Rusko

Dubna: hlavné atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Dubna je malý a jedinečný kútik v regióne Moskva. Mesto je bohaté na históriu a atrakcie. Prvé informácie o nej sa spomínajú už v roku 1134 ako osada na ľavom brehu rieky Volga. Ale prvé nálezy možno pripísať mesolitským a neolitickým obdobiam.

Mesto existovalo od roku 1134 do roku 1216. Pretože počas tohto obdobia spálil Mstislavi odstrániť. Potom na mieste vyhoreného mesta bolo colné stanovište, ktoré už patrilo k kniežatstvu Tver. Neskôr, a to v 18. storočí, táto krajina prevzala rodina Tatiščov. Mimochodom, tieto krajiny veľmi často prešli z rodiny do rodiny. A ich posledným majiteľom bol Lyubomilov, bol to podnikateľ.

Keď začala kolektivizácia, krajina sa stala štátom. A už v 30. rokoch 20. storočia sa tu rozvinul veľký stavebný projekt. A začalo sa kanálom Moskva - Volga. To bolo potrebné na vyriešenie problémov s dodávkou vody v Moskve. Stavba na stupnici sa ukázala byť veľká a bola vykonaná v rokoch 1933 - 1937. Bol postavený väzňami z Dmitlagu. Po tejto veľkej konštrukcii sa život ľudí tohto malého mesta výrazne zmenil.

V tom istom roku 1937 položil stavbu lietadiel. 8. januára 1958 dostalo mesto rovnaké meno z rieky Dubná. Mimochodom, štatút mesta bol získaný skôr, v júli 1956, a to len preto, že sa objavil inštitút jadrového výskumu.

Múzeum histórie výletných rakiet

Múzeum bolo otvorené na šesťdesiate výročie mesta. Nachádza sa na ľavom brehu, kde v skutočnosti existujú dva hlavné podniky GosMKB Raduga a strojársky závod pomenovaný podľa N.P. Fedorov. Tieto dva podniky sa stali hlavnými výrobcami raketovej technológie. V múzeu sa nachádzajú tri miestnosti, v ktorých sú prezentované mnohé vzorky rakiet, ako aj raketové motory, oddelenia a niektoré jednotky.

Okrem exponátov má samotné múzeum expozíciu pred ním, a to Su - 24 M, rakety P - 15, 3M80. V múzeu sa môžete dostať nezabudnuteľnými emóciami, ako aj veľmi zaujímavými exkurziami o histórii múzea, ako aj o prezentovaných exponátoch.

Tank - parná lokomotíva 9P - 742

Ďalšou atrakciou, ktorá je nepochybne pozoruhodná, je parná lokomotíva Tank. Je inštalovaný na námestí, ktoré sa nachádza na stanici Big Volga. Pamätník bol postavený v roku 2001 26. júla. Hlavnou vecou je manévrovací tank - lokomotíva 9P - 742. Bol predstavený pre 45. výročie mesta. Akonáhle bola nádrž vážne poškodená.

Všetky znaky boli odstránené, ale boli obnovené, zábradlia boli zvárané, umelé nárazníky boli tiež vyrobené, a orol Ruskej ríše bol maľovaný na dvere dymovej schránky. Samotná lokomotíva bola navrhnutá v roku 1935. Ďalšia kópia takej lokomotívy bola inštalovaná v múzeu na stanici Riga.

Miesto: Bogolyubov Avenue - 1.

Hradné múzeum

Aj v Dubne je veľmi zaujímavé múzeum a do určitej miery je to aj nezvyčajné - je to zámocké múzeum. Obsahuje veľmi veľkú zbierku zámkov, ktoré majú úplne rozdielne veľkosti a vzhľad. K dispozícii sú aj starožitné možnosti. Neďaleko sa nachádza obchod so starožitnosťami, kde si môžete kúpiť zaujímavú vec s históriou. Múzeum má vzorky z 12. storočia. Ale okrem exponátov sú tu veľmi zaujímavé stánky, ktoré určujú históriu vzhľadu hradu a jeho vývoja.

Umiestnenie: ul. Joliou Curie - 17A.

Kostol Smolensk Ikona Matky Božie

Je jedným z najzaujímavejších v Dubne. Nachádza sa v borovicovom lese postavený v striktnom súlade s technológiou výstavby chrámov zo 16. až 17. storočia. Na území skutočne veľkého komplexu je veľa budov. Konkrétne: kostol Smolenskskej ikony Matky Božej, kňažná pecene Xenia, škola ikonikov Ctihodný Alipios, gymnázium Hodegetria, knižnica a pracovná nedeľná škola. Úplne komplexný sa objavil pomerne nedávno, napriek tomu má veľmi bohatú históriu.

Kedysi bola obec Podberezye neďaleko, ale zrazu sa objavili problémy a cholera sa začala šíriť v obci. Potom z cirkevného premenenia, ktorý sa nachádzal v meste Korčev, priniesli ikonu Smolenskej Matky Božej. A choroba okamžite ustúpila. Tento príbeh držal opát chrámu, ktorý bol v Korčeve, a neskôr položil v Dubne chrám v mene ikony. Chrám bol postavený v roku 1915. Keďže však neexistoval trvalý kňaz, cirkev bola zatvorená a otvorená od roku 1929, ale v roku 1937 prestala pracovať úplne. Potom, časom, bola opustená, stavba sa zrútila a celé cirkevné nádoby boli jednoducho spálené. Podľa niektorých informácií sa tu pokúsil zorganizovať kino, ale na prvej výstave došlo k uzavretiu a dokonca aj k utrpeniu ľudí. A potom bola budova jednoducho rozobratá do tehál. Teraz na mieste chrámovej pustiny.

Ale po určitom čase, a to v roku 1993, bolo rozhodnuté začať výstavbu nového chrámu, miesto bolo tiež vybrané v borovicovom lese, neďaleko od starého cintorína. Už vo februári 1994 sa uskutočnila prvá služba, a to práve v deň spomienky na Petersenskú Kseniu. A potom sa pre mnohých stalo znamením jej príhovoru, preto sa v komplexe objavil krst a pokrytie sa uskutočnilo v roku 2001. V apríli 1997 osvetlil kostol Smolenskovej ikony Matky Božej.

Teraz je to úžasný komplex, kde v strede stojí hypotéčný kríž, na ktorom je nezabudnuteľný nápis o záložkách chrámu v mene a koni a z opačnej strany v mene sv. Xenia. Naľavo je samotný chrám. Je zhotovený z zrubového domu, ktorý bol prevezený z regiónu Tver a základy sú podávané množstvom balvanov. Preto je to tak ako chrámy ruského severu. Oproti nemu je krst. Naľavo od brány je kríž, ktorý bol nainštalovaný na pamäť obetí černobyľu a iných katastrof. A to nie je prekvapujúce, pretože tu tu žijú fyzici a odtiaľ bolo poslaných veľa ľudí, aby odstránili najhoršie katastrofy.

Tento komplex určite stojí za návštevu.

Miesto: Makarenko Street - 42.

Centrum vesmírnej komunikácie "Dubna"

Centrum pôsobí od roku 1980 a dodnes je najväčším teleportom v Rusku, ako aj v Európe. Hlavnou a najdôležitejšou úlohou tohto centra je hladká prevádzka vládnej komunikačnej linky. Ďalšou, nie menej dôležitou úlohou, ktorá stojí pred centrom, je prepínanie komunikačných kanálov nad pozorovaním testov jadrových nábojov. Keď sa v Moskve konali olympijské hry, Dubna poskytla vysielanie európskym krajinám a atlantickému regiónu.

Miesto: ul. Aleksandrovka - 43.

Kostol všetkých svätých

Jedná sa o jeden z najnovších chrámov Dubna. Jeho stavba bola položená v roku 1993 na mestskom cintoríne. O rok neskôr, hneď vedľa vchodu, bola postavená kaplnka Daniela Pereyaslavského a služby sa tam konali asi rok a pol. V roku 1996 bol postavený Panteleimonský chrám s požehnaním metropolita Juvenal. V tomto chráme sa konajú služby bohoslužieb, pohrebné a pamätné služby sa konajú v kaplnke. Ale v hlavnom chráme sa stále robia verejné práce.

Miesto: Prístroj tvoriaci ulicu - 1.

Múzeum dejín vedy a techniky Spoločného inštitútu pre jadrový výskum

Bol otvorený v roku 1993, aby zachoval a preniesol históriu ústavu do exponátov nasledujúcim generáciám. Teraz má múzeum 30 modelov a zariadení, ktoré sú sprevádzané ilustráciami a portréty významných osobností. V skladoch múzea je veľa cenných fotografií a videí. Existujú dva hodnotné exponáty - mikroskop akademika I.V. Kurchatov a foto emulzná komora. Práve prvý experiment sa uskutočnil v Dubne.

Po návšteve sa môžete dozvedieť veľa zaujímavých faktov zo života výskumných pracovníkov a dozvedieť sa veľa užitočných informácií o vývoji, ktorý sa uskutočnil v stenách inštitútu.

Umiestnenie: ulice Joliot Curie - 6.

Kostol Narodenia Jána Krstiteľa

Toto je ďalší z novopostavených kostolov tohto krásneho mesta. V roku 2000 sa objavila skupina podnikavých ľudí, ktorí podporovali budovanie tohto chrámu.

Najdôležitejším iniciátorom bol N.I. Zakharov. Je riaditeľom továrne na výrobu nábytku "Ekomebel". 19. augusta 2000 bol položený nový chrám. Ale výstavba ešte nebola dokončená, pretože od začiatku bol celý komplex koncipovaný. Dnes je kaplnka, farský dom a jeden bočný oltár chrámu. V roku 2003 sa tu konala prvá liturgia na Veľkú noc. Odvtedy služby prebiehajú napriek neúplnosti výstavby. Komplex sľubuje, že bude práve veľký.

Miesto: Cirkevný priechod - 1.

Pomník - Stormtrooper IL - 2 # 381417

Telo lietadla vytiahnuté z močiarov v regióne Tver. Potom s pomocou vrtuľníka EMERCOM bola expozícia doručená do Dubna v roku 2004. Teraz mnohí našli tieto autá. Ale napriek tomu bola prvá z nich obnovená a teraz sú to pamiatky minulých vojnových rokov.

Umiestnenie: ulice Sacharov.

Pamätný stĺpec "Pre tvorcov mesta Dubna"

Táto pomník patrí k modernému sochárstvu a bol postavený v roku 2012 na námestí mieru. Z názvu je jasné, že je poctou ľuďom, ktorí urobili všetko možné a nemožné založiť toto mesto. Je to pamätná tabuľa z kovu, na ktorej je vyrytá 42 názvov, ako aj samotný stĺp z obdobia staroveku s nápisom "Vytvorená Dubna". Na doske nájdete nasledujúce mená: Bogolyubov N.N. - mechanik a vynikajúci matematik, A. Sisakyan - vedec - fyzik, ako aj mená riaditeľov Spoločného inštitútu pre jadrový výskum.

Miesto: Avenue Kurchatov.

Múzeum archeológie a miestnej histórie

Bola založená v roku 1990. Medzi exponáty múzea nájdete aj prvé nálezy, ktoré boli nájdené v blízkosti mesta E.Yu. Krymov. Samozrejme, rezervy múzea boli neustále doplňované nálezmi rôznych archeológov. Tu nájdete skamenené mäkkýše, pozostatky mamutov, ako aj predmety, ktoré poukazujú na ľudský život. To všetko dokazuje, ako dlho trvá zvládnutie tohto regiónu.

Umiestnenie: Mokhovaya Street - 11.

Predseda - obra

Toto zariadenie bolo inštalované v roku 2004. Iniciatívu na jeho umiestnenie predložil riaditeľ Ecomebel. Výška tejto stoličky je 9,5 metra, čo je dôvod, prečo získal nomináciu "Najväčšie kreslo v Rusku". A je vyrobený z prírodného dreva. K dispozícii sú podobné pamiatky na kreslo v Nemecku, Taliansku, Litve, ich výška samozrejme, oveľa viac, 20 metrov. Ale je vyrobená z umelých materiálov, ktoré sa nepoužívajú v každodennom živote. Mnohí návštevníci a hostia sú fotografovaní s ním.

Miesto: Prístroj tvoriaci ulicu.

Ženšenová plantáž

Ale v Dubne sú nielen krásne stavby, je tu aj veľmi fascinujúca príroda. Jedným z najjasnejších príkladov je plantáž ženšenu. Jeho rozloha je 1 hektár a nachádza sa na okraji mesta v obci Kreva. K dispozícii je hosteska, ktorá bude mať veľmi zaujímavú exkurziu. Povie o všetkých vlastnostiach a vlastnostiach tejto továrne, ako aj ponuku na nákup tinktúr z nej a listy.

Miesto: ulice.

Quay s názvom D.I. Mendelejev

Tento prístav je najkrajšie v tomto meste. Je to skvelé miesto na prechádzky a bez ohľadu na dennú a ročnú dobu. Je tu vždy veľmi útulné a krásne. Na centrálnej uličke je busta D.I. Mendelejev. A to nie je náhoda, pretože objavil 115 prvkov, ktoré nazval "Dubnai", na počesť mesta. Na jar tu kvitnú jablone a v jesennej sezóne farebné listy preložia do veľmi krásnych malebných kobercov. Chôdza je potešením. Neďaleko sa nachádza námestie, kde môžete tiež relaxovať a navštíviť pamiatky slávnych ľudí.

Lokalita: obec Kreva.

Dubna je známa svojimi priateľskými občanmi, ktorí určite ukážu a povedia vám, kam ísť. Aj v meste je veľa kaviarní a reštaurácií, kde si môžete po dlhej, ale veľmi zaujímavej prechádzke po meste prežiť.

Pin
Send
Share
Send
Send