Kanada

Hlavné atrakcie mesta Quebec

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrovská provincia, ktorá je približne jednou šestinou Kanady, pokrýva rozmanitú krajinu - od historických štvrtí až po izolovanú arktickú tundru.

Táto oblasť dosahuje takmer po polárnom kruhu na severe, hraničiacich s americkými štátmi na juhu a Hudson Bay na západe. Zatiaľ čo väčšina návštevníkov smeruje do dvoch hlavných miest, Montrealu a Quebecu, v celej provincii je možné preskúmať mnohé zaujímavé miesta v letných aj zimných mesiacoch.

Historické lokality, kultúrne inštitúcie, festivaly, menšie mestá, krásne parky a prírodné oblasti sú len niektoré z hlavných atrakcií mesta Quebec. Okrem toho by ste mali určite navštíviť:

Chateau frontenac

Známy ako najfotografovanější hotel na svete, táto elegantná budova bola postavená v roku 1893. Jeho nádherné veže a závitovkové chodby fascinujú, navyše sa hotel môže pochváliť malebnou polohou na vrchole mysu Diamant.

V priebehu rokov priťahuje pozornosť mnohých celebrít, vrátane Alfreda Hitchcocka, ktorý si vybral tento hotel na natáčanie jednej z jeho filmových scén.

Miesto: 1 - Rue des Carrières.

Múzeum civilizácie

Tu návštevníci nájdu vzrušujúcu kombináciu moderného dizajnu a modernej architektúry. Permanentné exponáty, ako napríklad domorodci z Quebecu alebo exponát s názvom "Quebec People: Then and Now", sú jedinečné a zaslúžia si osobitnú pozornosť.

Umiestnenie: 85 - Rue Dalhousie.

Národné múzeum výtvarného umenia

Musíte vyraziť aspoň pol dňa na návštevu tohto krásneho umeleckého múzea, jedného z najlepších v provincii. Stála expozícia sa pohybuje od umenia skorých francúzskych kolónií až po abstraktné diela umelcov v štáte Quebec, pričom oddelené miestnosti sú úplne oddané veľkostatkom 20. storočia, ako napríklad Lemieux a Riopelle.

Umiestnenie: 179 - Grande Allée Ouest.

Oblasti Abraháma

Tento zelený park pokrýva planiny Abrahama, miesto známej bitky medzi britským generálom Jamesom Wolfeom a francúzskym generálom Louisom-Josephom Montalmom, ktoré určili osud severoamerického kontinentu.

Úplné staré delá, pamiatky a pamätné tabule, toto je obľúbené miesto pre pikniky, korčuľovanie, karnevaly a letné koncerty pod širým nebom.

Miesto: Avenue Wilfrid-Laurier.

Pevnosť Quebec

Krytie 2,3 štvorcového. km, bola najväčšou pevnosťou Severnej Ameriky položená francúzskymi, ale britskí architekti dokončili stavbu o niekoľko storočí neskôr. Jednohodinová prehliadka prinesie turistov do múzea plukov a mnohých historických pamiatok.

Miesto: 1 - Cote de la Citadelle.

Dufferin Terrace

Nachádza sa na svahu 60 metrov nad riekou Svätého Vavrinca, táto promenáda je dlhá 425 metrov a je nádhernou turistickou oblasťou s prekrásnym výhľadom. V lete je toto miesto plné ulíc.

Ulica St-Jean-Baptiste

Chôdza po tejto ulici je skvelý spôsob, ako cítiť pulz tejto bohémskej zóny. Prvá vec, ktorá zasiahne, je uvoľnená atmosféra tejto oblasti. Dobré reštaurácie, kaviarne a bary, rovnako ako zaujímavé obchody - to je to, čo priťahuje davy turistov.

Umiestnenie: ulica rue d'Auteuil / D'Auteuil - 2.

Budova Parlamentu

Dom zákonodarného zboru v Quebeku, budova parlamentu bola postavená v roku 1886. Bezplatné 30-minútové prehliadky sa konajú v angličtine a francúzštine po celý rok. Prehliadka zahŕňa prehliadku komory Národného zhromaždenia, Siete Legislatívnej rady a galérie rečníkov.

Fasáda je vyzdobená 23 bronzovými sochami provinčných historických postáv, vrátane prieskumníka Samuela de Champlaina a legendárnych generálov Jamesa Wolfea a Louisa-Josepha de Montcalm. Umiestnenie: 1045 - Rue des Parlementaires.

Ursulínovo múzeum

Nachádzajúci sa v historickom kláštore, múzeum rozpráva o fascinujúcej histórii života mníchov a ich vplyve v 17. a 18. storočí. V roku 1641 založili prvú školu pre dievčatá a učili tak domorodé, ako aj francúzske.

Múzeum poteší obrovskú škálu historických artefaktov vrátane príkladov jedinečnej starodávnej výšivky. Susedná kaplnka pochádza z roku 1902, ale je plná niektorých prvkov interiéru roku 1723.

Miesto: 12 - Donnaconna Street.

Opevnenia v meste Quebec

Tieto prevažne obnovené staré múry sú chránené ako kanadské národné historické a svetové dedičstvo. Prechádzka po stenách je zadarmo, tu si môžete vychutnať krásny výhľad na Staré mesto z najlepších uhlov pohľadu. V lete je k dispozícii aj 90-minútové prehliadky.

Múzeum frankofónnej Ameriky

Na území Quebec Seminary je toto múzeum považované za najstaršie v Kanade. Stále expozície seminára koloniálnej éry dopĺňajú dočasné výstavy. Kňazi boli vášniví cestujúci a zberatelia, tu sú niektoré z nádherných vedeckých predmetov, ktoré priniesli s nimi z Európy, ako napríklad staré talianske astronomické zariadenia. Tu je aj nádherný krátky film o histórii nového sveta z pohľadu Quebecu.

Poloha: 2 - Cote de la Fabrique.

Notre Dame de Quebec

Rímskokatolícka bazilika mesta Quebec začala svoju existenciu ako malý kostol v roku 1647.

Napriek častým požiarom a ničeniu počas nepriateľstva v nasledujúcich rokoch, najmä počas bitky medzi britskou a francúzskou armádou, bol kostol opakovane opravený a prestavaný a nakoniec sa stal oveľa väčším katedrálou. Interiér katedrály je veľkolepý, aj keď väčšina jeho pokladov neprežila požiar roku 1922, ktorý zanechal len steny a základy.

Miesto: 16 - Rue De Buade.

Quebec Oceanarium

Rozptýlené nad 40 hektárov, akvárium v ​​meste Quebec obsahuje približne 10 000 vodných živočíchov vrátane sladkovodných a slaných rýb, obojživelníkov, plazov, bezstavovcov a morských cicavcov. Pre lepšie životné podmienky zvieratá vytvorili mokrade a arktický sektor, kde je veľké okno na pozorovanie ľadových medveďov.

Umiestnenie: 1675 - Avenue des Hôtels.

Bazilika Notre-Dame de Victoire

Z roku 1688 a pomenovaný po francúzskom víťazstve nad Britmi v rokoch 1690 a 1711 je to najstarší kamenný kostol v Severnej Amerike. Vo vnútri sú kópie diela Rubensa a Van Dycka. Mali by ste tiež venovať pozornosť zníženej kópii drevenej Breze lode na strope.

Miesto: Place Royal District.

Katedrála Svätej Trojice

Postavený v roku 1804, táto anglikánska katedrála priťahuje svojou krásou a vznešenosťou. Určené dvomi dôstojníkmi z vojenského inžinierstva britskej armády, bol postavený z dubu dovezeného z kráľovského lesa Windsorského hradu. V letných mesiacoch vedú sprievodcovia 10-minútové prehliadky katedrály.

Umiestnenie: 31 Rue des Jardins.

Veža Martello 1

Napriek svojej relatívne malej veľkosti bola táto obranná veža z počiatku 19. storočia na pláňach Abrahama - jedna zo štyroch pôvodne postavených Britmi - plná zaujímavých exponátov, ktoré ukazujú históriu veže a životné podmienky vojakov.

Kostol sv. Rocha

Tento obra je najväčším kostolom v meste Quebec. Jeho dĺžka je viac ako 80 m, výška 34 m (46 m vrátane veží). Bol postavený v rokoch 1914 a 1923. Keď pôvodne zomreli architekti, ktorí sa zapojili do projektu, táto neogotická budova dokončila Louis Napoleon Audit, tá istá osoba. Pracoval na monumentálnej bazilike Stein de Beaupre. Mramor vnútri kostola bol prinesený zo Saskatchewanu.

Umiestnenie: 590 - Rue Saint-Joseph Est.

Parkovacie delostrelectvo

Otvorený v lete, tento park pozdĺž Starého Mesta bol vybraný ako miesto francúzskej vojenskej kasárne z 18. storočia. Po dobytí Novej Francúzska Britom sa britskí vojaci sem presťahovali a zostali na tomto mieste až do roku 1871, po ktorom sa táto lokalita premenila na továreň na kanadskú armádu. Zariadenie fungovalo až do roku 1964 a počas svetových vojen tam pracovalo tisíce Kanaďanov.

Miesto: 2 - Rue d'Auteuil.

Múzeum roviny Abraháma

Toto múzeum predstavuje krásnu multimediálnu historickú show nazvanú "Bitky". Výstava zahŕňa používanie starých máp, modelov, interaktívnych hier a audiovizuálnych prezentácií. Výstava ponorí návštevníkov do sveta bojov z 18. storočia, ktoré formovali osud Quebeku počas Sedemročnej vojny medzi Francúzskom a Anglickom.

Umiestnenie: 835 - Avenue Wilfrid-Laurier.

Fort Museum

Kompletne zrekonštruovaný v roku 2015, toto mini-múzeum predstavuje 30-minútovú multimediálnu show, ktorá rozpráva o staletí starých útokoch na Quebec. To všetko sa hrá na modeli / dioráma, ktorý sa rozsvieti uprostred mini-divadla.

So siedmimi novo inštalovanými projektormi to stále nie je najmodernejším múzeom, ale ponúka zaujímavý a informatívny audiovizuálny prehľad o bitkách, ktoré formovali históriu mesta Quebec. Umiestnenie: 10 - Rue Sainte-Anne.

Kostol sv. Jána Krstiteľa

Tento kostol sa rozprestiera nad susednými budovami na juhozápadnej strane Rue Saint-Jean. Prvý kostol bol postavený v roku 1842, ale bol zničený ohňom. Bol úplne prestavaný architektom Jozefom-Ferdinandom Peachom a znovu otvorený pre rok 1884. V lete predstavuje kostol skromné, ale zaujímavé výstavy, z ktorých sa môžete dozvedieť viac o histórii kostola a jeho okolia.

Umiestnenie: 480 - Rue Saint-Jean.

Pin
Send
Share
Send
Send