Anglicko

Pamiatky Manchesteru s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Toto pol milióna mesta je považované za jeden z lokomotív priemyselnej revolúcie. Manchester stále zostáva veľkým priemyselným, dopravným, finančným a kultúrnym centrom Veľkej Británie. Je ôsmym najväčším v krajine.

Spravuje podniky rôznych odvetví strojárskej, textilnej a chemickej výroby, vyrábané výrobky svetla a papierenského priemyslu. Námorný prístav tvrdo pracuje. Univerzita v Manchestri je považovaná za jednu z najprestížnejších v krajine. Existuje veľa historických pamiatok, múzeí a iných kultúrnych inštitúcií. To je tradične zaujímavé pre turistov.

Galéria umenia

Priestory Manchesterskej galérie boli postavené v prvej polovici XIX storočia. Predstavuje tri vzájomne prepojené budovy. Vyznačuje sa jej gréckym štýlom a patrí medzi najvýznamnejšie architektonické pamiatky mesta. Pôvodne tu bola vzdelávacia inštitúcia.

V tomto umeleckom chráme je uložených a vystavovaných viac ako 25 tisíc diel anglických a zahraničných umelcov. Viac ako pol milióna turistov a milovníkov umenia sa s nimi každoročne oboznámia.

Miesto: Mosley Street, M2 3JL.

Knižnica Rylands

Táto cirkevná neogotická budova sa stala v roku 1900 knižnicou. Neskôr sa zlúčila s univerzitnou knižnicou. Toto je miesto, kde sa uchovávajú najcennejšie zbierky. Medzi nimi sú bohato ilustrované rukopisy napísané v stredoveku, prvé knihy vytlačené v Európe, vrátane Gutenbergovej biblie. Tu sa môžete oboznámiť so vzácnymi tlačenými publikáciami z rôznych častí kontinentu. Fondy obsahujú veľa dokumentov a listov od mnohých významných ľudí vo Veľkej Británii.

Miesto: 150 Deansgate, M3 3EH.

Štvrťročné tisícročie

Tento názov je veľká pešia zóna, ktorá sa objavila v centre Manchestru na začiatku XXI. Storočia. Spája Manchesterskú katedrálu, starú knižnicu Chetam, spolu s plne moderným sklom budov Národného futbalového múzea a ďalších moderných budov.

Tu je pôvodný park, ktorý predstavuje kaskády zeleného priestoru, v ktorých dominujú vzácne dreviny. Glades umiestnené v rôznych výškach sú spojené mramorovými schodmi.

Poloha: v centre mesta, v blízkosti katedrály.

Mestská veža s mrakodrapom

V roku 2006 bol na úzkom pozemku postavený 47-poschodový mrakodrap. Dostal meno zákazníka stavby. V priebehu výstavby sa využila najmodernejšia technológia. Táto 168-metrová budova je najvyššia mimo hlavného mesta.

Výška tejto štruktúry je druhá v Európe po švédskom Ternin Torso. Vzhľadom na jedinečný dizajn je považovaný za jeden z najtenších na svete. V čase uvedenia do prevádzky bola považovaná za najvyššiu obytnú budovu na planéte. Umiestnenie: 301 - Deansgate, Manchester - M3 4LQ.

Manchesterská katedrála

Tento impozantný stredoveký chrám sa vyznačuje gotickým štýlom. Mnohokrát prebudoval, bol vážne poškodený nemeckými bombardérmi. Po vojne sa zotavil do dvoch desaťročí. Patrí k najzachovalejším architektonickým pamiatkam krajiny.

Interiéry sú zdobené pozlátenou sochou Madony, kamennými reliéfmi anjelov, unikátnymi drevenými rezbármi a farebnými vitráľovými oknami. Jeho veža má desať zvonov, z ktorých najväčší má hmotnosť viac ako 1,3 tony.

Miesto: Victoria Street, Manchester - M3 1SX.

Múzeum cisárskych vojen

Zakladatelia tohto múzea sa snažili ukázať úlohu mierového rozvoja v porovnaní s hrôzami vojny. Jeho samotná budova symbolizuje svet roztrhané vojnami. Zdá sa, že ukáže fragmenty vojne roztrhnutej planéty, ktorá má tendenciu žiť v pokoji.

Expozícia venovaná ozbrojeným konfliktom minulého storočia sa zameriava na obe svetové vojny. Prostredníctvom nich nie je to konfrontácia štátov, ktorá sa ukazuje, ale osud konkrétnych ľudí. Odhaľujú ich osobnými vecami, fotografiami, listami, krátkymi filmami.

Miesto: Trafford Wharf Road, Trafford Park.

Múzeum vedy a priemyslu

Mesto je všeobecne známe pre svoj prínos k rozvoju priemyslu. Je prirodzené, že sa v ňom objavilo veľké múzeum, ktoré odhaľuje históriu vývoja vedy, techniky a priemyselnej výroby. Múzeum je považované za kľúčové na európskej trase priemyselného dedičstva.

Na mieste, ktoré spája mesto s Liverpoľom, bola otvorená prvá železničná stanica na svete. Jeho fasáda a skladovacie priestory sú pripisované britskému architektonickému dedičstvu.

Miesto: Liverpool Road, Manchester M3 4FP.

hvezdáreň

Univerzita v Manchestri má funkčné výskumné centrum s názvom Jodrell Bank Observatory. Tu, po celý čas, vedci používajú štyri rádiové teleskopy na monitorovanie vesmírnych objektov.

Najcennejším z týchto nástrojov je ďalekohľad Lavella, ktorý má výšku 89 metrov a priemer 76 metrov. V stredisku turistických služieb sa môžete dotknúť interaktívnych exponátov, sledovať profesionálne predstavenia o najdôležitejších udalostiach vo vesmíre.

Miesto: Macclesfield - SK11 9DL, Univerzita v Manchestri.

Most pre chodcov

Jeden z úžasných objektov moderného umenia, ktoré zdobia mesto, sa stalo futuristickým mostom pre chodcov. Rozkročil rieku Irwell v roku 1995. Projekt bol vyvinutý slávnym španielskym architektom Santiago Calatravou.

Je známy ako autor projektu mesta umenia a vedy vo Valencii, jedinečného mrakodrapu vo Švédsku. Po výstavbe mosta s 41 metrovou bielou šípkou niektorí obyvatelia mesta považovali stavbu za nekonzistentnú s mestskou krajinou. Dnes sa most stal obľúbeným miestom pre fotografovanie a prechádzky.

Policajné múzeum

Manchesterské policajné múzeum sa nachádza v budove z minulého storočia, kde sa raz stalo skutočná policajná stanica. Po niekoľkých rokoch zanedbávania sa dal do poriadku a otvoril múzeum, ktoré hovorí o polícii v Manchestri.

Pracovné miesta policajtov, kamery, v ktorých boli zadržiavané osoby, miestnosti pre sudcov boli reprodukované tu. Ako pracovníci múzea pracujú policajti a dôchodcovia. Ich príbehy o vlastnostiach policajnej služby vždy priťahujú turistov.

Miesto: Newton Street - 57A.

Castlefield area

Takzvaná časť Manchesteru, kde sa stará rímska pevnosť Mankunium. Táto oblasť je zaujímavá, pretože dopravná komunikácia tu skončila. Jedná sa o priemyselný kanál postavený v roku 1764, ktorý bol prvou takouto budovou na svete.

O štyridsať rokov neskôr boli pripojené ďalšie dva podobné kanály. Stanica Liverpool Road, ktorá sa tu nachádza v roku 1830, bola tiež terminálom na prvej osobnej železnici. V roku 1982 obvod získal štatút prvého mestského dedičstva Veľkej Británie.

Radnica

Radnica v Manchestri, postavená vo viktoriánskom novogotickom štýle, bola postavená v roku 1877. Jeho budova je atraktívna a pozoruhodná vďaka 85-metrovej hodinovej veži s veľkým zvončekom. Vo vnútri budovy sú kancelárske priestory a niekoľko bohato vyzdobených hál, na ktorých stene sa odrážajú bohaté mestské dejiny.

V samostatnej miestnosti, sochárske obrazy ušľachtilých obyvateľov mesta rôznych generácií. Radnica je jedným z najlepších svetových príkladov gotickej renesancie a je zaradená do zoznamu najlepších architektonických a historických pamiatok.

Štadiónový tím "Manchester United"

Štadión Old Trafford je určený pre 76 tisíc fanúšikov, Po Londýne Wimbledon je najväčší v Anglicku. Známy ako domáce ihrisko legendárneho futbalového mužstva. Bol postavený v roku 1910.

Na nej sa miestni hráči stretli s najlepšími európskymi tímami. Na začiatku druhej svetovej vojny bol takmer úplne zničený nemeckým bombardovaním. Po obnovení časti stánkov v roku 1949 sa tímové zápasy obnovili.

Miesto: Sir Matt Busby Way, Stretford.

Univerzitné múzeum

Manchesterské múzeum patrí k miestnej univerzite. Má bohaté expozície týkajúce sa antropológie, archeológie a prírodnej histórie. Toto je najväčšie univerzitné múzeum v krajine, ktoré vlastní takmer 4,5 milióna exponátov.

Základy boli položené v 19. storočí zbierkou darovanej spoločnosťou prírodnej histórie. Potom boli získané ďalšie exponáty. Používajú sa na výskumné a študijné programy. Každý rok muzeum navštevuje objednávka 360 tisíc ľudí.

Miesto: Univerzita v Manchestri, Oxford Road.

Kostol sv. Anny

Patrí medzi najlepšie príklady britského architektonického dedičstva. Keď bol vysvätený v roku 1712, Manchester bol malým mestom. Kostol sa stal dominantou mestskej neoklasicistickej budovy s dvoma vysokými vežami. Bol postavený z miestneho červeného pieskovca, ktorý mal mäkkú konštrukciu.

Neskôr museli byť vylepšené pôvodné murivo. Keď bol postavený chrám, vyznačovali sa veľmi skromným interiérom a obyčajnými oknami. V priebehu času bol interiér obohatený a vyzeral ako farebné vitráže.

Miesto: ulice St Ann.

čínska štvrť

Táto východná enkláva v centre mesta je tretia najväčšia v Európe a druhá vo Veľkej Británii. Do nej môžete prejsť hlavným vchodom s jasnými viacvrstvovými bránami, ktoré boli vyrobené v roku 1987. Za nimi je obvyklé pre takéto miesta množstvo obchodov, reštaurácií, supermarketov.

Región bol založený v 20. rokoch minulého storočia čínskymi ľuďmi, ktorí pracovali hlavne v práčovniach. V roku 1948 otvorili prvú reštauráciu. Stredisko čínskeho umenia, ktoré bolo otvorené v roku 1989, pomáha zoznámiť sa s tradíciami východu.

Miesto: Faulkner Street.

Pozrite si video: Festival hier 2016 (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send