Rusko

Pamiatky mesta Volgodonsk: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Volgodonsk je mesto nachádzajúce sa na území Ruska v regióne Rostov. Mesto je považované za jedno z najmladších v južnej časti krajiny, pretože oficiálnym dátumom jeho založenia je 27. júl 1950. Volgodonsk sa nachádza neďaleko Stavropol, Krasnodar, Elista, Rostov-on-Don a Volgograd, v dôsledku čoho láka turistov.

Volgodonsk vďačí svojmu vzniku a vývoju za vytvorenie kanála Volga-Don a vedci opakovane pokúšali o niekoľko storočí. V súčasnej dobe si Volgodonsk zachová svoj pôvodný vzhľad a je odhodlaný aktívneho rozvoja, vďaka čomu sa počet turistov každoročne zvyšuje.

Informačné centrum JE Volgodonsk

Hlavné informačné stredisko JE Volgodonsk vzniklo s cieľom informovať verejnosť, vymieňať si názory expertov, uskutočňovať vedecké podujatia o práci miestnej stanice. Centrum sa nachádza v modernej budove, ktorá spĺňa všetky požiadavky.

Na území organizácie je veľký výstavný komplex. Jej expozícia zahŕňa modely samotnej jadrovej elektrárne, rektor a iné typy zariadení. Komplex funguje v pracovných dňoch od 8.30 do 17.00.

Miesto: Avenue Kurchatov - 22.

Kostol Najsvätejšej Trojice

Kostol Najsvätejšej Trojice je krásny náboženský kláštor patriaci do farnosti sv. Iľinského. Chrám sa nachádza v novej časti mesta Volgodonsk, alebo skôr na brehu zálivu.

Prvý kameň bol položený v roku 2009. V súčasnosti chrám prekvapí svojou snehovo bielej farbou, unikátnym a bohatým architektonickým vzhľadom. Rehoľný kláštor bol postavený v novodobom byzantskom štýle, ktorý je spojený s prastarou ruskou chrámovou architektúrou. Nad nimi je deväť dómov, vyrobených vo forme sviečok a zdobených vyrezávanými krížikmi. Klenba zvonice je zdobená krížom pokrytým zlatým listom. Tento vzhľad náboženského miesta prekvapuje nielen miestnych obyvateľov, ale aj turistov.

Miesto: Spring Street - 5.

Ekologické a historické múzeum

Ekologické a historické múzeum Volgodonsk sa považuje za najväčšie v regióne. Skladá sa z 12 výstavných hál, z ktorých každá je venovaná ľudovej kultúre. Okrem toho je k dispozícii komplex kozáckých kurenov, ktorý predstavuje charakteristiku života v devätnástom storočí.

Múzejný fond sa skladá z 70 tisíc exponátovpredložené z rôznych krajín sveta. Výstava zahŕňa:

 • Maľba a grafika
 • Dekoratívne umenie a remeslá.
 • Dokumenty.
 • Mince.
 • Historické fotografie.
 • Zriedkavé knihy.
 • Paleontologické a archeologické zbierky.
 • Stredoveká maľba ikon.
 • Výrobky zo striebra, zlata, skla a porcelánu.
 • Sochy z prírodného stromu.
 • Vojenské relikvie.
 • Vzorky produktov ľudovej kultúry.

Bohatá výstava skutočne prekvapí každého návštevníka múzea.

Miesto: Leninova ulica - 52.

Múzeum umenia

Vo Volgodonsku úspešne pôsobí múzeum umenia, kde môžete vidieť cenné diela miestnych umelcov, medzi ktorými sú ľudia a čestní, ako aj málo známe mladé. Výstava okrem toho obsahuje galériu portrétov obyvateľov mesta Volgodonsk, ktorí sú veteránmi Veľkej vlasteneckej vojny a zadnými pracovníkmi.

Obrázky sa zvyčajne vyrábajú s modernou technológiou, ale použité materiály sú tradičné. V múzeu sa pravidelne konajú výstavy študentov stredných škôl, vďaka čomu majú návštevníci možnosť pochopiť, ako sa aktívne rozvíja miestna populácia v umeleckom svete.

Hlavný fond obsahuje 5 tisíc exponátov, náhradné - o niečo menej ako 8 tisíc.

Múzeum prezentuje aj tieto umelecké diela XX a XXI storočia:

 • Sochárstva.
 • Grafiky.
 • Umenie a remeslá.
 • Faleristická zbierka.

Významná časť zbierky štyroch oblastí uvedených vyššie je prezentovaná na stálych výstavách a výstavách múzea. Celková plocha hál je 534m2.

Miesto: Lenin Street.

Štvorcové strojárne

Oficiálny dátum otvorenia námestia Mashinostroiteli vo Volgodonsku je 30. septembra 1984. Vtedy sa objavila romantická socha s názvom "Láska". Prototypy zaujímavého sochárskeho zloženia boli Vladimír Vysokiy a Marina Vlady. Námestie poteší ticho, tieň stromov a lavičiek, ale stále chýba rozvoj infraštruktúry a prítomnosť trosiek. Výsledkom je, že štvorec staviteľov strojov potrebuje zdokonalenie.

Miesto: Marshal Koshevogo street.

Victory Park

Victory Park - je jedným z najznámejších parkových komplexov určených pre kultúrne podujatia a rekreáciu miestneho obyvateľstva vo Volgodonsku. Park sa nachádza v starej časti mesta Volgodonsk.

Existuje množstvo atrakcií, takže miestni obyvatelia radšej chodia v parku so svojimi deťmi cez víkendy.

Tradične sa v predvečer 9. mája konajú každoročne pamätné zhromaždenia, počas ktorých sú v Victory Garden, ktoré patria Victory Parku, položené kvety. Súčasne sa 22. júna zvyčajne konajú tradičné stretnutia s cieľom pripomenúť začiatok druhej svetovej vojny.

Miesto: Gorká ulica - 77.

Nábrežie a slávna kozacková sláva

Volgodonsk je známy svojim krásnym nábrežím, kde sa nachádza kozácká slávnostná pahorkatina s pomníkom generála Jacoba Baklana. Pre Ľudovia vo Volgodonsku sa Jakub Bakláň považuje za národného hrdinu, ktorý vďaka svojej odvahe a statočnosti dostal zlatú zbraň a získal titul plného kavaliera Rádu sv. Anny.

Pamätník Jákoba Bakláanova je vysoký 7 metrov. V tomto prípade je vynikajúci generál na koni. Za sochou sa nachádza 5 metrový betónový kupón, ktorý prezentuje históriu donských kozákov pomocou reliéfnych techník. Medzi pamätníkom a kopcom sú kozácké sedlo a klobúk.

Pamätný komplex bol otvorený v roku 2008.

Malý chrám sv. Theodora Ushakova

Malý kostol sv. Fedora Ushakova bol postavený v roku 2011. Kedysi je postavená katedrála Narodenia Krista, ale stavebné aktivity sa vykonávajú len s darmi od ľudí.

Admirál Fedor Ushakov je skutočný vlastenec Ruska. Po jeho smrti zástupcovia cirkvi kanonizovali admirála.

Malý chrám sa uspokojuje so slávnostným výrazom, ktorý zodpovedá tradičnému ruskému štýlu. Dekorácie sú zatepľovacie a dekoratívne polovice stĺpcov.

Miesto: Karl Marx Street - 1.

Mesto Volgodonsk je ďalšou príležitosťou na objavovanie zaujímavých aspektov ruskej histórie a kultúry.

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send