Španielsko

Pamiatky mesta Granada: prehľad, fotky a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Španielske mesto Granada je hlavným mestom provincie rovnakého mena v autonómnej oblasti Andalúzia. Má viac ako 234 tisíc obyvateľov. To je považované za najkrajšie mesto v krajine. Rozkladá sa na svahoch pohoria Sierra Nevada, ktoré sa postupne dostávajú do úrodného údolia. Rieka Hanil nesie vodu pozdĺž nej. Mesto organicky kombinuje staré budovy pozdĺž úzkych uličiek a moderné štvrte bieleho kameňa.

Tu môžete pocítiť storočný arabský vplyv. Priateľské Granadze a staré úzke uličky vytvárajú atmosféru pokoja a dobrej vôle v meste. V Granade je mnoho architektonických pamiatok rôznych období. Mesto je známe pre svojich remeselníkov a gitaristov. Stovky tisíc turistov sem prichádzajú každý rok.

Sacromonte Abbey

Podľa legendy, v mieste opátstva, svätý Cecilio, ktorý bol prvým biskupom a patronom Granady, zomrel v rukách Rimanov. Toto je príbeh o tabliet v múzeu opátstva. Tu je aj pec, kde boli spálené pozostatky iných mučeníkov.

Môžete vidieť najstaršiu mapu mesta, množstvo plastiky, maľby a ďalšie exponáty. Vedľa kláštora sa nachádza mimoriadna cigánska štvrť s jaskyňami, kde žijú ľudia, ktorí darovali svetu flamenco. V niektorých z nich žije dnes. Môžete sa zoznámiť so životom a životným štýlom španielskych cigánov v jaskyni - múzeu rómskej kultúry.

Architektonický súbor Alhambra

Tento komplex sa objavil v XIII. Storočí ako rezidencia arabských vládcov. O dve storočia neskôr bol na jeho území postavený kráľovský palác. Pocta primárnej budovy bola zničená. Tieto budovy sa nazývajú Červený palác Alhambra kvôli červeným tehálam, ktoré sa používajú pri stavbe.

Mnohé z jeho budov sú tajomné, ako sú napríklad symetrické oblúky, podobné stalaktitom. V strede dvora, ktorý tvoria, je fontána vo forme misy s vodou, ktorú podporujú dvanásť mramorových lvov.

House Shots

Takzvaný renesančný palác s odkazom na architektúru XVI. Storočia. Jeho názov je zjavne spojený s mušketami vystupujúcimi na fasáde. Po oslobodení mesta bol majetkom šľachtickej rodiny Granadans. Vykonali meč posledného moslimského vládcu.

Ozdoba tohto meča je reprodukovaná na fasáde paláca, kde sú inštalované sochárske obrazy starých hrdinov. V múzeu nachádzajúcom sa vnútri domu portréty katolíckych monarchov. Sú zobrazené v Golden Hall. Výstava má veľa litografií, rytín a fotografií z XIX. A XX. Storočia.

Miesto: Pavaneras - 19.

Interaktívne múzeum

Spolu s historickými pamiatkami v Grenade sa môžete oboznámiť s mnohými aktuálnymi problémami ľudského rozvoja. Tento cieľ je poskytovaný interaktívnym múzeom v mestskom vedeckom parku. Odhaľuje problémy biosféry a vesmíru, heuristiku, vnímanie sveta a jeho štúdium.

Usporiadali ho pomocou najmodernejšej výpočtovej techniky, mechaniky, optiky a komunikácie. Vďaka tomu majú návštevníci, najmä deti, príležitosť priamo rozoznať okolitý svet. Tu vidíte, ako sa Zem pohybuje, čo je skleníkový efekt, ako funguje zákon alebo gravitácia Archimedesovho zákona.

Miesto: Gran Vía - 61.

katedrála

Na konci 15. storočia, keď bolo mesto ovládané španielskou korunou, bola na mieste mešity postavená nádherná katedrála. Priliehajú k nej najväčšia hrobka v krajine, nazývaná Kráľovská kaplnka. Kastília Isabella spočíva v ňom, ktorá financovala cesty Kolumba a Ferdinanda z Aragonu, ktorý vybojoval Moors z mesta.

V interiéri vystupujú biele vyrezávané stĺpy a oblúky. Nástenné maľby od známych maliarov ohromujú bohatstvom farieb a výkresov. V tejto hereckej katedrále, tak ako pred päťsto rokmi, sa konajú masy.

Umiestnenie: Calle Gran Vía de Colón - 5.

Kláštor sv. Jerome

Keď Španieli koncom 15. storočia vyhnali Maury z mesta, začali stavať kláštor, neskôr pomenovaný po sv. Jerome. Spolu s výstavbou katedrály to malo uľahčiť návrat k kresťanstvu mesta a okolitých krajín.

Komplex bol navrhnutý architektom Diego de Selone podľa výkresov, z ktorých bola postavená katedrála. Charakteristickou črtou kláštora je oltár s reliéfnymi obrazmi od podlahy až po strop. V kláštore je hrobka španielskeho vojenského vodcu Fernanda Gonzáleza de Córdoba, prezývaného Veľkým kapitánom.

Miesto: Rektor Calle López Argueta - 9.

Panstvo v San Vicente

Veľký španielsky básnik a dramatik Federico Garcia Lorca každé leto prišiel na toto malebné miesto, kde sa nachádzala jeho rodinná chata. Tu vytvoril svoje najznámejšie diela. Zo svojho balkóna som obdivoval krásu môjho rodného mesta. Tu prišli priatelia, s ktorými si užil čas. Po jednom z týchto ciest bol zatknutý a popravený.

V druhej polovici 20. storočia sa v tejto priestrannej a útulnej miestnosti usporiadalo house-múzeum spisovateľa. Výstava prezentuje svoje klavírne, stolné a iné osobné predmety. Písmená, kresby, kresby a fotografie odrážajú otvorený charakter tejto osoby, jeho láska k Španielsku Lokalita: Calle Virgen Blanca.

Albaicin okres

Počas doby maurského panovania bola táto starobylá štvrť považovaná za najvýznamnejšiu mestskú štvrť. Stojí s množstvom zamotaných schodov medzi úzkymi uličkami, úhľadnými bielymi domami, medzi ktorými je na lanách vysušená jasná andalúzska bielizeň. Niekoľko stoviek rokov sa do vzhľadu okresu pridali iba kostoly a veľa reštaurácií. Toto miesto priťahuje turistov, ktorí sú pripravení prechádzať sa po uliciach niekoľko hodín, sledovať každodenný život miestnych obyvateľov. Najlepšie je dokončiť túto prechádzku na najznámejšej pozorovacej palube San Nicolas.

Záhrady Generalife

Toto je názov luxusnej záhrady v letnom sídle maurských vládcov. Štruktúra samotná so skromnými interiérmi, na rozdiel od záhrady, však nepriťahuje pozornosť hostí Granady.

Obrovská záhrada je navrhnutá tak, že na ktoromkoľvek mieste môžete relaxovať v tieni, striekať vodu z fontány, obdivovať jas farieb kvitnúcich kríkov a stromov. Tu je bohatá zbierka kvetov, ktoré nezanechávajú indiferentných návštevníkov. Vo večerných hodinách záhrada osvetlená svetlom vytvára dojem nezvyčajne romantického miesta.

Miesto: Camino Fuente del Avellano - 4.

Pozrite si video: Enrique Iglesias - SUBEME LA RADIO ft. Descemer Bueno, Zion & Lennox Official Video (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send