Rusko

Hlavné atrakcie mesta Sterlitamak s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Históriu mesta Sterlitamak možno porovnať s farebným ozdobou krajiny, v ktorej sa nachádza - Baškiria. V meste prepletenú kultúru a presvedčenie mnohých národov obývajúcich túto úžasnú krajinu.

Dnes je Sterlitamak miestom, kde žije súčasne viac ako 70 národností. Táto úrodná pôda je bohatá na drevo, minerály, vtáky, zvieratá a ryby. Mesto sa prvýkrát spomínalo v 18. storočí, kedy bola na mieste budúceho mesta postavená pošta.

Okrem toho sa mesto začalo rozvíjať v súvislosti s otvorením močiarneho móla na svojom území a niekoľkými oceľovými mlynami. Dnes sa Sterlitamak dynamicky rozvíja a zlepšuje pre svojich obyvateľov a turistov, ktorí sem prišli, aby sa oboznámili so svojou históriou a kultúrou.

Miestne múzeum Lore

Múzeum Sterlitamak sa nachádza v budove postavenej na začiatku minulého storočia, ktoré potom slúžilo ako pobočka sibírskej obchodnej banky. Táto najstaršia mestská inštitúcia bola založená v roku 1918.

Konštrukcia, postavená z červených tehál s bielymi oknami modelovanými, pozostáva z dvoch poschodí. Expozícia zahŕňa viac ako 30 tisíc položiek vrátane veľkého počtu polodrahokamov, mestského meteoritu, národných kostýmov a klobúkov, ako aj položiek týkajúcich sa Veľkej vlasteneckej vojny.

Miesto: Karl Marx Street - 100.

Galéria obrázkov

Galéria je pobočkou Štátneho múzea umenia Nesterov v Baškiri. Jeho objav sa objavil pomerne nedávno - v roku 1997. Spočiatku galéria pridelila malú sálu v jednom historickom panstve, potom v inom, ale obidva z nich neboli vhodné na umiestnenie umeleckej galérie.

Iba v roku 1999 bola muzeu udelená samostatná veľká budova. V galérii sú umiestnené výstavy miestnych umelcov, rôzne kultúrne dielne a divadelné večery.

Umiestnenie: Kommunisticheskaya ulica - 84.

Bashkirské divadlo

Otvorenie divadla sa uskutočnilo v roku 1991, kedy sa uskutočnilo premiérové ​​vystúpenie zoskupeného súboru. Výkony divadelných umelcov veľmi rýchlo získali veľkú popularitu medzi miestnymi obyvateľmi.

V roku 2003 sa divadelná scéna nachádzala v budove prestavaného kultúrneho paláca. Divadlo je považované za jedno z najlepších na území republiky a jeho súborové turné s výkonmi v rôznych krajinách Lokalita: Lenin Avenue - 30B.

Ruské divadlo

Divadlo sa nachádza v historickej budove obchodného sídla. Štýl, v ktorom je budova vykonaná, sa podobá štýlovému dizajnu múzea - ​​steny zámku sú maľované modré a okná sú vyzdobené bielou štukou. Jej objav sa odohral v roku 1946.

Počas svojej existencie bolo na scéne prezentovaných takmer 500 ruských hier. V dnešnom repertoári má divadlo produkcie pre dospelých aj pre malé publikum.

Umiestnenie: Hudayberdin Street - 18.

Filharmónia Sterlitamak

Filharmónia je súčasťou dramatického divadla Baškir a bola založená aj v roku 1991. Skupina "Ashkadar" sa stala prvým tímom, ktorý vstúpil do filharmonickej spoločnosti. Postupne sa do hudobnej komunity zapojili nové skupiny a dnes je v hudobnej spoločnosti Sterlitamak zahrnuté šesť kreatívnych skupín.

Umelci Filharmónia organizuje koncerty, literárne večery, detské posedenia. Kolekcie hudobnej komunity aktívne prehliadajú mestá Ruska a cudzích krajín.

Miesto: Lenin Avenue - 30B.

Budova štátnej pokladnice

Jedná sa o starú budovu dvoch poschodí postavená v roku 1895. Predtým bola budova pokladnice mesta a teraz sa používa ako lekárska škola. Architektúra budovy je veľmi zaujímavá: majestátna fasáda budovy je bohato zdobená rôznymi tehlovými prvkami.

Rohy vyčnievajúcich strán fasády častí sú dekorované lopatkami a samotné rizality sú doplnené štítmi vo forme trojuholníkov. Centrálna časť fasády je zdobená malou obdĺžnikovou dekoratívnou stenou, ktorá je spojená s vyčnievajúcimi časťami budovy s kovaním z tepaného železa.

Miesto: Sadovaya ul. - 25.

Budova Zemskoy

Jedná sa o najkrajšiu budovu mesta postavenú pred revolúciou. Budova bola postavená v roku 1914. V porevolučnom období sa tu nachádza dom politického vzdelávania a teraz je to správa sociálneho zabezpečenia.

Dvojpodlažná budova bola postavená nielen z tehál, tak ako to bolo vtedy zvykom, ale aj bohato zdobené štukou. Malé rímsy sú umiestnené nad oknami druhého poschodia a stĺpiky na streche budovy sú ozdobené obrazmi zvieracích hláv.

Miesto: Karl Marx Street - 103.

Victory Park

V 60. rokoch minulého storočia sa miestne úrady rozhodli zachovať pamäť obyvateľov mesta, ktorí zomreli počas druhej svetovej vojny, a postavili konkrétnu pamiatku zobrazujúcu sovietsky vojak s nacistickou prilbou pod nohami.

V rukách bojovníka horí horák, symbolizujúci veľké víťazstvo. Od tohto okamihu sa toto miesto stalo známym ako Victory Park. V blízkosti pamiatky je večný plameň. V roku 2013 bola pomník nahradený bronzom.

Miesto: October Avenue / Hudayberdin Street.

Zaparkujte ich. Kirov

Park sa nachádza v historickej časti mesta Sterlitamak. Bol otvorený na mieste ortodoxnej cirkvi zničenej v 30. rokoch minulého storočia. V parku vládne krásne ticho a malí ľudia, ktorými si môžete vychutnať pokoj a krásu okolitej prírody.

V parku k nim. Kirov postavil pamätník dobyvateľov atómu. Je to hviezda, na ktorej sú vytesané mená predmetov, na ktorých bol atóm použitý, čo viedlo k ľudským obetám. Všetky tieto objekty sa nachádzali na území bývalého Sovietskeho zväzu. Okrem toho má park volejbalové ihrisko a fontánu.

Kostol Tatiana

Chrám založil v roku 1897 Tatyana Dyaková a jeho stavba bola dokončená v roku 1905. Kostol bol zatvorený dvakrát - v 30. rokoch minulého storočia av roku 1959. Po jeho druhom zatvorení sa budova katedrály preniesla na lekársku školu, v súvislosti s ktorou boli priestory prebudované, čo samozrejme poškodilo samotnú budovu aj jej interiéry. Kostol bol vrátený veriacim až v roku 1992, po ktorom bol obnovený a pokúsil sa obnoviť pôvodný vzhľad kostola.

Umiestnenie: Chalturin Street - 117.

Mešita Nur - Al - Iman

Výstavba budovy začala v roku 2004 na úkor miestnych podnikateľov a darcovstva občanov. V roku 2007 bola otvorená mešita. Konštrukcia je obklopená zelenými minarety, ktoré sa používajú ako pozorovacie plošiny.

Interiér mešity je pomerne skromný, jedinou výzdobou sú uzbecké koberce pokrývajúce podlahu. Priestory katedrály sú veľmi jasné a útulné kvôli veľkému počtu okien. V mešite sú dve sály pre modlitby - ženy a mužov.

Umiestnenie: ul. Latypova - 47.

Pekáreň Zhilkina

Toto je prvý pekárna v Sterlitamaku, postavená v roku 1909 obchodníkom Zhilkinom na vlastné náklady. Budova mala moderné vybavenie a vďaka nej získala výroba pekárenských výrobkov priemyselnú základňu. Stavba plnila svoju funkciu až do roku 1946 a teraz v budove bývalej pekárne sa nachádza dielňa na výrobu výrobkov z prírodnej vlny.

Miesto: Komsomolskaya Street - 21.

Lekárkova lekáreň

Budova bola postavená na začiatku minulého storočia obchodníkom Popov a umiestnila sa v súkromnej lekárni MA. Alexandrova. Po nejakej dobe bola budova zakúpená A.N. Lebedkov - miestny farmaceut, ktorý nezmenil profil miestnosti. Avšak koncom 60. rokov 20. storočia bola budova doručená účtovnej škole.

Miesto: Karl Marx Street - 104.

Obchodné riadky Bayazitova

V roku 1906 obchodníci bajazitovskí bratia postavili budovu v parku Salavat Yulaev, v ktorom obchodovali s rôznymi tkaninami a súvisiacimi tovarmi.

V 90. rokoch minulého storočia bola väčšina stánkov zničená, zostala iba jedna dvojpodlažná budova. Áno, a v ňom sa už dlho nachádzala iba fotografická dielňa. Iba v roku 2015 sa miestny podnikateľ rozhodol obnoviť historické budovy stratené mestom. Umiestnenie: Komsomolskaya Street - 45.

Pamätník "Oslobodenie"

Je venovaný hrdinom bitky o oslobodenie Sterlitamaka z Kolčaka v roku 1919. Pamätník bol otvorený v máji 1975 na pravom brehu rieky Sterley. Pamätník zobrazuje basreliéfy vojakov - milície a jednej dievčiny - sestry Nina Thermal. Na podstavci sochy bojovníka je pamätná tabuľa s nápismi v ruštine a baškirských jazykoch.

Miesto: 23. mája a Privolnaya ulice (ich križovatka).

Pin
Send
Share
Send
Send