Rusko

Pozoruhodnosti Ulan-Ude: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Ulan-Ude je mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti východnej Sibír a patrí do západnej Transbaikálie. Mesto je uznávané ako hlavné mesto Buryatia. Okrem toho sa Ulán-Ude nachádza vo vzdialenosti len sto kilometrov od jazera Baikal, ktoré priťahuje mnoho turistov nielen z Ruska, ale aj z iných krajín SNŠ.

Ulan-Ude je obklopený lesmi tajga, krásnou náhornou plošinou s kopcami. Nie je divu, že miestny charakter prispieva aj k osobitnému záujmu cestujúcich. Do dnešných dní sa zachovali početné staré domy, ktoré umožňujú vytvoriť jednoznačný dojem o architektúre Buryatie.

Etnografické múzeum národov Transbaikalia

Činnosti múzejného centra sa úspešne začali v roku 1973. V súčasnosti jeho rozloha dosahuje štyridsať hektárov a návštevníci môžu vidieť viac ako desaťtisíc exponátov. Pre maximálne pohodlie je územie rozdelené na niekoľko komplexov, z ktorých každá odhaľuje kultúru určitého ľudu alebo celú éru. Napríklad môžete vidieť hrobky hrobky z doby bronzovej, domy starých veriacich s bránami, stodoly pre sedliakov, datsány.

Múzeum je otvorené každú noc od deviatich ráno do šiestich večerov.

Miesto: Verkhnyaya Beryozovka dediny.

Námestie revolúcie

Revolučné námestie v Ulan-Ude sa nachádza v centrálnej časti mesta a jeho vzhľad sa datuje do 18. storočia. Po prvé, práve tu sa konali veľtrhy a pracovné rady fungovali. Je zaujímavé, že v revolučných rokoch tu prebiehali stretnutia a demonštrácie.

V súčasnosti je na námestí Revolution Square trojpodlažný obchodný dom, ktorého budova bola postavená v roku 1955. Navyše tu môžete vidieť Pamätník padlých bojovníkov za komunizmus.

Dom Buriatskej republiky

Dom vládnej Republiky Buryatia sa nachádza v centrálnej časti Ulan-Ude, alebo skôr na ulici Lenin.

Budova postavená v roku 1933 príjemne prekvapila jeho popravou. Zodpovedá najlepším princípom štýlu postkonštruktivizmu. Následne bola fasáda zdobená basreliéfom, na ktorom môžete čítať slogan nápisu. Zároveň boli do budovy pridané dve krídla, ktoré dopĺňajú dôležitú štátnu inštitúciu.

Dom Buriatskej republiky je pamätník architektúry regionálneho významu a je chránený na štátnej úrovni.

Miesto: Lenin Street - 54.

Arch "Cárska brána"

"Cárska brána" je triumfálny oblúk, ktorý bol postavený na počesť návštevy mesta Ulan-Ude Tsarevičom Nikolajom Alexandrovičom. Oblúk bol postavený v roku 1891. Spočiatku sa ako ozdoby používali dvojramenné orly, ale v roku 1917 boli prepustené. Bohužiaľ, pôvodný objekt existoval až do roku 1936, pretože bol následne zničený.

Reštaurovanie sa uskutočnilo až v roku 2006. Nový oblúk je ozdobený orolom s dvojitou hlavou. Avšak súčasná brána sa líši od pôvodnej verzie svojou veľkou veľkosťou: výška dosahuje deväť metrov, šírka je štrnásť.Umiestnenie: Lenin Street.

Kostol sv. Mikuláša

Chrám je kamenná budova prekvapujúca svojim architektonickým riešením. Spočiatku bol náboženský objekt drevený a jeho stavba bola v roku 1900. Za prvých 37 rokov bola miestnosť využívaná ako čakáreň pre cestujúcich na železničnej stanici. Na začiatku XXI. Storočia sa však podarilo vybudovať kamenný chrám pozostávajúci z troch kapitol.

V roku 2002 sa v blízkosti železničnej stanice objavila malá kaplnka. Následne boli vykonané stavebné činnosti na vytvorenie chrámu, a to trvalo niekoľko rokov.

Kostol sv. Mikuláša Čarodejníka slúži ako miesto príchodu pre obyvateľov obcí, ako aj pre obyvateľov okolitých oblastí. Atraktívne ocenili turistov.

Miesto: Revolution Street 1905 - 56 a.

Domáce rádio

Dom rozhlasu je pamiatkou architektúry, prekvapujúcou svojim monumentálnym predstavením. Budova je postavená s ohľadom na najlepšie princípy štýlu Stalinovej ríše. Mnoho turistov venuje osobitnú pozornosť centrálnej časti, ktorá je 5-poschodová veža s vežou a hodinky pozostávajúce z dvoch číselníkov.

Budova bola postavená v rokoch 1955 - 1959 a stále ostáva znakom Ulan-Ude.

Umiestnenie: Erbanova ulica - 7.

Quay Street

Quay Street odkazuje na historickú časť Ulan-Ude. Predtým bola ulice nazývaná Uda Embankment, ktorá sa tiahla pozdĺž rieky Uda a toto miesto bolo kedysi jedným z najšpinavých. Navyše, všetko tu bolo tak ohromené, že to nebolo možné ani riadiť. Následne sa situácia začala meniť.

Na konci 18. storočia bola na jednom konci postavená Odigitrievská katedrála. Okrem toho sa na ulici objavilo niekoľko budov. V 20. storočí tu bola postavená prvá elektráreň, ktorá sa v súčasnosti nedá zachovať.

V súčasnosti návštevníci mesta vidia dvojpodlažnú obytnú budovu 19. storočia, ako aj starú drevenú stodolu, ktorá vytvára osobitnú atmosféru.

Múzeum histórie mesta Ulan-Ude

Historické múzeum mesta Ulan-Ude bolo založené na začiatku zimy roku 1999 rozhodnutím mestskej správy.

Spočiatku centrum múzea bolo umiestnené v budove na Sverdlovovej ulici, no niekoľko rokov po jeho otvorení sa presťahovalo do historického kaštieľa patriaceho do centra Ulan-Ude. Zámok bol predtým majetkom Ivana Goldobina, ktorého v roku 1891 zostal Tsarevič Nikolaj. Po revolučných udalostiach sa Goldobinsovo panstvo rechizovalo a začalo používať budovu pre bytové a administratívne priestory. Teraz sa tu nachádza múzeum.

Výstava zahŕňa šesť stálych výstav, ktoré otvárajú rôzne aspekty mestského života Ulan-Ude. Okrem toho sú pravidelné výstavy, umelecké podujatia a tematické podujatia venované umeniu.

Miesto: Lenin Street - 26.

Múzeum prírody mesta Buryatsko

Múzeum prírody Buryatia je jediným environmentálnym vzdelávaním, ako aj regionálnym múzeom prírody, ktorý sa nachádza v sibírskej oblasti. Jeho príbeh sa začal v roku 1983. Hlavnou úlohou je environmentálna výchova.

Expozícia je rozdelená do piatich sál. Celková rozloha je 650 metrov štvorcových. Okrem toho je 58 metrov štvorcových vyhradených pre dočasné výstavy.

Výstava zahŕňa cenné predmety s priamym významom pre botaniku, paleontológiu, geológiu a zoológiu. Prírodovedecká zbierka fauny Baikal, ako aj úžasné skvosty Buryatskej sú považované za najcennejšie exponáty. Umiestnenie: Leninova ulica - 46.

Chrám trojice

Kostol sv. Trojice sa nachádza v centrálnom mestskom parku. Tento náboženský orientačný bod je najstarší v Ulánsku.

Pôvodne bol kostol postavený ako cintorín a v roku 1770 bolo možné položiť prvý kameň do základov. Stavebné činnosti boli úspešne dokončené v roku 1809.

V sovietskom období bola budova využívaná ako filmový sklad. 18. januára 1988 bola Cirkev Svätej Trojice znovu odovzdaná Ruskej pravoslávnej cirkvi.

Miesto: Kuybyshev Street - 37.

Ulan-Ude je mesto, ktoré vám umožní objaviť zaujímavé aspekty Ruska a pochopiť, aký charakteristický Buryatia je.

Pozrite si video: Montáž štvorhranného pletiva na okrúhle stĺpiky (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send