Rusko

Čo vidieť v Engels - pamiatky

Pin
Send
Share
Send
Send


Pre skutočných známych dejín je nevyhnutné ísť do mesta Engels, ktoré sa datuje do roku 1747 XVIII. Storočia. Nachádza sa v blízkosti mesta Saratov. S rozvojom infraštruktúry a výstavbou železnice sa mesto začalo rýchlo rozvíjať a neskôr sa stalo jedným z najväčších trhov v regióne Volga.

Jeho meno bolo prijaté na počesť zakladateľa marxizmu Friedricha Engelsa. Mesto Engels je v súčasnosti hlavným priemyselným centrom. Na jeho území je mnoho podnikov a tovární, ktoré sú známe v Rusku aj v zahraničí.

Akonáhle sa v tomto meste, bude turista mať jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s históriou tohto mesta. Tu nájdete mnoho pamiatok a múzeí. Choďte po miestnej promenáde a obdivujte architektonické budovy a chrámy.

Miesto vykládky Jurija Gagarina

Jedna z najobľúbenejších atrakcií mesta Engels je pristávací priestor prvého ruského kozmonauta. V roku 1961 veľký kozmonaut Yu.A. Gagarin, ktorý urobil svoj prvý let do vesmíru, pristál na poli, ktorý sa nachádza niekoľko kilometrov od mesta Engels. Na počesť tejto veľkej udalosti bol na tomto mieste zriadený malý stĺp s dátumom a časom pristátia astronautov. Po chvíli bol na svojom mieste umiestnený obelisk, ktorý je vysoký 27 metrov.

V 80. rokoch sa rozhodlo o inštalácii pomníka Yu.A. Gagarin blízko obelisku. V roku 2011 sa na počesť 50. výročia prvej obsadenej letu do vesmíru uskutočnilo otvorenie pamätníka. Mnoho turistov prichádza tu po celý rok, aby obdivovali nielen pamiatky, ale aj okolité malebné prostredie.

Pamätník obetiam v Černobyle

Tento čierny žulový pomník bol postavený v roku 2008 na pamiatku mŕtvych ľudí, ktorí sa za cenu vlastného života pokúšali odstrániť následky jadrovej katastrofy v meste Černobyľ. Autori pamiatky sú A.A.Sadovskij a Yu.A. Nádory.

Pamätník stojí na malom kopci obklopenom žulovými doskami. V strede pamiatky je veľká ruka, ktorá má výšku dva metre. Pod ním je tlačidlo reaktora. Niekoľko krokov vedie k pomníku, pred ktorou sú inštalované dve dosky. Nosia erb a názov pamätníka.

Táto pomník pripomína obyvateľov mesta obete černobyľskej katastrofy, ktorí sa nevrátili domov. Celkovo bolo z mesta Engels predvolaných viac ako 500 ľudí, aby sa odstránili dôsledky jadrovej katastrofy.

Lokalita: ul. Lomonosov - 30.

Séria pamätníkov a lokomotív "L"

V roku 2010 sa úradníci mesta Engels rozhodli postaviť tento monument. Na inštaláciu bola položená skutočná dĺžka železnice na pol kilometra. Manažéri vybrali lokomotívu série L z dôvodu, pretože to boli tieto lokomotívy, ktoré cestovali pozdĺž železnice Privolzhskaya. Stojí za zmienku, že táto lokomotíva sa nevyrábala v meste Engels, takže bola získaná v meste Volgograd. Po jeho obnovení bola inštalovaná v blízkosti mestskej železničnej stanice.

Miesto: Lesozavodskaya / Sovetskaya Street.

Pamätník deportovaných Volgových Nemcov

Mesto Engels pred druhou svetovou vojnou patrilo Nemecku. Kedysi krajina týchto krajín darovala cudzinec Catherine cudzincom. Počas sovietskeho obdobia, podľa Stalinovho dekrétu, boli všetci Nemci vyhnaní z krajín Volhy.

V pamäti vyhnaných cudzincov sa rozhodlo vybudovať sochy. Autorom projektu bol slávny sochár A.Sadovsky. Nainštalovaná bola obrovská žulová doska, ktorej výška bola dva metre. A vedľa nej sú dve bronzové plastiky. Prvá postava slúži ako obraz nemeckých exulantov a druhá zosobňuje nádej pre budúcnosť Nemcov, že jedného dňa sa vrátia z ich exilovej krajiny do svojho domova.

Miesto: Leninovo námestie - 13.

Engels bull

Táto pomník bol postavený na začiatku roku 2000. Slúži ako symbol mesta Engels a rozpráva o svojej histórii. Samotná pamiatka je obrazom býka, na zadnej strane je miska soľ. V 18. storočí bolo veľké množstvo soli, ktoré bolo ťažené na jazere Elton, prinesené do mesta Engels býkmi. Erb mesta má tiež obraz býka so soľou na chrbte.

Yacht Club Edelweiss

Toto miesto je vybavené všetkým potrebným pre dobrú a aktívnu rekreáciu. Každý rekreant preto môže nájsť akúkoľvek zábavu pre každého. Návštevníci majú možnosť prenajať skútre, motorové člny alebo člny. A tiež na území rekreačnej oblasti sú nainštalované pohodlné domy.

Stojí za zmienku, že parkovisko pre súkromnú vodnú dopravu sa poskytuje v hoteli Edelweiss.

nábreží

Tento nábrežie sa nachádza na brehu rieky Volga. Veľmi často tu chodia miestni obyvatelia a turisti. V 20. storočí 20. storočia nábrežie nebolo oplotené. Preto by ktokoľvek ľahko mohol kráčať po rieke, najmä v zimnom období pre tých, ktorí majú rád korčuľovanie.

Iba o 20 rokov neskôr začala nábrežie získať moderný vzhľad. Vedľa neho sa otvorili útulné kaviarne, kde si môžete odpočinúť a odpočinúť si.

Jednou sa plánovala výstavba vodnej elektrárne na nábreží. Ale vďaka ľahostajnosti miestnych obyvateľov zrušili mestské úrady svoje rozhodnutie postaviť tento objekt. A teraz moderný nábrežný pôžitok miestnym obyvateľom svojou krásou. Zvlášť stojí za zmienku krásny vyrezávaný plot pozdĺž nábreží, na ktorom sa často nachádzajú svadobné zámky.

Námestie je vybavené všetkým potrebným na odpočinok vrátane lavíc a asfaltových ciest. Na opačnej strane rieky Volga je mesto Saratov, ktoré je jasne viditeľné z nábrežia.

City Park

Na brehoch rieky Volga je nádherný park, ktorý nemôže záujem turistov. Pri jeho vstupe sa biele brány oblúkového typu okamžite dotknú oka. V parku nájdete obrovské majestátne duby, ktorých vek dosahuje niekoľko sto rokov. Všetky stromy sú krásne a dobre udržiavané, pretože ich každodenne monitorujú miestni záhradníci.

Park je vybavený altánkami, lavicami, urny a asfaltovými chodníkmi. Preto sa toto miesto môže nazvať skutočným rajom. A taktiež v centre tohto malebného prostredia sú nastavené jazdy, na ktorých môže niekto jazdiť.

Stele pamäti a smútku

Bol nainštalovaný v roku 2001 na počesť mŕtvych vojakov, ktorí kontrolovali nové lietadlá. Na pamiatku odvahy a odvahy sa rozhodlo postaviť hviezdu vo forme stíhacieho lietadla. Názvy všetkých mŕtvych hrdinov boli vytesané na postavený monument.

Miesto: lietajúce mesto.

Saratov regionálne operné divadlo

Toto divadlo bolo postavené v meste Engels v roku 1968. V celej histórii svojej existencie predstavil diváka viac ako 100 inscenácií. Miestni obyvatelia často prichádzajú sem, aby si odpočinuli a odpočinuli si od domácich prác a práce. Pri návšteve tohto divadla sa hostia určite chcú vrátiť k ďalšiemu predstaveniu.

Miesto: Teatralnaya ul. - 2.

Detské centrum Igrik

Toto centrum organizuje denné zábavy a sviatky pre deti a ich rodičov. Na základe tohto centra sa často konajú detské predstavenia, ktoré deťom prinášajú veľa pozitívnych emócií. Zatiaľ čo deti sa bavia, rodičia majú možnosť relaxovať nad šálkou čaju, rovnako ako hrať rôzne stolové hry.

Miesto: Krasnodar Street - 9.

Inštalácia "Milujem Engelsa"

Táto kompozícia je veľmi populárna ako pre miestnych obyvateľov, tak pre turistov. Je to trojrozmerné slovo a červené srdce. Táto inštalácia je obľúbeným miestom pre fotografovanie. Preto každý môže urobiť obraz vedľa tejto nádhernej kompozície.

Pamätník Petra Stolypina Arkadievič

PA Stolypin v období rokov 1903-1906. bol guvernérom regiónu Saratov a po chvíli sa stal čestným občanom mesta. Preto na počesť tohto vynikajúceho štátnika bol postavený monument. Predtým bola inštalovaná v Saratove, ale neskôr sa objavila v meste Engels.

Miesto: Tikhaya street - 55.

Pozrite si video: Pyramids True Purpose FINALLY DISCOVERED: Advanced Ancient Technology (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send