Rusko

Pamiatky Galich: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Staroveké ruské mesto Galich existuje už viac ako 850 rokov. Bolo to jedno z hlavných obchodných miest v regióne. Dnes je okresným centrom rovnakého regiónu regiónu Kostroma v Rusku, ktorý má oficiálny štatút historického osídlenia. V 20. storočí tu pracovalo niekoľko priemyselných podnikov, rozvíjala sa bytová výstavba.

Má približne 17 tisíc obyvateľov. V súčasnosti však spoločenský a hospodársky rozvoj sídla súvisí s ťažkosťami. Mesto je zaujímavé ako sľubné stredisko cestovného ruchu, kde je sústredený významný počet pamiatok architektúry a histórie.

Kňazský chrám

Predpokladá sa, že tento kostol, ktorý sa nachádza v centre mesta, je najstaršou pozostalou budovou v Galícii. Najprv sa spomína v roku 1635. Bol postavený v roku 1710 namiesto dreveného kostola.

Zároveň bola postavená stanová zvonica. O desať rokov neskôr bol postavený nový kostol s rovnakým názvom, v ktorom nebol vykurovaný. Podľa svedectva konca XIX-začiatku XX storočia na území chrámu už nejaký čas existoval kláštor, ktorý nebol zachovaný.

Miesto: Podbelskogo ulica.

Mestská stanica

Začiatkom minulého storočia sa Galich stal dôležitým železničným uzlom severnej železnice. V roku 1905 prišiel prvý vlak na miestnu železničnú stanicu. Spočiatku bola budova stanice postavená z dreva v modernistickom štýle, ktorý bol typický pre túto dobu. Poslúžil desiatky rokov.

V roku 2009 v meste v predvečer svojho 850. výročia bola slávnostne otvorená moderná tehlová budova. K dispozícii sú všetky podmienky pre kvalitnú osobnú dopravu: železničné a autobusové lístky, body verejného stravovania, pomocné zariadenia.

Galich osady

Na území mesta sa nachádzajú staré osady, ktoré slúžili ako základ pre jeho výskyt. Dolné osídlenie sa vzťahuje na XII. Storočie a nachádza sa na kopci zvanom Baltschug. Nad ním na vrchu Shemyakina je horná osada s odkazom na prvú polovicu XVI. Storočia. Obe osady sú spojené schodiskom.

Na vrchole je vybavená pozorovacím balíčkom. Ponúka panorámu jazera Galich a výhľad na mestské hradby a obranné príkopy. V čase ťažkostí bol na okraji pozorovacej paluby postavený veľký kríž na pamiatku obrancov mesta.

City Park

V súvislosti s oslavami pri príležitosti 300. výročia založenia Domu Romanov v Galícii na jar 1913 bola mestská záhrada slávnostne otvorená. Toto miesto sa rýchlo stalo obľúbeným pre rodinné prechádzky a rekreáciu obyvateľov mesta.

Súčasne s rozpadom záhrady boli postavené staré obranné hradby, ktoré boli dominantou mesta. Boli postavené schody, vysadené stromy a okrasné kríky. Až do polovice minulého storočia sa vzhľad záhrady nezmenil, potom sa začalo. Práca prebieha, aby sa obnovil pôvodný vzhľad.

Miestne múzeum Lore

Bola založená v roku 1922 prostredníctvom úsilia miestnych etnografov. Tu sú zhromaždené jedinečné rarity, ktoré odhaľujú znaky miestnych tradícií a spôsobu života. Medzi 15 tisíc exponátov je bohatá zbierka kuchynských potrieb a nádob, keramiky, plastiky a iných výrobkov z dreva.

Osobitnú pozornosť priťahuje krásna zbierka odevov minulých storočí a obrazy tkané remeselníkmi. Prezentované diela miestnych umelcov, veľa dokumentov a fotografií. Múzeum Galich je súčasťou historického a architektonického múzea Kostroma.

Miesto: Lunachárovská ul. - 11.

Mikuláš Starotoržský kláštor

Postavený v stredoveku, Nikolaev Starotorzhsky kláštor sa nachádza hneď vedľa starobylého mesta, ktoré dalo vznik mesta. Dnes je to jedinečný kamenný komplex, ktorého centrum bolo považované za najväčšiu katedrálu Trojice v provincii Kostroma.

Päť-klenutý štvorposchodový chrám je príkladom neskorého klasicizmu. Má jedinečné fresky. Momentálne zatvorená katedrála si vyžaduje reštaurovanie.

Miesto: Lunachárovská ul. - 59.

Galich jazero

Mesto sa nachádza na brehu jazera Galich, ktoré patrí medzi najväčšie vodné útvary v Rusku. Jeho brehy sú malebnou pokojnou krajinou vytvorenou jemnými kopcami, húštami kríkov a trstinou. Jazero sa tiahne 17 km, má šírku 6 kilometrov. Do nej prúdi niekoľko riek, tu je veľa kľúčov. Hĺbka nepresahuje dva metre. Je to skvelé miesto na oddych, je plné rýb.

Požiarna veža

V roku 1899 bola v Galich postavená dvojpodlažná budova protipožiarnej stanice. Potreba bola spôsobená masívnymi drevenými budovami obce, v ktorých sa pravidelne objavovali požiare. Pre nepretržité monitorovanie situácie na budove bola postavená štvornásobná vysoká veža.

Po rozpoznaní príznakov požiaru porazili hasiči signál signalizujúci obyvateľov. Drevená žiarivo žltá farebná veža zdobí modernú požiarnu stanicu. Je to jeden zo symbolov mesta.

Symbol založenia mesta

V predvečer slávnosti 825. výročia založenia mesta bola v strede na Revolučnom námestí postavená hviezda, pripomínajúca založenie starobylého mesta. Je vyrobená z betónu a stúpa viac ako desať metrov. Štruktúru korunuje vytesaný obraz starého ruského plachetnice. Táto loď sa stala symbolom založenia mesta. Sviečka je tiež zdobená znakom mesta.

Námestie na počesť víťazstva

Neďaleko od obchodných centier v centre mesta na počesť víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne bol vytvorený malý námestie. Umiestňuje pomník stovkám Galicanov, ktorí šli na frontu a ktorí sa nevrátili domov.

Pamätník je vysoká hviezda s dátumami začiatku a konca vojny. Ďalšia postava sovietskeho bojovníka, namontovaná na podstavci obdĺžnikového tvaru. Obyvatelia mesta prinášajú tu čerstvé kvety. Tu sú uctievaní vojnový veteráni, nezabudnuteľné udalosti sa konajú.

Nákupné centrá

Dôkaz o aktívnej úlohe Galicha v rozvoji obchodu v minulých storočiach sú obchodné riadky, ktoré tu prežili. Jedná sa o dve jednopodlažné budovy niekoľkých budov s krásnymi klenbovými klenbami postavenými v roku 1825 v centrálnej časti mesta. Odtiaľ bolo obilie doručené do Moskvy a kožušiny v zahraničí. Vzhľadom k tomu, že boli postavené na svahu, budovy boli pomenované Horné a Dolné.

Miesto: Podbelskogo ulica.

Nanebovzatia Paisievo-Galichského kláštora

Toto tiché malé bývanie sa nachádza na okraji mesta Galich. Vyniká krásne obnovená katedrála XVII. Storočia a úhľadné územie. Kláštorné budovy nie sú v prevádzke.

Nanebovzatie Paisievo-Galichského kláštora je pokojné a pohostinné. Môže byť voľne navštívený v daný deň. Tu je všetko zbožné a zdvorilé. Ak je katedrála zatvorená, na požiadanie turistov jej otvárajú na prehliadku.

Umiestnenie: ulice Uspenskaya - 11.

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (Septembra 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send