Španielsko

Malaga: atrakcie a zaujímavosti (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Malaga je veľké prístavné mesto v Španielsku s atraktívnym historickým centrom, vysokými obytnými komplexami, modernými nákupnými centrami. Turisti ocenia starú aj modernú architektúru.

Tvar Malaga je doplnený uličkami a malebnými parkovými komplexami. Málaga priťahuje zaujímavé pamiatky, odhaľuje rysy minulých období a umožňuje vám veľa sa naučiť o umení a kultúre Španielska. Malaga priťahuje nielen architektúru, ale aj luxusné pláže, pretože mesto sa nachádza v južnej časti krajiny.

Zoznámenie sa s pamiatkami a následnou dovolenkou na pláži je najlepšou možnosťou cestovania pre mnohých turistov, ktorí túžia po Malaze.

Pevnosť Malaga

Pevnosť v španielskom meste Málaga bola postavená v VIII. Storočí a stále zostáva jedným z najdôležitejších obranných objektov, ktoré odhaľujú znaky maurského obdobia. Pevnosť je hradný komplex, postavený v klasickom arabskom štýle, na vysokom kopci.

Vedľa pevnosti je tiež palác Nasrid, známy ako rezidencia maurských vládcov. Tu nájdete kráľovské komory, malé nádvoria, záhrady s fontánami a kanálmi.

Hradný komplex sa skladá z úžasného bludiska nádvorí, z ktorých každý je zdobený fontánkami, kvitne rastliny. Steny obklopujúce pevnosť boli predtým opevnené niekoľkými stovkami veží. K dnešným dňom sa väčšina veží nemohla zachrániť, ale turisti môžu aj naďalej oceniť veľkosť pamiatok. Umiestnenie: Calle Alcazabilla - 2.

Park Alley

Park Alley, ktorá sa tiahne pozdĺž pobrežia, pripomína krásnu botanickú záhradu. Tu je prezentovaná stredomorská a tropická flóra, pričom väčšina rastlín dostala tablety s názvom a podrobným opisom funkcií.

Mnoho ľudí si vychutná prechádzku v parkovej aleji a poznamenáva krásu nielen rastlín, ale aj fontán. Okrem toho jedna strana stojí na radnici, ktorá je známa svojou architektonickou koncepciou a bohatým interiérom.

Miesto: Paseo del Parque.

Picassovo múzeum

Múzeum Picassa sa nachádza v španielskom meste Malaga, kde sa narodil známy a naozaj talentovaný umelec. Príbuzní Picassa darovali časť svojich obrazov do múzejného centra. Teraz sa umelecká galéria venuje skorým a neskorým dielam španielskeho umelca.

Umiestnenie: Calle San Agustín - 8, Palacio de Buenavista.

Plaza de Toros Bullring

Andalúzia je rodiskom býčích zápasov. Z tohto dôvodu sa v takmer každom meste nachádza aréna a na objekty sa používa rovnaké meno - Plaza de Toros.

Jedna z najstarších aréna býčích bojovníkov, založená v roku 1786, sa nachádza v Malage. Má dokonale tvar a schopnosť ubytovať asi 14 tisíc divákov. V dôsledku toho sa aréna podobá Koloseu v Ríme.

Radnica

Radnica v Malage je nielen vládnou budovou, ale aj skutočne dôstojným architektonickým orientačným bodom. Rok výstavby bol 1919. Na projekte pracovali talentovaní architekti Fernando Strachan a Manuel Vera.

Vlastnosti radnice:

 • Realizácia neo-barokového štýlu.
 • Prísne dodržiavanie tvaru obdĺžnika.
 • Prítomnosť oblúkov a stĺpov, štyri rôzne fasády.
 • Prítomnosť zrkadlovej sály, ako aj plenárnej sály prekvapujúca bohatým interiérom.

Budova prekvapí svojou hodnotnou architektonickou koncepciou a bohatou fasádou.

Miesto: Casa konzervaorial de Málaga.

Hrad Gibralfaro

Hrad Gibralfaro je pevnosť postavená v štrnástom storočí. Táto atrakcia sa nachádza na rovnomennej hore. Hlavnou úlohou stavby bolo nasadenie jednotiek, ako aj zvýšenie úrovne ochrany civilného obyvateľstva.

V roku 1487, po obliehaní, bola pevnosť zachytená kastílčanmi. Po týchto udalostiach sa na hrade usadil kráľ Ferdinand.

V roku 1925 dal španielsky kráľ Alfonso XIII pevnosť ľudu.

Do dnešného dňa sa zachovalo niekoľko veľkých veží, ktoré však napriek tomu vytvorili vhodný vzhľad. Navyše tu môžete vidieť nielen panorámu Malagy, ale aj okolitú zátoku.

Kostol sv. Márie

Hlavným náboženským miestom v Malage je kostol sv. Márie, ktorý sa nachádza na námestí vévodkyne Parsent. Kráľ Ferdinand II Aragón zdvihol kostol do hodnosti katedrály.

Po ukončení územia z Arabov v roku 1485 bolo možné začať s výstavbou. Zároveň kostol kombinuje niekoľko oblastí architektonických štýlov. Vzhľad unikátneho vzhľadu viedol k tomu, že trvalo asi dve storočia. Stavba bola dokončená až v roku 1720. Zároveň sa v XVII storočí podarilo vybudovať trojpodlažnú galériu.

Všeobecný plán sa uskutočňuje v súlade s gotickými zásadami. Neskoršia časť, vytvorená v štýle Manierizmu, sa nachádza na východe.

V roku 1931 bol kostol sv. Márie zaradený do zoznamu historického a umeleckého dedičstva Španielska.

Rímske divadlo

Rímske divadlo v Malage je priamo na úpätí hory. Historická pamiatka bola objavená náhodou v roku 1951, kedy bola opravená záhrada Domu kultúry. V šesťdesiatych rokoch sa uskutočnili archeologické vykopávky a zistilo sa, že nová budova bola postavená v rímskom divadle. Dom kultúry bol okamžite zbúraný, aby úplne vykopal divadlo. Trvalo asi 30 rokov kopať.

Predpokladá sa, že rímske divadlo bolo postavené v I. storočí pred naším letopočtom. Budova bola použitá na zamýšľaný účel až do III. Storočia nášho letopočtu. Po tom, ako moslimovia obsadili Malagu, divadlo prestali vykonávať svoje hlavné funkcie.

Miesto: Calle Alcazabilla.

Janovská fontána

Janovská fontána sa nachádza na námestí Constitution v Malage. Hlavným rozdielom fontány je prítomnosť rôznych plastických a štukových detailov.

Je dôležité poznamenať, že vytvorenie spodnej misy fontány pochádza z XVI. Storočia a táto udalosť sa konala v Janovi. V Malage bol pohár dodaný iba počas storočia. Následne fungovala fontána Miguel Del Castillo, rovnako ako Jose Alfaro.

Fontány obsahujú rôzne stvorenia, medzi ktorými sú morské panny, delfíny, nymfy.

Fontána je dôstojným príkladom renesančnej architektúry.

Miesto: Plaza de la Constitución - 5.

Biskupský palác

Biskupský palác je považovaný za jeden z najkrajších v španielskom meste Malaga. Jeho stavba sa datuje do 18. storočia.

Biskupský palác, postavený v barokovom štýle, sa vyznačuje jedinečnými chodbami, balkónmi a schodiskami. V tejto 3-podlažnej budove sa uspokojuje prítomnosť párových pilastrov.

Hlavný vchod, vyzdobený v barokovom štýle, vizuálne pripomína oltár. Nad nimi sú štíty a balkón. Tretie poschodie je zdobené sochou Augustínskej Panny.

Až do roku 1782 vedie Antonio Ramos usporiadanie paláca. Po tejto udalosti sa konal José Martin de Aldeuela. Bol to Jose Martin, ktorý zdobil medzník s kamennou zábradlím.

Miesto: Plaza Obispo - 6.

Múzeum svätého týždňa

Múzeum veľkého týždňa bolo otvorené v roku 2010. Centrum múzea zároveň zaberá veľkú časť budovy, ktorá bola postavená koncom XVII. Storočia.

Exponáty odhaľujú rysy oslavy svätého (Passion) týždňa pred Veľkou nocou. Výstava pozostáva z týchto cenných predmetov:

 • Položky, ktoré sa používajú v náboženských procesiách.
 • Rôzne dekorácie.
 • Tematické maľby.

Múzeum prezentuje nielen stálu expozíciu, ale pravidelne organizuje aj dočasné výstavné podujatia.

Miesto: Calle Muro de San Julián - 2.

Center Pompidou

Centrum Pompidou sa nachádza hneď vedľa mestského prístavu. Toto centrum je prvou divíziou parížskeho umeleckého centra mimo Francúzska. Vznik unikátnej inštitúcie v Malage bol spôsobený iniciatívou mestskej obce, ako aj úzka spolupráca španielskych a francúzskych orgánov.

Výstava zahŕňa desiatky diel z jedinečnej zbierky. Návštevníci môžu oceniť diela známych majstrov XX. A XXI. Storočia. Okrem toho sa pravidelne konajú tematické výstavy o fotografii, videu, dizajne a architektúre. Miesto: Pasaje Doctor Carrillo Casaux, Muelle Uno, Puerto de Málaga.

Námestie Ústavy

Constitution Square sa nachádza v centrálnej časti Malaga. Aktuálny názov bol uvedený iba v roku 1812.

V dnešnej dobe sa nachádza množstvo pamiatok v Malage, ktoré odhaľujú úžasné stránky starodávnej architektúry.

Maják La Farola

Maják La Farola je jedným z najdôležitejších symbolov v Málage. Táto atrakcia sa nachádza v blízkosti mestského prístavu.

Maják stúpa 38 metrov nad morom, ale svetelný tok je viditeľný vo vzdialenosti 25 námorných míľ. Zámok je zachytený v mnohých obrazoch, ktoré odrážajú krásnu architektúru prístavného mesta Malaga.

La Farola je dvojpodlažná obdĺžniková budova. Druhá vrstva je zároveň štvormetrová veža, v ktorej sa nachádza hala s fotobunkou a výhľadovou plošinou.

Miesto: Paseo de la Farola - 18.

Múzeum umenia a ľudových tradícií

Múzeum sa nachádza v budove starého hotela, ktorý bol postavený v prvej polovici 17. storočia. Zvláštnym záujmom však nie je architektonický návrh budovy, ale bohatá expozícia. Na prezentáciu všetkých cenných exponátov trvalo 19 izieb.

Návštevníci môžu vidieť nasledujúcu expozíciu:

 • Subjekty práce.
 • Starožitný nábytok roľníkov a zástupcov buržoázie.
 • Ľudové kostýmy.
 • Tradičné nástroje.
 • Hlinené a polychromické figúrky.
 • Nástroje a nástroje používané v kováčstve.
 • Miniatúrny mlyn.
 • Koše, pece a formy na výrobu chleba.
 • Exponáty, ktoré odhaľujú históriu navigácie: vzorky člnov, rybárov, špeciálnych výstrojov.
 • Objekty roľníckeho života: drevené stoly a lavice, trámy, rotujúce kolesá;
 • Exponáty odhaľujú španielsky vinársky priemysel.
 • Šľachtické šaty a hodvábne dáždniky.
 • Bábiky domy, vyšívané šatky a šály.
 • Tenká čipka.
 • Porcelánové súpravy na čaj a kávu.
 • Vintage sviečky.
 • Položky týkajúce sa sveta tlače: výkresy, plagáty, vinobranie fotografií.

Bohatá expozícia umožňuje pochopiť, ako dlho žijú ľudia v Malage.

Miesto: Santa Isabel - 10.

Pokrajinské múzeum výtvarného umenia

V roku 1915 bolo založené Provinčné múzeum výtvarného umenia. Prví návštevníci videli prvú výstavu v auguste 1916. Centrum múzea prezentuje slávne obrazy španielskych umelcov, ktoré sa stali slávnymi v XV - XX storočí.

Expozícia múzea sa pravidelne pohybovala. Teraz sú všetky exponáty prezentované v paláci Aduane. Súčasne expozícia výstavy uspokojuje úžasné váhy.

Miesto: Plaza De La Aduana - 1.

Malaga je jedno zo zaujímavých miest v Španielsku. Starobylá architektúra a cenné múzeá priťahujú turistov z mnohých krajín sveta.

Pin
Send
Share
Send
Send