Ukrajina

Ivano-Frankivsk: atrakcie a zaujímavosti (s fotografiou)

Pin
Send
Share
Send
Send


Ukrajina je známa svojou malebnou krajinou a nádhernými mestami. Jedným z týchto miest je Ivano-Frankivsk. Je to malé mesto na západnej Ukrajine s krásnou architektúrou, útulnými parkami a námestiemi, unikátnymi fontánami a dokonca aj morom.

Svetlý, čistý horský vzduch, príjemná atmosféra a priateľská atmosféra miestnych obyvateľov sú všetko, z ktorého sa mesto môže pochváliť. Podnebie je tu vlhké a vlhké, takže aj v lete môže byť celkom chladné. Existuje mnoho zaujímavých miest na návštevu v Ivano-Frankivsku.

Zoznam miest, ktoré musíte navštíviť:

Radnica

V centre mesta Ivano-Frankivsk stojí krásna architektonická stavba v eklektickom štýle mliečnej farby so zlacenou vežou, ktorej výška dosahuje niekoľko desiatok metrov. To je jeden z najvyšších bodov Ivano-Frankivsk, ktorý, aby sa vyšplhať, musí byť prekonaný 166 krokov, Toto je radnica, odkiaľ je mesto viditeľné, v celom pohľade. Tu môžete vždy nájsť presný čas, pretože na poprednom mieste sú hodiny, v ktorých zaznie ukrajinské melódie.

Miestne múzeum Lore

Jedno zo zaujímavých a informatívnych miest sa nachádza v treťom poschodí priamo vo vnútri radnice. Toto múzeum miestnej histórie. Tu je veľká zbierka historických hodnôt. Je to tiež zbraň starých čias, ako je napríklad škriatka alebo turecká šaša. Toto a národné ukrajinské kostýmy, rovnako ako výrobky z korálkov.

Keramické džbány Hutsul rôzne vo výške a tvaru majú rovnakú farebnú schému. Sú vyrobené v zelených, žltých a hnedých farbách.

Vaječná fontána

Okamžite oproti radnici upozorňuje na bizarnú stavbu vo forme pštrosieho vajíčka. Táto skôr jedinečná kompozícia, vyrobená z betónu, nie je nič iného ako fontána.

Existuje veľa komických legiend o tejto plastike, ale jedna z nich vysvetľuje, že vajcia je zosobnenie nového života. Socha má tvar prasknutého vajca, z ktorého vyzerá miniatúrna kučerava kuracieho mäsa.

Sochy dvoch hudobníkov

Na ulici Grushevskogo, naproti vchodu do mestskej správy Ivan-Frankivsk, sú dve sochy ľudí. Jedná sa o dvoch ukrajinských hudobníkov. Ak budete stáť tvárou v tvár budove, potom bude umiestnená socha banduristy napravo a naľavo uvidíte muža, ktorý vyzdvihne zvonce cimbálu.

Sochár s takou zručnosťou preniesol tieto obrazy, čo možno vidieť s tým, čo horlivosť a láska muži hrajú hudobné nástroje.

Katedrála Svätého príhovoru

Okamžite za budovou mestskej správy môžete vidieť vežu krásnej a nádhernej katedrály svätej ochrany. Táto nádherná budova kostola v azúrovej modrej farbe upozorňuje na krásu barokovej architektúry. Kostoly kostola sú prezentované vo forme mocných zvonov so zlacením, medzi ktorými je prekrásny obraz Matky Božiej.

Predtým, keď katedrála ešte nebola taká majestátna, v jej stenách sa nachádzala zázračná ikona, ktorá bola odvezená do Poľska. Teraz je na vrchole kostola presná replika.

Katedrála vzkriesenia Krista

Katedrála Svätého zmŕtvychvstania Krista je tiež krásna. Steny tejto gréckokatolíckej katedrály sú zarámované umeleckou štukou. Zo vchodu z rôznych strán na úrovni prízemia sa nachádzajú postavy svätých. Sú tu aj sochy kniežaťa Vladimíra Veľkého a princeznej Olgy.

Táto vynikajúca práca majstrov, ktorá dokázala odprezentovať najmenšie črty tvárí, drapérie na oblečenie, ako aj charakter a náladu obrazov. Katedrála sa nachádza na Sheptytovom námestí v blízkosti centra.

Fontána na námestí Večevaya

Aj v centrálnej časti Ivano-Frankivsk na námestí Večevy je ďalšia atrakcia mesta - ďalšia fontána. To je zaujímavá kompozícia, vyrobená vo forme misy. Navyše to nie je obyčajná fontána. Je vybavený rôznymi farebnými žiarovkami a večernými leskmi v rôznych farbách. Navyše hudba znie tu pod zvukom fontány. Mnohí ľudia tu neustále prichádzajú, mladí manželia sú tu fotografovaní, deti pobehujú a starí ľudia odpočívajú.

"Sto metrov"

Z Vecheho námestia môžete urobiť kríž na "sto metroch". To je ďalšie zaujímavé miesto Ivano-Frankivsk. Tu pozdĺž viacpodlažných budov a zelených plôch sa nachádza pešia ulička, cez ktorú prechádza vždy veľké množstvo obyvateľov mesta a návštevníkov tohto mesta. Stometrovka je známa remeselnými remeslami. Festival sa koná každoročne, kde sú prezentované diela najlepších kováčov.

Prechádzka ulicami Ivano-Frankivsk, môžete vidieť veľa kovaných výrobkov. Mimochodom, v každej časti mesta visí plán s umiestnením ulíc a pamiatok Ivano-Frankivsk. Okrem toho sú schematicky zobrazené umiestnenie v súčasnosti.

Park pomenovaný podľa T. G. Ševčenka

Na Vyacheslav Chernovol Street, park pomenovaný po prominentnej ukrajinskej kobzar pomenovaný po T. Shevchenko sa rozprestiera na veľmi útulnom mieste. Čistý, dobre udržiavaný park je plný listnatých a ihličnatých stromov, v tieni ktorých sú lavičky na odpočinok. Tu môžete jazdiť na bicykli, oddýchnuť si s časopisom krížoviek a jednoducho si vychutnávať chvosty vtákov.

V celom parku sú kvetinové záhony, ktorých vôňa má poéziu a maľbu. Koniec koncov, môžete vždy vziať papier a ceruzku a zobraziť svoje myšlienky a pocity na ňom.

Pamätník T. Ševčenka

Hlavnou atrakciou parku je pomník veľkého kobzára. TG Ševčenko sa narodil v čase nevolnosti. Jeho poézia bola vytvorená na tŕnistých cestách života. Na náhodných kúskoch papiera v skratke sa tajne básne narodili tajne od všetkých a teraz ho čítajú ľudia z rôznych krajín.

Taras Ševčenko je na pamiatke vyobrazený ako silne ochotný, silne ochotný muž, ktorého podiel na mnohých pokusoch klesol. Tam sú vždy kedykoľvek v roku leží veľa kvetov.

Stanislavské more

V blízkosti parku Ševčenko sa nachádza aj široké jazero. Miestni obyvatelia ho úctivo nazývajú Stanislavské more. Na brehu pri jazere sa vŕby majestátne nakloní, rovnako ako slnečné lúče skákať pozdĺž vody a doplniť krajinu svojim svetlom. Toto krásne mesto sa stalo známe ako Ivano-Frankivsk až v 20. storočí a predtým to bol Stanislav. Preto je názov jazera a mesto je nazývané vďaka svojej veľkej veľkosti, a to ako v dĺžke, tak aj v šírke.

Ostrov lásky

V centre jazera stojí ďalšia zaujímavá pohľad na Ivano-Frankivsk. Toto romantické miesto je trochu ako tvar srdca. Atmosféra samoty vládne tu. V hmle je to tajomné.

Tu sa chlapci vyznávajú v láske svojich krásnych spoločníkov a veria, že budú môcť tento pocit zachovať už mnoho rokov. Toto romantické miesto sa nazýva ostrov lásky. Pozdĺž jazera alebo okolo ostrova si môžete vziať tzv. Výlet loďou na loď alebo katamarán.

Hotel Tsunami

Ďalšou významnou atrakciou mesta je na ulici Dovzhenko. Jedná sa o hotel Tsunami, na ktorom sa stretnú zimy a leto. Tu je na ľavej strane vchodu vodný park, vpravo je Ice Arena.

Aquapark je sen každého dieťaťa, tu deti majú veľa radosti a dospelí sa opäť ponoria do detstva. Krasokorčuľovanie je tiež zaujímavou činnosťou. Tu si môžete dokonca prenajať korčule akéhokoľvek rozmeru. V hoteli si môžete prenajať izbu pre každý vkus.

Bábkové divadlo

Aj v Ivano-Frankivsku má svoje vlastné bábkové divadlo. Nachádza sa v centre ulice Independence Street. Tu vládne veselá atmosféra a detský smiech zaznie. Bábkové divadlo pomenované po Mary Podgoryanka, Narodila sa v Ivano-Frankivskej oblasti v 18. storočí. Ukrajinská básnikka napísala pre deti veľa básní. Divadlo s čestom nesie svoje meno už viac ako pol storočia. V blízkosti bábkového divadla je dobré osvetlenie vďaka prítomnosti pouličných lamp.

Námestie Mickiewicz

V centre mesta nie je vôbec potrebné využívať dopravu; Aj v centre Mitskevich námestia je veľmi obľúbený. Toto miesto je vhodné pre stretnutia. Tu sa miestni ľudia dohodnú na termíne. Tu je pomník Adam Mitskevich, v blízkosti ktorého sú malé záhony. Na námestí je tiež veľa zelených stromov, v tieni ktorých sú lavičky na odpočinok.

Prechádzka okolo Ivano-Frankivsk sa môže uskutočniť aspoň celý deň. K dispozícii je veľa obchodov a kaviarní, ako aj obchody, kde si môžete oddýchnuť. A čo je najdôležitejšie, nezabudnite na fotoaparát zachytiť nezvyčajnú krásu mesta. A môžete si s sebou chytiť kúsok chleba, aby ste nakŕmili labutí v parku.

Pin
Send
Share
Send
Send