Rusko

Pamiatky Kirillova: zoznam, foto a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Kirillov je provinčné, pomerne malé mesto, kde vládne pokoj a pokoj. Vo svojom otvorenom priestore sa rozprestierajú husté lesy a široké polia. Vzhľadom na nedostatok veľkých priemyselných podnikov je vzduch tu čerstvý a čistý.

Mesto je známe pre kláštor Kirillo-Belozersky, ktorý ľudia z celého sveta prichádzajú vidieť. Táto jedinečná štruktúra je pozoruhodná svojou veľkoleposťou a má bohatú, storočnú históriu. Mesto má veľa kostolov, chrámov, historických pamiatok a svätých, takže to bude zaujímavé pre všetkých, ktorí majú záujem o históriu a pútnické miesta.

Kirillo-Belozerský kláštor

Hlavnou atrakciou Kirillov je kláštor Kirillo-Belozersky, ktorý bol založený v roku 1387 Cyrilom a Ferapontom Belozerským. Nachádza sa na kopci, pozostáva z dvoch hlavných častí. Prvým z nich je kláštor Nanebovzatia a druhý je Malý Ivanovský. Predtým bol kláštor Kirillo-Belozerský považovaný za najväčšie úložisko kníh a rukopisov v celom Rusku. Vďaka tomuto kláštoru sa objavilo samotné mesto.

Kláštor Kirillo-Belozersky sa nachádza na brehu jazera Siverskoe. Priestory a chrámy kláštora sú zo všetkých strán obklopené päťm metrovými stenami, v rohoch sú veže.

Majestátna budova prežila veľa reštaurácií, ale napriek tomu zachovala všetky tradície moskovskej stredovekej architektúry. V 15. storočí sa kláštor stal miestom uväznenia, na ktoré sa odvolávala vláda. Na začiatku 20. storočia s príchodom revolúcie boli duchovenstvo poslané do exilu alebo rozoslané do iných kláštorov.

V súčasnosti má kláštor múzeum, v ktorom môžete vidieť jedinečný ikonostas, ktorý sa od 14. storočia ťažko zmenil. V roku 1997 bol kláštor uvedený ako mimoriadne dôležité náboženské dedičstvo Ruskej federácie.

Mount Maura

Z vrchu Maura sa otvára nádherný výhľad na kláštor Kirillo-Belozersky. Podľa legendy sa tvár Najsvätejšej Panny Márie zjavil Monk Kirill a ukázal ju na miesto kláštora. Na tejto hore rastú husté ihličnaté lesy, ktoré dávajú vzdušnú čerstvosť a príjemnú arómu, ako aj mnoho druhov vzácnych rastlín.

Výška vrchu Maura je asi 180 metrov a na jej vrchu je malá drevená kaplnka a kameň s odtlačkom ľudskej nohy. Podľa miestnych legiend patrí táto cesta k sv. Cyrilu a plní priania toho, kto sa ho dotýka.

Refectory

Reštaurácia spolu s kostolom Vstup do chrámu je považovaná za druhú najvýznamnejšiu budovu mesta a je súčasťou súboru Cyril-Belozerského kláštora. Tu nováčikovia budú jesť spolu. Steny sály a stánku refektúry sú bohato zdobené ikonami, freskami a sviečkami. Objekt je jednoduchý obdĺžnikový tvar, doplnený o rímsy a vrcholové výklenky.

Kostol premenenej brány

Jednou z najkrajších budov mesta Kirillov je kostol Preobrazhenskej brány, založený v roku 1595. Výskumníci naznačujú, že bol postavený ako brány kostola sv. Jána z rebríka, avšak ich podobnosť je minimálna.

Kostol premeny brány, ako väčšina miest bohoslužieb v tomto meste, je súčasťou komplexu kláštora Kirillo-Belozersky. Kostol sa skladá z troch veží, stredná veža je najvyššia. K dispozícii sú 5 veľkých zlatých kopulí s krížikmi. Na stranách stredu sú dve menšie veže. Steny kostola sú maľované červeno-biele a strechy sú zelené.

Cirkev Cyril

Dôvod vzniku kostola Cyril v roku 1585 zvážil vôľu cára Ivana Hrozného. Vo svojom liste vyjadril hnev, že nie je chrám nad hrobom sv. Cyrila, zatiaľ čo tam je miesto nad miestom, kde spočíva princ Vorotinský. Jeho prvá verzia bola podobná kostolovi Vladimíru a trvala až do roku 1782. V tom čase chátraný a popraskaný kostol vyžadoval kompletnú rekonštrukciu, a tak bol zrušený na výstavbu nového. Druhá verzia kostola Cyril bola postavená v roku 1825 z odolnejších materiálov. Jeho architektonický štýl sa podobá baroka neskôr a výrazne sa líši od okolitých kostolov.

Kňazský chrám

Chrám božskosti bol postavený v roku 1645 miestnym staviteľským artelom pod vedením Jakuba Kostousova. Princ Fedor Andreevich Telyatevsky - štátnik a veliteľ pluku pochovaný pod chrámom. Architektonický štýl budovy pripomína kostol Vladimíra, ale má aj charakteristické črty. Do dnešného dňa sa v kostole zachoval celý ikonostas, s výnimkou dvoch stratených ikon.

Kostol sv. Jána predchodcu

Keď princ Vasilij III potreboval dediča, navštívil kláštor Kirillo-Belozersky, aby sa modlil a požiadal Boha o pomoc. Po narodení svojho syna (Ivana Hrozný), vďačne princ prezentoval kláštor s finančnými prostriedkami na výstavbu ďalších chrámov. S týmito peniazmi bola postavená kostol Jána Forerunnera.

Bohužiaľ nie je isté, čo vyzerala jeho počiatočná verzia, pretože kroniky dávajú nejasnú predstavu o tom. Ale mnohé zásoby tvrdia, že kostol mal pôvodne dve kapitoly a bol pokrytý štítom. S početnými výplňami sa zjednodušila štruktúra chrámu, zbavila ho jednej kapitoly a prešla červenou farbou.

Kostol Archanjela Gabriela

V roku 1534 bol postavený kostol Archanjela Gabriela s peniazmi darovanými veľkovojvodcom Bazilejom tretím kláštoru Cyril-Belozersky. Architektúra budovy je od talianskych architektov veľa vypožičaná, ale to sa veľmi nelíši od ostatných kostolov komplexu.

Chrám je maľovaný biele a má tvar obdĺžnika. Na jeho prvej vrstve je široká, čierna kupola a na druhom je zvonica. Vážne restaurátorské práce, ktoré pomohli vrátiť kostol do pôvodného vzhľadu, začali až v 20. storočí.

Kirillo-Belozersky múzeum-rezervácia

V roku 1924 vznikla múzejná rezervácia Kirillo-Belozersky. Bol pridelený väčšinu územia kláštora Kirillo-Belozersky. Múzeum vzkvétalo až do roku 1993, kedy v dôsledku reštrukturalizácie výrazne klesla účasť a finančné prostriedky klesali. Ale vďaka novej turistickej trase (Moskva - Petrohrad), ktorá bola položená cez mesto Kirillov, sa výrazne zlepšila finančná situácia múzea a celého kláštora Kirillo-Belozersky.

Múzeum vykonáva funkciu dohľadu a starostlivosti o architektonické štruktúry, čím im nedovoľuje dosiahnuť núdzové podmienky. V nej nájdete jedinečnú zbierku starobylých ruských obrazov, rôzne architektonické a historické pamiatky, ako aj iné svätyne.

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send