Francúzsko

Hlavné atrakcie mesta Nice: popis a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Nice je starobylé mesto, ktorého história sa začala v roku 350 pnl. Mesto bolo založené Grékmi na počesť víťaznej bohyne Nika. Počas svojej dlhej histórie bola Nice vystavená mnohým náletom a lúpežiam a bojovala s Talianskom. Až do konca 19. storočia sa mesto pripojilo k Francúzsku.

Dnes Nice priťahuje mnoho turistov s jedinečnou architektúrou, osobitnou atmosférou a bohatou históriou. Staré centrum zachováva samo osebe stredoveký duch, ktorý umožňuje turistom zamilovať sa do Nice a oslavovať zaujímavú kombináciu krásy, elegancie a nevôle.

Anglický nábrežie Nice

Anglický Quay je 5-kilometrová ulica v Nice, ktorá vedie pozdĺž pobrežia. V blízkosti sa vytvoril krásny nábrežie pre peniaze anglickej kolónie, čo viedlo k vzniku zodpovedajúceho názvu. Na nábreží sú historické budovy, ktoré zdôrazňujú jedinečnosť súboru Nice.

Kostol sv. Mikuláša

Katedrála sv. Mikuláša v Nice je jednou z najväčších ortodoxných katedrál mimo Ruska. Architektonický dizajn pripomína katedrálu sv. Bazila.

Mikulášska katedrála bola položená na mieste, kde zomrel ruský dedič Alexander II. Dôvodom je veľká ruská komunita v Nice, ktorá prispela k aktívnej expanzii kostola a jedinečnej výzdobe. Katedrála má ikonu sv. Mikuláša, ktorý patril Alexandrovi II.

Až do roku 2008 bola vlastníkom katedrály Nice Asociačná pravoslávna asociácia, od roku 2011 sa Rusko stalo majiteľom.

Miesto: Avenue Nicolas - II.

Hotel Negresco

Hotel Negresco na pobreží Nice je považovaný za jeden z najlepších na svete. Prvýkrát dostal svojich návštevníkov v roku 1913. Zákazníkom bol Henry Negresco, ktorý vlastnil mestské kasíno. Takže hotel je pomenovaný podľa svojho zákazníka. Vďaka realizácii dôstojného projektu zostali v spoločnosti Negresco mnohé celebrity:

 • Skupina Beatles.
 • Umelec Salvador Dali.
 • Singer Elton John.

Dokonalá reputácia je spôsobená dokonalou architektúrou a unikátnym interiérom. Hotel sa nachádza v 6-poschodovej budove, vyrobenej v súlade s najlepšími princípmi renesancie. Jedným z hlavných rozdielov je veľká ružová kupola, ktorá vyniká zo zvyšku budov.

Žijúci ľudia si môžu rezervovať jednu izbu 145, z ktorých každá je vyzdobená v osobitnom štýle. Interiér môže prenášať určitú éru, od doby Ludvíka XIII. Až po modernitu od art deco. Komfort a úroveň služieb sú mimo akékoľvek chvály. des Anglais - 37.

Pamätník padlých v rokoch 1914-1918

Pamätník sa nachádza priamo na úpätí hradného kopca. Toto miesto bolo vybrané z nejakého dôvodu. Z hory ponúka vynikajúci výhľad na more. Okrem toho je tu starý cintorín, zrúcaniny starého hradu. Okrem toho je hora vzdialená od hlavných diaľnic. To všetko umožňuje ľuďom relaxovať a premýšľať o zmysle života.

Pamätník bol postavený na počesť štyroch tisíc obyvateľov Nice, ktorý zomrel v prvej svetovej vojne. Pôvodne začali stavebné činnosti v roku 1918, ale následne boli premiestnené do roku 1924 z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov. V dôsledku toho bol projekt realizovaný na slušnej úrovni. Obe strany pamätníka sú zdobené jedinečnými basreliéfmi predstavujúcimi bojovníkov, inžinierov, leteckých a námorníkov. Pamätník tiež vyryval mená mŕtvych obyvateľov Nice a neskôr sa pridali k tým, ktorí padli počas druhej svetovej vojny a počas vojenských konfliktov v Alžírsku a Indochine.

Vojnový pamätník je považovaný za jeden z najoriginálnejších vo Francúzsku.

Miesto: Quai Rauba Capeu.

Bazilika notre dame de nis

Notre Dame de Nice je najväčšou rímskokatolíckou bazilikou v Nice. Architektonické predstavenie pamiatok sa bezprostredne podobá katedrále Notre Dame de Paris v Paríži.

Stavba baziliky mala v roku 1868. Napriek gotickému štýlu chrám prekvapí elegantný výkon. Môžete si poznamenať svetlošedý a zlatý odtieň, ktorý zvýrazňuje úžasnú krásu. Navyše, výška náboženských miest dosahuje 65 metrov nad zemou, takže je možné vidieť baziliku z ktoréhokoľvek miesta v meste.

Bazilika pravidelne hostí služby, koncerty klasickej a cirkevnej hudby.

Miesto: 2 Rue d'Italie.

Svietiace sochy na námestí Massena

Svetlé sochy na námestí Massena prekvapujú svojou veľkoleposťou v tme. Táto medzera je priamym odrazom moderného dizajnu umenia.

Žiarivé sochy ľudí sú vo vyšších poschodiach. Sedem soch predstavuje symbol siedmich kontinentov sveta, čo má za následok zvláštny význam v medzníkom.

Hlavným funkčným účelom je osvetlenie priestoru. Môžete tak oceniť pôvodné svetlá.

Miesto: Miesto Massena - 13.

Solárna fontána

Solárna fontána, vytvorená v roku 1956, sa nachádza v centrálnej časti Nice.

Najdôležitejšou výzdobou fontány sú bronzové sochy symbolizujúce planéty solárneho systému:

 • Saturn.
 • Mars.
 • Venus.
 • Mercury.
 • Zeme.

Až do roku 1970, v centrálnej časti súboru, bola socha Apolla, ktorej výška presahovala šesť metrov. Neskôr však museli byť sochy odstránené, pretože nahota boha Apolla urážala pocity ľudí. Napriek predchádzajúcim konfliktom sochárskej kompozície sa po návrate na stavbu vrátila fontána Apollo.
Námestie Rossetti

Námestie Rossetti je geografické centrum Nice, ktoré sa nachádza v starom meste. Oblasť na každej strane je obklopená domami 5-6 poschodí, kaviareň. Ak si prajete, môžete si vyskúšať pizzu alebo zmrzlinu, ktorá je známa pre Nice.

Hlavnou atrakciou námestia Rossetti je katedrála Saint-Reparate, postavená v 17. storočí. Najzaujímavejšie atribúty katedrálneho komplexu, zvonice a oblúka sa však objavili až v XVIII. Storočí.

Miesto: Miesto Masséna.

Tet Carre

Tet Carré je stavebná hlava, ktorá je najstaršou budovou v Nice. Značka sa objavila vďaka talentovanej plastike Sasha Sosna. Budova je umelecký objekt: ľudské krk, brada a spodný ret sú jasne viditeľné, ale zároveň nosia kocku na hlave. Takéto architektonické prevedenie symbolizuje upnuté myslenie, od ktorého sa musíte zbaviť.

Tu je Nice centrálna knižnica a múzeum moderného umenia.

Miesto: 2 miesto Yves Klein.

Národné múzeum Marc Chagall

Národné múzeum Marc Chagall existuje už od roku 1966. Centrum múzea sa objavilo vďaka tomu, že umelca Marc Chagall dal mestu cyklus pozostávajúci zo 17 obrazov. Takýto cyklus je jedinečnou interpretáciou Starého zákona.

Marc Chagall sa aktívne podieľal na tvorbe múzea a zdobil interiéry múzea. Napríklad modré vitráže, ktoré sú inštalované v jednej hale v centre múzea, vytvoril umelca.

Múzeum má tiež koncertnú sálu, ktorá pravidelne hostí koncerty klasickej a súčasnej hudby.

Miesto: Avenue Dr Ménard - 36.

Matisse Museum

Múzeum Mattis, ktoré sa nachádza na jednom z vrchov Nice, je venované dedičstvu talentovaného umelca. Výstava sa nachádza vo vile postavenej v 17. storočí na mieste starobylých ruín.

Múzeum Mattis sa skladá z 18 iziebkde môžete vidieť prácu umelca a jeho obľúbené veci. Musíte byť pripravení na skutočnosť, že obrazy sú umiestnené bez zohľadnenia chronológie ich tvorby. Návštevníci si však môžu nezávisle myslieť na význam jedinečných obrazov a pokúsiť sa pochopiť autora. Navyše, jedna zo sál je úplne venovaná papierovým číslam, ktoré Matisse rád vytvoril.

Miesto: Avenue des Arènes de Cimiez - 164.

Hodinová veža

Hodinová veža, postavená v 18. storočí, sa nachádza vo východnej časti Nice.

Až do 18. storočia sa tu nachádzala veža Ruska, ktorá bola opakovane zničená a prestavaná. Následkom toho bola v roku 1718 zrekonštruovaná veža Ryuska, po ktorej bola inštalovaná na malej ploche San Domenique v južnej časti Nice. Na jej mieste bola postavená veža s hodinami, ktorá miluje turistov a miestnych obyvateľov aj v XXI storočí.

Na vrchole veže sú hodiny s presným časom.

Miesto: Place du Palais.

Kláštor Notre Dame de Simie

Notre Dame de Cimieux je kláštor, ktorý je jedným z najatraktívnejších pamiatok francúzskeho mesta Nice. Kláštorný komplex sa nachádza na vysokom kopci a je obklopený parkom Simie, ktorý dopĺňa posvätnú budovu.

Notre Dame de Cimiye postavili františkáni v štrnástom storočí, keď rekonštruovali starú kaplnku patriacu benediktínskym mníchom. Posledné dokončenie, ktoré umožnilo vytvoriť úplnú formu náboženských budov, sa objavilo až v 19. storočí.

Kláštor je zdobený bohatými freskami, cennými obrazmi, starobylým krížom, ktorý vytvoril francúzsky umelec Louis Brea. Vedľa posvätnej budovy je socha v podobe kohúta a zakrpateného sokola, pripomínajúceho obete, ktoré zomreli v prvej svetovej vojne.Location: Place du monastère de cimiez.

Justičný palác

Justičný palác sa robí s ohľadom na najlepšie princípy neoklasicizmu. Pri výstavbe budovy trvali niekoľko rokov, po ktorých sa v roku 1885 nachádzali kancelárie právnikov a sudcov.

Pred francúzskou revolúciou 18. storočia bol Justičný palác vedľa dominikánskeho kláštora. Po nepokojoch sa kláštorné priestory používali ako kasárne a v roku 1882 boli stále zničené.

Justičný palác stále zdobí krásne Nice s prísnou architektúrou.

Miesto: Place du Palais, 06300 Nice.

Kostol sv. Martina a Augustína

Kostol svätých Martin a Augustín je najstaršou náboženskou dominantou v Nice. Výstavba pamiatok nastala v 6. storočí, ale teraz sa stretáva aj s farníkmi.

Kostol sa nachádza na námestí svätého Augustína. Zároveň náboženský objekt príjemne prekvapuje svojim dôstojným stvárnením:

 • Implementácia najlepších princípov barokového štýlu.
 • Unikátna architektúra, ktorá podporuje prenikanie čistého svetla.
 • Sochy anjelov.
 • Obraz trápiacej sa Matky Božiej.
 • Bellská veža
 • Zbor.

Kostol sa vyznačuje neprítomnosťou vitráľových okien, ale stále prekvapuje svojou bezchybnosťou.

Miesto: Place Saint-Augustin.

Múzeum Divadlo fotografie

Múzeum-divadlo fotografie sa nachádza v budove, kde fungovalo Art Theater. Budova má lakované stropy a povrchové úpravy z vyrezávaného dreva.

Múzeum zahŕňa šesť miestností, kde si môžete starostlivo prečítať históriu fotografie. Tu sú prvé fotky a digitálne obrázky, knihy, dokumenty a tematické DVD. Ak si prajete, môžete použiť internet na zobrazenie stránok týkajúcich sa témy fotografie.

Múzeum sa venuje fotožurnalistickým, portrétnym a umeleckým fotografiám.

Návštevníci si môžu pozrieť stálu expozíciu, ako aj dočasné výstavy známych a začínajúcich fotografov.

Palác Lascari

Lascari Palace je najluxusnejšia baroková budova. Palácový komplex začal svoju históriu v roku 1648 kvôli tomu, že maršál sovietských vojvodov Jean Baptiste Lascari Ventimius odkúpil štyri budovy a vytvoril jedinečné bydlisko. Stavebné práce boli dokončené v roku 1665, po ktorom sa rodina Lascariho presťahovala do paláca.

Budova má štyri poschodia prepojené mramorovým schodiskom. K dispozícii sú zachované byty XVI. Až XVII. Storočia, zariadené vzhľadom na módu predchádzajúcej éry. Tu vidíte koberce, barokové fresky, flámske tapisérie.

Miesto: Rue Droite - 15.

Nice je úžasné mesto prekvapujúce svojou bezchybnou architektúrou a jedinečnou atmosférou.

Pin
Send
Share
Send
Send