Rusko

Čo je vidieť v Istra: zaujímavosti a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Neďaleko Moskvy sa nachádza historické mesto Istra, ktoré sa datuje do roku 1781. Pôvodne sa nazýva Voskresensk, ale neskôr v roku 1930 bola premenovaná na Istra. Vzduch v meste je čistý, pretože mesto nie je priemyselnou oblasťou. Preto každý návštevník môže bezpečne vychutnať okolie a krásne scenérie. Rovnako ako každý turista má možnosť oceniť skutočne nádherný pohľad na architektonické stavby XVII. Storočia.

Podnebie v meste je mierne kontinentálne, takže sa turisti kedykoľvek počas roka budú cítiť pohodlne. Priemerná zimná teplota je 9 ° C av lete + 19 ° C. Po príchode sem si návštevníci určite ocenia toto kultúrne mesto za svoju skutočnú hodnotu.

Vzkriesenie katedrály nového kláštora v Jeruzaleme

Po príchode do mesta Istra musíte určite navštíviť túto ruskú architektonickú pamiatku XVII. Storočia. Táto katedrála je jedinečnou štruktúrou, takže nezanechá ľahostajného žiadneho turistu. Zakladateľom katedrály je patriarcha Nikon. Jeho konštrukcia bola vykonaná v rokoch 1656-1685.

Katedrála bola opakovane zničená. Preto každá z jeho obnovy opustila svoju značku v architektonickej podobe. Napriek tomu sa katedrála zachovala a dodnes uspokojí hostí s majestátnou architektonickou štruktúrou.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 2.

Rieka Istra

Všetci turisti by mali navštíviť túto rieku. Jeho dĺžka je 113 km. To prúdi v troch okresoch moskovského regiónu. Rieka je pozoruhodná svojou mimoriadnou krásou a malebnou prírodou. Niet divu, že sa považuje za jednu z najkrajších riek v regióne Moskvy.

Na jeho brehu sú komplexy rekreačných aktivít - sanatórium a kúpeľné domy. A tiež organizované súťaže v oblasti rybolovu. Kedysi na brehu rieky Levitan sám vytvoril svoje majstrovské diela inšpirované okolitým malebným prostredím.

Mlyn nového kláštora v Jeruzaleme

Každý návštevník, ktorý príde do Istra, musí navštíviť múzeum drevenej architektúry. Cesta k nej nebude príliš únavná, pretože múzeum sa nachádza v blízkosti nového kláštora Jeruzalem. Pri štúdiu prezentovaných exponátov by ste mali venovať pozornosť veternému mlynu. Bola prinútená z regiónu Tver. Táto budova patrí k budovám XIX storočia.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 2.

Brána Chrám vstupu Pána do Jeruzalema

Pred vstupom do Znovuzriadenia nového kláštora v Jeruzaleme prejde turistom pod brány alebo cez tzv. Sväté brány. Tento kostol, ako kamenná stena s vežami, bol postavený v 17. storočí. Počas druhej svetovej vojny bol kostol vypálený a obnovený až v 70-tych rokoch.

Architektmi boli A.Klimaerv a G.Larionov. Po dokončení reštaurovania a rekonštrukcie budovy nie je možné zdôrazniť eleganciu a symetriu tejto architektonickej štruktúry. Chystá sa do kostola, ikona, ktorú vytvorili talentovaní remeselníci, ihneď zachytilo oko.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 2.

Kostol Narodenia Nového Jeruzalemského kláštora

Tento ortodoxný kostol, ktorý bol postavený vo vzdialenom roku 1686-1693, nemôže prekvapiť svojim architektonickým vzhľadom. Bol postavený podľa príkazu princeznej Tatyany Mikhailovovej. Na začiatku XX storočia chrám prestal fungovať.

Dlho slúžil ako sklad. A až v roku 1997, aby cirkev vrátila svoj pôvodný historický vzhľad, začali sa reštaurované práce. A teraz kamenná architektúra chrámu plne odráža jeho historický vzhľad konca XVII storočia. Kostol Narodenia má veľa svätých ikon.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 2.

Ulica 9. gardy v Istra

Pri vchode do mesta Istra z hlavného mesta sa turista dostane na širokú ulicu mesta. Toto je ulica 9. gardovej divízie, ktorá je jednou z troch hlavných ulíc mesta. Rovnako ako každá ulica si zachováva svoju históriu.

Počas druhej svetovej vojny bola dedina obsadená Nemcami. Počas ťažkých nepriateľských akcií bola oslobodená od nepriateľa slávnou sovietskou divíziou 9. stráže. Po chvíli bola táto ulica pomenovaná po rozdelení.

Leninova ulica v Istra

Leninská ulica je jednou z centrálnych ulíc mesta Istra. Predtým bola nazvaná Zvenigorodskaya Street, ale neskôr bola premenovaná na Lenina na počesť vodcu proletariátu. Chôdza po tejto ulici, ktokoľvek môže navštíviť kino alebo supermarket, ktorý sa nachádza v blízkosti.

Železničná stanica "Istra"

Jeho konštrukcia sa začala vo vzdialenej 1900 storočia XX. Spočiatku mal názov "54 versts námestie", ale potom bol premenovaný na "Voskresensk" a nesl toto meno až do roku 1930. Neďaleko stanice sa nachádzajú autobusové zastávky, do ktorých sa dostanete do ktorejkoľvek časti mesta.

Architektonické a etnografické múzeum drevenej architektúry

Toto múzeum sa nachádza v malebnom prírodnom prostredí. Vytvorenie tohto múzea sa uskutočnilo v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Na jeho území sa nachádzajú drevené architektonické štruktúry prinesené z rôznych miest moskovského regiónu.

Najvýraznejším exemplárom medzi exponátmi je majetok rodiny Kokorínov. Jeho stavba sa datuje do 19. storočia. Predstavuje návštevníkom rustikálny interiér minulého storočia. Neďaleko panstva sa nachádza drevená kaplnka, ktorá má presný vzhľad štruktúry XVIII. Storočia. Návštevník má pohľad na iný unikátny exponát 19. storočia - veterný mlyn. Lokalita: Novo-Jeruzalemská nábrežná ulica.

Čechovské divadlo v Istra

Toto divadlo bolo postavené v 50. rokoch minulého storočia. Tento úžasný architektonický pamiatok nemôže návštevníci ignorovať, pretože je to kultúrne a tvorivé centrum mesta.

Divadlo dostalo svoje meno na počesť veľkého spisovateľa Anton Pavloviča Čechov, ktorý pracoval v miestnej mestskej nemocnici už v roku 1884. A pred divadlom bol postavený aj pamätník na počesť tohto veľkého ruského spisovateľa. Výkony sa často konajú v samotnom divadle, ktoré miestni obyvatelia navštevujú.

Miesto: Pervomayskaya Street - 3.

Centrálny trh v Istra

Každý turista musí navštíviť centrálny trh v Istra. Miestni obyvatelia ju nazývajú univerzálnym trhom. Tu si môžete kúpiť akýkoľvek produkt za prijateľnú cenu, a ak máte veľmi šťastie, a to aj s dobrou zľavou.

Nachádza sa na ulici 9. gardy. Tento veľký trh má stánky, ktoré zapôsobia na každého zákazníka s rôznorodým sortimentom. A hladný, turista môže navštíviť všetky kaviarne, ktoré sú blízko centrálneho trhu.

Miesto: 9. gardová divízia Street - 9.

Borisoglebský kláštor Anosinu

V okrese Istra v moskovskom regióne je obec Anosino. Nachádza sa v ňom v Borisoglebskom kláštore. Bola založená v roku 1810. Zakladateľom chrámu bola princezná Avdotya Mescherskaya, ktorá ho vymenovala na počesť svojho zosnulého manžela. V priebehu rokov chrám opakovane podstúpil zničenie. Preto jeho architektonický vzhľad prešiel významnými zmenami.

Chrám je v súčasnosti funkčný. Akonáhle to bude, každý turista bude môcť obdivovať svätyne a vychutnať si okolitú pokojnú atmosféru. A taktiež v obchode v kláštore si každý môže zakúpiť predané výrobky - mlieko, uhorky a ďalšie.

Miesto: Anosino, ul. Troitskaya - 37.

Konštantín a Helenský kostol v novom Jeruzalemskom kláštore

Tento polo-podzemný kláštor bol postavený na modeli Jeruzalema. Z východnej časti prilieha katedrále vzkriesenia. Chrám bol zrekonštruovaný v polovici 18. storočia. Od roku 1990 sa na území chrámu uctieval. Každý farník môže ísť do chrámu a svietiť sviečkou.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 2.

Getsemanská záhrada nového kláštora v Jeruzaleme

Každá turistika musí navštíviť túto záhradu. Vyznačuje sa jej malebnou prírodou. Na jeho území sa pestujú rôzne druhy stromov, vrátane cédru a borovíc. Táto záhrada nie je ďaleko od steny Nového Jeruzalema kláštora vzkriesenia. V tejto záhrade je veľa atrakcií, ktoré určite stojí za návštevu každého turistu. Patrí medzi ne aj architektonické a etnografické múzeum, ktoré pred niekoľkými storočiami venuje pozornosť návštevníkom drevené vzorky budov.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 2.

Kostol Trojice v Trojici (kameň)

V okrese Istra v moskovskom regióne v obci Trojica sa nachádza kamenný kostol. Bola založená v roku 1675. Spočiatku mal kostol drevenú konštrukciu, ale neskôr s účasťou architekta M. Litvinova v roku 1904 získal kamenný vzhľad. V roku 1913 skončila stavba chrámu.

Počas Veľkej vlasteneckej vojny nebol chrám zatvorený. V dôsledku toho boli v ňom zastrelení kňazi. V roku 2002 boli kanonizovaní svätci.

Pin
Send
Share
Send
Send