Rusko

Pamiatky Kolomny - fotografie a popis zaujímavých miest

Pin
Send
Share
Send
Send


Prvé informácie o Kolomne sa nachádzajú v kronike Lavrentieva, ktorá sa datuje do roku 1177. Všeobecne platí, že Kolomna je najstaršie mesto v regióne Moskva. On sa objavil na brehu Moskvy - rieky. Mesto malo veľmi dôležitý obchodný význam.

Mnohí historici poukazujú na skutočnosť, že mesto založil princ Gleb na posilnenie svojich hraníc a tiež na posilnenie postavenia Ryazanu. Z tohto dôvodu boli všetky tovary posielané cez Kolomnu. V boji proti Mongolom - Tatám má mesto osobitné postavenie. V tom čase sa mesto stalo pevnosťou, ale napriek tomu to bolo zničené. V roku 1293 ho znova spálil. Potom sa Moskva začala rozvíjať a Kolomna sa stala spoľahlivým zamestnancom a bola tiež pripojená k Moskve. Odvtedy bola Kolomna spojená s Moskvou.

Tu sa znovu začala výstavba a Kreml bol prestavaný, pomaly tu boli postavené kamenné budovy a medzi nimi aj prvé kláštory: Spassky, Golutvín, Bobrenev. Zdá sa, že všetko je v poriadku, ale tu to nebolo, že Toktamysh napadol Kolomnu a porazil ju. Ale nádej na návrat takéhoto dôležitého mesta nezmizla a v roku 1385 princ Oleg poslal armádu, ktorá spôsobila útok.

Neskôr bol poslaný Dmitrij Donskoy Sergius z Radonež, ktorý mal zosúladiť princov. V dôsledku toho princ Oleg sľúbil, že "neútočí na Kolomnu a Moskvu." A v 14. - 15. storočí sa Kolomna stala druhým mestom po Moskve z hľadiska bohatstva. Bazil III nariadil vybudovať kamenný kremeľ. Jeho steny mali výšku 21 metrov a ich hrúbka dosiahla 4,5 metra.

Po takej veľkej konštrukcii nikto nemohol dobyť mesto. Ivan Hrozný bol opakovane v tomto meste a opustil svoje jednotky pred pochodom na Kazaň. A po jeho zachytení bol postavený brusenský kláštor a

Kolomna bola nepochybne dôležité a strategické mesto. Tu sa v obci Dedinov prvýkrát postavil loď s tromi stĺpmi "Eagle". Slúžil ako strážca cesty medzi Ruskom a Iránom. Keď Peter trvá na tróne, začína aktívna výstavba priemyselných budov a stavieb. V roku 1735 bola otvorená najznámejšia a možno aj prvá ovocná pastilka.

Neskôr otvorili železničnú trať, ktorá spojila Kolomnu s Moskvou. A hoci stratil dôležitosť prepravy tovaru, ale profitoval z civilného obyvateľstva. Vlaky prechádzali pravidelne dvakrát denne.

V 19. a začiatku 20. storočia sa pri budovaní strojárskeho zariadenia zmenila hodnota mesta. Teraz je to veľké priemyselné centrum. V roku 1869 továreň vyrobila prvú parnú lokomotívu a už v roku 1903 - tri tisícky lokomotívy. Okrem toho továreň vyrábala mosty, vagóny, lode, lokomotívy a stavy. Vo všeobecnosti sa mesto rozvíjalo a teraz toto "múzeum pod širým nebom" hosťom víta hostí a otvára im nezabudnuteľnú krásu.

Kolomna Kremeľ

Prvou atrakciou, ktorá si zasluhuje povinnú pozornosť, je Kreml Kolomna. Toto je možno najdôležitejší a cenný príklad architektúry a histórie. Architektov z Talianska v 16. storočí priťahovali jeho stavba. Ale, bohužiaľ, nie všetky stavby sú zachované. Napríklad teraz je len 7 veží a nie veľa zo steny, aj keď v tom čase boli 17 veží.

Na území areálu je mnoho architektonických pamiatok, ktoré majú svoju vlastnú históriu tvorby. Patria sem: chrámy, panské sídlo, komory, školy. Kremeľ sa tvoril od 14. - 19. storočia.

Miesto: Októbrová revolúcia Street - 182.

Katedrálové námestie

Toto je hlavné námestie Kremľa. Kedysi v 14. storočí tu boli komnaty veľkovojvodu. Ale ten druh, ktorý má teraz priestor, vznikol v 18. storočí, keď uskutočnili kompletnú prestavbu Kolomna. Neďaleko sa nachádza katedrála Nanebovzatia Panny Márie, kostol Tikhvin a zvonica Novo-Golutvinského kláštora. Najväčšie a najvýznamnejšie udalosti sa uskutočnili na tomto námestí, a to ako pre mesto, tak pre kniežatstvo ako celok.

Miesto: Lazarevská ulica.

Pyatnická brána

Je to jedna z veží Kremľa, ktorá slúžila ako hlavný vchod do mesta. Jeho výška je 29 metrov, ale v minulosti dosiahla 35 metrov spolu s strelcom, ktorý sa bohužiaľ nezachoval. Existuje legenda, že v čase ťažkostí boli dvere odstránené na objednávku Marina Mnishek. Preto Poliaci mohli tak ľahko vstúpiť do mesta.

Miesto: Lazarevská ulica - 28.

Múzeum "Kolomna pastila"

Kedysi v Kolomne pôsobila celá továreň na výrobu tejto pochúťky, ale po roku 1917 bola uzavretá a stratili sa recepty. Hoci oslávila toto mesto. Ale v roku 2009, neďaleko od chrámu Nikola, bolo na území panstva Suranovov zorganizované múzeum. Jeho zakladatelia hľadali dokumenty a pokúšali sa znovu vytvoriť recept, ktorý sa kedysi stal slávnym.

Tu môžete nielen ochutnať túto lahodnú recept podľa starého receptu, ale aj počúvať históriu jej tvorby. Múzeum má divadelné predstavenia, ktoré tiež reprodukujú atmosféru času.

Umiestnenie: ulice Posadskaya - 13A.

Múzeum ľanu a ruského ženského života

Toto múzeum sa objavilo pomerne nedávno v štvrti Forge Settlement. Vo všeobecnosti tu je osobná zbierka Nataly Ryabtsevy. Najskôr otvorila obchod a neskôr sa stala vedúcou múzea.

Kolekcia zahŕňa ľudové kostýmy, textílie, vretená, rotujúce kolieska a mnoho ďalších vecí, ktoré sú potrebné pre šitie, ktoré používali ženy tej doby. Tu môžete tiež počúvať veľmi fascinujúce príbehy o histórii krojov a dotýkať sa života žien minulých čias.

Umiestnenie: Grazhdanskaya Street - 80.

Múzeum - kaštieľ "Samovar"

V posledných rokoch bolo otvorených mnoho múzeí, z ktorých mnohé sú umiestnené v starých domoch. Samovar House nebol výnimkou. K dispozícii je veľká zbierka domácich predmetov, rovnako ako viac ako 600 rôznych samovarov. Všetky z nich majú úplne odlišnú veľkosť a farebnú paletu. A tiež v jednej z miestností múzea je skutočný ruský krb.

Umiestnenie: ul. Posadskaya - 11.

Miestne múzeum histórie Kolomna

Prvá zbierka bola umiestnená vo veži Kolomna Kremľa, ktorý sa nazýva Marinkina. V roku 1936 bola preložená do kostola archanjela Michaela av roku 2006 bola prevelená do obchodného domu, ktorý sa datuje do 19. storočia. V súčasnej dobe existujú tri miesta pre túto zbierku: "Dom guvernéra", Lazhechnikovs 'panstvo a Múzeum vojenskej slávy. Kolekcia má viac ako 27 000 rôznych exponátov.

Umiestnenie: ul. Lazhechnikov - 15.

Múzeum "Kalachnaya"

Toto je ďalšie múzeum, kde si môžete vyskúšať tie najrealickejšie valce. Nachádza sa pri Pyatnickej bráne, v budove, ktorá je architektonickou pamiatkou 19. storočia. Tu bol raz obchodný dom. Keď sa obnovenie uskutočnilo, autori sa pokúšali vytvoriť interiéry tej doby. Z minulých storočí sa vyrábala aj drevená rúra. Predtým boli varné kotúče lukratívnou činnosťou.

Múka bola braná najlepšie odrody, ktoré sa pestujú na juhu krajiny. Ale v sovietskom období boli archívy a recepty stratené a výroba rolí bola úplne zabudnutá. Ale po 100 rokoch tvorcovia múzea kúsok po kúsku zhromaždili recept na skutočný ruský zvitok a teraz ho môžete vyskúšať v tomto múzeu. A tiež sa dozviete podrobnejšiu históriu a ponorte sa do nezabudnuteľnej atmosféry minulosti.

Ulica Zaitsev - 14.

Múzeum "Kováč Sloboda"

V tomto múzeu nájdete množstvo drevených prvkov, ktoré vytvorili majstri Kolomna. Predstavuje tiež vystavenie zbraní, brnení a predmetov, ktoré sa v súčasnosti už nepoužívajú v každodennom živote. Prvým, kto sa stal zakladateľom tejto zbierky, bol I.G. Lebedev. Zbieral exponáty dlhý čas a po nejakom čase dokázal zorganizovať výstavu v kaštieli.

Miesto: Grazhdanskaya Street - 84.

Kultúrne centrum "Dom Ozerov"

Bola otvorená v roku 1980 a otvorenie bolo načasované na 600. výročie bitky pri Kulikovom poli. Bolo veľa rôznych výstav a koncertov. Centrum sa nachádza v architektonickej pamiatke 18-19 storočia. Budova sa týka klasicizmu.

Miesto: Jan Grunt Street - 22.

Kaštieľ Lazhechnikovcov

Teraz je toto sídlo jedným z pobočiek múzea miestneho dejín. Ukazuje, ako spisovateľ žil a pracoval. Tu môžete vidieť knihy, nábytok, dokumenty, ako aj fotografie, ktoré zachytávajú život spisovateľa a jeho rodiny.

Takmer všetky izby v plnej miere zachovali situáciu tej doby. Toto múzeum bolo organizované len preto, že veľa vecí zachránilo svojich potomkov. Výlety sa konajú v múzeu, z ktorého sa môžete naučiť veľa zaujímavých informácií.

Miesto: október Revolution Street - 192A.

Kláštor Staro - Golutvín

Je to jeden z najstarších kláštorov, založený v 14. storočí vďaka účasti Dmitrija Donskoya a sv. Sergia z Radonež. Začali sa budovať, keď sa uskutočnilo zmierenie medzi kniežatstvami Ryazanu a Moskvy. A Sergius z Radonež sa stal predtým. Po návšteve tohto kláštora sa môžete ponoriť do atmosféry minulých storočí a jeho majestátnej architektúry.

Miesto: Golutvinskaya Street - 11.

Kláštor Bobrenev

Bol v obci Staré Bobrovevo. Stavba bola tiež poznačená víťazstvom na poli Kulikovo a iniciátorom bol rovnaký Sergius z Radonež. Bohužiaľ, v 20. storočí bola zatvorená a viac ako 70 rokov sa zrútila. Ale v roku 1991 začali práce na jeho obnovení.

Kláštor Svätý - Trinity Novo - Golutvín

Toto je kláštor. Vzťahuje sa na 19. storočie. Keď prevádzkuje zdravotnícke centrum, ktoré zamestnáva mníšky s lekárskym vzdelaním, a tam je tiež prístrešok pre deti. K dispozícii sú zájazdy, ktoré rozprávajú históriu kláštora a dokonca umožňujú navštíviť workshopy. Pútnici sem chodia veľmi často, takže pre ich pohodlie je v chráme hotel.

Miesto: Lazarevská ulica - 11.

Chrám Nikola na posade

To je ďalší z najstarších chrámov, bol postavený v 14. storočí. Prvá budova bola z dreva, ale v 18. storočí bola prestavaná v barokovom štýle. Bohužiaľ pôvodné interiéry chrámu neboli zachované, pretože podobne ako mnohé náboženské inštitúcie v krajine boli vystavené zničeniu. Ale napriek tomu cirkev stále funguje, až teraz je daná starým veriacim.

Umiestnenie: ulice Posadskaya - 18.

Pamätník nosiča vody

V poslednej dobe, a to v roku 2012, sa v meste objavila veľmi zaujímavá socha - pamätník Vodného dopravcu. Bolo vytvorené zachytiť v pamäti ľudí, a najmä mladšej generácie, že vodný dopravca nie je len slovo, ale pomerne náročná profesia. Navyše, až do začiatku 20. storočia to bolo veľmi dopytované.

Autorom pamiatky bol kováč A. Jakushev. Samozrejme, pamätník bol postavený v blízkosti rieky Moskvy a to je plne odôvodnené skutočnosťou, že odtiaľ vodiči nesú vodu predtým. Táto kompozícia je vodný nosič, barel a malý pes.

Poloha: st. Vodný dopravca - 12.

Shevlyaginskaya povodia

Mesto potrebuje kedykoľvek vodu, takže v roku 1902 bol postavený prvý vodovod. Stavbu však zaplatila Shevlyagina M.N ... Patrila do obchodnej rodiny a pridelila tejto stavbe pomerne vysoké sumy.

Vďaka nej boli obyvateľom poskytnutá čistá voda. Ale, ako každá budova, bola čiastočne zničená a prežila jedna veža, ktorá bola obnovená v roku 2013, ako aj pripojená k zásobovaniu vodou.

Tu nie je veľa pozoruhodností, ktoré by mali určite navštíviť v prípade návštevy. Ale existujú aj iné miesta, kde môžete jednoducho ísť a relaxovať. Napríklad s deťmi môžete ísť do mierového parku.

Existuje veľa atrakcií, ale môžete ísť a mať potešenie. Alebo sa pozrite na múzeum "obľúbené hračky." Tu sprievodca ukáže obrovskú zbierku detských hračiek a dokonca povie o vzhľade niektorých. Kolomna má veľa kaviarní a reštaurácií, kde si môžete len jesť a relaxovať.Umiestnenie: delostrelecký priechod - 5.

Toto mesto má veľmi zaujímavú históriu vzniku a formácie, ktoré museli prejsť. Napriek tomu je teraz prekvitajúcim a rozvíjajúcim sa mestom, v ktorom žijú pohostinní a citliví ľudia. Vitajte v Kolomne!

Pin
Send
Share
Send
Send