Taliansko

Hlavné atrakcie mesta Rimini: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Rimini je letovisko nachádzajúce sa v Taliansku na pobreží Jadranského mora. História mesta pochádza z ďalekého III storočia pred naším letopočtom. Starí Rimania založili svoju kolóniu v meste - Ariminum. Rimini slúžil ako osobitná bašta na ochranu miestnych obyvateľov pred konštantnými nájazdmi gaulov.

Veľké množstvo atrakcií dnešnej Rimini bolo založené v dobách starovekého Ríma. V roku 1860 bolo mesto začlenené do talianskeho kráľovstva a od tohto okamihu sa mesto začalo usadzovať s elegantnými budovami.

Počas vojny v rokoch 1941-1945 sa Rimini často dostali pod útoky bombardovania. Po skončení nepriateľstva si talianski ľudia stanovili pre seba dôležitý cieľ - rozvoj turistickej infraštruktúry v tomto meste.

Cavour Square

Toto je hlavné námestie mesta Rimini, v ktorom sa nachádza veľké množstvo architektonických pamiatok, ktoré charakterizujú najrozličnejšie obdobia. Na námestí je niekoľko palácov a priamo v jeho centre sa nachádza slávna fontána z bieleho mramoru "Pigna". Navyše neďaleko námestia je trh, kde sa čerstvé ryby a morské plody predali už viac ako dve storočia.

Miesto: Piazza Cavour - 27.

Fontána "Pigna"

Druhé meno tejto fontány je "kužeľ", postavené počas rímskej ríše v roku 1400. Pigna je vyrobená z bieleho mramoru a pozostáva z troch vrstiev vo forme krúžkov. Je korunovaný symbolom nezávislosti Rímskej ríše - jedľa kužeľ. V roku 1543 bola zrekonštruovaná. V dávnych dobách to bol jediný zdroj pitnej vody, ale aj dnes obsahuje pitnú vodu.

Miesto: Piazza Cavour - 11.

Palace Palazzo del Podesta

Tento palác sa nachádza tiež na hlavnom námestí mesta. Bol určený na pobyt vedúceho mestskej správy. Budova paláca má veľmi výrazný vzhľad a je skôr ako pevnosť. Na jeho fasáde je päť okien a dekorácií vo forme zubov, ktoré sú teraz atribútmi dekorácie a v minulosti tiež vykonávali ochrannú funkciu. Palác Palazzo del Podestà sa v súčasnosti využíva na rôzne výstavy.

Miesto: Cavour Square.

Tre námestie - Martiri

Druhé meno, ktoré nesie, znie ako námestie troch mučeníkov. Položila sa v roku 200 pnl. Predtým slúžil ako miesto pre občanov na diskusiu o rôznych verejných otázkach.

Na námestí sa nachádza tribuna, s ktorou hovorili mnohí rečníci. Historici hovoria, že aj Julius Caesar hovoril z tejto triedy. Námestie získalo svoje aktuálne meno v roku 1944 na počesť troch talianskych partizánov, ktorých tu nacisti nacisti nachádzali: Piazza Tre Martiri.

Veža s hodinami

Táto veža sa nachádza na námestí Tre - Martiri. Bol postavený v XVI. Storočí. Veža je korunovaná zvonom a krížom a jej fasáda je ozdobená starými murivo a kované dekorácie. Navyše v 18. storočí bola veža zdobená veľkými hodinami a astrologickým kalendárom. Tento kalendár označuje pohyb slnka vo všetkých znameniach zverokruhu. Večer je veža osvetlená.

Augustov oblúk

Toto je najstarší oblúk, postavený v dobe rímskej ríše v krajine. Bol postavený v roku 27 pnl a venoval sa cisárovi Augustovi. V stredoveku bolo mesto obklopené stenou pevnosti na ochranu pred nepriateľskými útokmi. Klenba bola južná brána do Rimini. Augustský oblúk v súčasnosti rozdeľuje zóny mesta a chodníkov.

Miesto: Corso d'Augusto.

Tiberius Bridge

Bolo postavené v 1. storočí nášho veku. Avšak po piatich storočiach bola štruktúra zničená v dôsledku invázie. Most bol obnovený až v roku 1680. Miestni obyvatelia to nazvali "Diablovým mostom", pretože veria, že táto budova prežila až teraz len vďaka pomoci Satana. Teraz Tiberius most slúži ako pre chodcov, tak aj pre jazdu.

Hrad Sismondo

Stavba paláca začala v roku 1437 a trvala 15 rokov. Patrila k vládnutiu v meste Sigismund Malateste. Hrad bol postavený ako obranná pevnosť s mohutnými múrmi, chrániac vládca pred ľudovými povstaniami.

V tomto paláci zomrel Sigismund Malateste. V roku 1821 bola budova prestavaná na vojenské kasárne. O päť rokov neskôr boli zdi okolo hradu zničené. V súčasnosti sa kultúrne podujatia konajú v zachovalom paláci.

Miesto: Piazza Malatesta.

Tempio Malatestiano

Pôvodná budova chrámu bola postavená v XII. Storočí a bola považovaná za najlepšiu inkarnáciu františkánskej gotiky. Po troch storočiach sa mestská vláda rozhodla prestaviť chrám - mauzóleum v rodinnom múzeu. Avšak z dôvodu finančných ťažkostí nebola dokončená rekonštrukcia hlavnej fasády a interiér nebol tým, čím by mala byť. V 19. storočí bol kláštor, ktorý sa nachádza vedľa katedrály, zničený a chrám bol znovu vysvätený. Dnes je to mestský kostol otvorený pre všetkých návštevníkov.

Miesto: Via IV Novembre - 35.

Park "Taliansko v miniatúre"

Na Apeninskom polostrove je nádherný park, ktorý sa nachádza na 90 hektároch pozemkov a prezentuje svojim návštevníkom všetky najvýznamnejšie pamiatky Talianska a niektorých európskych krajín v menšej veľkosti. Bola založená v roku 1970. V parku môžete jazdiť na elektrickom vlaku, ktorý bude cestovať po celom jeho území a ukázať všetky jeho atrakcie.

Miesto: Via Popilia, 239, 47922.

Federico Fellini Park

To je jeden z centrálnych parkov mesta, ktorý sa nachádza na pobreží Rimini. Park bol rozmiestnený po skončení Veľkej vlasteneckej vojny a je venovaný veľkému talianskemu režisérovi, ktorý dostal 5 Oscarov. Hlavnou výzdobou parku je kašna, postavená v roku 1928 a reprezentujúca sochy štyroch koní. Okrem toho park obsahuje zaujímavú plastiku samotného Felliniho vo forme kamery.

Miesto: Via Saint Maur des Fosses, 47921.

Letecké múzeum

Múzeum bolo založené v roku 1995 v južnej časti mesta. Iniciatíva na objavenie dôstojníkov ukázala rezervu vojenských lietadiel. Múzejnú expozíciu reprezentujú lietadlá patriace k rôznym obdobiam. Okrem toho existujú objednávky, vojenské uniformy, predmety použitia pilotov. Múzeum sa nachádza na otvorenej hore.

Miesto: Via Santa Aquilina - 58, 47900.

Národné múzeum motocyklov

Toto je jediné múzeum v krajine, ktoré rozpráva príbeh tohto vozidla, ktorý predstavuje 250 príkladov rôznych značiek motocyklov. Výstava bola založená v roku 1993. Výstava zahŕňa motocykle, z ktorých mnohé sú vzácne, zo súkromných zbierok. Okrem toho sa v múzeu raz za mesiac koná výstava, počas ktorej môžu majitelia motocyklov predávať alebo vymeniť svoje vozidlá.

Miesto: ViaCasalecchio - 58.

Múzeum mesta Rimini

Galéria sa nachádza v budove bývalého jezuitského kláštora, postaveného v 18. storočí. Už takmer dve storočia bola v budove umiestnená vojenská nemocnica. Expozícia galérie rozpráva príbeh mesta v rôznych obdobiach jeho existencie. Okrem toho na nádvorí múzea je záhrada, ktorá predstavuje zbierku epigrafií z čias starovekého Ríma.

Miesto: Via Luigi Tonini - 1.

Etnografické múzeum

V roku 2000 bola výstava dočasne uzavretá, avšak v roku 2005 opäť otvorila svoje dvere návštevníkom, ktorí sa chcú oboznámiť s predmetmi, ktoré charakterizujú archeológiu a etnografiu národov Afriky, Oceánie a Ameriky. V súčasnosti sa výstava nachádza v budove vily postavenej v roku 1721. V múzeu sú prezentované položky poľnohospodárstva, náradia, ako aj hračky detí roľníkov staroveku.

Miesto: Via Palazzo di Valliano - 23.

Ruské koleso Rimini

Jedná sa o jedno z najväčších kolies Ferris na svete, ktorého priemer je 100 m. Kolo obsahuje 50 kabín pre tých, ktorí chcú jazdiť na nej. V roku 1999 bolo toto Ferris kolo pridané do Guinnessovej knihy rekordov. Vďaka svojej výške sa z kolesa otvára nádherný výhľad na mesto, ktorý fascinuje nielen turistov, ktorí prišli, ale aj obyvateľov mesta Rimini. Večer je ruské koleso osvetlené 50 svetlami.

Miesto konania: Largo Ruggero Boscovich - 1.

Aquapark Aquafan

Toto je skutočné vodné kráľovstvo rozložené na ploche 90 tisíc km². Vodný park bol otvorený v roku 1987. Park má päť vyhrievaných bazénov, z ktorých hlavným je bazén s názvom Ocean in Miniature. Okrem toho je tu veľká škála tobogánov rôznych dĺžok a tvarov.

Na území vodného parku je pre mladých návštevníkov špeciálna zábavná oblasť s vlastným súkromným bazénom a rôznymi zaujímavými zvieratami. V parku je potápačská škola. K dispozícii sú tiež špeciálne pláže, kde môžete, rovnako ako len opaľovať, a hrať rôzne plážové hry.

Miesto: Viale Ascoli Piceno - 6.

Pin
Send
Share
Send
Send