Nemecko

Brémy slávnych orientačných bodov s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


História Brém sa datuje do 15. storočia. Dnes je to jedno zo špeciálnych miest Nemecka. Spolu s Hamburgom a Berlínom je Bremen a jeho pobrežný bremer Bremerhaven samostatnou administratívnou jednotkou FRG, ktorá má svoje vlastné pozemkové zákony, ústavu, parlament a pozemnú vládu.

Mnohé Brémy sú spomienkami na slávnych brémských hudobníkov, ktoré spievali nemeckí rozprávačia bratia Grimm. Ale len zábavný hudobný tím oslavoval toto hanzové mesto v severnej časti Nemecka?

Brémy sú bohaté na tradíciu a príčiny návštev tohto nádherného mesta sú veľa. Symbolom Brémy je socha Rolanda. Priamo vedľa sochy je svetoznáma brémská radnica.

Zo západnej časti radnice môžete navštíviť brémských mestských hudobníkov, ktorí dôstojne zdobia nemeckú ulicu s rozprávkami - Deutsche Märchenstraße. Hostia Brémy by mali určite vidieť starostlivo zrekonštruovanú starú časť mesta, prechádzať sa vinicami v stredovekej štvrti Schnor, pozrieť sa do remeselníckych obchodov miestnych remeselníkov.

Nielen dedičstvo stredoveku je dôvodom pre návštevu mesta. Ale aj moderné Brémy, jeho múzeá, divadlá a nádherné parky na brehu rieky Weser sú schopné zaujímať svojich návštevníkov.

Nižšie nájdete atrakcie mesta Brémy, ktoré by mali turisti vidieť predovšetkým:

Bremenská radnica (Bremer Rathaus), Bremen Roland (Bremer Roland)

Medzi najznámejšie pamiatky mesta Brémy patria mestská radnica Brém a staletý pôvodný "obyvateľ" Bremen - Roland, ktorý sa nachádza na trhovom námestí starého centra Brém a od roku 2004 patrí do svetového dedičstva UNESCO.

Radnica bola postavená v gotickom slohu na začiatku 15. storočia. Na začiatku 17. storočia bola budova aktualizovaná. Odvtedy je radnica modelom kultúrneho dedičstva renesancie.

Roland je pomníkom rytiera, ktorého ruky je nahý meč. Počas stredoveku bol tento rytier symbolom nezávislosti. Socha Rolanda je viditeľná v mnohých mestách v Nemecku, ale Bremen Roland je považovaný za najstaršiu sochu tohto druhu. Rolandova postava takmer 5,50 metrov bola postavená v roku 1404.

Miesto: Am Markt - 21.

Mestá Brémy (Bremer Stadtmusikanten)

Nemenej známi "obyvatelia" mesta sú brémskí mestskí hudobníci, ktorí sú známi celému svetu vďaka bratom Grimmovi. Táto dvojmeračná bronzová socha postavená v roku 1951 a pozostávajúca z kohúta, mačky, psa a osla sa nachádza na starom námestí vedľa radnice a je nepochybne jedným z hlavných symbolov Brém.

Sochárstvo hudobníkov sa už dávno stalo obľúbeným objektom fotografie a oslí nohy oslepujú s leskom lešteného bronzu, lebo sa ich dotýkajú podľa legendy prinášajú šťastie a šťastie! Am Markt - 11.

Štvrť Schnor (Schnoorviertel)

Schnor štvrť je najstaršia časť Brém. Staré germánske slovo Snoor môže byť preložené ako "šnúra". Tento štvrťrok dostal meno pre mnoho kriviek a úzky, ako lano, uličky postavené s polovične roubenými domami.

História štvrte pochádza z XV storočia. Potom bol sídlom bremenských námorníkov a rybárov. Dnes nájdete veľa remeselníckych galérií, galérií, kaviarní a reštaurácií, malé múzeá. Tu si môžete kúpiť slávny kávový chlieb, ktorý sa vyrába iba v čokoláde Brecheň Hachez alebo karamelových tyčinkách Babbele.

Miesto: Schnoor.

Bötcherstrasse (Böttcherstraße)

Útulná budova Böttcherstrasse je dráha dlhá približne 100 metrov, ktorá bola navrhnutá na začiatku 20. storočia obyvateľom Brém - obchodným zástupcom pre kávu Ludwig Roselius. Toto jazdné pódium slúžilo ako komunikácia medzi trhovým námestím a riekou Weser.

Dnes sa na Bötcherstrasse nachádzajú malé múzeá umeleckých diel, umeleckých salónov, obchodov so suvenírmi a reštaurácií. Každý deň medzi dvanástimi a osemnástimi hodinami na Bötcherstrasse je možné počuť jedinečný zvuk tridsiatich zvonov vyrobených z nemeckého porcelánu Meissen.

Katedrála - svätého Petra (Bremer Dom)

Postavený v XIII. Storočí, gotický kostol, samozrejme, nemôže konkurovať veľkosti a pompézne, napríklad s kolínskou katedrálou. Ale napriek tomu je katedrála s úžasnou mozaikou jednou z najobľúbenejších atrakcií mesta Brémy.

Na jednej z veží katedrály v nadmorskej výške asi 70 metrov sa nachádza vyhliadková plošina, ktorá ponúka jedinečný výhľad na mesto. Každá nedeľná katedrála sv. Petra pozýva všetkých, aby sa pripojili k katolíckej omši a počúvali nádherné zvuky orgánu.

Miesto: Sandstraße 10-12.

Galéria umenia (Kunsthalle Bremen)

Umelecká galéria, založená v roku 1823, je jedným z najvýznamnejších umeleckých múzeí v Nemecku. Múzeum sa nachádza na námestí. viac ako 2 tisíc metrov štvorcových a obsahuje majstrovské diela európskej maľby a sochárstva. Mnohé z exponátov galérie sú v súkromnom vlastníctve obyvateľov Brém.

Miesto: Am Wall - 207.

Hudobné divadlo (Musicaltheater)

Budova divadla bola postavená v roku 1913 a nachádza sa na goetskom námestí. Tu môžete sledovať rôzne hudobné produkcie, či už operetu, operu alebo hudbu.

Miesto: Richtweg - 7.

Zámorské múzeum (Überseemuseum)

Zámorské múzeum ponúka najslávnejšiu etnografickú výstavu v Nemecku. Budova sa nachádza priamo na námestí stanice a obsahuje malé "priestory" Afriky, Ameriky, Ázie a Oceánie.

Miesto: Bahnhofsplatz - 13.

Múzeum Universum

V roku 2000 bolo otvorené múzeum - vedecké centrum Universum. Jeho rozloha je približne 4 tisíc metrov štvorcových. Múzeum stojí za to vidieť kvôli svojej nezvyčajnej architektúre. Vo futuristickej budove, ktorá sa nachádza na areáli, sa v priestoroch "Man", "Earth" a "Cosmos" konajú rozsiahle výstavy.

Vesmír je interaktívny: návštevníci majú jedinečnú príležitosť nájsť sa vo vesmíre, svedčiť o erupci sopečného výbuchu a navštíviť oceánske podlažie. Srdcom vedeckého centra je 27 metrov vysoká veža, ktorá ponúka nádherný výhľad na Brémy a okolie.

Miesto: Wiener Straße - 1A.

Štadión Weser (Štadión Weser)

Na pravom brehu rieky Weser je futbalový štadión Nemeckej federálnej ligy Werder Bremen. Tu sa konajú nielen futbalové zápasy, ale aj koncerty v prírode.

Miesto: Franz-Böhmert-Straße - 1.

Wasserpromenade Schlachte

Je to pešia zóna s množstvom reštaurácií v bezprostrednej blízkosti rieky Weser. Tu si každý nájde niečo zaujímavé: talianske, španielske, bavorské a mexické reštaurácie, z ktorých okien sa ponúka výhľad na rieku a lode prechádzajúce cez ňu.

City Park (Bürgerpark)

Najväčší mestský park s rozlohou viac ako 200 hektárov. Z hlavnej stanice mesta do parku sa dostanete pešo. Park je obľúbeným miestom pre rekreáciu občanov. Dokonca má svoje vlastné atrakcie, napríklad: prameň Marcusovej či Emmyj lavice.

Brémy (Bremer Wallanlagen)

Dnes je to moderný park na okraji starého mesta. Ale v XVII storočí na tomto mieste bola drevená stena, ktorá vtedy slúžila ako ochrana obyvateľov mesta.

Na záver treba poznamenať, že okrem návštevy svetoznámych pamiatok, turisti, ktorí prichádzajú do Brém, majú úžasnú príležitosť zúčastniť sa mnohých podujatí, ktoré mesto koná pre svojich obyvateľov a hostí. V lete je to mestský streetový festival "La Strada".

Jeseň priťahuje hostí kolotočmi, hudbou, zábavou Freimarkt (Freimarkt) - Bremen Oktoberfest. V zime ohrieva slané víno a perníky lesklé svetlami a povznášajú vianočný trh (Weihnachtsmarkt).

Pin
Send
Share
Send
Send