Luxembursko

Zaujímavosti Luxemburska s fotografiami a popisom

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeden z najmenších štátov na svete, nazývaný Luxemburské veľkovojvodstvo, sa nachádza na európskom západe. Je uzavretá medzi Belgickom, Francúzskom a Nemeckom. Jeho názov je nemeckého pôvodu. V Luxembursku žije viac ako 576 tisíc ľudí.

Celková rozloha krajiny je o niečo väčšia 2586 m² km, Štát je členom významných medzinárodných organizácií. Má dlhý a nie jednoduchý príbeh. Existuje veľa zaujímavých atrakcií, ktoré priťahujú turistov z mnohých krajín sveta.

Boulevard de la Corniche

Takzvaná pešia trasa pri budove Národného archívu. Umožňuje vám obdivovať prekrásne výhľady do dolín, ktoré pretekajú mestami riek a mestskej krajiny. To je tiež nazývané "najkrajšie balkón v Európe." Z útesu Bok Boulevard klesá k citadele Ducha Svätého.

Tu môžete navštíviť aj kostol sv. Michala, starého dominikánskeho kláštora. Odtiaľ je nádherná panoráma údolia a domov Dolného Mesta.

Miesto: Chemin de la Corniche.

Krížbergský viadukt

Medzi najstaršie mosty, ktoré spájajú obe časti mesta, je Krishbergský viadukt. Nazýva sa aj starý viadukt. Bol postavený v roku 1859 a je veľkým kamenným mostom nad riekami Petrus a Alzette.

To je jeden z viac ako sto mostov v meste. Vedie do oblasti stanice, kde je mnoho kancelárií známych spoločností, administratívnych budov. Tu môžete vidieť stanicu s pôvodnou vežou, budovou štátnej sporiteľne, pozrite sa na panorámu najkrajšieho parku v údolí rieky Petrus.Umiestnenie: Kirchberg.

Horné mesto

Takzvané historické centrum hlavného mesta tohto trpasličího štátu. Má pekné ulice s gotickými domami. Môžete ísť len po nich. Tu je palác veľkovojvodu s elegantnými vežami. Jeho krásna fasáda sa vyrába v maurskom štýle. Táto časť mesta sa vyznačuje katedrálou Notre Dame, budovou mestského súdu, katedrálou Saint-Michel, Národným divadlom a ďalšími pamätnými miestami. Na území Horného mesta sa nachádzajú aj kasematy a jezuitská vysoká škola.

Palác veľkovojvodcov

Pôvodne v tejto budove bola radnica. Počas okupácie ho obsadili cudzí vládcovia. Po skončení poslednej svetovej vojny sa stal oficiálnym sídlom luxemburských monarchov. Protokoly sa konajú v bohato zdobených priestoroch.

Miestom pre recepcie a bankety je tanečná sála. Žltá izba paláca používa veľkovojvoda, aby zablahoželal občanom krajiny na nadchádzajúce Vianoce.

Miesto: Rue de l'Eau - 32.

Hrad Beaufort

Raz tu bola silná pevnosť, ktorá bránila východ od krajiny. Je postavený na 35 metrovom kopci v tvare štvorca. Bránili ho obranné múry a príkop. V 12. storočí tu bola postavená strážna veža.

Časom hrad začal klesať, čo v roku 1850 nezastavilo vládu, aby vyhlásila, že je to historická pamiatka. V 20. storočí sa uskutočnilo čiastočné obnovenie a ruiny budovy boli otvorené pre verejnosť. Každoročne navštevuje toto malebné miesto sto tisíc turistov. Dnes je hrad vlastnený štátom.

Miesto: Beaufort, Rue du Chateau - 24.

Zlatá frau

V pamäti tých, ktorí boli zabití v prvej svetovej vojne, dvetisíc obyvateľov malého Luxemburska, táto pamätník bol postavený v centre hlavného mesta. Je známe, že luxemburčania, aby bojovali proti nemeckým jednotkám, prekročili hranicu a bojovali proti nepriateľovi v rade francúzskej armády. V strede pamiatky je 21 metrový žulový žula, na vrchole ktorého je zlacená socha ženy s vavrínovým veniecom. Nazýva sa to "zlatý frau". Nižšie sú dve bronzové symbolické čísla vojakov.

Miesto: Place de la Constitution, 1478.

Most veľkovojvodu Adolfa

Luxemburský monarchový most bol postavený na začiatku minulého storočia. Slúži ako pokračovanie kráľovského bulváru. Je to národný symbol a najväčší kamenný oblúkový most na svete. Jeho dĺžka je 153 metrov, výška 42 metrov a šírka 16 metrov. Rozloha najväčšieho oblúka nad 85 metrov. Elegantná silueta mosta cez rieku Petrus z mesta ponúka nádhernú panorámu. Vo večerných hodinách je tento efekt posilnený jeho zaujímavým podsvietením.

Miesto: Pont Adolphe.

Dolné mesto

Rozdelenie mesta na Hornú a Dolnú nastáva kvôli tomu, že dve rieky prechádzajú cez ňu. Volal Grund, Dolné mesto má moderný vzhľad. Tu sú sústredené početné administratívne budovy, bankové inštitúcie. Táto časť je známa aj pre pivovary.

Docela málo vysokých budov posledných rokov, budovy kontrastujú so stredovekými štvrťami a pevnosťami. Tu sú pamiatky, ako je večný plameň na Pamätník solidarity, radnica, kaplnka Waldbilig a ďalšie.

Pamätník vévodkyne Charlotte

Veľká vojvodkyňa Charlotte vládla Luxembursku v rokoch 1919-1964. Tu je hlboko poctený a milovaný. Ona je znázornená stáť v drapanej veste s náhrdelník okolo krku a krásny účes. Spomína sa ako na múdreho vládcu, ktorý odmietol trón v prospech svojho syna.

Ľudia sú vďační za jej dobré skutky za krajinu. Pamätník je inštalovaný na nízkom podstavci, na úpätí ktorého je vždy veľké množstvo čerstvých kvetov. Výraz lásky k vévodkyni je vytesaný na kameň.

Miesto: Place de Clairefontaine - 6.

Miesto Guillaume II

Obyvatelia Luxemburska ju často nazývajú Knüdeler, na pamiatku mníchov, ktorých opátstvo sa tu nachádza až do 19. storočia. V strede námestia sa nachádza jazdecká pamiatka vévoda Wilhelma. Po roku 1830 súčasne plnil úlohy veľkovojvodu Luxemburska a kráľa Holandska. Na námestí sa nachádza klasický štýl radnice a malá fontána s vyrezávaným obrazom líšky. Pozoruhodná oblasť je tiež malý trh s veľmi chutnými jahodami.

Miesto: Miesto Guillaume II.

Podzemné kasematy

V 17. storočí boli tieto kasematy postavené vo vnútri skaly Le Boc a pretiahli sa na 23 kilometrov. Je to systém záhadných pohybov, obranných strelných bodov a väzenských buniek. Niektoré kroky vedú k starým domom. Tu, počas leteckých nájazdov, sa obyvateľstvo skrylo pred bombardovaním.

V hĺbke štyridsať metrov bola úplne bezpečná. V niektorých miestach tu, vo výške sto metrov, sa môžete dostať na povrch a obdivovať nádherné krajiny. V jednej z jaskýň je múzeum.

Umiestnenie: Montée de Clausen - 10, Casemates du Bock,.

Radnica

Luxemburská radnica bola postavená v roku 1830 a je dvojpodlažná budova navrhnutá v štýle klasicizmu. Budova je zdobená bronzovými postavami levy. Jeho rohy sú krásne lemované umelým kameňom. Architektúra budovy sa nezmenila za dve storočia. Nachádza sa v centrálnej časti mesta na námestí pod názvom Guillaume II. Aj tu je nainštalovaná pomník Holandska Wilhelma II. V súčasnosti sa budova využíva ako hotel.

Miesto: Guillaume Square II.

Luxemburská katedrála Panny Márie

V tomto elegantnom a prekvapivo krásnom chráme sa spájajú prvky neskorej gotiky a renesancie. Vykonávané v interiéroch XIX storočia kombinujú sofistikovanosť dekorácie a gotickej prísnosti. Tu je hrobka luxemburských monarchov, sarkofág kráľa Čiech I. Slepého.

Architektonický vzhľad chrámu úspešne spája majestátne zbory a plastiky. V roku 1848 dostal kostol názov katedrály Panny Márie Luxemburska, ktorá je patrónou mesta.

Miesto: Rue Notre Dame, 2240 Luxembourg.

Vínna cesta

Jeho trasa začína v meste Schengen, ktorá dala názov medzinárodnej dohode, ktorá zjednodušuje návštevu európskych krajín. Vínna cesta sa rozkladala pozdĺž rieky Moselle hraničiacej s Nemeckom na 42 kilometrov. Rieky rieky sú známe svojimi vinohradmi.

Na luxemburskej strane sa vyrábajú vína, ktoré nie sú nižšie ako nemecky vo svojej aróme a bohatosti. Trasa je označená a umožňuje turistom ľahko sa zoznámiť s množstvom vínnych pivníc a liehovarov.

Fort Thyungen

Tak bol menovaný za prvého veliteľa pevnosti, baróna von Thüngen. Impregnačná citadela bola postavená v roku 1732. Boli obkolesené prívesmi plnými vody. Komunikácia s pevnosťou prebehla cez 170 metrovú kamennú chodbu,

Pevnosť bola zničená v roku 1867 za podmienok Londýnskej zmluvy o neintervenčných vojenských konfliktoch. Vľavo sú iba tri veže s strechami v tvare žaluďa a úlomkami suterénu. Namiesto kasematov pevnosti je zriadené hradné múzeum. Lokalita: 5 Park Drai Eechelen.

Kostol sv. Michala

V tomto katolíckom kostole sú románsky a barokový zložito kombinované. Považuje sa za jedno z najstarších mestských náboženských svätých. V dávnych dobách to bola kaplnka paláca grófa Siegfrieda, ktorý opakovane zmenil svoj vzhľad.

V roku 1688 kostol nadobudol konečný vzhľad pod Louisom XIV. V turbulentných rokoch francúzskej revolúcie to bola jediná budova, ktorá nie je ovplyvnená v meste. Na začiatku XXI. Storočia tu boli vykonané opravy.

Miesto: Rue Sigefroi, 2536.

Pin
Send
Share
Send
Send