Rumunsko

Pamiatky a atrakcie Rumunska

Pin
Send
Share
Send
Send


Rumunsko je prekvapivo zaujímavá a mnohostranná krajina, ponúkajúca cestujúcim širokú škálu možností zábavy.

Exkurzný program v Rumunsku je bohatý a živý. Cestovatelia čakajú na stredoveké mestá, podobné skanzenom, starobylým chrámom, nezvyčajným dreveným kostolom, starobylým kláštorom, malebným prírodám, nádherným palácom a tajomným hradom obklopeným legendami miešajúcimi krv okolo temného grafu Dracula.

Zvláštnu pozornosť si zaslúžia majestátne pokojné a atraktívne Karpaty, ktoré zasahujú do ich krásy.

Populárne pamiatky Rumunska.

Mestské strediská v Rumunsku

Pre väčšinu turistov je Rumunsko atraktívnym a predovšetkým príjemnou a pomerne lacnou dovolenkou na pláži na pobreží Čierneho mora. Ideálny čas na oddych v rumunských prímorských letoviskách je od mája do októbra.

Mamaia, Jupiter, Neptún-Olympus, Venuša - najlepšie strediská v Rumunsku. Sú ideálne pre pokojnú rodinnú dovolenku. More je kľudné a pokojné a pláže sú dobre vybavené, čisté a široké, s jemným jemným pieskom.

Mladí ľudia budú mať záujem o stredisko Kostinesh, Tu cestujúci čakajú na dostupné ceny, aktívny nočný život, živé festivaly a plážové diskotéky.

Lyžiarske strediská v Rumunsku

V zime sa do krajiny vracajú milovníci alpského lyžovania. Neobyčajne malebné svahy, pohodlné chodníky, najčistejší horský vzduch a dobre rozvinutá infraštruktúra poskytujú stály záujem rumunských lyžiarskych stredísk od začiatočníkov aj profesionálnych športovcov. Najobľúbenejšie strediská sú Poiana Brasov, Predial a Sinaj.

Balneologické strediská Rumunska

Rumunsko je známe svojimi minerálnymi a termálnymi prameňmi. Preto môžu kedykoľvek počas roka cestujúci nielen mať skvelý odpočinok, ale tiež zlepšiť svoje zdravie v zdravotných strediskách. Existuje celkovo viac ako 160. Najznámejšie a obľúbené rumunské balneologické lokality sú Mamaia, Eforie Nord, Sovata, Neptún-Olympus.

Hrad Bran

Hrad Bran (alebo Dracula hrad) je najobľúbenejšou turistickou atrakciou, ktorú má skoro každý turist, ktorý navštívi malebné Sedmohradsko. Populárna povesť tvrdí, že na hradu žil samotný gróf Dracula. V skutočnosti Vlad Tepes, ktorý slúžil ako prototyp tejto mystickej povahy, tu len niekoľkokrát zostal na noc.

Hrad "Vampire" je štvorpodlažná bašta, ktorá kedysi slúžila ako strážca mesta. Je postavená na vrchole útesu, ktorá slúži ako základ tejto trapézovej štruktúry. Chodby a chodby hradu tvoria mazaný labyrint doplnené o rôzne tajné podzemné chodby, ktoré umožňujú obyvateľom hradu nechať ho bez povšimnutia v prípade potreby.

Na trhu, ktorý sa nachádza hneď vedľa zámku, sa nachádza živý obchod s upírskymi suvenírmi.

Miesto: ulice General Traian Mosoiu nr. - 24.

Hrad Corvin

Môžete pokračovať v ceste po miestach "slávy upírov" na hrade Corvinus, v suteréne ktorých boli legendy zvrhnuté Vlad Tepes niekoľko rokov. Na to, aby sa dostalo na miesto, ktoré slúžilo ako rodina Kovinova, je hniezdo veľmi problematické, ale nezaznamenáva nedostatok turistov.

Tento populárny orientačný bod bol postavený v polovici 15. storočia. Storočia tvorba exteriéru hradu mala ruku vo viac ako tucet majiteľov, jeho architektúra veľmi originálnym spôsobom spája prvky gotiky a renesancie.

Môžete sa dostať do hradu na obrovskom moste, ktorý je hodený cez rieku Zlashte. Ponuré interiéry, komory mučenia s veľmi realistickými figurínami vytvárajú na zámku špeciálnu, mierne zlovestnú atmosféru. Akonáhle tu sa nedobrovoľne preniesli do atmosféry stredoveku a začali úprimne veriť v existenciu upírov a snažili sa zostať ďaleko od temných kútov hradu.

Miesto: Hunedoara, Strada Castelului 1-3.

Hrad Poenari

Hrad Poenari (Poenari) sa oprávnene môže zúčastniť súťaže o titul "najväčšieho upíra" všetkých upírskych hradov v Rumunsku, pretože Vlad Tepes žil na tomto zámku dlhú dobu.

Podľa legendy sa z jednej z miest tohto hradu Tsepesova manželka vrhla do rieky, keď sa dozvedela o údajnej smrti svojho manžela. Pri návšteve tohto pohľadu by mali turisti vypočítať svoju silu: túlať sa po zrúcaninách hradu (jeden z najstarších v krajine) a vychutnať si nádherný výhľad na okolie, musíte prekonať takmer pätnásť stoviek krokov.

Hrad Fagaras

Ďalším hradom Dracula, ktorý je nepreniknuteľnou stredovekou pevnosťou, nájdete v pôvabnom meste Fagéras.

Nenápadné steny pevnosti v minulosti slúžili ako sídlo vládcov Sedmohradska, medzi ktorými bol Vlad Tepes známy ako hrabě Dracula. Hrozné legendy o upíroch priniesli hrade čiernu slávu, čo sa zhoršuje tým, že v stenách pevnosti sídlila väznica pre politických väzňov.

Miesto: Fagaras, ulica Mihai Viteazul - 1.

Pevnosť Sighisoara

Pevnosť Sighisoara je ďalším miestom pre turistov, ktorí sa zaujímajú o upírové témy. Za stenami citadely je dom, v ktorom žil gróf Dracula od sedem rokov.

Miesto: Strada Octavian Goga - Sighisoara.

Palác parlamentu

Veľa zaujímavostí Rumunska sa nachádza v jeho hlavnom meste - v meste Bukurešť. Palác parlamentu - karta rumunského hlavného mesta. Táto impozantná budova pokrýva oblasť snad 350 tisíc metrov štvorcových. m a považuje sa za najväčšiu administratívnu budovu v Európe.

Interiér paláca prekvapí neuveriteľnou pompou a luxusom. Palác sa rozkladá nad zemou vo výške 86 metrov nad zemou, navyše sa nachádza skrytá časť budovy, ktorá prechádza niekoľkými poschodiami do podzemia. Podľa rôznych odhadov sa na výstavbu tejto monumentálnej budovy vynaložilo 1 až 3 miliardy. dolárov.

Miesto: Strada Izvor # 2-4.

Palác Cotroceni

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Bukurešti je palác Cotroceni, postavený v štýle "neorenesančnej". Dnes slúži ako rezidencia prezidenta Rumunska. V budove sa nachádza aj Národné múzeum, ktorého zbierka obsahuje viac ako 20 tisíc exponátov.

Miesto: Bulevardul Geniului - 1.

Palác Cantacuzino

Jednou z najkrajších pamiatok Bukurešti je palác Cantacuzino. Jeho fasády ohromujú bohatou výzdobou a široké klenuté okná a balkóny z tepaného železa dávajú budove zvláštny šarm.

Hlavný vchod zdobený symbolom vzácnej rodiny Cantacuzino je spoľahlivo chránený dvomi kameňmi. V roku 1956 začalo v budove fungovať múzeum George Enescu.

Miesto konania: Calea Victoriei - 141 (sektor 1).

Rumunský Athenaeum

Výnimočnou atrakciou v Bukurešti je Atheneum - hlavná koncertná sieň mesta. Budova bola postavená v neoklasickom štýle a je známa svojou jedinečnou akustikou.

Miesto: Strada Benjamin Franklin č. 1-3.

Hrad Peles

Hrad Peles je jedným z najkrajších hradov v Rumunsku. Nachádza sa na nezvyčajne malebnom mieste neďaleko od mesta Sinaj a je v dokonalom súlade s okolitými horskými krajinami.

Jeho interiér pôsobí originálnymi obrazmi, nádhernými vitráľovými oknami, množstvom drevených dekoratívnych prvkov, ručne vyrobenými kobercami a obrovskými zrkadlami. Hrad obsahuje unikátnu zbierku zbraní s viac ako 4 tisíckami exponátov. Lokalita: Aleea Peleşului - 2.

Kláštory južnej Bukoviny

Úžasnou atrakciou Rumunska sú malé a útulne maľované kláštory južnej Bukoviny, pokryté zhora nadol freskami, a to nielen zvnútra, ale aj zvonku.

Jedinečné obrazy sú chránené pred zrážkami širokým sklonom strechy. Fresky sú datované do 16. storočia. Napriek úctyhodnému veku, dažďu a vetru sú zachované aj dodnes.

Drevené kostoly Maramures

Maramures - unikátny kútik Rumunska, známy svojou úctou k starodávnym tradíciám a unikátnym dreveným rezbám. Najživším odrazom talentu miestnych remeselníkov sú početné drevené budovy. Obzvlášť pôsobivé sú 8 drevených kostolov postavených v rôznych architektonických štýloch.

Veselý cintorín

Veľmi nezvyčajná atrakcia Maremuresha je veselý cintorín pri obci Sepyntsa. Myšlienka jeho tvorby patrí pánovi Jonovi Patrashovi - tvorivému a veselému človeku.

Nad každým hrobom majster nainštaloval jasné drevené náhrobky zdobené vyrezávanými drevenými krížikmi, vtipnými ozdobami a poetickými textami. Obrázky v štýle naivného umenia odrážajú udalosti, ktoré sa vyskytli s zosnulým počas jeho života.

karpaty

Karpaty obsadzujú tretiu časť územia Rumunska. Jedná sa o druhý najväčší pohorie v Európe. Karpatské hory zaujmú svojou veľkoleposťou a tichou krásou. Exkurzia do Karpát prinesie radosť nielen milovníkom zimných športov, ale aj turistom, ktorí majú záujem o historické a kultúrne pamiatky.

Bigar Falls

Bigar Falls - jeden z najviac neobvyklých vodopádov na svete. S malou výškou iba 8 metrov je vodopád fantastický pohľad: voda sa tiahne po útese pokrytom smaragdovým zeleným machom a tenké prúdy, ktoré sa podobajú oblúku, padajú do vody.

Miesto: Karash-Severin, v západnej časti krajiny, neďaleko mesta Bozovič.

Delta Dunaja

Biosférická rezervácia Delta Dunaja je jedinečným miestom v kráse a hodnote, ktorú milovníci nedotknutej prírody určite ocenia. Tu je veľa rýb a zvierat. Delta je rajom pre vtáky. V súčasnosti tu hniezdí 160 druhov vtákov. Počas letov tu odpočíva približne rovnaký druh vtákov.

Pozrite si video: Oravský hrad (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send