Anglicko

Oxford - atrakcie a zaujímavé miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Toto anglické mesto na brehoch Temže sa stalo svetoznámym vďaka svojej starodávnej univerzite. Je známe, že v roku 1096 už bola vyškolená. V XII. Storočí bolo nariadením kráľa zakázané študovať z Anglicka vstúpiť na univerzity v Paríži. To viedlo k tomu, že Oxfordská univerzita sa začala intenzívne rozvíjať.

V súčasnosti tam študuje 30 tisíc študentov, čo tvorí takmer pätinu obyvateľov mesta. Desiatky laureátov Nobelovej ceny študovali a pracovali vo svojich stenách.

Mesto sa nachádza 90 kilometrov severozápadne od Londýna, má dobré dopravné spojenie s najväčšími osadami krajiny. To je každoročne navštevované mnohými tisíckami turistov.

Carfax Tower

V srdci mesta je 23-metrová veža. Je to jediný prežívajúci fragment kostola XIII. Storočia, ktorý nesie meno sv. Martin. Na svojom summite v roku 1676 vznikli šesť zvonov, ktoré sú dnes ešte aktívne. Zavolajú každých pätnásť minút.

Z vrcholu veže sú nádherné panorámy okolia. Jeho názov je preložený z francúzštiny ako "križovatka". Chrám fungoval až do začiatku 19. storočia. V nasledujúcich rokoch sa postupne zrútil.

Miesto: Corner of Carfax a Kornmarket.

Knižnica Bodleyan

Univerzitná knižnica Thomas Bodley sa nachádza v piatich obrovských budovách s mnohými pobočkami a pobočkami. Okolo nich dobre upravené parky, nádherné sochy na nádvoriach.

Jednou z významných budov knižnice je čitáreň, nazývaná Radcliffe Camera. Len britský kníhkupectvo má väčší počet izieb ako v univerzitnej knižnici. Spolu s vatikánskou knižnicou patrí k najstarším knižniciam kontinentu. V zbierke knižníc existuje viac ako dva milióny zväzkov.

Miesto: Broad Street, Oxford OX1 3BG.

Kaviareň Royal Lane

Turisti a študenti sa snažia dostať do tejto najstaršej kaviarne v meste, známej od roku 1654. Dominuje ju tradičná anglická kuchyňa. Avšak pri zohľadnení národného zloženia študentov a mnohých tisícok turistov, ktorí navštívili mesto, je v ponuke veľa jedál stredomorského a severoafrického pôvodu.

Tu si môžete vyskúšať originálnu horúcu čokoládu, veľa druhov kávy, tradičné plné anglické raňajky a iné jedlá.

Miesto: 40 High Street.

Magdalen College

Nachádza sa na brehu rieky, jeho budova je považovaná za najstaršiu vysokoškolskú univerzitu. Krásna vysoká zvonica je jasne viditeľná odkiaľkoľvek v meste. Každoročne sa prvý máj v skorých ranných hodinách koná chorálske náboženské spevy vo veži.

V priestoroch školy sa nachádza veľká sála zdobená bohatými drevenými rezbármi. Existuje veľa malebných portrétov ľudí, ktorí tvoria slávu tejto vzdelávacej inštitúcie. Vysoká škola má nádherný park a botanickú záhradu, kde boli študované liečivé rastliny.

Pamätník mučeníkov

Spomienka na tragické časy stredovekej inkvizície je pamätník (Pamätník mučeníkov), založený v pamäti kňazov anglikánskej cirkvi, spálil na strome v 16. storočí.

Architekt DG Scott ho vytvoril v gotickom viktoriánskom štýle. Práce boli dokončené v roku 1843. Komplex sa podobá na vežu zaplaveného chrámu. Študenti ju používajú a hrajú zvedavých turistov. Samotné miesto vykonania nie je ďaleko a je označené krížikom.

Miesto: St Giles.

Kostol sv. Panny Márie

Tento chrám je priamo spojený s históriou slávnej školy. Bol postavený v 13. storočí a okamžite začal byť používaný pre potreby univerzity.

Dnes je to najobľúbenejší farský kostol v krajine. Turisti a farníci sú priťahovaní k predstaveniu náboženských piesní cirkevným zborom, zvukom slávneho orgánu zriadeného tu v roku 1986. Z galérie kostola sa otvárajú nádherné mestské scenérie. Môžete zvážiť nádvorie susednej vysokej školy, v ktorej pracujú mladí vedci.

Miesto: High Street, Oxford OX1 4BJ.

Pitt Rivers Museum

V roku 1884 získala Oxfordská univerzita archeologické a antropologické múzeum. Založil ho generál P. Rivers. Základom pre vytvorenie múzea bola zbierka inej armády - plukovník L. Fox. Nadšene sa zaoberal zberom položiek, ktoré používajú obyvatelia britských kolónií. S ich pomocou sa pokúsil vystopovať fázy ľudského vývoja, vývoj objektov práce a zbraní.

V budúcnosti boli finančné prostriedky múzea doplnené nálezmi mnohých cestovateľov, vedcov a armády. Má exponáty zhromaždené J. Cookom. Dnes je to vzdelávacia a vedecká základňa katedry antropológie Univerzity.

Umiestnenie: S Parks Rd, Oxford OX1 3PP.

Nová vysoká škola

Tento názov je vzdelávacia inštitúcia založená v roku 1379. Nachádza sa v centre mesta, vysoká škola je jednou z najznámejších na Oxfordskej univerzite. V Európe je to jedna z najviditeľnejších budov vzdelávacích inštitúcií.

Je postavená vo forme uzavretého štvoruholníka s veľkým nádvorím v strede. Má haly, knižnicu, izby pre učiteľov a študentov. Budova bola použitá ako model pre výstavbu nasledujúcich vysokých škôl.

Miesto: Holywell Street, Oxford OX1 3BN.

Oxfordský hrad

Na začiatku druhého tisícročia, keď mesto vzkriesilo, bolo oplotené pevnosťou. Na jeho základe bol postavený Normanský hrad s odkazom na niekoľko príkladov takejto vojenskej architektúry. Na mestských bránach bola postavená štvorposchodová budova, nazývaná veža sv. Juraja. Tu bola kaplnka tohto svätca. Predpokladá sa, že slúžil ako základ pre vytvorenie Oxfordskej univerzity, v ktorej boli kňazi prvýkrát vyškolení.

Park Bekonskot

Tu sa v malej vidieckej oblasti neďaleko Oxfordu podarilo vizualizovať periférne Anglicko začiatkom minulého storočia v miniatúre. Park prevádzkuje 15-kilometrový model starých železníc. Na ňom chodí dvanásť vlakov. Každý rok každý z nich prekoná tri tisíce kilometrov. Územie je ozdobené veternými mlynmi, malebnými lúkami, hradmi. Svojím príjmom park podporuje ďalšie miniatúry v krajine.

Stredoveký hotel

Budova, v ktorej sa nachádza Hotel Bear a Ragged Staff, bola postavená pred viac ako štyrmi a pol storočia. Majitelia inštitúcie urobili maximum, aby zachovali pôvodnú výzdobu. Obrovský dojem tvoria hrubé kamenné steny, drevené interiérové ​​prvky. V izbách posledného poschodia sú šikmé stropy. Interiér hotelovej reštaurácie poskytuje prehľad o tradíciách starého Anglicka. Tu, podľa starých receptov, sa pôvodné pivo pripravuje.

Miesto: 28 Appleton Road, Cumno.

Sheldonian divadlo

Toto je slávny orientačný bod mesta vybudovaný v XVII. Storočí a je hlavným miestom veľkých ceremónií Oxfordskej univerzity. Tu organizujú slávnostné akcie na zápis nových študentov, udeľovanie diplomov. V hale, ktorá usadzuje tisíc ľudí, sa konajú stretnutia univerzitnej rady.

Budova je považovaná za architektonické majstrovské dielo, v ktorom sa používajú tradície výstavby starých rímskych divadiel. Malovaný strop je pozoruhodný. Divadlo je pomenované po prvom kancelárke Univerzity G. Sheldona. Lokalita: Broad Street, Oxford OX1 3AZ.

univerzitnú

Hlavná atrakcia mesta - Oxfordská univerzita je vždy otvorená pre verejnosť. V štruktúre sú desiatky nezávislých vysokých škôl s vlastnou históriou a symbolikou. Univerzita má najstaršie múzeum v krajine Ashmolin. Spoločnosť bola založená v stredoveku a zobrazuje návštevníkov starobylé obrazy a sochy, zbierky drahých kameňov z celého sveta, zriedkavé archeologické nálezy. Vedľa školy je botanická záhrada so zberom vzácnych rastlín.

Miesto: kancelárie univerzít 1 Wellington Square.

Pin
Send
Share
Send
Send