Rusko

Bor mesta Nižný Novgorod kraj: atrakcie a čo vidieť

Pin
Send
Share
Send
Send


Bor - jedno z najznámejších ruských miest, ktoré sa nachádzajú na ľavom brehu Volhy, priamo oproti neho je ďalšie známe turistické centrum - Veľký Novgorod. Bor vstupuje do skupiny najkrajších miest v regióne a dostal svoje meno na počesť starého borovicového lesa, ktorý siaha až k samotným brehom Volhy.

Vďaka skutočnosti, že mesto je v celom regióne jedno z najpriaznivejšie k životnému prostrediu, často prijímajú hostí, ktorí majú radi športový turistiku alebo jazdu na koni. A vo všeobecnosti je to ideálne miesto pre každého, kto preferuje aktívny odpočinok.

Malinovsky Skit

Malinovský kostol bol postavený začiatkom 18. storočia. Ako je známe, postavili ho obyčajní ruskí remeselníci, ktorí sa zhromaždili v blízkosti moderného borca, ktorý sa schovával pred kostolnou reformou.

Pokiaľ ide o názov budovy, v tejto situácii existujú dve verzie:

  1. Názov je spojený s obrovským množstvom maliny, ktoré predtým rástlo v blízkosti budovy.
  2. Názov pochádza zo známych "karmínových" zvonov.

V minulosti sa ministri Malinovského skitu neustále stretali so štátom a oficiálnou cirkvou, keďže všetky obrady, ktoré sa tu konali, boli považované za zastarané.

Súkromní ľudia, napríklad obchodník Peter Bugrov, ktorý neustále navštevoval chrám investoval veľa peňazí do svojho vývoja, pomohol prežiť ťažké obdobie. Po jeho smrti bol Bugrov a jeho manželka pochovaní v chráme. V 20. storočí syn Bugrov financoval výstavbu niekoľkých takýchto chrámov, ktoré sa stali útočiskom mnohých bezdomovcov.

Kostol Nanebovzatia Panny Márie

Kostol bol postavený v roku 1825 na objednávku jedného z tajných poradcov EF. Muravyov. Predtým bola budova drevená, podobne ako väčšina kostolov toho obdobia, čo viedlo k vážnemu požiaru. Chrám musel byť prestavaný takmer úplne od začiatku, na počesť ktorého získal druhý trón v mene Gregoryho teologa, Jána Chrysostomu, Bazila Veľkého.

Bola tu ďalšia reštrukturalizácia, v dôsledku ktorej nebol postavený kamenný kostol, ale kamenný kostol. To viedlo k vzniku tretieho trónu - veľkej mučeníky Kateřine.

V roku 1938 bol kostol zatvorený a budova bola používaná ako sklad zrna. V povojnovom období tu bola autodielňa, potom workshop pre školákov a telocvičňu.

Na konci 20. storočia veriaci vyzdvihli peniaze a cirkev začala opäť svoju prácu. Spravuje služby od roku 1991 bez problémov.

Miesto: Internatsionalnaya ulice.

Paraskevská piatková cirkev

Kostol bol postavený v roku 1895, na začiatku 21. storočia bol obnovený. V tejto dobe sa na území kostola nachádza zvonica a refektár a na samotnej budove sú dva stany s kopulami.

Kostol získal svoje meno na počesť Paraskevy Pyatnitsa - patrónky domácich zvierat a polí. Podľa legiend ich ikony zachraňujú veriacich pred duševnou agóniou a fyzickým zranením.

Miesto: obec Yamnovo.

Moss Mountains

Moss Mountains sú územím predtým fungujúceho parku. Neďaleko sa nachádzajú chaty, v ktorých sa rád uvoľnil taký slávny osobnosť ako spisovateľ Maxim Gorky a spevák Fyodor Chaliapin. Nedávno boli na území Mossových hôr postavené pamiatky týchto osobností.

Dnes sú Mossové hory považované za múzeum a rekreačný komplex, v ktorom sa často konajú rôzne kultúrne podujatia, napríklad Shalyapinovo čítanie. Vďaka malej prírode je ideálnym miestom na prechádzky a fotografovanie.

City Quay

Ako už bolo známe, mesto Bor sa nachádza na brehu rieky Volga a je to od nábrežia mesta, ktoré najlepšie uvažujete o jeho veľkosti. V posledných rokoch bolo investovaných veľa energie a financií na rekonštrukciu nábrežia, takže teraz táto časť mesta poteší turistov s dobre upravenými chodníkmi, prítomnosťou zelených trávnikov, lavíc a, samozrejme, nádhernej scenérie. Z nábrežia vidíte Kremeľ v Nižnom Novgorode vo všetkých farbách.

Bor múzeum miestnej histórie

Múzeum sa nachádza v budove patriacej k pamiatkam architektúry. Predtým územie múzea bolo súkromnou rezidenciou bohatého obchodníka Starova, budova bola postavená v roku 1912.

Múzeum neustále organizuje rôzne podujatia vo svojej oblasti - výstavy, prednášky, hudobné a literárne večery.

Samotné múzeum funguje od roku 1962, vtedy orgány udelili súhlas na vytvorenie novej výstavy, ale jej doplnenie sa uskutočnilo nie na úkor štátu, ale na úkor obyčajných ľudí. V roku 2011 bola budova klasifikovaná ako obecné budovy.

Jednou z najznámejších skladieb múzea je "História Bor z najstarších čias" a "Príroda okresu Bor".

Miesto: Internatsionalnaya Street - 1.

Pamätník víťazstiev

Pamätník bol postavený na počesť víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne a nachádza sa na rovnakej ulici. Pamätník sa nachádza na pomerne rozmernej nadmorskej výške, vedľa ktorej horí Večný plameň.

Na sochu vidíte vojakov a ľudí pracujúcich v zadnej časti - predstavujú postavy vojakov a kováčov smerujúcich k prednej časti.

Pokladanie kvetín na pamiatke sa vykonáva nielen počas sviatkov, takže vždy je veľký počet ponúk v podobe kvetov od miestnych obyvateľov v blízkosti sochárstva.

Miesto: Vítězné námestie.

Stanica lanovky "Borskaya"

Je to koncová stanica železnice Veľkého Novgorodu. Otvorenie stanice sa uskutočnilo 9. februára 2012. Táto stanica sa považuje za pokus miestnych orgánov znížiť počet dopravných zápch na diaľnici a zároveň poskytnúť ľuďom potrebnú dopravu.

Vnútri stanice je veľký počet obchodov, čo spôsobuje, že čakanie na dopravu je pohodlnejšie. Kryté vozne. Napriek svojej hodnote v oblasti dopravy je stanica tiež ornamentom mesta.

Budova bola postavená v modernom štýle. Vzhľadom na veľké množstvo skla a plynulosť linky sa zdá, že stavba je nejako "plávajúca".

Miesto: Lunachárovská ul. - 12A.

Múzeum vojenského vybavenia

Pokiaľ ide o veľkosť a množstvo vojenského vybavenia obsiahnutého v múzeu, je to pomerne malé, ale pre provinčné mesto je to pýcha. Toto miesto je zvlášť zaujímavé pre malé deti, ktoré sú vždy v úžase toho, čo videli.

Všetky spotrebiče sú umiestnené na špeciálnom podstavci umiestnenom na Námestí slobody. Medzi vystavovanými exponátmi na mieste sú mimoriadne pozoruhodné 85-mm D-44 kanóny, tank T-62 a obrnený personál BTR-1.

Ulica: Kisileva.

Pin
Send
Share
Send
Send