Rusko

Saki City: Pamiatky a čo vidieť

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeden z najstarších miest na Kryme sa nachádza 5 kilometrov od Kalamického zálivu a susedí s Evpatoria. Čo je to toto mesto? Saki je letovisko, stepi, pokrytá liečivým vzduchom a vôňami kvetov, ako aj čerstvosť mora.

Toto miesto si vyberajú milovníci rodinných sviatkov, čerstvého nasýteného vzduchu, divokých pláží a hviezdnej oblohy, ale hlavný poklad tohto mesta je považovaný za magické bahno a liečivú vodu. Vďaka týmto darom prírody sa Saki stal jedinečným mestom. Mesto, kde ľudia prídu na zlepšenie svojho zdravia a získajú silu.

Vodný park "Banana Republic"

Aquapark "Banana Republic" - sa nachádza v blízkosti mesta (cca 10 km od centra, 5 km od pláže), v obci Pobrežná. Okamžite vzniká otázka: "Prečo je to banán?". Možno kvôli neuveriteľne krásnym dlaniam alebo kvôli jasným farbám prírody? Pocit, že ste na ostrove raj. Alebo kvôli potrebe behať, skočiť na jazdu ako opica, ktorá miluje banány veľmi? Ale najlepšie zo všetkého to vysvetľuje názov parku - sochy z Veľkonočného ostrova a fantány v tejto téme.

Vodný park je považovaný za jeden z najväčších na Kryme. Otvorený v roku 2005. Môže ubytovať viac ako 2000 ľudí naraz. Vodný park má 8 bazénov a 25 rôznych vodných ciest.

Na všetkých snímkach v parku vykonajte dôkladné brífing. Každá snímka sa vyznačuje rýchlosťou zostupu. Ale vedenie v rýchlej červenej špirále.

Celé územie je rozdelené na oblasť detí a dospelých. Deti môžu byť dokonca nazývané samostatným vodným parkom, kde sa dieťa dostane do iného sveta rozprávok. Pozerajú ich záchranárski inštruktori, takže sa rodičia nemôžu obávať.

K dispozícii je aj posedenie, kde nájdete bungalovy a lehátka. Môžu sa prenajať na celý deň alebo na niekoľko hodín.

Umiestnenie: ul. Kalamitskaya - 14.

Múzeum na vrchole

Na vrchole kopca Kara-Tobe (z tureckého "čierneho kopca"), doslova 7 km. od rezortu Saki je múzeum Kara-Tobe. Podľa archeológov sa tu našlo grécko-skýtské osídlenie. Pri posudzovaní výkopov možno pochopiť, že predkovia tohto miesta boli kočovné kmene, potom Scyti, a oni ich nahradili Gréci. Vedľa Kara-Tobe je betónová konštrukcia patriaca k Čiernomorskej flotile. Ak vylieznete do najvyššieho bodu veže, môžete bezpečne sledovať, čo sa deje na vode a zemi.

Teraz v múzeu je väčšina expaticií položiek nájdených počas archeologických vykopávok. K dispozícii je tiež starožitná keramika, zbrane, artefakty a mince. Na strešnej plošine.

Dobre miestnosť v Saki

V dvadsiatych rokoch 20. storočia bola v predmestiach Saka vyvŕtaná studňa a zrazu sa z nej vyrobila fontána. A nie len fontána! Fontána horúcej minerálnej vody. Neskôr sa zistilo, že voda je schopná liečby a líši sa chemickým zložením.

Teraz je to symbol a príťažlivosť pre stredisko mesta. Ktokoľvek môže bezplatne vypiť liečivú minerálnu vodu. Mimochodom, táto voda je nielen opitá, ale tiež vykonala balneologické procedúry v sanatóriách. Má množstvo minerálov a vstrebáva do pokožky, zmierňuje bolesť a zápal. A na ulici Kurortnaya je dokonca aj fontána, kde táto voda tečie. Saki voda je trochu ako "Essentuki".

Samotná čerpadlová miestnosť sa nachádza v najkrajšej malebnej oblasti.

Svyatoilinsky chrám

Hlavné námestie Revolucie mesta Saki je zdobené mimoriadnou krásou sv. Iľinského chrámu ... Preto je sviatok svätého Eliáša (2. augusta) veľmi uctívaný obyvateľmi mesta. A veľmi často je to deň sv. Eliáša, ktorý začína pršať alebo len zamračené, aj keď pre Sacu je veľká rarita.

Veľa ľudí prichádza do mesta s túžbou liečiť, takže nebolo možné vybudovať veľkú pravoslávnu cirkev. Jeho pokrytie sa uskutočnilo v roku 1903. Obnova sa uskutočnila v 90. rokoch.

Miesto: Simferopolská ulica - 38.

Saki Resort Park

V tomto parku môžete bezpečne dýchať hlboko, pretože vzduch tu je naplnený liečivými vlastnosťami. Toto miesto možno dokonca nazvať obľúbeným miestnym obyvateľom a hosťami. Park existoval už 100 rokov a podarilo sa mu získať asi 80 druhov rastlín a stromov. Prechádzkou parkom môžete vidieť jeden zo symbolov mesta - pamätník obrovského Brontosaura. Hlavnou výzdobou parku boli však tri jazerá. Miestni obyvatelia ich nazvali Swan, Azovské more a Čierne more.

Samotný park sa nachádza na brehu jazera Saki a má rozlohu približne 50 hektárov pôdy.

Mikhailovské jazero

Pre tých, ktorí majú radi pokojné miesta, kde môžete relaxovať a cítiť sa súčasťou prírody, musíte navštíviť Mikhailovské jazero. Tu môžete nielen rybať, ale aj komunikovať s miestnymi vtákmi. Môžete chytiť kapra a kapor, a ak máte šťastie a rak.

K dispozícii je altánok na relaxáciu s grilom, parkovisko a obchod pre rybárov v okolí. Nachádza sa medzi mestom Saki a dedinou Mikhailovskoye.

Pštrosí farma

Na predmestí Sak, môžete navštíviť pštrosie farma "Sergiev Posad". Neobvyklé a ich povaha môže potešiť každého. Emócie sú zaručené. Okrem toho je zaujímavé, že pštros má malý mozog, takže má veľmi krátku pamäť - iba 45 sekúnd. Aj v tomto komplexe nájdete vonkajšie klietky s jeleňmi, bažantmi, prepelicami.

Sasyk Siwash

Ak preložíme tieto dve slová z krymskej tatry, dostaneme "špinavú špinu". Pravdepodobne by bolo lepšie preložiť ako slané bahno, pretože jazero je známe pre liečivé bahno a soľ. Koncentrácia soli je 240 g. na 1 l. voda. Predtým sa tu aktívne ťažila soľ. Bola potom luxusom a bola drahá.

Ochutnávacia miestnosť "Seventh Heaven"

Prísť na Krym a nevyskúšať krymské vína je veľké opomenutie. Koniec koncov, sú známe nielen tu, ale aj v zahraničí.

Budete mať možnosť ochutnať umenie výroby vína. A skúsení sprievodcovia objavia veľa nových a zaujímavých informácií o víne a pitnej kultúre.

Umiestnenie: Revolution Street - 14a.

Múzeum histórie liečby bahna

Ďalšou z krásnych miest v Saki je múzeum liečby bahna. Tu nájdete celú históriu terapie bahnem v Kryme. Bohužiaľ, počas vojnových rokov sa väčšina exponátov stratila, ale môžete vidieť niekoľko desiatok. Nachádza sa v bývalej obchodnej budove.

Miesto: ul. Kurortnaya - 29.

Artesian observatórium

Prvé artesiálne observatórium v ​​Rusku bolo postavené v letovisku Saki v roku 1897. Tu sledujte hladinu prúdu a hladiny vody. Je to niečo ako výška veže 8,52 m, s dreveným vrcholom. Táto veža nájdete v stredisku Saki. A to je považované nielen za výzdobu parku, ale aj za druh pamätníka objaviteľa, profesora Nikolai Aleksejeviča Golovkinského.

Puškinovo námestie

Relaxujte s deťmi najlepšie na Puškinovom námestí. Toto je rozprávka! Okolo fantastických hrdinov Alexandra S. Puškina. Budú schopní rozveseliť deti, ale tiež ich zaujímať pri čítaní týchto rozprávok. V blízkosti zábavného parku, kde sa môžete už smiať a dosť.

Miesto: Borodin Street.

Salt Room

Hotel "Le Di" je soľná miestnosť. Zariadenie je moderné. A inhalácia soľných iónov pomôže posilniť imunitný systém.

Miesto: Saki, ul. Marine, 4.

Sanatórium "Saki"

Rezort Saki obklopuje sanatórium Saki. Všetky rastliny a liečivé bahno priamo na pláži. Tu je vzduch vždy naplnený liečivou vôňou.

Miesto: Saki, ul. Resort 4th.

Pozrite si video: Transformers: Dark of the Moon (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send