fascinujúce príbehy Raisa Pavlovna lákajú hostí z prvých minút, aby sa ponorili do histórie a miestnych legiend.

Jazero Manzherok

Názov pochádza z neďalekej dediny Manzherok. Rovnaký a oficiálny názov jazera. Manzherok už prešiel z národného zjednodušenia. Miestni obyvatelia pôvodne dali meno - Doingol.

Až do nedávnej doby bolo jazero divoko a turistov ho nepozerali. Ale v určitom okamihu bolo jazero očistené od bahna, v blízkosti bol postavený lyžiarsky areál, prístup k nemu bol obnošený a stal sa obľúbeným návštevníkom. Približne dokonca sú miesta na prenájom lodí a katamaránov, grilovanie a atrakcie sú vybavené na brehu. Do najbližšej hory môžete vyliezť výťah a preskúmať susedné okolie.

Je tu však tiež zakázané plávať, pretože na jazere nie je zabezpečené záchranné pozorovanie.

Ostrov Patmos na rieke Katun

Na rieke Katun pri dedine Chemal leží ostrov Patmos, ako kúsok skaly nad vodou. Na ostrove je chrám svätého Jána Teológov, patriaci do barnaulského Znamenského kláštora. Pobrežie v tomto mieste je veľmi vysoko a strmé, takže ostrov sa dá dostať len cez zavesovací most.

Národný park Sailyugemsky

Sailyugemsky Park je pomerne mladý ekopark založený v roku 2010. Zaberá obrovské územie, v ktorom sa zachovala príroda v pôvodnej podobe. Tiež obývajú populácie mnohých divých zvierat, ktoré sú uvedené v Červenej knihe. V tejto oblasti existuje niekoľko miestnych etnických skupín, ktoré stále žijú s vlastnými národnými tradíciami a rituálmi.

Infraštruktúra parku sa rozvíja, ale návštevníci sú pozvaní navštíviť múzeá miestnej histórie, staré observatórium Tarkhatinsky a tiež preskúmať skalné maľby a runy starovekých ľudí.

Seminsky Pass

Seminsky Pass je trasa severnej a centrálnej Altai. Názov pochádza z mongolského slova "pevnosť". A naozaj, prechod v staroveku bol vzatý búrkou ako pevnosť. A teraz sa neustále mení počasie a nemôžete uhádnuť, čo nosiť. Preto by ste mali mať vždy teplé oblečenie.

Na vrchole je hviezda na pamäti dobrovoľného vstupu Altai do Ruska a môžete obdivovať okolitú krásu prírody.

Mnohí veria, že existuje miesto moci, kde sa stretávajú tri svetové kultúry a tri náboženstvá.

Jazero Teletskoye

Krásne jazero s najčistejšou vodou a okolitou nedotknutou krásou, súčasťou dedičstva UNESCO. Miestni obyvatelia volajú jazero Altyn-Kul, čo znamená Zlaté jazero. Oficiálny názov pochádza z kmeňa žijúceho na brehoch jazera.
Pozdĺž pobrežia jazera sú turistické základne, kde môžete zastaviť a užívať si dovolenku.

Severné pobrežie je viac obývané a vybavené z hľadiska služby. Južné pobrežie je divočejšie a so spartánskymi podmienkami, ale je tichšie a menšie. Stále tu je veľký prínos tejto strany, ktorý tu môžete plávať. Voda sa ohrieva lepšie, na rozdiel od severnej strany, kde sú dokonca aj nohy v ľadovej vode problematicky ponorené.

Miestni sprievodcovia ponúkajú výlety loďou na jazere s návštevou vodopádov Corbo.

Chui traktu

Toto je hlavná cesta Altai. Aj keď je to bežná asfaltová cesta, prechádza takými prírodnými krásami, ktoré sa samy osebe stávajú miestnym orientačným bodom. Jazdením po nej môžete vidieť údolia siedmich riek, veľa horských pásov a prechádzať cez stepi a priechody.

Národné múzeum pomenované podľa A. V. Anokhina

V meste Gorno-Altaisk sa nachádza národné múzeum, ktoré založil hudobník a etnograf Andrey Anokhin, ktorý sa venoval štúdiu kultúry národov tohto regiónu.

Múzeum má expozíciu venovanú rôznym historickým obdobiam. Rôzne predmety pre domácnosť, zbrane a brnenia nájdené pri výkopoch. Aj múmia s názvom Altai princezná je tu.

Miesto: Grigorij Choros-Gurkin Street - 46.

Jaskyne Tavdy

Neďaleko od tyrkysovej Katun sa nachádzajú jaskyne Tavda. Dĺžka týchto jaskýň je pomerne veľká, ale väčšinou navštevujú jaskyňu Veľká Tavda. Návštevu sprevádza iba sprievodca. V prípade dažďa sú jaskyne uzavreté a neprístupné na návštevu, pretože skaly sú klzké a môžete ľahko skĺznuť.

Vo vnútri sprievodcov sa hovorí o pôvode týchto jaskýň a legendách, ktoré sú s nimi spojené. Buďte pripravení, aby v niektorých izbách boli chodby pomerne úzke a niekedy musíte prechádzať cez všetky štyri.

Botanická záhrada Gorno-Altai

Botanická záhrada v obci Kamlyk vytvorená miestnymi nadšencami. Z ich ročných expedícií prinášajú vzorky zriedkavej flóry a pestujú ich na ďalšiu reprodukciu a distribúciu. Na malej ploche sa zbierajú tradičné rastliny miestnej flóry a jej pomerne zriedkavých zástupcov.

Ak chcete navigovať v prezentovanej expozícii, je najlepšie vykonať prehliadku a počúvať odborníkov. Na území je tiež navrhnuté vyskúšať si parný kúpeľ a vyskúšať miestne bylinné čaje.

Pin
Send
Share
Send
Send