Rusko

Shadrinsk: hlavné atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Shadrinsk, nádherné mesto, ktoré priťahuje pozornosť mnohých cestovateľov. Mesto, kde sa chcete vrátiť znova a znova. Tu môžete prejsť rušnými ulicami, vychutnať krásu starobylých budov a cítiť dych histórie. Vznikla v roku 1662 na mieste Šadrinského zámku, známeho od roku 1644.

Na začiatku to bolo najväčšie osídlenie v celej Západnej Sibíri a až o 50 rokov neskôr sa premenovalo na Malokarpangsk z Tobolskej župy, ale bolo zasiahnuté strašným požiarom, čo opäť viedlo k vzniku osady.

Ako čas prebehol, a sily obyvateľov, osídlenie prestavané, rýchlo rozvinuté. Potom sa znova zmenil na mesto. Počas svojej dlhej histórie je súčasťou mnohých rozsiahlych oblastí. A v roku 1943 sa nakoniec stal súčasťou Kurganského regiónu. Atraktívne architektúry Shadrinsk, pripomínajúce veľké udalosti v krajine; mesto má mnoho pamiatok, ktoré odrážajú veľkosť a silu vojakov a robotníkov počas Veľkej vlasteneckej vojny, ako aj vojny a povstania minulosti.

Pôvodné plastiky hrdinov rozprávkových spisovateľov Shadrinsk sú zaujímavé. Obaja dospelí aj deti si spomínajú na prechádzky okolo Shadrinsk s návštevou zaujímavých miest a pamiatok.

City Garden

V roku 1882, na žiadosť významného obchodníka M. Keldušheva, bola vytvorená mestská záhrada, ktorá dala krásu mesta. Tam sú bohaté stromy, kríky, priniesol raz z rôznych častí krajiny, najmä oblasti Trans-Ural.

Záhrada je vhodná pre tiché relaxačné prechádzky, ako aj pre outdoorové aktivity pre deti i dospelých. K dispozícii sú jazdy, fontány, zábavné programy.

Miesto: Februárska ulica - 46.

Pamätník Ivana Šadra

Začnite sa oboznámiť s monumentálnym umenie mesta, musíte ísť na hlavnú atrakciu - pamätník slávneho sochára I. D. Ivanova pod pseudonymom Shadr. Je inštalovaný v mestskej záhrade a je monumentálnym komplexom s postavou ID Shadr, ako keby sa vyrezal z žuly a na stranách sú dve jeho diela - sochy.

Miesto: Oktyabrskaya ulice.

Mestský záhradný rybník

Rybník bol vyrobený v 19. storočí, hneď po vzniku mestskej záhrady. Už viac ako storočie prilákalo obyvateľov a návštevníkov mesta, toto je ich obľúbené miesto. Tu môžete mať dobrý čas, jazdiť na katamarane, obdivovať fontánu. Neďaleko sa nachádzajú kaviarne. A v zime sa rybníček mení na klzisko.

Miesto: februárska ulica.

Naseďte ich. Zdobnov

Ako sa dostať do Shadrinsku v dňoch dôležitých udalostí mesta, mali by ste určite ísť na námestí. Priamo v centre mesta. Zdobny N.V. - veľkému miestnemu historikovi a bibliografovi sovietskej éry, v jeho cti a pomenovanom námestí, ktorý je jasne viditeľnou budovou mestskej správy.

Z námestia odchádzajú tri aleje. Chôdza na nich si môžete vychutnať pohľad na krásne stromy a kríky.

Obelisk na pamiatku obetí Veľkej vlasteneckej vojny

Zoznámenie sa s históriou a kultúrou akéhokoľvek mesta v Rusku je potrebné ctiť pamäť predkov. To sa dá urobiť na Námestí víťazstva a uctievať obelisk na pamiatku obetí druhej svetovej vojny. Ide o široký kamenný podstavec, schody vedúce k basreliéfe hlavy vojaka a pamätný nápis s celkovou výškou až päť metrov.

Miesto: Vítězné námestie.

Múzeum miestneho histórie Shadrinsky. V. P. Biryuková

Zakladateľom múzea je Vladimir Pavlovič Biryukov, XX storočia. Je to jedno z najstarších múzeí v meste Ural. Múzeum je zastúpené siedmimi stálymi halami, výstavnou halou, fondom múzea sú zbierky maľby, sochárstva, etnografie, zbraní, archeológie a paleontológie, geológie a mnohých ďalších.

expozície:

  • História mesta Shadrinsk do roku 1917.
  • Pravoslávna kultúra mesta.
  • Okraj sveta zvierat.
  • Život a dielo ID Shadry a F.A.Bronnikova.
  • História Shadrinsk Scientific Storage.

V múzeu si môžete kúpiť suveníry.

Miesto: Sverdlovská ulica - 41.

Pamätník husky Shadrinského

Neďaleko od budovy múzea miestnej tradície sa nachádza nezvyčajná a zaujímavá pamiatka nazývaná pomník hrad Shadrinsk. Príbeh husy je popísaný v diele spisovateľa Jevgenija Fedorova, podľa sprisahania, chamtivý obchodník chcel kúpiť hydinu od ženskej ženy ako čo najnižšie.

Bronzové sochy uvažujúceho obchodníka a ženy s košom a husia sediaca v ňom pripomínajú tento pozemok a slávna husia je teraz symbolom Shadrinsk.

Miesto: Sverdlovská ulica - 41.

Pamätník archanjela Michaela

Po mnoho rokov bol archanjel Michael, vrchný veliteľ, víťaz zla, patrón bojovníkov, statočne bojujúci za spravodlivú vec, považovaný za patróna ruskej krajiny.

Slávny sochár Yalutorovského V. Sharapovovcov vtlačil do mramoru majestátnu sochu Michaela archanjela, ktorý stál na námestí Mihailovského.

Miesto: Mikhailovské námestie.

Katedrála premeny Spasiteľa

V roku 1771 sa v Šadrinsku objavila prvá kamenná budova, ktorá sa stala pravoslávnou katedrálou premeny, vyrobenou v štýle "ukrajinského baroka".

Tobolsk biskup Varlaam požehnal založenie chrámu, po ktorom začala výstavba prvých budov chrámov, potom búrková veža bohužiaľ nedosiahla naše dni. Katedrála sa skladá z hlavného chrámu a dvoch bočných kostolov, rovnako ako apsidy - polkruhovej oltárnej časti. Katedrála je známa nedávnou udalosťou vo svojich stenách, zázrakom "zdvojnásobenia ikony".

Pred desiatimi rokmi služobníci katedrály urobili upratovanie, vzali si ikonu s obrazom Spasiteľa, aby ho zničili a po odstránení pohára si všimli potlačenú tvár Ježiša Krista, rovnako ako na ikone. Tento fenomén je nezvyčajný a zaujímavý Lokalita: Per Pionersky - 4.

Mikulášsky kostol

Koncom 8. storočia bol kostol v mene sv. Mikuláša zhotovený na úkor farníkov. Chrám je kamenný, dvojpodlažný, má šesť trónov, trojstupňovú zvoničku, vyrobenú v štýle klasicizmu.

Chrám priťahuje svojou krásou a veľkoleposťou a na pozadí snehovo bielych stien sú okolo plotu vysadené vysoké zelené stromy.

Miesto: Pioneer - 42.

Oddych a rybolov na riekach a jazerách Shadrinsk a regióne

Fanúšikovia vonkajších aktivít budú radi rafting na katamaráne pozdĺž rieky Iset, lezenie triedy a dokonca aj zbieranie drahých kameňov.

V okrese Shadrinský je veľké množstvo malebných jazier, všetky sú plytké, plné rýb, ktoré tu priťahujú milovníkov rybolovu a pokojného odpočinku.

Rekreačné stredisko "Katyushkin stajne"

V dňoch letných prázdnin sa na základni katyškinských konských stáží vyučuje jazdectvo pre deti vo veku od 6 rokov do 14 rokov, ktoré sa konajú dvakrát týždenne a čas strávený deťmi sa stráca s veľkým potešením a prínosom.

Aj na základni sa nachádza mini zoo, ktoré obsahuje kozy, ovce, králiky, kačice, husi, kurčatá a iné zvieratá.

Miesto: Technická ul.

Čo ešte vidieť?

Šadrinsk, ako jedno z hlavných malých miest v Rusku, má obrovské množstvo atrakcií a zaujímavých miest. K dispozícii sú chrámy a katedrály, pamiatky, sochy, architektonické objekty - obytné domy slávnych osobností, múzeá, staré administratívne budovy a oveľa viac.

Turistický register okresu Shadrinský obsahuje veľa objektov federálneho a regionálneho významu.

Môžete vidieť:

  1. Kostoly a katedrály - Kostol Kristovho zmŕtvychvstania, Kostol ikony Božieho Matky Všetkých, ktorí Bolest radosť.
  2. Obytné budovy: M. Zaikov, M. Mitrofanov, M. M. Mikhailov, umelca A. Bronnikov, A. A. Mashukov, majetok Galyukov atď.
  3. Budovy - Divadlo Shadrinsk; budova ženského gymnázia; budovanie ušľachtilého zhromaždenia.
  4. Pamiatky - masový hrob sovietských aktivistov a komunistov, ktorí zomreli v rukách Bielých stráží; zahynul v občianskej vojne v roku 1918; Hrdina Sovietskeho zväzu, G.A. Prikhodko; a ďalšie

Pin
Send
Share
Send
Send