Abcházsko

Gagra: atrakcie a čo vidieť (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Gagra je jedno z najkrajších miest Abcházska, ktoré sa nachádza vo vzdialenosti len 22 kilometrov od mesta Adler. Mesto sa tiahne pozdĺž pobrežia Čierneho mora a severozápadná časť má strmý svah a juh - rovinatú krajinu.

História Gagra, ktorú založili starí Gréci, je stará asi dvetisíc rokov. Mesto sa podarilo dostať sa pod právomoc. Turci, Janovia predtým, ako sa pohybovali po rusky.

Obec sa začala premenovať na letovisko na prelome XIX - XX storočia, čo viedlo k zaujatiu mnohých turistov. Rezort je potešený malebnou prírodou a starobylou architektúrou.

kolonáda

Kolonáda, ktorá otvára vstup na mestskú pláž, je jednou z najdôležitejších vizitiek mesta Gagra. Popri nej sú štyri veže spojené s arkádami pozostávajúcimi z ôsmich oblúkov. Celková dĺžka kolonády presahuje 60 metrov, Je zaujímavé, že tu môžete zakúpiť suveníry Abcházska a dohodnúť sa na rôznych exkurziách.

Pobrežný park

Seaside Park, založený v roku 1902, je jedným z najznámejších arborétum na svete. Projekt bol realizovaný vďaka talentovanému architektovi Shervinskému.

Pobrežný park zahŕňa viac ako 400 druhov rastlín prinesených z rôznych častí sveta vrátane:

 • Juhovýchodná Ázia.
 • Austrálie.
 • Nový Zéland.
 • Južná Amerika.
 • Sýrie.

Celková dĺžka dosahuje šesť kilometrov. Súčasne prekračuje územie komplexu parku 14 hektárov.

Mount Mamzyshha

Hora Mamzyshha sa nachádza v blízkosti mesta Gagra. Výška hory dosahuje 1876 metrov. Zároveň sa na ceste turistov nachádzajú dve vyhliadkové plošiny, z ktorých je možné vidieť Gagra, Pitsunda, Sukhumsky cape.

Z Gagra sa nachádza množstvo výletov do hôr Mamzyshha. Exkurzné programy sa líšia dĺžkou trvania a zložitosťou, takže si ktokoľvek môže vybrať vhodnú možnosť pre seba.

Hrad princa Oldenburgu

Hrad princ Oldenburg, postavený v roku 1902 projektom architekta IK Luceransky, je považovaný za jeden z najznámejších pamiatok v Abcházsku.

Palácová budova postavená v modernom štýle. Jeho rozdiely sú:

 • Strecha je pokrytá červenými dlaždicami.
 • Veľké balkóny.
 • Komínové rúry.
 • Vežou.

Počas sovietskej éry sa však hradná budova používala na elitný domček pomenovaný po Staline, ktorý sa tiež nazýval "Čajka". Dnes je miesto opustené. Napriek smutnej skutočnosti sa mnohí turisti stále pokúšajú vidieť orientačný bod.

Pevnosť Abaat

Pevnosť Abaat je jednou z najstarších architektonických pamiatok v meste Gagra. Pevnosť bola postavená pred viac ako 15 storočiami, ale neskôr bola opakovane zničená a prestavaná.

V 6. - 7. storočí bol vnútri postavený kresťanský kostol, kde sa pravdepodobne zachovali pozostatky sv. Hypatiu.

V roku 1830 bola pevnosť rekonštruovaná ruskými vojskami. V nasledujúcich 30 rokoch sa tu konali prudké bitky medzi ruskými jednotkami a abcházskymi kmeňmi.

Začiatkom 20. storočia bola časť steny pevnosti zničená. Súčasne bol vnútri vybudovaný hotel. Teraz sa nachádza reštaurácia a múzeum miestnej histórie.

Eukalyptová alej

Eukalyptová ulička v Gagra vysadená pozdĺž hlavnej cesty, a to - Nartaa ulica.

Na začiatku 20. storočia boli do oblasti Kaukazského Čierneho mora privedené eukalyptové stromy. Hlavným cieľom bolo boj proti močiarom, ktoré prispelo k šíreniu malárie. Eukalyptus absorbuje a odparuje vlhkosť, čo výrazne zlepšuje situáciu.

Za slnečného dňa nemôžete uniknúť zo slnka, pretože eukalyptus vždy otáča listy na slnko. Počas prechádzok po daždi je možné vychutnať úžasnú arómu. V každom prípade prechádzky zanechávajú ten najlepší dojem.

Miesto: Nartaa street.

nábreží

Gagra je jedným z najobľúbenejších letovísk na pobreží Čierneho mora. Mesto je zdobené palmami, magnóliami a cyprusmi. V súčasnosti je Gagra rozdelená na starú a novú časť. V starej časti je mestský nábrežie, z ktorého môžete obdivovať Čierne more. Nábrežie trpelo následkami druhej svetovej vojny, po ktorých bolo prázdne, ale teraz znovu priťahuje dovolenkárov. Gagra, napriek vážnym prevratom vojny, sa môže ešte zotaviť.

Vodný park

Vodný park Gagra sa nachádza hneď vedľa hotela "Abcházsko". Tu sú rôzne vodné jazdy, medzi ktorými sú bazény, tobogány. Okrem toho sa nachádza kaviareň, kde si môžete len relaxovať a jesť, vyskúšať tradičné abcházske pokrmy.

Každý večer tu hrajú hudobníci skoro ráno. Táto skutočnosť potvrdzuje, že vodný park je určený nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

V blízkosti vodného parku sa nachádzajú zábavné miesta, kde môžete stráviť voľný čas a získať skutočný pozitívny poplatok.

Miesto: Demerdžhipská ulica - 49.

Zhoekvarsky vodopád

Zhoekvarsky vodopád sa nachádza v blízkosti mesta Gagra. Vodopád prekvapí veľkými kamennými krídlami, vysokými kĺzačkami. Okrem toho si môžete vychutnať skutočne krásne rastliny:

 • Kvety.
 • Jedinečné kríky.
 • Stary roky staré gaštany.
 • Krušpán.
 • Rôzne odrody mahagónu.

Takáto vegetácia zdôrazňuje prirodzenú krásu vodopádu.

Zhoekvarsky vodopád sa nachádza v roklisku s rovnakým názvom, odkiaľ sa dá ľahko dostať zo Starého Gagra. Najdôležitejšie je ísť priamo z námestia Gagarin.

Zhoekvarsky vodopád a roklina s rovnakým názvom sú pomenované po horskej rieke Zhoekvara, ktorej meno sa prekladá z abcházskeho jazyka ako "12 prameňov". Najprv tu bolo možné vidieť Grékov, Turkov, Byzantíncov, ktorí chcú vychutnať krásu prírody a získať cenné drevo.

Ak chcete obdivovať vodopád Zhoekvarsky, potrebujete rezervovať prechádzku alebo jazdu na koni.

Bývalé sanatórium "Gruzínsko"

Bývalé sanatórium sa nachádza v starej časti mesta Gagra, a to na pobreží Čierneho mora. K dnešnému dňu zachovalý parkový komplex a monumentálna budova.

Sanatórium bolo založené v roku 1960. Bol určený pre ostatných stranických pracovníkov a ich rodiny. V súčasnosti má budova iba jednu budovu sanatória "Gagripsh". Prípad je obklopený palmami a prispieva k odhaleniu najlepších aspektov miestnej prírody.

Do hlavného vchodu do sanatória vedie obojsmerné schodisko. Tesne pred vchodom je skutočne krásna fontána.

Centrálna časť zahŕňa tri poschodia. Avšak dve krídla, ktoré sa líšia v symetrickom usporiadaní, sú štvorpodlažné. Zaujímavou výzdobou sú klenuté oblúky, veže, stĺpy. V dôsledku toho sa budova nejako podobá zámku.

Na streche centrálnej časti je balkón, ktorého plot je vytvorený zo zábradlí a malých veží.

Parkové územie je skutočným subtropickým rajom. Alesy a cesty sú obohatené prírodným kameňom a sú zarámované subtropickými rastlinami.

Tsikherva

Tsikherva Gorge sa nachádza v Abcházsku a je prirodzenou hranicou medzi novou a starou Gagra. Priehrada je v hornatom regióne holou štrbinou, takže tu prakticky neexistuje žiadna vegetácia. V hlbinách je jaskyňa Evpatia, ktorá sa vyznačuje kamennou konštrukciou a pozostáva z dvoch malých miestností.

Neďaleko jaskyne prechádza cesta vedúca k vodopádu. Potom sa objaví alpská a subalpská vegetácia. Na niektorých miestach sú vybavené vyhliadkové plošiny.

Kreatívna chata Bartsits

Kreatívna chata Bartsits sa nachádza v malebnej časti mesta Gagra, ktorá je stará. Neďaleko je súkromná pláž. Objekt sa nachádza v nadmorskej výške 62 metrov od mora a je obklopený lesom. Odtiaľ je krásna panoráma mesta.

Na území chaty je všetko vybavenie pre rodinnú dovolenku: bar, gril, bazén.

Miesto: ulice Heroes 16. - 21. marca.

Gagra je nádherné mesto Abcházska, ktoré prekvapuje za slušných podmienok pre zvyšok mnohých ľudí z rôznych častí SNŠ.

Pozrite si video: Ghagra. Yeh Jawaani Hai Deewani Full HD Video Song. Madhuri Dixit, Ranbir Kapoor (Apríl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send