Mali

Hlavné atrakcie mesta Mali: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Mali je úžasný štát, jeho moderné územie bolo kedysi súčasťou troch ríš: Ghana, Mali a Songhai. V 15. storočí boli tieto ríše najvýznamnejšími predstaviteľmi exotického bohatstva Afriky.

Moderný Mali láka turistov práve preto, že ich minulosťou. Na území štátu sa zachovali mnohé historické pamiatky, z ktorých mnohé sú veľmi neobvyklé a jedinečné. Ak chcete zistiť, či stojí za návštevu tejto krajiny ako turista, musíte sa pozrieť na všetky jej atrakcie.

Benátky Mali

"Mali Benátky" označuje mesto Niono, ktoré je zahalené v sieti vodných kanálov. Geograficky sa mesto nachádza na malebnom brehu rieky Niger.

Toto miesto nebolo náhodou zvolené, historicky to bolo toto miesto, ktoré urobilo Niono jedno z najväčších priemyselných miest, ako aj dôležité obchodno-ekonomické centrum. Poľnohospodárstvo je široko rozvinuté medzi obyvateľmi mesta, pretože región je pomerne úrodný a nedochádza k nedostatku vody.

Národný park Baule

Park Baule v pravom slova zmysle je oázou uprostred bez života. Geograficky je umiestnený sto tridsať kilometrov od mesta Bamako. V národnom parku môžete spoznať levy, žirafy, divoké býky, hrochy atď. Bola založená v roku 1954 a jej celková plocha je dnes 350 tisíc hektárov.

Treba poznamenať, že v parku sa nachádzajú archeologické pamiatky paleolitu, ktoré ešte viac vyvolávajú záujem turistov. Národný park Baule patrí k svetoznámym pamiatkam kultúrneho dedičstva a je pod ochranou UNESCO.

Jenna mešita

Naozaj náboženská budova, postavená v tom istom meste. V ľuďoch sa nazýva aj Skvelý. Vedci sa domnievajú, že mešita bola postavená v trinástom storočí, ale počas tejto doby došlo k niekoľkým zmenám a to, čo vidíme dnes, je výsledkom "obnovy" z roku 1907.

Až donedávna bola mešita otvorená pre všetkých, aby navštívili, avšak v roku 1996, keď časopis Vogue viedol fotografické fotografie polo-nahých modelov na pozadí svätyne, prístup bol uzavretý a môžu sa zúčastniť len moslimovia. Kvôli najvyššej historickej hodnote je mešita zaradená do zoznamu chráneného svetového dedičstva.

Národné múzeum v Bamaku

Toto múzeum oprávnene zaberá jedno z popredných miest medzi svetovými výstavnými centrami. Vo výstavných priestoroch múzea bude mať návštevník možnosť oboznámiť sa s osobitosťami miestnej tvorivosti, pozrieť sa na zbierku tapisérií, desivých rituálnych masiek a predmetov, prvky kultového pohrebu a zbrane, ktoré rôzne storočia vyzbrojili rôznymi kmeňmi.

Celkovo obsahuje fond múzea viac ako 6000 rôznych exponátovmedzi ktorými je v jedinej kópii zachovaná veľa jedinečných vecí.

Dogonská krajina

Podľa mnohých výskumníkov boli Dogon prvými obyvateľmi v údolí Nigeru. Po mnoho storočí je hlavným povolaním tohto ľudu poľnohospodárstvo, ale má pomerne špecifický charakter a neprináša ľudí dostatok príjmov. Podstatná časť turistov navštevuje Mali len preto, aby si pozrela život moderného predstaviteľa kmeňa s vlastnými očami.

Stojí za zmienku, že nestojí za návštevu samotných domôh Dogon, lebo je lepšie prilákať miestneho sprievodcu, ktorý vopred súhlasí s staršími o nadchádzajúcej návšteve dediny turistami.

Mešita obchodníkov Soleta

Skutočne neobvyklá štruktúra, ktorá sa nachádza v meste Timbuktu, je osobitne pozoruhodná fantazijnou podobou minaretu. Dostalo sa jej meno kvôli svojej polohe - v starobylej štvrti Solekorovtsev. Napriek tomu, že mešita je vo všeobecnosti v dobrom stave, dnes nefunguje.

Mešita Gingereber v Timbuktu

V tejto mešite sa spája pomerne stará legenda, podľa ktorej žila s veľmi milým srdcom už dávno žila v týchto krajinách. Všetci cestovatelia prešli, zastavili sa na ňom, aby sa uvoľnili a získali silu. Jej meno bolo Buktu a v preklade z jazyka kmeňa Tuareg to znelo ako "tim".

V dôsledku toho sa sláva tohto druhu ženy zvečnila v mene mesta. Dzhingbeber mešita je najväčší a najstarší v celom meste a jeho veľkosť je úžasná. Sály mešity môžu súčasne ubytovať viac ako dvetisíc ľudí.

Niger River

Skutočná prírodná atrakcia Mali. Jeho dĺžka je viac ako 400 000 kilometrov, Ak zohľadníme skutočnosť, že štát nemá prístup k moru, rieka je jedinou vodnou cestou na celom území.

Sangha Village

Nachádza sa na plošine Bandiagar, ktorá je hlavným kultúrnym centrom mesta Dogon. Treba poznamenať, že toto osídlenie nie je absolútne ovplyvnené civilizáciou a miestni obyvatelia sú stále verní tradíciám, ktoré vznikli pred mnohými stovkami rokov.

Mešita Sidi Yahya

Mešita, postavená v pätnástom storočí a nesúce meno prvého imáma. Napriek dvom rozsiahlym obnoveniam pôvodný minaret zostal nezmenený. Vo všeobecnosti je architektúra mešity veľmi podobná iným náboženským budovám v Timbuktu, najvýraznejším rozdielom je výrazne menšia výška a prítomnosť dekoratívnych dverí. Vstup do nemoslimov v mešite je prísne zakázaný.

Mešita je na zozname dôležitých miest svetového dedičstva. V roku 2012 sa stalo nenapraviteľné, mešita bola takmer úplne zničená islamskými militantmi a hrobky svätých boli tiež spustošené.

Timbuktu

Toto starobylé mesto s očarujúcou krásou pre rok 2012 bolo veľmi malé množstvo obyvateľov viac ako 35 tisíc ľudí, Hospodársky rozkvet mesta klesol v štrnástom storočí, zatiaľ čo mesto bolo hlavným centrom ťažby zlata a ťažby soli. Dnes tisíce turistov majú tendenciu vidieť úžasnú starobylú architektúru, stratenú v piesku.

Obzvlášť atraktívna je skutočnosť, že mesto nesie veľa tajomstiev a tajomstiev, ktoré mu dávajú istý druh mystických hmatov. Ako sprievodca miestni mladí ľudia zvyčajne konajú, keď poznajú stovky príbehov o tomto úžasnom mieste.

Pin
Send
Share
Send
Send