Nemecko

Pamiatky mesta Trier: prehľad, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Trier je nemecké mesto nachádzajúce sa v blízkosti Luxemburska a Francúzska. Mesto sa prvýkrát spomína v 15. storočí pred nl. Potom Trier kolísal medzi obdobiami prosperity a chudoby, ale v dôsledku toho si udržal hodné pamiatky a teší sa osobitnej sláve medzi cestujúcimi.

Kompaktná veľkosť nemeckého mesta, pohodlné trasy umožňujú vidieť veľa architektonických objektov a historických pamiatok, ktoré otvárajú zaujímavé stránky histórie celého Nemecka za jeden deň.

Porta Negro

Porta Negro - to je najväčšia brána starých budov, ktoré zostali na slušnej úrovni. Prístav je zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Pri výstavbe brány nebol použitý cement. Porta Negro bola vyrobená z pieskových kameňov s hmotnosťou do šiestich ton. Následne boli pieskové kamene zdvihnuté a spojené s železnými konzolami, pripevnenými k stene pomocou tekutého cínu. Vďaka tejto unikátnej technológii budovania 30-metrových brán bolo možné zaručiť dôstojné uchovanie.

V stredoveku bola Porta Negro prestavaná do chrámu sv. Simeona z Grécka, pretože mních žije dlhý čas v nemeckom meste Trier. Avšak na začiatku 19. storočia získala pôvodná rímska verzia. K dnešnému dňu prežil kostol pri bráne len východná stredoveká apsia. Miesto: Porta-Nigra-Platz.

Bazilika Aula Palatina

Bazilika Aul Palatina, postavená v 4. storočí, dnes poteší turistov. Spočiatku bola budova určená pre rímskeho cisára Konštantína, ktorý ho používal vo forme trónovej izby.

Architektonická pamiatka sa zachovala na slušnej úrovni, vďaka ktorej odhaľuje rysy staroveku.

Bazilika je postavená vo forme obdĺžnikovej tehlovej budovy. Bohužiaľ, v 5. storočí bol Aul Palatina so svojimi mramorovými dekoráciami, sochami a mozaikami zničený germánskymi kmeňmi. Po smutnej udalosti bola apse prestavaná na vežu určenú pre biskupské byty.

V 17. storočí bol Aul Palatina zahrnutý do rezidenčného komplexu arcibiskupov z Trieru. Od 19. storočia tu stojí protestantská cirkev Svätého Spasiteľa.

Miesto: Konstantinpl. - 11

Dom troch kráľov

Dom Troch kráľov sa považuje za unikátnu obytnú budovu - pevnosť, ktorá sa nachádza v blízkosti Hlavného námestia. Názov pohľadu pochádza z obrázka troch Magi, ktorí sa nazývali Svätí králi. Po prvé, tento obrázok visel na dome.

Budova bola postavená v roku 1230. Hlavnou úlohou bolo chrániť obyvateľov pred možným útokom nepriateľskej strany. V tejto súvislosti sú pôvodné vstupné dvere iba na úrovni druhého poschodia. Na vstup do vnútorných priestorov sa predtým použil rebrík, ktorý bol odstránený v nebezpečenstve.

V súčasnosti dom získal ďalšie okná, rovnako ako vstupné dvere v prvom poschodí. Attrakcia má osobitnú slávu medzi turistami z celého sveta.

Miesto: Simeonstraße

Dom Karla Marxe

V Trieru patrí k najvýznamnejším pamiatkam dom Karla Marxe. Byli tu zachované byty spisovateľa, ekonóma, vedca a filozofa, ktorí dokázali napredovať vedu a ekonomiku mnohých štátov vo vývoji.

V dome v Trieru sa narodil a strávil niekoľko prvých rokov. Avšak rodina veľkého ekonóma nikdy nebola úplným majiteľom tohto domu, pretože bývanie bolo prenajaté. V roku 1835 odišiel Karl Marx k svojim príbuzným.

V roku 1928 bola budova zakúpená Sociálnodemokratická strana Nemecka. Hlavnou úlohou bolo vytvoriť múzeum, ale jeho otvorenie sa uskutočnilo až v roku 1947. Vojna s nacistami odložila reštaurovanie.

V súčasnosti v dome Karla Marxe ukladá práca skvelého muža, fotky. Nanešťastie, veci ekonóma a jeho príbuzných neboli spasené, pretože boli úplne zničené v dobe tretej ríše. V prízemí sa nachádza obchod so suvenírmi, ktorý predáva rôzne doplnky, knihy a dokonca aj víno.

Miesto: Brückenstraße - 10.

Rímskeho amfiteátra

Na predmestí Trier, a to na svahu hory Petrisberg, je rímsky amfiteáter. Táto medzník starovekej éry na slušnej úrovni sa zachovala až do súčasnosti.

Funkcie predstavenia amfiteátra:

 • Oválna scéna.
 • Dĺžka - 75 metrov.
 • Šírka - 50 metrov.
 • Tribuny pre divákov na troch úrovniach.

Na javisku amfiteátra boli voľne žijúce zvieratá a gladiátori, ktorí čakali na vystúpenia v pivnici. Amfiteáter bol čiastočne zničený v stredoveku. Od roku 1986 je však medzník pod ochranou UNESCO. V súčasnosti sú pravidelné koncerty, festivaly, kultúrne podujatia.

Palác Monez

Hotel Monez Palace sa nachádza v okrese Oyren, ktorý je vzdialený 7 km od hlavného námestia mesta Trier.

Budova bola postavená architektom Francoisom Manginom. Stavebné práce prišli v rokoch 1779 - 1783. Predpokladalo sa, že palác Monez bude sídlom děkana Trierskej katedrály.

Palác bol postavený v jedinečnom štýle. Budova je zdobená terasami, lodžiemi so stĺpmi. Navyše vo vnútri, v prvom a druhom poschodí, sú slávnostné sály pre recepcie. Tretie poschodie je určené pre služobníkov.

Počas histórie svojej existencie majiteľský palác niekoľkokrát zmenil vlastníkov a postupne sa rozpadol. Našťastie sa reštaurátorské práce realizovali v rokoch 1992-1997. Dnes v budove paláca je veľká reštaurácia určená na špeciálne akcie. Na území parku vznikol jazdecký klub.

Jeruzalemská veža

Jeruzalemská veža v Trieru je jednou z najstarších budov v celom meste. Bol postavený v XI. Storočí a pôvodne mal osem dvojčiat, ale až doteraz prežil len jeden objekt.

Pôvodne postavená päťpodlažná veža. Avšak v roku 1869, po požiari, boli dve horné poschodia úplne zničené a prvé poschodie bolo úplne vyplnené. V 20. storočí začali vykopávky, ktoré potvrdili stredovekú architektúru veže:

 • Skrutkovité schody.
 • Masívne piliere.
 • Okná s výklenkami.

Po obnovení boli nájdené oblúky, ktoré boli vyrobené špeciálne pre presun do stien. Táto skutočnosť dokazuje, že budova bola pôvodne používaná ako kaplnka a potom - opevnenie mesta. Na zvýšenie stability boli použité viaceré vrstvy omietky, štruktúry na spevnenie stien a špeciálne kladenie tehál.

Jeruzalemská veža bola kompletne zrekonštruovaná. Jej vzhľad zodpovedá architektonickému štýlu Trier.

Miesto: Domfreihof - 1.

Kaplnka Svätého Kríža

Kaplnka Svätého Kríža sa nachádza o niečo ďalej ako trhové námestie. Jej zakladateľom bola svätá Helena, matka cisára Konštantína. Doteraz však pôvodná budova nebola uložená. V štýle XI bola kaplnka postavená v románskom štýle a pozorovala tvar kríža, aby zopakovala obraz Božieho hrobu.

Nad stredom kríža je osemhranná veža. Počas niekoľkých storočí kaplnka opakovane zmenila svoj vzhľad. Maximálny počet zmien sa uskutočnil v XVII storočí:

 • Rozšírenie západného krídla.
 • Výstavba sakristie vo východnom krídle budovy.
 • Sochy zobrazujúce Ježiša Krista a scény jeho ukrižovania na západnom krídle.

Počas druhej svetovej vojny bola kaplnka čiastočne zničená. V roku 1958 bolo možné vykonávať reštaurátorské práce, ale stále stratili prvky interiéru. V rokoch 1976 - 1977 bola vykonaná rozsiahla rekonštrukcia, počas ktorej bolo dokonca možné obnoviť farbu fasády kaplnky.

Miesto: Heilig-Kreuz-Kapelle Klosterweg - 35.

Palác voličov

Palác voličov je sídlom arcibiskupov z Trieru. Landmark sa nachádza v blízkosti trhového námestia.

Stavebné činnosti boli vykonané v rokoch 1599 - 1660 a všetky práce boli rozdelené do niekoľkých etáp.

Spočiatku bola Bazilika Constantine umiestnená na území budovy, ale neskôr bola čiastočne demontovaná. Bazilika bola postavená do paláca voličov. Zároveň bol kontrast, pretože bazilika zodpovedala románskemu štýlu, palác - renesancii a rokoku.

Budova bola počas druhej svetovej vojny vážne poškodená, ale architekti prebudovali medzník s presnosťou.

Palác voličov prekvapí svojou exekúciou:

 • Budova je vyrobená v ružovej farbe.
 • Biele pseudo-antické skulptúry bohov sa používajú ako dekorácie.
 • Pozlátené doplnky sú pozlátené ozdoby.
 • Zábradlie balkónov sa vyznačuje ozdobami v tvare škrupiny, ktoré zodpovedajú nemeckému baroku.
V dnešnej dobe severná časť budovy patrí protestantom. Koncerty a rôzne kultúrne podujatia sa konajú v južnom krídle. Je povolené prechádzať sa v parku paláca, a to ako pre obyvateľov Trieru, tak pre turistov. Umiestnenie: Willy-Brandt-Platz - 3.

Kostol sv. Gangolfa

Kostol sv. Gangolfa je trh a farnosť. Rehoľa je jednou z najstarších kresťanských budov v Trieru. Kostol bol postavený v štrnástom storočí na mieste staršieho chrámu, ale následne došlo k opakovanej reštrukturalizácii a zmenám jeho súčasného vzhľadu.

Konštrukcia je zhotovená s prevažne neogotickým štýlom. Nasledujúce podrobnosti si zaslúžia osobitnú pozornosť:

 • Vysoký štvorcový tvar veže.
 • Veža vyzdobená tepanými železnými prvkami a vyrezávanými dielmi.
 • Barokový portál s výhľadom na hlavné námestie Trier.
 • Dekor vo forme reliéfov, štuk, socha.

Interiér kostola prekvapí svojou výzdobou. V kostole sa nachádza starobylé obrazy, sochy a náboženské pamiatky. Dekoratívna modrá a zlatá omietka sa používa na dokončenie špicatých oblúkov. Vitráže sklenené kombinuje prvky architektonických štýlov, ktoré sa používajú v celej histórii kostola.

Miesto: Grabenstraße - 19.

Trier je malé, ale ohromujúce mesto v Nemecku, pretože tu sú sústredené cenné atrakcie, ktoré predstavujú rôzne obdobia a architektonické štýly.

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send