Rusko

Maloyaroslavets: atrakcie a zaujímavé miesta (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Spoločnosť bola založená v 14. storočí kniežaťom VA statočným. a pomenoval po synovi kniežaťa Jaroslava. Premenovanie mesta Maloyaroslavets sa uskutočnilo v 15. storočí, kedy sa mesto stalo moskovským kniežatstvom. Mesto vzniklo ako obranné vojenské opevnenie. V 16. storočí sa Maloyaroslavets stal obchodným mestom. Tu sa rozkvitlo ruské remeslo: vyrobili jedlá z dreva a hliny, ktoré sa vyrábali z koží.

V roku 1777 sa objavil mestský znak, ktorý bol schválený Catherine 2. Bol to medveď, ktorý drží bojovú sekeru. Počas útoku Napoleonovej armády bola osada úplne zničená. Mesto zomrelo v ohni. Táto bitka sa však považuje za strategicky dôležitú, pretože nepriateľ nemohol ísť na juh.

Mesto je považované za malé, s počtom obyvateľov okolo 30 000 obyvateľov, ale je veľmi bohaté na svoju históriu. Maloyaroslavets má dobrú dopravnú polohu, ktorá je pre návštevníkov mesta veľmi potešiteľná.

Nikolský kláštor Chernoostrovsky

Kláštor založil začiatkom 16. storočia. Názov Chernoostrovský je spojený s hustým čiernym lesom, ktorý obklopoval kláštor v dávnych dobách. Kláštor bol niekoľkokrát zničený, takže staré budovy neprežili, s výnimkou brány, na ktorej sú počas boja s Napoleonom stále viditeľné stopy fragmentov.

V kláštore je detský prístrešok, v ktorom sú dievčatá vychovávané ťažkým osudom. Sestry v nich vštípú lásku Božiu, pomáhajú znovu získať vieru v ľudí.

V kláštore pripravujú novici syr, maslo, mlieko a liečia pútnikov. Územie kláštora je osadené kvety a stromami, je svätý prameň s fontom. Sestry vykonávajú charitatívne aktivity, navštevujú siroty a nemocnice.

Umiestnenie: Kutuzovská ulica - 2.

Kaplnka premenenia Spasiteľa

Spočiatku tu bol drevený kostol zo 17. storočia, ale počas bitky z roku 1812 bol spálený. Kaplnka bola postavená v roku 2008, zasvätená v roku 2010, nachádza sa v blízkosti kláštora Chernoostrovský. Neďaleko sa nachádza vyhliadková plocha s nádherným výhľadom na kláštor a jeho okolie.

Umiestnenie: Proletarskaya Street - 75.

Katedrála Kazaňskej ikony Matky Božiej

Kamenný kostol bol postavený v 18. storočí s peniazmi brigádnika Radiščeva, ktorý bol neskôr pochovaný na tomto území. Hlavný oltár bol zasvätený na počesť Kazaňskej ikony Matky Božiej.

Po bitke v roku 1812 katedrála trpela a bola zrekonštruovaná na úkor farníkov. Majestátny výhľad na chrám dáva vysokú zvonicu s hodinami v anglickom štýle.

V roku 1930 bola katedrála zatvorená, zvonica bola odstránená, hrob Radiščova bol stratený. Počas sovietskeho obdobia tu bolo kino. A až v roku 2002 sa chrám opäť začal uctievať.

Umiestnenie: ul. Kaluzhskaya - 7.

Katedrála Nanebovzatie Panny Márie

Postavený v roku 1912 na mieste starého chrámu, ktorý utrpel významné škody po bitke z roku 1812. Bohatá výzdoba kláštora, maľovaný dubový ikonostas, zlacené šaty na ikonách - nikto nenechal ľahostajný.

Pod komunistami bola katedrála vyplienená, využívaná ako kino. Počas druhej svetovej vojny bolo v chráme uložené zrno.

Keď bol kostol v r. 1948 vrátený farákom, musel byť znova obnovený. To urobil archpriest Mashkov V. Katedrála Nanebovzatia Panny Márie nie je len kostol, ale historická pamiatka 20. storočia Umiestnenie: Uspenskaya Street - 2.

Kostol Narodenia Jána Krstiteľa

Prvé záznamy tohto chrámu sa datujú do 15. storočia. Najprv bol kostol drevený, ale už v 18 rokoch s pomocou obchodníka z Moskvy bol premenený na kamenný.

Počas bitky v roku 1812 bol kláštor prepichnutý cez jadro, zvony boli zničené, sväté obrazy boli zničené.

V sovietskych obdobiach, podobne ako väčšina kostolov, bol chrám zatvorený a začal sa zrútiť.

V roku 2000 sa cirkev Jána predchodcu preniesla do diecézy Kalugy. Potom sa začalo zotavovať. Práce nie sú dokončené dodnes.

Chrám je vysoká farebná budova na okraji mesta. Kombinácia zelenej strechy a ružových stien vyzerá veľmi harmonicky.

Miesto: Volodarsky Drive - 7.

Kostol sv. Michala archanjela

Kostol je v roku 2012 relatívne novou stavbou v štýle predmongolskej architektúry. Vznikla na počesť 2000. výročia víťazstva našich vojakov v boji s Napoleonom. Chrám nie je veľmi veľký, jednopórovitý, ale ako stojí na kopci, vyzerá to majestátne.

Pri zasvätení cirkvi bol patriarchovi Kirilovi predstavená ikona Kazaňskej Božie Matky.

Miesto: Gorky Street - 2.

Osada Vyatichi

Unikátne historické miesto vo forme hlinenej steny s nábrežím. Mohyla bola chránená priekopou a riekou. Podľa archeologických údajov tu žili v rokoch 8-12.

V osade sú dodnes tri jaskyne. Jeden je priamo pod hriadeľom, je veľmi ťažké si všimnúť vstup do nej. Druhá je nad ňou, s tesným vchodom vedúcim do jaskyne. Tretia jaskyňa, ktorú vytvorili vedci, bola určená na pohreb.

Každý rok dobrovoľníci zabezpečujú ekologické vyčistenie pre zber odpadu v osade Vyatichi.

Umiestnenie: ul. Nizhny Proletterskaya - 6.

Pamätník hrdinov bitky z roku 1812

Útulné pamätné námestie sa nachádza v centre mesta a priťahuje mnoho turistov. Pamätník hrdinov vojny z roku 1812 bol postavený na masovom hrobe našich vojakov v roku 1912 a 175. výročím bitky bol postavený pomník Kutuzov. Spočiatku existovali iba hroby s krížmi zatvorenými plotom, ale na 100. výročie bitky s Napoleonom sa vyzdvihli finančné prostriedky a postavili sa pamiatky.

Pamiatky sú veľmi krásne a cenené miestnymi obyvateľmi a hosťami mesta.

Umiestnenie: ul. Kutuzov - 55.

Vojenské - historické múzeum

Nádherné múzeum, ktoré starostlivo zachováva históriu Ruska. Priťahuje pozornosť nielen turistov z Ruska, ale aj zahraničných hostí. Otvorený v roku 1939 a umiestnený na bojovom poli v roku 1812. Sprievodcovia budú radi rozprávať o úlohe ruského ľudu v boji s Napoleonom. Múzeum je komplex troch budov. V jednej z budov je dioráma, ktorá je modelom námestia s vojakmi dvoch vojsk.

Múzeum vydáva knihy, pohľadnice, príručky pre študentov.

Miesto: Moskovská ulica - 13.

Múzeum a výstavisko pomenované podľa Soldatenkova

Otvorené v roku 1998. V centre obchodov približne 15 000 exponátov, V múzeu sú viaceré výstavné sály, v ktorých sú umelci Matveichev V.D., Soldatenkova I.A. Tu môžete vidieť knihy v jazyku kostola, národné kostýmy, kolekcia kachlí v 17. storočí, osobné položky Žukov GK Deti budú vedené starým gramofónom, predstavia sa bábiky a bude sa konať majstrovská trieda akvarelu.

V centre si môžete zakúpiť suveníry a maľby.

Miesto: Ruská ul. Gazovikov - 13.

Kaštieľ "Mansurovo"

Nachádza sa v okrese Maloyaroslavets a je jedným z najstarších sídel, ktorý je už viac ako 400 rokov starý. Stavba bola založená majiteľom pôdy Mansurov, neskôr patrila jeho synovi. Potom sa majitelia často menili: Lanskoy V., Chaplygin G.A., Zhikharev S.I., Il'in V.A. Posledný bol synom veľkého spisovateľa Lea Tolstého - Ilya.

Súčasťou kaštieľa je hlavný palác, dve prístavby, hlavné nádvorie, hospodárske domy, park s rybníkom.

V sovietskych časoch bola krajina odovzdaná poľnohospodárom. K dispozícii bola miestnosť na oddych, internát pre deti, špeciálna škola pre deti so zdravotným postihnutím. V súčasnosti sa plánuje dokončenie rekonštrukcie sídla a otvorenie múzea na území.

Galéria obrázkov

Otvorený v roku 1992 a nachádza sa v centre mesta. Galéria je pomenovaná na počesť Elizabeth Alexandrovna Chernyavskaya. Jedinečný umelec, ktorý dokáže napísať zátišie, portréty a krajinu na vysokej úrovni. Jedna zo sál obsahuje stálu expozíciu jej obrazov.

Tu sú zhromaždené mnohé fotografie moderných umelcov: Shubina A., Glazkova E., Morozová N. V obrazovej galérii sa neustále konajú kreatívne večery s deťmi, súťaže detských kresieb.

Miesto: Kutuzov - 1.

Pamätník princa odvážneho

Odvážny Vladimír Andreevič bol vnukom veľkého moskovského princa Ivana Kality. Knieža sa zúčastnil bitky Kulikovo, po ktorej bol Vladimir premenovaný na Brave. Bol veliteľom pluku. Pamätník vyznamenal mesto Maloyaroslavets v roku 2002, keď oslávili 600. výročie založenia.

Miesto: oblasť sena.

Pamätný komplex "Ilyinsky Frontiers"

Nachádza sa v okrese Maloyaroslavetsky, v obci Iľinský. Otvorené v máji 1975. Komplex zahŕňa: múzeum, pamätník slávy s večným plameňom, stožiare, ktoré prežili od roku 1941, delostrelectvo.

Pamätník bol otvorený na počesť spomienky na hrdinské činy kadetov, ktorí hrdo, za cenu obrovských obetí, obmedzili nápor nepriateľov, ktorí postupovali do Moskvy. Mladí ľudia držali obranu po dobu 12 dní.

V múzeu môžete vidieť osobné veci kadetov, bojové plány a fragmenty zbraní. Každý rok sa v dňoch bitky uskutočňuje historická rekonštrukcia bitiek.

Výstava vojenského vybavenia

Otvorená výstava bola otvorená v roku 2002. Predstavuje obrnený personál, dva tanky, kanóny, bomby, maltu. Malá, ale pôsobivá výstava zbraní z Veľkej vlasteneckej vojny.

Miesto: ul. Auzina - 4.

Maloyaroslavets je provinčné mesto, ktoré uchováva veľké udalosti vo svojej pamäti. Požadované na návštevu.

Pin
Send
Share
Send
Send