Rusko

Zvenigorod: atrakcie a čo vidieť (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zvenigorod je jedno z mála miest, ktoré si zachovali svoje historické meno. Vysvetlite meno - prítomnosť veľkého počtu zborov s zvonmi, ktoré zazvonili, keď sa blížili k nepriateľom.

Zvenigorod bol založený v 12. storočí ako pevnostné mesto. Zakladateľom je Jurij Dolgoruky, ale rozkvet mesta sa objavil, keď bol jeho syn Jurij. Na zabezpečenie mesta boli vykopané hlinené hradby, na ktorých stáli vysoké steny s vežami.

Mesto je jedinečné svojou prírodnou krásou, pamiatkami ruskej architektúry. V súčasnosti je Zvenigorod upravený, moderné štvrte, budovanie kultúrnych budov a obnova námestí a parkov. Dobré dopravné spojenie umožňuje každému vidieť toto starobylé mesto.

Nasledujúce objekty sú veľmi populárne:

Kláštor Savvino - Storozhevský

Založený študentom Sergia z Radonež - mních Savva v 14. storočí. Pôvodne to bol drevený kostol Narodenia Panny Márie a jedna bunka. Keď tu začali veriaci, boli postavené nové bunky. V 17. storočí boli postavené hlavné chrámy, ako napríklad premenenie, Životvorná Trojica, Reštaurácia a zvonica.

V kláštore sa mnoho ruských cárov rád modlil: Ivan 4, Fjodor Ivanovič. A pod cara Alexej Mikhailovič sa kláštor premenil na sídlisko s kráľovskými komnatami.

V sovietskych dobách bol kláštor zatvorený a zachránili pozostatky Savvy. Časť pamiatok bola prenesená na moskovský kláštor Svätý - Danilov. Ale v roku 1998 patriarcha Alexy 2 slávnostne previedol relikvie zakladateľa kláštora späť do Zvenigorodu.

Savvinský kláštor

Pred 600 rokmi reverend Sawa vykopal jaskyňu a usadil sa tam samý. Tu sa Sawa dlho modlil a tu zomrel. Hovorí sa, že zdrojom, nad ktorým sa teraz kúpeľ stúpa, Sawa modlil.

Skit je obľúbené miesto obyvateľov a hostí mesta.

Poloha: 1,5 km pozdĺž cesty od kláštora Savvino - Storozhevsky.

Chrám Alexandrovo - Nevského

Vytvoril v roku 1989 architekt Shapovalov L.N. Chrám bol postavený na počesť pamiatky Alexandra 3 za finančné prostriedky obyvateľov mesta.

V sovietskych dobách bol chrám zatvorený, služba bola zakázaná a kupol bol odstránený. Namiesto dómu sa objavila anténa a namiesto chrámu rozhlasový uzol.

Služby sa obnovili v roku 1991. V roku 2000 sa otvorila nedeľná škola, knižnica a prednáškové centrum pre dospelých.

V kostole sa nachádza mnoho svätyne: pamiatky Alexandra Nevského, mučeník Fyodor Tyron, Ambrose Optina a mnoho ďalších. To poskytuje chrám púte z celého Ruska.

Miesto: Moskovská ulica - 35.

Kostol Nanebovzatia

V 17. storočí bol Ascension Church drevený. V 18. storočí bol na svojom mieste postavený kamenný kostol. Viditeľná bola odkiaľkoľvek a bola považovaná za najvyššiu budovu v meste Zvenigorod. Po revolúcii bol kostol zatvorený av roku 1941 bol úplne zničený.

V roku 2007 bol postavený nový kostol Nanebovstúpenia s piatimi domami neo-byzantského štýlu. Na fasáde katedrály vidíte veľa ikon, napísaných technikou horúceho smaltu, ktorá chráni kresby pred teplom a chladom.

Chrám sa nachádza na malebnom mieste a priťahuje davy turistov.

Miesto: Moskovská ulica - 2A.

Múzeum L. Orlova

Lyubov Orlova sa narodila v Zvenigorode a strávila tu svoje detstvo a mládež. Preto v roku 2007 otvorilo mesto kultúrne centrum s názvom. Múzeum venované veľkej herečke je jediné na svete. Tu sa uvádzajú filmy s účasťou Orlovy, prezentujú sa knihy o nej.

Zamestnanci múzea urobili skvelú prácu a vytvorili veľkú fotogalériu, v ktorej je zobrazená Láska v rôznych obdobiach ich života. V strede sú portréty Orlovy vyrobené v gvachu, rovnako ako jej kostýmy, v ktorých premieta vo filme a účinkovala v divadle.

Miesto: Moskovská ulica - 11.

Zvenigorod mesto

Mesto bolo nazývané miestnymi obyvateľmi Kremľa v Zvenigorod, ktoré dalo vzniknúť mestu. Kedysi tu boli veže s voľnými hradbami a pevnosť, ktorú založil Jurij Dolgoruky. To bolo spálené v 15. storočí a neprežilo až dodnes.

V súčasnosti je mesto Zvenigorod kopcom s plochým poľom a na okraji katedrály Nanebovzatia sa zdvíha. Jedinečnosť chrámu spočíva v tom, že zachoval steny namaľované Andrejom Rublevom. Teraz je katedrála v reštaurovaní, takže prehliadky sa uskutočňujú až dopoludnia.

Dom - múzeum Prishvin

Je to rezervná a kultúrna pamiatka. Pripravený dom Mikhail Prishvin získal v roku 1946 na návrh manželky. Bola to Valeria Dmitrievna, ktorá odkázala domov štátu a v roku 1980 tu bolo otvorené múzeum.

V súčasnosti sa v dome zachovala tá istá situácia ako počas Prishvinovho života. Tu môžete vidieť osobné veci Michaela, jeho knižnice, ako aj spisovateľovo auto.

Každý turista bude môcť kráčať po cestičkách, po ktorých chodil Prishvin. Pozrite sa na miesta, o ktorých napísal. Mikhail Prishvin si vedel denníky, ktoré nikomu neukázal okrem svojej ženy. Po smrti spisovateľa boli zverejnené denníky a teraz predstavujú historickú hodnotu.

Miesto: Dunino.

Ruské múzeum dezertov

To bolo vytvorené v roku 2013 umelcom T. Feinoy. Zamestnanci múzea budú hovoriť o tom, ako vynašli dezerty, príbeh sladkostí, o ruských čajových večierkoch. Múzeum je krásne zdobené: farebné odtiene, modely sladkostí, ruské kachle. Zamestnanci múzea urobia lahodnú kávu, nezvyčajný čaj a ponúkajú medové koláče. Často sa konajú workshopy na pečenie cookies, maľovanie perník. Pracuje tiež bufet, kde si môžete kúpiť marshmallow, lízátka, šišky, bylinný čaj.

Miesto: Frunze street - 23/2.

Umelecké a historicko-architektonické múzeum

Je to komplex nachádzajúci sa na území kláštora Savvino - Storozhevský. Založená v roku 1920 v panstve grófa Gudoviča A.V.

V súčasnosti je v múzeu približne 60 000 exponátov, Sú to fresky od Andrei Rubleva, Tsaritsyn Chambers, zbierky obrazov Yakovlev BN, staroveké ikony, Biblia v roku 1702 a mnoho ďalších. V múzeu sú umiestnené majstrovské kurzy na maľovanie suvenírov s akrylovými farbami, s využitím techniky tkania papierových vín.

Múzeum sa môže pochváliť novými príchodmi: kráľovskou truhlicou 18. storočia, zbierkou roľníckej existencie, plyšovými kreslami 20. storočia.

Stone L. Brik

Lily Brik - milovaný básnik V. Mayakovskij. Bolo to pre ňu, že venoval veľa lyrických básní.

Tehla zomrela dobrovoľne. Predtým požiadala o jej spopolnenie a rozptýlenie prachu. Čo sa robilo okolo mesta Zvenigorod.

Kameň je obrovský balvan, ktorý dal jej fanúšikom. Na ňom sú označené iniciály Lili - L.Yu.B, rovnako ako na kruhu, ktorý V.Majakovskij prezentoval žene. Ak čítate iniciály rýchlo, bez zastavenia - objaví sa slovo "láska".

Manor Golitsyn

Nachádza sa v obci Veľké Vyazemy, v blízkosti Zvenigorod. V 16. storočí, car Fedor 1, prezentoval panstvo Borisovi Godunovovi. V 18. storočí postavil Boris pra-vnuk Nikolai Golitsyn palác, dva kamenné prístavby. A medzi nimi bola záhrada. Bolo to letné panstvo Nikolaje Golitsyna. Postavil skleník, v ktorom sa pestovali slivky a čerešne. Nikolai Mikhailovič zbieral obrazy a umelecké predmety, vytvoril veľkú knižnicu kníh. Takto známe ľudia ako Bryusov V.Ya., Gogol N.V. navštívili panstvo.

V súčasnosti sú priestory knižnice zdobené portréty hrdinov vojny z roku 1812. V paláci môžete vidieť krásny starožitný nábytok, veľa vycpaných zvierat, unikátny porcelán.

Manor Hannibal

V roku 1804 získala babička A.Š. zámok v Zakharove. Pushkin - Maria Hannibal. Tu bol básnik celé jeho detstvo. Bohužiaľ, starý dom básnika v panstve neprežil.

V súčasnosti môžete vidieť novú budovu, ktorá sa pripomína Puškinovmu domu iba architektonicky. V prvom poschodí domu je múzeum. Koncerty sa konajú v krbovej chodbe.

Od doby detstva Alexandra Sergejeviča, rybníka a uličky zostali, obnovil sa sadu.

Keď navštívite Zvenigorod, každý sa ponorí do krásy prírody, cíti zdravé podnebie. Toto mesto je obľúbeným miestom na návštevu obyvateľov všetkých miest Ruska.

Pozrite si video: Zvenigorod: Savvino-Storozhevskiy Monastery (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send