Vietnam

Hlavné atrakcie Dalatu: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Dalat, ktoré sa nachádza v horách, postavil francúzsky na začiatku dvadsiateho storočia. V tých dňoch bol vo Vietname ešte stále kolonizovaný vo Francúzsku. A čoskoro sa toto miesto stalo veľmi populárnym strediskom medzi francúzskou elitou. Dalat bol pre nich skutočnou spásou z horúčavy pobrežia.

Niekedy sa mesto nazýva "Švajčiarske Alpy vo Vietname". Vďaka polohe je tu podnebie veľmi mierne a priaznivé.

Napriek tomu, že mesto nie je tak veľké, tu môžete obdivovať veľké množstvo vodopádov, prechádzať sa po mnohých kvetinových parkoch a vychutnať si miestne scenérie.

Lam Dong múzeum

Nachádza sa v paláci Nguyen HuuHao, múzeum ponúka veľmi rozsiahlu výstavu o živote miestnych obyvateľov. Tu sú prezentované aj národné kostýmy, hudobné nástroje a remeslá. Na doplnenie obrazu v miestnostiach sa vytvárajú scény zo života vietnamčiny v miniatúrnej a plnej veľkosti.

História mesta Dalat vrátane vojnového obdobia je široko pokrytá. Aj na území múzea sa nachádza etnická obec, kde si môžete objednať fotografie v ľudových krojoch.

Umiestnenie: 4 - Hùng Vương.

Crazy House

Crazy House, v preklade znamená "Madhouse", je tvorbou vietnamskej ženy-architekta Madame Nga. V tom istom čase madam Nga študovala na architektonickom ústave mesta Moskva a bol obdivovateľom architekta Gaudiho.

Po návrate domov sa rozhodla zosobniť svoje architektonické fantázie a začala stavať tento dom, ktorý je kombináciou múzea, mini-hotela a umeleckej galérie.

Dom sa podobá zmiešaniu tropického rozprávkového lesa s prechodmi a chodbami, ako keby bol vytesaný do obrovských stromov, dutín a krajinnej krajiny a architektúry, kde nespĺňate jediný pravý uhol. Najpozoruhodnejšia vec je, že všetko je vyrobené z moderného materiálu, výstuže a betónu.

Dom-hotel sa naďalej rozširuje a je postavený, predstavujúc fantáziu tvorcu.

Umiestnenie: 03 - ul. Huynh Thuc Khang.

Letný palác Bao Dai

Letný palác Bao Dai je palácom skutočného cisára, kde sa môžete oboznámiť so životom vietnamských aristokratov dvadsiateho storočia. Tu vidíte také obyčajné veci ako cisár, ako šikovná sauna alebo auto na opaľovanie.

Izby obsahujú zachované vybavenie s dokladmi a fotografiami cisárskej rodiny. Bohužiaľ, uzavretý prístup do suterénu, kde sú vstupy do tunelov. Podľa očitých svedkov by v okolí mesta mohli uniknúť bez povšimnutia Miesto: 4 - Trần Hưng Đạo, Phường 3.

Hlavný trh

Hlavný trh sa nachádza na hlavnom námestí mesta. Tu nájdete všetko. Od rôznych druhov ovocia až po miestne suveníry.

Večer sa hlavné námestie mení na centrum, kde predávajú rôzne jedlá. Tu si môžete kúpiť a ihneď variť rôzne mäkkýše, škrupiny, žaby a iné exotické jedlá. Pre pohodlie ľudí okolo po obvode sú plastové stoly a stoličky, kde si môžete posedieť a mať občerstvenie.

Pagoda Lin Sean

Pagoda Lin Shon bola postavená nie dávno, v štyridsiatych rokoch 20. storočia. Nemá historickú hodnotu, ale považuje sa za kultúrnu medzník mesta Dalat. Pri vchode sú hostia pozvaní postavou ležiaceho Budhu, ktorý si môže želanie a potrasiť jeho lakeť alebo prsty. Hlavná vec, že ​​túžba nebola podstatná.

Pagoda sa nachádza uprostred záhrady, v ktorej môžete obdivovať sochy a vychladnúť v teple malým rybníkom s ľaliami. Na nádvorí v altánku váži veľký bronzový zvonček, ktorý je porazený v slávnostných chvíľach.

Zvýšený na vrchol kopca, môžete vidieť obrovskú bronzovú postavu Budhu sedí na lotosu. Hmotnosť sochy je viac ako 1000 kilogramov. Pod samotným Buddha je vstup do chrámu. A z plošiny môžete obdivovať výhľad na mesto, ktoré je tento Buddha povolaný chrániť.

Xuan Huong Lake

Xuan Huong je umelé jazero vytvorené po tom, ako sa priehrada objavila na začiatku 20. storočia. Pomenované na počesť básnika zo 17. storočia. Môžete ísť na plavbu loďou a katamaránmi-labutí na ňom a jazdiť po jazere v koňoch ťahanom vozíku a len chodiť, užívať si večer.

Kvetinové záhrady Dalat

Jednou z hlavných atrakcií mesta je Flower Park, ktorý sa nachádza na severovýchodnej strane jazera Xuan Huong. Je tu vysadené množstvo kvetov rôznych farieb a odtieňov. Kvetinové záhony sú elegantne zdobené, trávniky sú nezvyčajne zdobené. Vo skleníkoch môžete obdivovať orchidey. A v miestnych obchodoch na nákup kmeňov, ktoré sa vám páčia.

Dalat železničnej stanice

Dalatská železničná stanica je považovaná za najstaršiu a najkrajšiu stanicu v Indočíne. Bol postavený v 30. rokoch 20. storočia. V súčasnosti je historickým objektom a využíva sa ako zábava pre turistov. Na nej môžete jazdiť 12 kilometrov a obdivovať okolie. Vlaku však opúšťajú iba raz denne o 14:00.

Na plošine sa nachádza sovietská lokomotíva. Vo vnútri je umiestnená malá kaviareň, kde si môžete vypiť šálku kávy.

Miesto: Nguyen Trai Street.

Katolícka cirkev do Singh

Katolícka cirkev Du Sinh bola postavená v polovici dvadsiateho storočia na základe iniciatívy kňaza z kráľovskej rodiny. Je to zaujímavé, pretože vo svojej podobe sa nachádzajú románske aj východné štýly. Odtiaľ je krásny výhľad na mesto a okolie.

Lanovka

Lanovka vedie z Dalatu do kláštora Thien Vien, ktorý sa nachádza na okraji mesta. Cesta je pomerne dlhá a počas cesty máte čas na vychutnanie si pohľadu na mesto a okolité zelené hory. Nižšie sú domy a záhrady pomarančov, olív a ostatných stromov s ovocnými stromami.

Thien Vien pagoda

K kláštore Thien Vien sa dostanete lanovkou. Samotný kláštor je ponorený do zelene a kvetov. Môžete chodiť po dobre upravených chodníkoch a sledovať život kláštora. Rezidenčná časť kláštora je však pre verejnosť uzavretá.

Po preskúmaní tejto oblasti môžete ísť na breh jazera. Hlavná cesta pre priechod je uzavretá, ale na ľavej strane nájdete zostup.

Datanla Falls

Na predmestí Dalat sa nachádza prekrásny vodopád Datanla. Zostup na to je možný ako tradičný - pešo, tak aj na druhej vietnamskej horskej dráhe. Keď železné žľaby na saniach turistov sostupujú svah v riadenej rýchlosti medzi lesy a lietajúce tropické vtáky. A na vrchole sánky vytiahnite káble. Prilákanie lístkov sa platí osobitne.

Prenn vodopád

Po 10 km jazdy od Dalatu sa môžete dostať do parku s vodopádom Prenn. Zvláštnosťou vodopádu je, že môžete prechádzať medzi vodami a skalami. Hoci výška vodopádu je malá, ale dúha sa krásne odráža v spreji.

V parku môžete chodiť po bambusových mostoch, ako aj za poplatok, jazdu na slonoch, pštroch alebo byvoloch. V mini-zoo sa kŕmi krokodílmi. A keď ste prišli ráno, môžete sa vyhnúť davu turistov a vychutnať si pokojnú prechádzku.

Pongua Falls

Pongua Falls je najväčším vodopádom vo Vietname. Tiež sa nazýva "spadajúci slon". Obzvlášť jeho silu je vidieť v období dažďov. Keď sila vody s hukotom klesne z výšky 20 metrov a šíri sa na šírku 100 metrov.

Krásu vodopádu je možné vidieť zhora aj zhora. Najlepšie však je, aby ste sa dostali do pohodlných uzavretých topánok, pretože schody sú skôr strmé a mokré z postriekania. Slapping je ľahko skĺznuť a zastrčiť.

Kávové plantáže

Na horských svahoch nájdete množstvo kávových plantáží. Miestna červená pôda má pozitívny vplyv na výťažok kávy. Na plantážach môžete počúvať, ako sa káva pestuje, suší a kupuje v kaviarni ako suveníry. Našťastie je druh prezentovaný na každú chuť.

Hodvábna umelecká dielňa a galéria továrne XQ

Keď vstúpite do hodvábnej dielne, okamžite sa ocitnete na malom nádvorí, kde návštevníci privítajú ženy v národnom oblečení a ošetrujú čaj.

Po krátkej prehliadke a príbehoch o ťažkostiach s výšivkou na hodvábu môžete sami vynechať workshop a galériu.

Na prízemí je galéria s hotovými vyšívanými obrazmi, ktoré je možné ihneď zakúpiť. Na druhom poschodí si môžete pozrieť prácu ženských robotníkov.

Hedvábné šitie je tradičným dedičstvom vo Vietname, odovzdávané z generácie na generáciu. Bez tejto zručnosti sa dievča nemohla vziať. Pri pohľade na prezentované obrázky ste ohromení, aké majstrovské diela vychádzajú z tenkých prstov kvalifikovaných robotníkov. Niektoré sú tak vzdušné a objemné, že sa zdajú byť tkané z mrakov a visieť priamo vo vzduchu.

Údolie lásky

Údolie lásky je veľký park, kde môžete prechádzať medzi krásne zdobenými kvetinovými záhonmi, sochami a altánkami. Nezvyčajné kompozície sú vyrobené z kvetov vo forme hodiniek, čajovníkov, páv a iných zvierat. Tu je veľa možností pre romantický záber.

Park je podmienene rozdelený na dve časti. V hornej a dolnej časti. Na dne je jazero a zhora sa nachádza krásny výhľad na jazero a hory.

Pin
Send
Share
Send
Send