Rusko

Mesto Čajkovskij: atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Dátum založenia tohto nádherného mesta je 1955. Mesto samotné patrí do regiónu Perm. Dostalo sa jej meno v pamäti veľkého ruského skladateľa P.I. Čajkovskij. Mesto je obklopené na troch stranami nádržami, ktoré sú známe svojou rôznorodou úlovkou. Tu môžete chytiť šťuku, break, sumce a iné druhy rýb.

Čajkovskij je mesto, ktoré je šetrné k životnému prostrediu. Poteší hostí svojim dobre udržiavaným parkom a námestím. Preto tu po celý rok prichádza veľké množstvo turistov, aby ste obdivovali toto útulné a pohodlné mesto.

Nábrežie rieky Kama

Miestny nábrežie mesta je obľúbeným miestom na prechádzky s miestnymi obyvateľmi. A nie je prekvapujúce, pretože z nábrežia sa otvára nádherný výhľad na rieku Kama. Tu môžete obdivovať krásnu prírodu a jednoducho si užijete.

Veľmi často manželské páry s deťmi chodia po promenáde. Čerstvý vzduch a krásne okolie dávajú cestujúcim dodatočnú silu a povznášanie. Vo večerných hodinách ponúka promenáda nádherný výhľad na západ slnka. Mnoho zamilovaných párov obdivuje takú romantickú atmosféru.

Pamätník PI Čajkovského na Čajkovskom námestí

V centre mesta sa nachádza nádherný bronzový pomník veľkého ruského skladateľa P.I. Čajkovskij. Jeho veľkolepé otvorenie sa uskutočnilo v zime roku 2008. Pamätník je bronzová postava skladateľa s výhľadom do budúcnosti.

Pamätník je inštalovaný na Čajkovskom námestí. Mnoho miestnych obyvateľov rád navštívi toto miesto. Tu môžete chodiť, dostať nejaký čerstvý vzduch a jednoducho mať dobrý čas. A okrem tejto pamiatky v meste je tu aj iná pamiatka venovaná skladateľovi. Bol nainštalovaný na Leninovej ulici v roku 1981.

Námestie Karla Marxe

Tento námestie je hlavným námestím mesta Čajkovskij. Vo svojom strede je veľká fontána v tvare štvorca. Na námestí sú lavičky, vedľa ktorých sú koše.

Neďaleko od fontány je Palác mládeže a mestský dvor, ako aj budova mestskej správy. Niekoľko krokov odtiaľ sú rôzne obchody a kaviarne.

Miesto: križovatka ulíc Karla Marxe a Lenina.

Palác mládeže

Palác mládeže preberá zodpovednosť za organizovanie kultúrnych podujatí zameraných na rozvoj tvorivého potenciálu mladšej generácie. V paláci je niekoľko veľkých hál.
Koncertná hala sa môže ubytovať 684 divákov.

Samotná budova je vybavená novým vybavením, ktoré zahŕňa moderné zvukové a svetelné zariadenia. Na území paláca sa často konajú rôzne koncerty a festivaly. A tiež konala výstavy, promócie škôl a iné podujatia.

Kostol sv. Veľkého mučeníka Jiřího vítězného

Výstavba pravoslávnej cirkvi sa uskutočnila v roku 2007. Bol postavený v byzantskom štýle. Táto medzník mesta nemožno prehliadnuť. Preto prišli miestni obyvatelia i turisti, aby obdivovali krásu a elegantný pohľad na kostol. Je mimoriadne krásna v noci, keď je osvetlenie zapnuté. Chrám je v súčasnosti funkčný.

Umiestnenie: Kosmonavtovská ulica - 1.

Mestský park kultúry a odpočinku

Ak chcete mať skvelý čas a vychutnať si jedinečnú prírodnú oblasť, musíte ísť do mestského parku kultúr a rekreácie. Bola založená na jeseň roku 1979. Spočiatku park zastával 50 hektárov. Na tomto námestí boli atrakcie, tanečný parket, pláž, lesy a športový areál.

Počas piatich rokov existencie parku tu bolo viac ako 1 milión turistov. Po chvíli bola časť parku daná inému majiteľovi. V súčasnosti je tento park 18,7 hektárov. Zahŕňa atrakcie a lesnú plochu.

Umiestnenie: Kabalevskogo ulica - 9.

Stele "Treble clef"

Úžasný umelecký objekt "Treble Clef" bol otvorený v auguste 2014. Myšlienka projektu patrí Michailovi Chernovovi a Elene Imaykine. Priamym účastníkom pri tvorbe umeleckého objektu bol podnikateľ Alexander Shchegolev.

Výška hviezdy je 7 metrov, Samotný objekt sa nachádza v malebnom prostredí obklopenom stromami. Teraz "Treble Clef" je vizitkou mesta Čajkovskij a slúži ako obľúbené miesto na fotografovanie.

Pamätník vojakov zabitých v miestnych vojenských konfliktoch v Čajkovskom

Pamätník bol otvorený na jar 2005. Autorom pamiatky je umelec V.V. Zlobin. Pamätník bol postavený na pamiatku vojakov, ktorí sa nevrátili z horúcich miest.

Pamätník je afganské hory, na vrchole ktorého leží orlica. Podľa autora je orol mladý bojovník, ktorého život bol prerušený v živote jeho života. Na úpätí pamätníka je tulipán a kazeta, ktoré slúžia ako zosobnenie smútku.

Architektonický a etnografický komplex "Saygatka"

Stará drevenica je unikátnou architektonickou pamiatkou. Patrí k druhej polovici 18. storočia. Chata je jednou z najstarších budov mesta Čajkovského. V roku 1997 bolo v chate vytvorené múzeum.

S pomocou architekta V.A. Pobozhenko tu boli vykonané práce na obnove interiéru, ľadovca, hospodárskej kôlne a kúpeľa. Stojí za zmienku, že tento starý dom sa nachádza na jeho pôvodnom historickom mieste. Táto atrakcia je veľkým záujmom nielen medzi miestnymi obyvateľmi, ale aj medzi turistami.

Miesto: Gagarin Street - 98.

Kultúrne a športové centrum

Toto centrum je umiestnené na P.I. Čajkovskij. Na jeho území sa konajú rôzne podujatia vrátane športových, výstavných, divadelných a iných kultúrnych podujatí. Toto centrum preto dychtivo navštevujú miestni obyvatelia i turistov.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 46.

Štadión "Energia"

Štadión bol otvorený na jeseň 2008. Práca na jej rekonštrukcii sa uskutočňovala dva roky. Vylepšené bežiace pásy, stojany a ďalšie. Teraz sa na štadióne konali súťaže medzi detskými tímami mesta.

Miesto: Sovetskaya Street - 49.

Art-objekt "Labutí jazero"

Tento jedinečný objekt bol vytvorený v roku 2015. Zameriava sa na vytvorenie veľkého ruského skladateľa I. Čajkovského "Labutí jazero". Výroba tohto objektu bola realizovaná umeleckým kováčom "ArtMetall".

Tento projekt bol vytvorený s cieľom obohatiť kultúrny priestor mesta. Umelecký objekt dokonale zapadá do atmosféry mesta Čajkovského. Vedľa tohto stvorenia nielen miestni obyvatelia, ale aj turisti chcú držať fotografické snímky. Umiestnenie: Leninova ulica.

Pin
Send
Share
Send
Send