Rusko

Voskresensk - hlavné atrakcie mesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Voskresensk je mesto, ktoré sa nachádza v regióne Moskva. Prvé zmienky o ňom sa datujú do roku 1339. Názov osady v týchto krajinách dal kostol Kristovho vzkriesenia postavený tu. V roku 1862 okres získal postavenie obce, v roku 1934 - pracujúca obec a v roku 1938 - mesto. Po zrušení poddanstva sa osada začala dynamicky rozvíjať v priemyselných podmienkach.

Výroba rôznych tkanín bola v obci dobre rozvinutá, predávali sa na domácom aj ázijskom trhu. Od momentu získania štatútu mesta sa Voskresensk aktívne zlepšoval: tu začali stavať všetko potrebné pre plnohodnotný pobyt ľudí. V súčasnosti je mesto dobre rozvinutým chemickým priemyslom a inžinierstvom, je to najväčšie centrum v oblasti stavebných materiálov.

Kostol Kristovho vzkriesenia

Prvá zmienka o drevenom kostole pochádza z roku 1577. Dnešná katedrála bola postavená v roku 1898. Chrám bol postavený s darmi zhromaždenými miestnym roľníkom Ya.V. Larin.

V roku 1909 bol pre výstavbu zvonice privedený zvon do mesta, ktorý miestna populácia preniesla do katedrály v ich náručí. V tridsiatych rokoch bol kostol pustošený a zatvorený. To bolo vrátené farníkom až v roku 1991 a dodnes je to aktívny kostol.

Miesto: Vzkriesenie - 44A.

Kostol sv. Jána Chryzostoma

Chrám bol postavený v roku 1761. Avšak zvonica a refectory boli postavené až v roku 1855. Katedrála sa vyrába v štýle provinčného baroka.

Každá stena chrámu je zdobená postavami svätých. V roku 1937 bol kostol zatvorený a jeho opát bol zastrelený. Ale v roku 1946 bola svätyňa vrátená veriacim. Okrem toho bola na území katedrály postavená kaplnka, v ktorej sa nachádzajú pamiatky schémy Nuny, známej za to, že neumožňujú sovietskym úradom zbohatnúť kostol, pre ktoré bola poslaná do exilu.

Kostol sv. Sergia z Radonež

V roku 2000 tu bola otvorená nedeľná škola, ktorej veriaci predložili myšlienku budovania Sergievského chrámu miestnej správy. V roku 2003 bol kostol postavený a považovaný za pomník veľkoleposti mŕtvych sovietskych vojakov, ktorí sa zúčastnili Veľkej vlasteneckej vojny. Zasvätenie svätyne sa uskutočnilo v roku 2006.

Teraz obsahuje pamiatky sv. Sergia z Radoneja, na čest ktorých je pomenovaný kostol, ako aj časť plášťa svätého Serafima zo Sárova a moc sv. Theodora Ushakova.

Miesto: ulice Pervomayskaya - 25.

Novo - solovetsky Marchchugovskaya púšte

Jedná sa o mužský kláštor na brehu rieky Moskvy postavený v roku 1657. Avšak jeho stavba bola značne oneskorená a vysvätená v mene Zvestovania, až v roku 1698.

Štýl budovy kombinuje náročnosť kláštora a menšie prvky baroka z doby Naryshkina. Najprv bol kláštor obklopený na troch stranách otvorenými bypassovými galériami, z ktorých jeden bol následne zničený a nad ostatnými dvoma boli postavené kryty, ktoré skryli výzdobu z očí.

Okrem toho boli postavené sväté brány, ktoré predstavovali jednokomorovú katedrálu Solovetskych divov. V roku 1870 bola postavená zvonica v štýle pre-Petrínskej architektúry. V čase Sovietskeho zväzu bola budova udelená skladovacím zariadeniam štátnej farmy. A v roku 1993 dostal postavenie kláštora Solovetsky kláštor Lokalita: Faustovo ulica - 2.

Manor Spasskoe

Bol postavený v polovici 8. storočia na ľavom brehu Moskvy - rieky. V roku 1871 zmení majiteľ stavba, ktorý ho úplne zmenil, pričom ponechal len rozloženie a zónu parku neporušené.

Počas Veľkej vlasteneckej vojny sa zariadenie rekvalifikovalo do prístrešia pre siroty. V roku 1961 vyhorel celá ústredná budova kaštieľa okrem suterénov. Bolo však neskôr obnovené. Iba "Serpentinská brána", postavená zo surového kameňa a akoby zakotvená v zemi, zostala nezmenená dodnes.

Miesto: Gorky Street.

Kaštieľ Krivyakino

Drevená konštrukcia bola postavená na začiatku XVIII. Storočia. Ale už v sedemdesiatych rokoch toho istého storočia bola na tomto mieste postavená tehla, neskôr omietnutá, baroková stavba. Okrem toho bol na panstve postavený obytný dom. Po revolúcii v roku 1917 bola budova znárodnená a dané do vlastníctva bunky RKSM.

Určitý čas boli obytné štvrte preškolené v ubytovni pre staviteľov miestnej chemickej továrne. Ďalej zámok čakal, aby sa zohľadnil, aby sa stala materskou škôlkou, a po - sanatórium "Swallow".

Začiatkom 90. rokov minulého storočia bolo wellness centrum zatvorené a stavba sa začala rekonštruovať. V budove sa nachádza kultúrne centrum, ktoré svojim návštevníkom hovorí o ruskom živote, numizmatike, vojenských záležitostiach a oveľa viac.

Umiestnenie: ul. Lermontov - 3.

Múzeum histórie továrenskej výroby

V roku 1971 vďaka V.G. Kosovo, bývalý riaditeľ továrne, otvoril múzeum venované histórii vývoja spoločnosti. Expozícia rozpráva o zakladateľoch textilnej výroby v tomto regióne, Katsepovi, o tom, ako továreň pracovala počas druhej svetovej vojny, ako aj o veľkom počte slávnych klobúkov.

Po reštrukturalizácii bola galéria v rukách súkromných vlastníkov, v dôsledku čoho bola budova múzea veľmi rozpadaná. V poslednej dobe sa všetky exponáty preniesli do budovy strednej školy č. 9, kde sa nachádza múzeum Lokalita: Bykovský - 1.

Pamätník zakladateľov miestneho hokeja

V roku 1953 vznikol v meste hokejový tím Khimik, ktorý sa neskôr stal známym v celej krajine. V decembri toho istého roku tím získal priateľský zápas s hlavným hokejovým klubom Dynamo s skóre 7: 1. Ďalej sa "Chemist" stal víťazom národného hokejového šampionátu. To všetko sa stalo vďaka tvrdej práci školiteľov - N.S. Epstein, N.F. Khripunova a N.I. Doktorová. Títo traja vynikajúci ľudia postavili v roku 2008 pomník oproti Voskresenskému ľadovému palácu.

Ulica Mendeleev - 2.

Pamätník miestnych obyvateľov zabitých v Afganistane

Je to nádherná socha, ktorá bola postavená v roku 2007 na pamiatku mladých vojakov, ktorí zomreli v afganskej vojne. Veľkolepá pamiatka zobrazuje roztrhnutú škrupinu, na ktorej vyrastajú postavy z 18 chlapcov - "Afgancov", ktorí na vlastné náklady splnili svoju medzinárodnú povinnosť a zúčastnili sa na tejto vojne.

Kompozícia sochy "Vzkriesenie Krista"

Jej veľkolepé otvorenie sa uskutočnilo v lete roku 2008. Finančné prostriedky na výstavbu kompozície pridelili miestny filantrop. Posvätná bronzová socha zobrazuje Spasiteľa, pred ktorým sa dvaja anjeli skláňajú a pod nohami sú brány pekla. Nad týmto obrázkom je oceľová hemisféra, ktorá zosobňuje dúhu.

Ulica Mendeleev - 2.

Abzettsery

Sú to obrovské rýpadlá umiestnené v pieskovisku. Predstavujú dve pamiatky priemyselného pokroku Voskresensk. Jedným z nich je viacstupňové reťazové rýpadlo, ktoré sa vyrábalo počas existencie Nemeckej demokratickej republiky a druhé je kráčajúce rýpadlo vyrobené na Ukrajine. Obaja sú v prevádzkovom stave a v čase, keď sem prišli automobily, môžete sledovať, či vozidlá naplnia piesok do nich.

Pin
Send
Share
Send
Send