Spojené štáty

Washington, DC - atrakcie Prehľad (s fotografiou)

Pin
Send
Share
Send
Send


Hlavným mestom Spojených štátov je Washington DC. Bola založená v roku 1791 a dostala svoje meno z názvu Georgea Washingtona - prvého amerického prezidenta. Postavený na brehoch rieky Potomac. Blíži štáty Maryland a Virginia. District of Columbia nie je jedným z nich.

V hlavnom meste je viac ako 600 tisíc trvalých obyvateľov. Jeho početnosť v pracovných dňoch sa zvyšuje na milión ľudí. Washington je centrom ôsmej aglomerácie v krajine, ktorej počet je 5,4 milióna ľudí. Tu sú orgány hlavných zložiek vlády a hlavných medzinárodných organizácií, zahraničných veľvyslanectiev. Toto je svetové centrum politického a finančného života. Navštívili ho milióny turistov, aby sa zoznámili s unikátnymi múzeami a pamiatkami.

Letisko Reagan

Tri míle od hlavného mesta je letisko Ronald Reagan. Začal pracovať v roku 1941. Dnes je to jedno z najmodernejších amerických letísk. Počas dňa trvá viac ako 800 lietadiel. Každoročne to navštívi až 20 miliónov ľudí.

Dopravné zariadenie je vybavené najmodernejšími zariadeniami a vybavením. Existuje veľa rôznych inštitúcií a maloobchodných predajní, je tu aj meditačná miestnosť, zóna pre domáce zvieratá, nabíjacie stanice, autopožičovne a ďalšie zariadenia na uspokojenie potrieb cestujúcich.

Miesto: Arlington, 2401 - Smith Boulevard.

Biely dom

Nachádza sa na Pennsylvánskej ulici a stavba symbolizuje americký národ a moc jeho prezidenta. Jeho architektonický vzhľad je elegantný a lakonický. Stavba začala v októbri 1792 a trvala niekoľko rokov.

Najprv sa prezidentská rezidencia nazývala "Prezidentský dom". Názov "Biely dom" bol vybraný prvým prezidentom Spojených štátov. Bolo však oficiálne schválené v roku 1901, v prvom roku prezidenta Theodorem Rooseveltom. Umiestnenie: 1600 - Pennsylvania Ave NW.

Kongresová knižnica

Táto najväčšia národná americká knižnica bola otvorená v roku 1800, aby slúžila prezidentovi, viceprezidentom, senátorom a členom Kongresu. Neskôr bolo právo na jej používanie poskytnuté iným ľuďom, ktorí môžu pracovať v jednej z 18 čitárskych miestností. Od roku 1980 sa stanovuje, že kópia každej knihy publikovanej v krajine by mala ísť do Kongresovej knižnice.

Každý rok sa sem posiela viac ako dva milióny kópií tlačených publikácií, videí, fotografií a zvukových materiálov. Knižnica má výkonný vyhľadávací nástroj, ktorý vám umožňuje rýchlo nájsť správnu publikáciu.

Miesto: 101 - Independence Ave.

Univerzita v Georgetowne

Táto najstaršia katolícka univerzita je pomenovaná pre mesto, ktoré sa neskôr stalo okresom vo Washingtone. Založil ho v roku 1769 John Carroll, aby legalizoval svoje štúdium v ​​katolíckych školách.

Budovy tejto súkromnej univerzity sú základné a dôstojné, zodpovedajú stavu staršej vzdelávacej inštitúcie. Dnes je jednou z najuznávanejších výskumných univerzít na svete. Je známy tým, že vychováva široko zmýšľajúcich jednotlivcov.

Miesto: 3700 - O Ulica severozápadne.

Historická reštaurácia

Z obrovského počtu reštaurácií a kaviarní vo Washingtone vyniká reštaurácia-bar, ktorý sa nazýva

starý

Ebbitt gril, Turisti ho milujú za veľké porcie a bohaté menu. Toto je miesto, ktoré sa musí zúčastniť väčšina návštevníkov mesta. Priťahujú ich obrovské trblietavé dvere a štyri sály zdobené rôznymi štýlmi. Jedná sa o snack bar s rýchlym občerstvením, uterákovým barom a barom, ako je luxusná reštaurácia. Návštevníci ocenia najmä druhú raňajku s množstvom lahodných jedál.

Miesto: 675 15th Street NW,.

Capitol

Takzvané umiestnenie amerického kongresu na Capitol Hill. Hlavné mesto je urbanistickým a ideologickým centrom hlavného mesta. Je prepojená dlhou národnou prechádzkou s Lincolnovým pamätníkom a pamätníkom Washingtonu.

Neďaleko Parlamentu je Kongresová knižnica a ústredie Najvyššieho súdu krajiny. George Washington osobne položil základný kameň pre Capitol v septembri 1793. V modernom vzhľade budovy sa objavil v roku 1827.

Miesto: 1. ulica na severovýchode.

katedrála

Stavba tohto mladého chrámu bola dokončená v roku 1990. Trvalo 83 rokov. Dnes je to hlavná katedrála americkej anglikánskej cirkvi. Obrovská monumentálna budova v novogotickom štýle je postavená z ľahkého pieskovca. Patrí medzi desať najväčších na svete podobných chrámov.

Existuje viac ako 200 okien zdobených mozaikami. Je zdobený desiatimi kaplnkami vyrobenými v rôznych štýloch. Každý novozvolený prezident po inaugurácii musí navštíviť túto katedrálu.

Umiestnenie: 3101 - Wisconsin Ave NW.

Pamätník F. Roosevelta

V máji 1997, v americkom hlavnom meste, pamätník bol slávnostne otvorený americkému prezidentovi Franklinovi Delanovi Rooseveltovi. Je lakonický a predstavuje obrovský obdĺžnikový kameň s výškou 2,4 m a šírkou 1,6 m. Na jeho povrchu sú iniciály veľkého amerického politika a roky jeho života.

Okolo dobre upravenej oblasti, vysadené plochou trávou trávou s malými záhonmi. Jedná sa o útulné a tiché miesto. Miestni sa domnievajú, že prezident môže požiadať o radu a pamätník prinesie veľa šťastia v podnikaní.

Miesto: 1850 - Západná kotlina Dr SW.

Špionážne múzeum

Medzinárodné špionážne múzeum sa nachádza v samom centre Washingtonu. Napriek svojej mladosti sa rýchlo stal jedným z najnavštevovanejších inštitúcií mesta.

Predstavuje množstvo atribútov špeciálnych služieb, odhaľuje množstvo fascinujúcich epizód tajných vojen. Predstavenstvo múzea obsahuje mnoho dôstojníkov dôstojníkov v dôchodku, ktorí pomáhajú vytvárať fascinujúcu a poučujúcu expozíciu. Jedným z nich je generál KGB O. Kalugin.

Umiestnenie: 800 - F Street, NW.

Pamätník Martina Luthera Kinga

Jedná sa o jednu z najmladších pamiatok vo Washingtone. Zachováva veľkého bojovníka za práva farebných Američanov Martina Luthera Kinga. Inštalovaný v centre mesta v múzeu a parku, nazvaný National Avenue.

Na tomto mieste sú pamiatky mnohých významných Američanov vrátane tých, ktoré sú venované Thomasovi Jeffersonovi, George Washingtonovi, Abrahámovi Lincolnovi. Slávnostné otvorenie pamätníka v októbri 2011 sa uskutočnilo za účasti amerického prezidenta B. Abamya: Národná ulička.

Pamätník Einsteina

Na sté výročie narodenia brilantného fyzikov v apríli 1979 bol v blízkosti Národnej akadémie vied otvorený pamätník Albert Einstein. Je to bronzová postava vedca, ktorý sedí na biele žulové schody s listom papiera v rukách.

Na liste sú jeho tri najznámejšie vzorce. Vystúpenie Einsteina je rozrušené, ako počas jeho života, keď na to nevenoval žiadnu pozornosť. Jeho postava je umiestnená na podstavci s mapou zobrazujúcou údaje o asteroidoch, kométoch, hviezdach a meteoritoch. Ľudia, ktorí poznali veľkého fyzikov, verili, že pamätník presne odráža jeho charakter.

Miesto: Constitution Avenue.

päťuholník

Táto päťstovová budova je jednou z najdôležitejších v krajine. Bol postavený za rok a pol pre americký minister obrany neďaleko hlavného mesta v roku 1943. Zariadenie sa nazýva Pentagon, rovnako ako samotné ministerstvo obrany. Budova bola zámerne navrhnutá na päťpodlažný priestor, aby sa znížilo riziko letectva a teroristických útokov. Dve poschodia sú podzemné.

Je to najväčšia kancelárska budova na svete. Jeho monolitická konštrukcia je jednoduchá a odolná. Neoklasický štýl architektúry vytvára dojem spoľahlivosti a udržateľnosti. To viedlo k riadeniu ozbrojených síl počas druhej svetovej vojny.

Umiestnenie: 1400 - Pentagón pre peších tunel.

Prezidentský park

Obsahuje priestor na prechádzky po Bielom dome. Medzi ne patrí Lafayette Square a Ellipse Park, ako aj návštevnícke centrum. V 18. a začiatku 19. storočia tu bol trh s otrokmi, hipodróm, zoologická záhrada, cintorín, hospodárske pero a vojenský tábor. V roku 1824 získala krajinná oblasť meno markíza de Lafayette, ktorý sa počas americkej vojny vyznamenal.

Park Ellipse organizovaný južne od Bieleho domu. V prezidentskom parku sa konajú verejné podujatia a sviatky, ktoré sa používajú na prechádzky a jogging. Tu je nastavený hlavný vianočný stromček a začína nula kilometrov.

Miesto: 1600 - Pennsylvania Ave NW.

Zobrazenie oblasti Capitol

Táto oblasť, ktorá sa nachádza na juhovýchodnom námestí mesta, je zaujímavá, pretože ponúka nádherný výhľad na Capitol. Mnohí turisti sa tu dostanú nielen k obdivovaniu jedinečnej budovy pod kopulou.

Je dôležité, aby ste tu videli, ako v meste žijú predstavitelia stredných a vyšších tried, najmä afroamerického pôvodu. V okrese majú prevažne dvojdomy a bungalovy.

Smithsonian Institution

Jedná sa o jedinečný vzdelávací a vedecký inštitút, ktorý má najväčšiu zbierku rôznych exponátov, artefaktov a cenných predmetov na svete. Zahŕňa viac ako 150 pobočiek, 9 výskumných centier, 19 múzeí a dokonca aj zoologická záhrada.

Inštitút vznikol vďaka výskumnému pracovníkovi z Anglicka D. Smithsonovi, ktorý odkázal väčšinu svojho bohatstva Spojeným štátom. Chce, aby inštitúcia vytvorená svojimi peniazmi rozvíjala a šírila vedecké poznatky. Akt jeho vzniku bol podpísaný v Kongrese v auguste 1846.

Miesto: 600 - Maryland Ave SW.

Pozrite si video: Independence Day (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send