Rusko

Najlepšie pamiatky hotela Zelenogorsk s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Zelenogorsk je predmestí letoviska v Petrohrade. Toto malé príjemné mesto má dlhú históriu. Akonáhle to bola malá rybárska dedina s názvom "Terioki". To sa objavilo na brehoch Fínskeho zálivu v XVI. Storočí a po celé roky jeho existencie prešlo z ruky do ruky niekoľkokrát v Rusku a Fínsku. Doteraz sa po sovietsko-fínskej vojne konečne nedostal do Sovietskeho zväzu.

Nové meno "Zelenogorsk" a stav mesta Terioki boli prijaté v roku 1948. Názov, ktorý najlepšie odráža vzhľad mesta. Je to naozaj oplýva zeleňou. A keby sme k tomu pridali čistý morský vzduch, ihličnaté lesy a celkovú atmosféru odpočinku a pokoja, je jasné, prečo každý rok tisíce turistov zvyknú na Zelenogorsk.

A miestne atrakcie dopĺňajú chuť tohto útulného mesta:

Kostol kazaňskej ikony Matky Božiej

Kazaňský kostol v meste Zelenogorsk je hlavným kostolom mesta. Jeho vzhľad vyvoláva skutočný obdiv pre turistov. Prvý kostol bol postavený na tomto mieste na konci XIX. Storočia dreva, ale neskôr ho spálil. Kamenná budova bola postavená v roku 1913. Po sovietsko-fínskej vojne zastavili služby v kostole.

Opäť pre farníkov sa otvoril až v roku 1989. Architektúra chrámu je veľmi dobre integrovaná do miestnej krajiny. Jeho snehovo biele steny a zlaté kopule vyzerajú veľmi pôsobivo zo strany Fínskeho zálivu. Veľkosť kostola je tiež pozoruhodná. V rovnakej dobe vnútri budovy môže byť pol tisíc ľudí.

Miesto: Primorskoye - 547.

Luteránsky cirkev premenenia

Nachádza sa v samom centre mesta, evanjelický kostol postavený na začiatku 20. storočia stále priťahuje pozornosť. V súčasnosti sa tu obnovujú bohoslužby a pravidelne sa konajú koncerty organovej hudby.

Miesto: Lenin Avenue - 13A.

Kaplnka Narodenia

Malá kaplnka v duchu Novgorodských raných kostolov bola postavená na starom cintoríne v Zelenogorsku v roku 2006.

Miesto: Lenin Avenue - 89V.

Múzeum retro automobilov

V roku 2008 sa na území parku Zelenogorsk otvorilo súkromné ​​múzeum retro automobilov. Jeho zbierka obsahuje viac ako 150 jedinečných exponátov: autá, ktoré odišli, Gagarin, Elvis Presley, Marilyn Monroe, Vladimír Vysotsky atď. V múzeu sú aj vzorky starého vojenského vybavenia.

Miesto: Primorskoye Highway - 536.

Historické a etnografické múzeum - rezervácia "Yalkala"

Múzeum "Yalkala" bolo otvorené v roku 1940, 12 km. od Zelenogorsk. Spočiatku sa jeho expozície venovali Vladimírovi Leninovi vodca svetového proletariátu sa tu skrýva pred revolúciou v roku 1917. Od roku 1993 muzeum preorientovalo svoje výstavy. A teraz jeho zbierky odrážajú život a zvyky miestnych etnických skupín a hovoria o slávnych osobnostiach, ktoré boli na týchto miestach: Y. Nikulin, Plekhanov, Benoit a ďalší.

Miesto: obec Ilyichevo.

Múzeum - I.E. Repina "penates"

Na 15 km. z Zelenogorsku v obci Kuokkala v roku 1898. Ilya Repin kúpil panstvo, kde žil až do svojej smrti v roku 1930. Dvojpodlažný dom bol postavený podľa kresieb samotného umelca, ktorý zabezpečil sklenenú strechu a veľa veľkých okien, aby Repin pohodlnejšie maľoval jeho obrazy.

Bohužiaľ, ako veľa pozemkov v oblasti Leningradu, bol Penaty počas vojny v roku 1944 spálený. Ale našťastie zbierka vecí sa podarilo vyňať z domu vopred. Do roku 1962 sa majetok znova prestaval. Teraz prijíma návštevníkov za všetky dni okrem pondelka a utorok. Miesto: Primorskoye - 411.

Dedinský dom Akhmatova

Dom Anny Akhmatovej, ktorý sama radovala nazývať "Booth", nie je v skutočnosti múzeum, ale prijíma návštevníkov. Patrí k Litfund, ktorý v roku 1955 dal tento dom poétke. Tu Akhmatova a žil až do svojej smrti.

Raz sem prišli Prokofiev, Ranevská, Brodsky a ďalší umelci. Dom je pravidelne obnovovaný a pre letných moderných básnikov, ako je to, aby naplnili jeho steny, tvrdiac, že ​​to prispieva k nárastu tvorivosti.

Lokalita: obec Komarovo.

Vila "Ainola"

Nachádza sa pri vchode do vily Zelenogorsk "Ainola" je kultúrnou pamiatkou začiatku XX. Storočia. Bol postavený v štýle neoklasicizmu. A naproti fasády je starý rybník s priehradou.

Počas sovietsko-fínskej vojny bola vila osobnou rezidenciou Otta Kuusinena - zakladateľa Komunistickej strany Fínska. Po vojne bola budova využívaná ako hotel už viac ako dvadsať rokov. Teraz je vila pod jurisdikciou okresnej správy.

Miesto: Primorskoye - 521.

Ant múzeum

Múzeum antov v detskej knižnici Zelenogorsk stojí za to navštíviť tých, ktorí trávia voľný čas s deťmi. V múzeu sa deťom rozpráva o flóre a faune Karelianského Isthu a ďalších ruských regiónoch. Mimochodom, pred vchodom do knižnice sa nachádza zaujímavá pamiatka "Reading Ant".

Miesto: Lenin Avenue - 12.

Prírodný komplex "Komarovského pobrežia"

Prírodná pamiatka regionálneho významu "Komarovský breh" sa rozkladá na ploche 160 hektárov. na pobreží Fínskeho zálivu. Založená v roku 1992 na ochranu miestnych smrekových lesov. Komplex má niekoľko veľkých pláží.

Fanúšikovia, ktorí chodia a obdivujú prekrásnu krajinu, ocenia nízke duny, morské špiny a húštiny ihličnatých stromov na brehu. Prejsť okolo "Komarovskej banky" je výhodné. Na jeho území bolo položených veľké množstvo rôznych dráh a ciest. Zriedkavé predstavitelia flóry a fauny dopĺňajú zaujímavý vzhľad prírodného komplexu.

Rezervácia "Lindulovská smrekovitá háj"

Začiatok Lindulovskej smrekovitej háje bol položený už v dobe Petra I., keď súdny lesník Vogel začal pestovať na brehu rieky Lindulovej smrekovca, ktorý bol potrebný na stavbu plachetnice.

Niektoré z týchto starých tristo rokov staré stromy prežili až dodnes. Ich vzhľad je skutočne veľkolepý. Celkovo sa v rezerve rozrástlo viac ako 4 000 stromov. Od roku 1990 je pod ochranou UNESCO.

Rekreačný park

Zábavný park Zelenogorsk má bohatú históriu. Založená na konci 19. storočia. Po mnoho rokov bol park atraktívnym centrom petrohradskej tvorivej inteligencie. Bohužiaľ, vo vojne zahynulo mnoho modelov architektúry parku.

Teraz park priťahuje miestnych obyvateľov a hostí mesta s množstvom rôznych atrakcií a pohodlným prístupom do Fínskeho zálivu, ktorý ponúka veľmi pekné výhľady. V parku je veľa reštaurácií s vynikajúcou kuchyňou.

Miesto: Primorskoye Highway - 536.

Zlatá pláž

Miestna pláž Zelenogorsk je jednou z najväčších v oblasti Leningradu. Už dlho sa vyberá pre zvyšok rodiny s deťmi. A to všetko preto, že je veľmi pohodlné a ľahko prístupné do vody a slušnej infraštruktúry: slnečníky, ležadlá, šatne, detské a športové ihriská, niekoľko kaviarní. Miestna kúpacia sezóna trvá od konca júna do polovice augusta. Voda nie je príliš teplá: v priemere 19,5 stupňov, Ale to je viac ako kompenzované čistým, borovicovým vzduchom naplneným vzduchom a jemným žltým pieskom.

Miesto: ul. Plyazhevaya - 5.

Kontakt Zoo "Rainbow"

Každý, kto miluje nielen pozrieť sa na zvieratá, ale aj s nimi lepšie komunikovať, stojí za návštevu malej zoologickej záhrady na území rekreačného parku Zelenogorsk. Miestne zvieratá sú domáce zvieratá a hospodárske zvieratá: kozy, králiky, činčily, páv, osli atď.

Obyvatelia zoologickej záhrady môžu žehliť a kŕmiť mrkvou, ktoré sú uvedené pri vchode do všetkých návštevníkov. Deti z takých výletov to jednoducho milujú.

Miesto: Primorskoye - 536z.

Komsomolského námestia

Komsomolské námestie v Zelenogorsku bolo založené v roku 1950 spolu s budovou strednej školy. Potom nesie meno "Upper Park". Škola prežila a naďalej funguje, rovnako ako samotné námestie.

Vzhľadom na to, že sa nachádza na kopci, bola na jeho území postavená vyhliadková plošina, z ktorej sa otvára majestátny výhľad na Fínsky záliv. Ďalšou výzdobou námestia je fontánka Golden Bowl a pomník Lenina.

Banková oblasť

Hlavné námestie Zelenogorsk - jedno z obľúbených miest rekreácie občanov. Obrovské množstvo rôznych zábavných zariadení sa sústreďuje na jeho území. V lete vďaka zeleným výsadám tu vládne príjemný chlad a v zime je na námestí usporiadaný vianočný stromček a konajú sa párty.

Pamätník Georgea Vitsinu

V júli 2008 pri vstupe do rekreačného parku postavili obyvatelia mesta pomník svojho známeho krajana Georgy Vitsina. Sochárka Jury Kryakvina vykreslila umelca v úlohe Balzaminova. V budúcnosti plánujú postaviť monumenty Morgunova a Nikulina.

Miesto: Primorskoye Highway - 536.

Pin
Send
Share
Send
Send