Bielorusko

Hlavné atrakcie regiónu Mogilev

Pin
Send
Share
Send
Send


Región Mogilev sa nachádza na hraničnom území Bieloruska. Hranice na Rusko. Medzi krajinami neexistuje vízový režim a môžete sa dostať na územie Bieloruskej republiky pomocou pasu občana Ruskej federácie.

Región je bohatý na listnaté lesy, roviny a stepy, rieka Dneper tečie. Mogilyov je administratívne centrum, ktoré je považované za kultúrny kapitál SNŠ. Jedinečná história a krásna kultúra regiónu Mogilev sa odrážajú v pamiatkach.

Buynich pole

Vojenský pamätný komplex postavený na počesť obrany Mogileva v druhej svetovej vojne v roku 1941. Územie vojenskej slávy a hrdinovia krajiny zahŕňajú majestátny oblúk, kaplnku padlých vojakov, cestu slávy s vojenskými doplnkami, vybavenie. Krystalové jazero slz sa narodilo v strede komplexu.

Môžeme povedať, že komplex je múzeum pod holým nebom, ktokoľvek môže kráčať pozdĺž cesty, pozrieť sa do kaplnky, dozvedieť sa o udalostiach, ktoré oslavujú miestne miesta, zoznámiť sa s vojenským vybavením a preniknúť do atmosféry hrdosti na odvážnych obrancov krajiny.

Miesto: obec Buinichi.

Bobruiskova pevnosť

V roku 1810 začala na rieke Bobruisk výstavba slávnej pevnosti na obranu obrany krajiny vo vlasteneckej vojne z roku 1812. V moderných časoch je pamätníkom histórie, kultúry a architektúry. Na území pevnosti sú prehliadky, strelecké filmy, archeologický výskum.

Radnica v Mogileve

Budova, v ktorej sídlila mestská vláda, získala mestský diplom v roku 1578. Budova bola opakovane zničená, obnovená a prestavaná. Posledná stavba bola dokončená v roku 2008.

Radnica sa nachádza v centre mesta. V budove je autorská práca s vežou, pozorovacia paluba. Na poprednom mieste stojí socha chlapca, komínka s názvom Magislav. Slávnostne vystupuje mestské fanfáry trikrát denne z balkóna radnice. Umiestnenie: námestie Sovetskaya.

Hviezdička oblasť

V Mogileve sa nachádza unikátna socha slnečných ciest, ktorá je najväčšia a najuniverzálnejšia. Socha zobrazuje hodiny vo forme stoličiek. Každé kreslo symbolizuje znamenie zverokruhu. V strede hodín s vysokým stoličkám v teleskopu vyzerá magický astrológ.

Teleskop pôsobí ako hodinová ruka. Čas na námestí s pomocou prirodzeného slnečného svetla môže byť rozpoznaný počas dňa, ale v noci slnka nahrádza zahrnuté reflektor a hodinka je viditeľná aj v tme. Oblasť hviezd vytvorených na prechádzky a považovaná za miesto šťastia.

Miesto: Leninská ulica.

Krychevský palác Potemkin

Palác pomenovaný po Potemkinovi bol postavený v klasicizme v 18. storočí v štýle klasicizmu. Hrad bol zrekonštruovaný a zrekonštruovaný až v 21. storočí, v súčasnosti sa nachádza kancelária Krichevského a múzeum miestnej histórie. V areáli paláca sa konajú festivaly s loptami, bitkami a turnajmi. Každý účastník výstavy je oblečený v duchu času.

Miesto: Krichev, Leninská ulica.

Katedrála Nanebovzatia Panny Márie a sv. Stanislava

Slávny chrám bol postavený v polovici 18. storočia na počesť vedenia bieloruskej diecézy k katolíckej viere na rozkaz cisárovnej Kateřiny II. Ďalej kostol nadobudol postavenie Katedrály Nanebovzatia Panny Márie a dal cirkev osobitné postavenie a význam.

Katedrála bola postavená v európskom barokovom štýle s jedinečnými freskami na biblických scénach. Patronom katolíckej cirkvi bol dlho svätý Stanislav, preto na jeho počesť nesie druhé meno katedrála. V sovietskych časoch bola budova chrámu použitá ako archív a až v 90. rokoch 20. storočia boli vykonané rekonštrukčné práce a katedrála našla svoju veľkosť. Chrám je otvorený pre turistické návštevy a nachádza sa v centre mesta Mogilev.

Miesto: Mogilyov, ul. Komsomolskaya - 4.

Pelageevskoe vyrovnanie

V roku 2008 objavili archeológovia Univerzity v Mogileve počas výkopov na rieke Dubrovka pozostatky starobylého mesta železného veku 5. storočia pred naším letopočtom. Boli nájdené chaty žijúce ľudí, domáce predmety a dekorácie.

Podľa historických informácií žil kmeň Slovanov, ktorý zomrel pri invázii na Avar Khaganate. Toto vykopávanie znamená, že Mogilyov bol jedným z prvých miest, kde sa ľudia usadili. Miestni obyvatelia nazývali toto miesto Serpentine.

Hrad Chodkiewicz a Sapieha v Bykhov

Hrad je považovaný za historickú architektonickú pamiatku začiatku 17. storočia. Bola postavená a patrila k veliteľovi Jána Karola Chodkiewicza, neskôr sa stal majiteľom paláca štátnik Lev Ivanovič Sapega. V súčasnosti je palác v rekonštrukcii, pretože už dlhú dobu tu boli kasárne a obchod na spracovanie dreva. Tak, Bykovský hrad stratil svoju veľkoleposť a krásu. Od roku 2018 sľubujú mestské úrady, že otvoria hrad pre turistické výlety.

Oblúk slávy

V roku 1780 sa v Mogileve stretli cisári dvoch mocností, Katarína II. Ruskej cisárovnej a rakúsky cisár Jozef II. Na počesť tejto politickej udalosti bol postavený Oblúk slávy. V čase triumfálneho pokladania prvého kameňa mala Kateřina II perlový náhrdelník z krku a perla padla na zem. Takže cisárske perly podliehajú triumfálnemu oblúku v Mogileve.

Obnova oblúka sa uskutočnila v polovici 20. storočia a na jeho stene bola inštalovaná pamätná tabuľa. Počas svojej existencie oblúk zmenil svoje meno trikrát: Oblúk slávy, Triumfálny oblúk a Pamätný oblúk.

Katedrála troch svätých

Hlavné ortodoxné centrum je známe ako katedrála troch hierarchov, postavená v krajine Mogilev na začiatku 20. storočia. Kostol je pomenovaný podľa svätých - Bazila Veľkého, Gregorovho teológ, Ján Chrysostom.

Katedrála je usporiadaná vo forme kríža a je vybavená siedmimi kopulami. Pravoslávnej cirkvi sa zúčastnil aj posledný ruský cisár Nicholas II. V súčasnosti je v katedrále založené Sesterstvo milosrdenstva svätých žien a chrám je otvorený návštevníkom a modlitbám.

Miesto: Mogilyov, ul. Pervomayskaya - 75.

Kláštor sv. Mikuláša

Ortodoxný kláštor sv. Mikuláša, ktorý sa nachádza na námestí Ordzhonikidze, je považovaný za ortodoxný ženský kostol v Mogileve. Je uznávaný ako najhodnotnejšia stavba v Európe postavená v barokovom štýle.

Stavba kláštora sa datuje do 17. storočia. Pokles a zničenie chrámu padol na obdobie sovietskej vlády. Od roku 1990 dochádza k obnove pravoslávnej cirkvi, vzniklo sesterstvo pomenované podľa svätých mučeníkov viery, nádeje, lásky a ich matky Sophie. V kláštore sv. Mikuláša sú zriedkavé ikony Matky Božie a ikona nazývaná nebeskom milosti. V súčasnosti cirkev má nedeľnú školu a mládež pravoslávny zbor.

Umiestnenie: ul. T. Sutra - 19.

Arcibiskupský palác Georgy Konissky

George Konissky bol arcibiskupom regiónu Mogilyov, ktorý sa venoval filozofii, verejnému vzdelávaniu a verejným aktivitám. V roku 1785 bol na území kláštora Spassky postavený biskupský palác, ktorý sa stal hradom Georgy Koniska. Samotný kláštor bol však počas sovietskeho protirecyklského vyvrcholenia vyfúknutý. Rezidencia Georgea Koniska je dokonale zachovaná dodnes.

Palác je považovaný za významnú pamiatku histórie a architektúry 18. storočia a považuje sa za slávnu dominantu mesta Mogilev. V súčasnosti má hrad múzeum histórie mesta. Hrad bol postavený v barokovom štýle. Upozorňuje na vonkajšiu vysokú strechu, ktorá úspešne kombinovala s celkovým obrazom budovy. Hrad je zaujímavý na návštevu, má zložitú štruktúru a úžasnú architektúru.

Miesto: Lenin Street - 11a.

Pin
Send
Share
Send
Send