Portugalsko

Hlavné atrakcie mesta Braga: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Braga je jedno z starobylých miest Portugalska s viac ako dvomi tisícročnou históriou. Neoficiálne meno, ktoré toto mesto hrdo nesie, je "mesto arcibiskupov", pretože na jeho území sa nachádza obrovské množstvo unikátnych chrámov, kostolov, múzeí a kláštorov s jedinečnou architektúrou.

Počas svojej histórie mesto opakovane menilo "majiteľov". Medzi nimi boli Kelti, Rimania, Mauri a dokonca aj Góti. Toto nemalo vplyv na vzhľad útulných ulíc a domov.

Tradične možno Braga rozdeliť na dve časti. Stalo sa tak, že "starý Braga" - je druh pútnického centra - tu sa nachádzajú takmer všetky historické a kultúrne pamiatky. Nové oblasti - to je obchodné centrum so všetkými výhodami a nevýhodami ruchu moderného mesta.

Braga je mimoriadne mesto, kde každý turista nájde niečo zaujímavé pre seba.

Tibanský kláštor

Tibanský kláštor možno pripísať súčasne tak moderným budovám (vznikol začiatkom 20. storočia), ako aj starším, pretože založenie nového nadácie bolo založené na mieste eponymného, ​​predtým zničeného kostola. Rekonštrukčné práce sa uskutočňovali opakovane a menili vnútorný a vonkajší vzhľad tejto monumentálnej štruktúry. Dnešný čiastočne zrekonštruovaný a zrekonštruovaný kláštor Tibanský očakáva hostí, ktorí môžu obdivovať slávne plastiky Cypress de Cruz, navštíviť refektár a jednoducho chodiť po kláštore.

Palace Paradise

Palác Raya alebo mexický dom, ako sa neformálne nazýva - jedna z najživších, nezabudnuteľných a nádherných budov Braga, ktorá sa považuje za jeho vizitku. Táto stará baroková a rokoková stavba udivuje a očarí svojich hostí.

Santa Barbara Gardens

Záhrady s takým známym a krásnym menom sú niečo, čo je naozaj lepšie vidieť raz ako počuť stokrát. Josue Cardoso da Silva, ktorý ich vytvoril v polovici 20. storočia, vďačí svojmu vzhľadu. "Živé" postavy, rôzne farby a vône rôznych farieb, nezvyčajné rastliny a nezvyčajné záhony - to všetko očakáva návštevníkov tohto raja.

Národný park Pineda Gerês

Malebný a príjemný pre peší park Pineda Gerês sa nachádza v blízkosti mesta Braga. Územím parku nie je len úžasná príroda, zeleň a rôzne živočíchy, ktoré tu žijú. Pred mnohými rokmi žili na týchto územiach miestni obyvatelia, preto cestovali po cestách a objavovali komplex parku, z času na čas môžete naraziť na zaujímavé architektonické pamiatky, zničené dediny, malé hrady a oveľa viac.

Torri di Menagen Tower

V 11. storočí bol postavený hrad Braga. Na území tejto veľkej, krásnej a majestátnej štruktúry bola armáda umiestnená za silnými a vysokými múrmi a miestni obyvatelia tam žili. Pozdĺž obvodu boli strážne veže. Jedna z nich - veža Torri di Menagen - je to málo, čo zostalo celé a prežilo naše časy. Návštevníci si môžu vyliezť na výšku tridsať metrov a vychutnať si panorámu a výhľad na mesto.

Kostol Santa Cruz

Ohromujúca krása kostola Santa Cruz má veľmi zaujímavú históriu svojho vzniku. Stavba chrámu sa začala v XVII. Storočí a stavba sa uskutočňovala viac ako sto rokov! Kvôli tejto pomalosti sa po nejakom čase cirkev začala zrútiť, zatiaľ čo ešte nebola dokončená.

Zaujímavé je, že obnovenie havarijných lokalít sa uskutočnilo paralelne so stavebnými prácami. Nepochybnou výhodou je, že výsledok všetkých prác sa stala úžasnou budovou, ktorá je akési majstrovské dielo architektonického umenia.

Biskupský palác

Biskupský palác je súbor troch budov, vyrobených v rôznych štýloch a postavených v rôznych časových obdobiach. Kvôli tejto vlastnosti je palác jedinečný a má historickú, kultúrnu a architektonickú hodnotu. K dispozícii je aj knižnica - úložisko viac ako 300 tisíc kníh.

Svätyňa Bom Jesus do Monte

Jedným z najčastejšie navštevovaných miest pre katolíckych nasledovníkov je svätyňa Bom Jesus du Monte postavená na kopci pri Brage. Existujú dva spôsoby, ako vyliezť. Prvý môže byť opísaný ako viac náboženský. Spočíva v tom, že pútnik bude musieť šplhať po schodoch po sto metroch na kolenách.

Predpokladá sa, že výsledkom bude očistenie od hriechov. Druhý spôsob je rýchlejší - ide o lanovku. Po celú dobu bude možné pozrieť sa na rôzne sochy, medzi ktorými sú pôvodne fontány.

Palác Biscainhos

Palác Biscainhos, postavený v 16. storočí, je ďalšou atrakciou mesta Braga, návštevou, ktorá prinesie skutočné estetické potešenie. Budova je postavená v barokovom štýle, na jej území je krásna, dobre udržiavaná záhrada, veľa soch a starobylé fontány. Napriek tomu, že budova bola opakovane zničená a obnovená, zachovala svoju krásu až do súčasnosti perfektne.

Zrúcanina kláštora Dumio

Ruiny kláštora Dumio boli nájdené vďaka vykopávkam v oblasti. Z historických dokumentov je známe, že kláštor bol prvým chrámom na Pyrenejskom polostrove. Jeho stavba sa datuje do približne VI storočia. Pokojná a tichá atmosféra týchto miest má bezproblémové prechádzky.

Múzeum posvätného umenia

Braga je známy veľkým počtom kostolov, chrámov a kláštorov a je zvláštnym centrom púte. Niekoľko múzeí je však tak zábavné a zaujímavé, že by ste nemali mať čas na návštevu. Živým príkladom je múzeum posvätného umenia. Hostia múzea budú vystavení ohromení, pretože mnohí z nich "prišli" z paleolitu a tu sa objavili vďaka snahám archeológov.

Katedrála Braga

Hlavná katedrála mesta Braga, ako magnet, priťahuje milovníkov krásy. Táto starodávna budova vyniká medzi nespočetnými kostolmi a chrámami, ktoré sa nachádzajú v celom meste za svoj neobvyklý vzhľad - architekti sa nakoniec nedotkli určitého štýlu popravy počas výstavby, ale rozhodli sa miešať oblasti ako barokový, gotický, románsky.

Miesto konania: R. Dom Paio Mendes.

Kostol São João do Suto

Krásny chrám, vyrobený v gotickom štýle - výsledok pracovitých a elegantných majstrov XII. Storočia. Samozrejme, po tak dlhú dobu od položenia prvého kameňa bol kostol niekoľkokrát obnovený a jeho moderný vzhľad sa líši od pôvodného nápadu. Ale aj v našich časoch sa zachovalo niekoľko kúskov a fragmentov budovy.

Pri hodnotení krásy exteriéru môžu návštevníci navštíviť samotný chrám. Vnútri to vyzerá ešte pôsobivejšie a pôsobivejšie. Mnohé oblúky, vysoké stropy, staré panely na stenách - objavovanie, obdivovanie, objavovanie kostola v São João do Suto môže zachytiť pozornosť niekoľko hodín, ale stojí za to.

Kostol Santa Eulalia

Malý, ale veľmi útulný a atmosférický kostol XIII. Storočia. Pomenované na počesť sv. Eulálie, mladá dievčina, ktorá zomrela za kresťanskú vieru. Prehliadka tohto pohľadu nebude trvať veľa času, ale prinesie skutočnú radosť z príjemnej prechádzky do malebných miest.

Regionálne archeologické múzeum

Hosťom múzea sú prezentované početné a veľmi zaujímavé exponáty z obdobia stredoveku a dokonca z obdobia paleolitu.

Múzeum sa objavilo vďaka úsiliu arcibiskupa Diega de Souzu, ktorý urobil veľkú a dôležitú prácu v prospech mesta a jeho obyvateľov. Bolo to vďaka nemu, že katedrála bola rekonštruovaná, boli založené nemocnice, nové námestí, parky a oveľa viac.

Regionálne archeologické múzeum neustále hostí výstavy a exkurzie, kde návštevníci môžu vidieť a učiť sa veľa o živote, kultúre a histórii Braga.

Kostol milosrdenstva

Cirkev milosrdenstva, podobne ako mnoho iných chrámov Braga, prešla niektorými zmenami vo vonkajšom a vnútornom vzhľade od doby výstavby. V poslednej dobe boli globálne diela vyrobené na konci XIX. Storočia, dnes môžu cestujúci a hostia mesta Braga obdivovať úžasné fasády majstrov v renesančnom štýle.

Miesto: Rua Dom Diogo de Sousa č. 155.

Pin
Send
Share
Send
Send