Ukrajina

Pamiatky mesta Užhorod: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Prechádzajte starobylými hradmi, možnosť vychutnať si nádherný výhľad na Karpaty, dotýkajte sa storočnej histórie, odpočinúte si od zhonu na šálku čerstvej kávy a pozerajte sa na tok rieky Uzh - toto je najmenší zoznam, ktorý urobí cestu do Užhoroda nezabudnuteľným.

V tomto jednom z najstarších miest na Ukrajine, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hraníc so Slovenskom, je niečo, čo vidieť a obdivovať. Okrem toho potešenie z výletu získajú milovníci aktívneho odpočinku, milujúci páry a rodiny s malými deťmi.

Dokonca aj pri príchode do Užhoroda v nádhernej izolácii sa určite nebude nudiť cestujúci. Klimatické podmienky sú celkom pohodlné - zimy sú teplé a mierne, ale môžu byť v lete s ťažkými snehmi, častejšie sa stáva stabilné a teplé počasie.

Vietor, ktorý je obzvlášť príjemný, v zimnom období nestačí, pretože mocné hory v okolí mesta ho spoľahlivo chránia. Jar je jedným z najkrajších a romantických ročných období, mení Užhorod na kvitnúce, magické miesto, ktoré sa doslova "utopí" v zeleni.

Uzhgorodský hrad

Je ťažké si predstaviť, že v takom starobylom meste ako Užhorod by nebol starobylý hrad, zahalený v závoji tajomstiev a legiend, ktoré sa od svojho vzniku v 9. storočí zhromaždili.

Samozrejme, počas takého pevného obdobia svojej existencie bol hrad trochu opotrebovaný, ale úplne nestratil svoju bývalú krásu a veľkosť. Miestni obyvatelia, pre ktorých je pevnosť zdrojom hrdosti a skutočným symbolom mesta, pomohli veľa v obnove a reštaurovaní.

Miesto: ul. Kapitulnaya - 33.

Katedrála sv

V Užhorode je veľké množstvo rôznych chrámov, kláštorov a kostolov. Majestátna, krásna, veľká - to sú slová, ktoré vám prichádzajú na mysli, keď sa prvýkrát stretnete s hlavnou katolíckou katedrálou v Užhorode. Elegantná vonkajšia a dokonca ešte peknejšia vnútra vyzerá svojím výzdobou. Čo je pozoruhodné, je takmer všetka vnútorná práca spojená s maľovaním, bola vykonaná miestnymi umelcami Zakarpatskej.

Miesto: Námestie Cyrila a Metoda - 7.

Goryanskaya rotunda

Cestovanie a objavovanie mesta Užhorod je jednoducho nemožné prejsť Goryanskaya rotundou, ktorá prežila až do 13. storočia.

Takmer každá vyhliadková prehliadka zahŕňa ako jeden z návštevných bodov tento pamätník architektonického dedičstva, ktorý má iba dva analógy na svete. Fresky, ktoré vytvorili majstri talianskej Giotto školy, stará kaplnka a nepopierateľná energia miesta prinesú príjemný pocit pokoja a pokoja. Lokalita: Microdistrict Goriany.

Korzo Street

Stará úzka chodníčka Korzo bola vytvorená pre bezstarostné prechádzky. Na oboch stranách je veľa kaviarní, butikov, obchodov so suvenírmi, bánk a ďalších vecí.

Populárne a "živé", nie je divu, že sa historicky považuje za hlavnú ulicu mesta. Napriek tomu, že vôbec tu nie sú žiadne zelené plochy, prekvapí a prekvapí krásou archaických domov s najzaujímavejšími príkladmi štukovej tvárnice.

Linden Alley

Linden Alley je druh vizitky Uzhgoroda a plnohodnotným symbolom mesta spolu s Goryanskaya Rotundou alebo starobylým hradom.

Dĺžka je približne dva kilometre, čo robí takmer najdlhší v Európe. Ak sa výlet spustí v lete, hostia z Užhorodu budú môcť plne vychutnať nádherné arómy z lipových kvetov a úžasný výhľad na rieku Uzh.

Miesto: Lipovaya street.

Kamenný most pre chodcov

Kamenný most pre chodcov má bohatú históriu a počas svojej existencie získal mnoho tradícií a presvedčení. Napríklad, dobré znamenie sa považuje za návštevu tohto mosta na svadobný deň, zafixovanie zámku na jednej z priečelí, a hodiť kľúč do rieky.

Existuje legenda, podľa ktorej každý, kto prechádza cez most, môže urobiť tajné prianie, a ak sú myšlienky čisté, určite sa to stane skutočnosťou. Tí, ktorí sú skeptickí a nedôverujú všetkým druhom mystických vecí, môžu jednoducho sledovať a nakŕmiť tie najkrajšie ryby alebo racky.

Pred viac ako sto rokmi bol most cez drevené. Rozhodnutie urobiť z kameňa a kovu prišlo až do XX. Storočia, keď voda rieky Uzh takmer úplne erodovala drevené opevnenie budovy.

Nevitsky hrad

Bohužiaľ, až do dnešných dní prežili len zrúcaniny kedysi nádherného hradu. V priebehu svojej histórie bola opakovane zničená, obnovená, modernizovaná, rozšírená, ale po zachytení jedného transylvánskeho vojvoda sa nikto nepodieľal na obnove pevnosti.

Existuje niekoľko vrcholov veží, ktoré hrdo stúpajú, pripomínajúc bývalú veľkosť Nevického zámku. Pri plánovaní návštevy tohto miesta je potrebné objasniť, či je hosťom otvorený.

Laudon Park

Jedným z najobľúbenejších miest na návštevu v meste Užhorod je Laudon Arboretum. Jeho sláva sa rozšírila ďaleko za mestom a krajinou vďaka veľkému množstvu neobvyklých a exotických rastlín zbieraných a pestovaných ťažko pracujúcim učiteľom gymnázia, po ktorých je park pomenovaný.

Vďaka svojmu úsiliu a práci jeho nasledovníkov sa každý môže prechádzať okolo starých cyprusov a magnólií. V súčasnosti aktívne pokračuje vylodenie nových "obyvateľov" arboréta, a to aj napriek tomu, že miestne úrady výrazne znížili územie vďaka rozvoju nových ulíc v meste.

Miesto: Ferenc Rakotsi Street.

Zakarpatské múzeum miestnej tradície

V múzeu miestnej tradície sa zhromažďuje viac ako 100 tisíc zaujímavých exponátov týkajúcich sa histórie mesta a jeho obyvateľov. Navyše reštaurácia, ktorá sa tu nachádza s letnou terasou, vám umožní urobiť si prechádzku, ochutnať pokrmy miestnych šéfkuchárov a sledovať inscenáciu rytierskeho turnaja.

Miesto: ul. Kapitulnaya - 33.

Zakarpatské múzeum ľudového života a kultúry

Návšteva tohto múzea nie je obyčajná prechádzka nekonečnými miestnosťami a pohľade na exponáty spoza skla, pretože raz v múzeu ľudového života a kultúry v Užhorode sa jej hostia prepravujú do úplne iného sveta. Pod otvoreným nebom, vo veľkom priestore, sa môžete prechádzať medzi prebudovanými obydliami Rumunov, Rusínov, Hutsulov a iných obyvateľov obývajúcich Zakarpatie. Je to dobré miesto na to, aby tu bola príležitosť naučiť sa veľa zaujímavých a nových vecí o kultúre a tradíciách regiónu.

Miesto: ulice Kapitulnaya.

Radnica mesta Užhorod

Veľmi málo informácií o stavbe a histórii radnice zostalo. To však absolútne nebráni tomu, aby si mohol vychutnať svoj nádherný výhľad. Dobre obnovená budova sa nachádza na pokojnej a pokojnej ulici, ktorá umožňuje návštevníkom mesta obdivovať radnicu bez problémov.

Budova je vyrobená v duchu a štýle ostatných budov mesta a organicky zapadá do celkového obrazu. Je lepšie opustiť výlet v hlučnej spoločnosti, aby ste sa mohli prechádzať a pozrieť sa na tento orientačný bod bližšie samostatne a pomaly.

Miesto: Zhupanatskaya Street - 3.

Rieka Uzh

Rieka Uzh je jednou zo 4 riek v Zakarpatí. Úžasná prírodná krása rieky je doplnená nádherným výhľadom na mesto, ktorého nábrežie je doslova ponorené do zelene a kvetov. Existuje veľa verzií pôvodu názvu rieky. Niektorí tvrdia, že navíjacia a rýchla rieka sa podobá na hada, strašidelný strašný.

Podľa inej verzie pochádza názov od slova "bond", ktorý je prekladaný zo starého tureckého ako "voda". Jednu vec možno povedať úplne dôverne - pohľad na rieku je fascinujúci a krajina, ktorá sa otvára od nábrežia mesta, dopĺňa celkový pohľad a premenuje ho na skutočnú rozprávku.

Horčičné semienko

Horčičné semienko je vynikajúcim príkladom toho, ako sa aj tá najbežnejšia ulica môže stať zaujímavou a zvedavou turistickou atrakciou. Napriek svojej malej veľkosti sa mestské úrady podarilo vytvoriť niekoľko pamiatok, zorganizovať miesto na fotografovanie, ubytovať rôzne reštaurácie, kaviarne a dokonca aj pár útulných obchodov. Výsledkom bola veľmi pekná, elegantná a módna ulica.

Miesto: Fedintsa Street - 12.

Pamätník lamplighter

V Užhorode je krásny a originálny nápad - mini mestské pamiatky boli postavené po celom meste, ktoré neočakávane narazilo na skúmanie malebných ulíc. Pri cestovaní s deťmi môžete premeniť najbežnejšiu prechádzku na vzrušujúcu cestu k nájdeniu týchto malých pamiatok. Jedna z nich je pomníkom lamplighter. Miestni ľudia sú pre neho úprimní a úzkostliví a volajú ho strýko Kolja.

Faktom je, že táto socha má skutočný prototyp. Kedysi v mestu žil lamplighter, ktorého úlohou bolo sledovať osvetlenie na uliciach. Pre lásku k mestu, zodpovedný prístup k svojim povinnostiam, vznikla táto roztomilá malá pamiatka. Lokalita: Korzo Street - 24.

Pamätník sochy slobody

Ďalšou mini atrakciou mesta Užhorod je socha slobody, alebo ako ju prezývali miestni obyvatelia "Svobodka". Veľmi roztomilá, milovaná a chránená sochou Užhorodov je tiež skutočným majákom.

V horáku, ktorý drží socha v ruke, je namontovaná malá LED. To tiež pomáha športovcom navigovať počas letnej regaty na rieke Uzh. Okrem toho sa verí, že ak si trieš nos a urobíš želanie, určite sa to splní.

Miesto: pravoslávny nábrežie.

Bozdosh Park

Krásny, v lete zelený, veľký a čistý park, v ktorom každý nájde zábavu podľa vášho vkusu. Pre deti sú k dispozícii ihriská s atrakciami, pre milovníkov aktívnej zábavy - prenájom valčekov, bicyklov, pre hlučné a veselé spoločnosti - kaviareň.

Miesto: medzi nábrežím Slavyanskaya a nábrežím Parkovaya.

Pozrite si video: VW Touareg V6 TDI test - Maroš ČABÁK (November 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send