Rusko

Atrakcie Severobajkalsk: popis a fotografia

Pin
Send
Share
Send
Send


Najväčšie mesto na pobreží jazera Bajkal. Severobajkalsk bol založený v roku 1975 ako pracovná obec počas výstavby mosta Baikal-Amur a pozostával z železničných vozňov a stanov. Stav mestského vysporiadania dostal v roku 1980 niekoľko rokov.

Treba poznamenať, že stavitelia mesta boli predovšetkým z Leningradského pôvodu, pripomína to pamätník na námestí.

Mesto bolo naplánované ako veľké priemyselné centrum s niekoľkými automobilovými továrňami. Ale kvôli kolapsu ZSSR sa tento plán nestal skutočnosťou. Mesto sa nachádza v malebnom prostredí, na troch stranách je obklopené horami oblasti Baikal. V blízkosti Severobaikalsk mnoho prírodných pamiatok.

Budova stanice

Rovnako ako všetky železničné stanice BAM, budova je určená pre mesto s miliónmi ľudí. Bol postavený projektom architekta Vladimíra Avksentyuk, pracovníkov v Leningrade, ako to pripomína pamätník na námestí železničnej stanice. Budova má nezvyčajný vzhľad, podobajúci sa buď plachetnici, alebo vlne, takéto architektonické riešenie bolo očividne inšpirované jeho blízkosťou k jazeru Baikal.

Pred budovou stanice je pomník Leningrad stavitelia mesta Severobaikalsk. Pamätník pamiatka P36-0036 je inštalovaný vpravo neďaleko od stanice, lokomotívy tejto série nesú prezývku "General" kvôli širokým pruhom umiestneným na stranách. Miesto: 60. výročie USSR Avenue - 19.

Múzeum histórie výstavby BAM

Múzeum bolo otvorené 20. novembra 1981. Expozícia múzea je venovaná rôznym etapám výstavby hlavnej trasy Baikal-Amur. Hovorí o podmienkach, v ktorých pracovníci pracovali a žili vo výstavbe tohto storočia. Diorámy, plány, fotografie a dokumenty sú prezentované v múzeách.

Okrem histórie výstavby samotného BAM má múzeum exponáty o povahe regiónu: pozostatky vlčieho nosorožca a mamuta. Rovnako ako kultúra regiónu a jeho domorodých národov: staré nástroje a petroglyfy - petroglyfy.

Miesto: Proletárovsky pruh - 5.

Umelecká galéria Severobaykalsk

Galéria bola založená v roku 1979. Nachádza sa v rovnakej budove ako Historické múzeum BAM. Múzejná zbierka obsahuje obrazy miestnych umelcov a daruje Zväz umelcov RSFSR, celkovo asi 2 000 obrazov. Okrem toho maľovanie v múzeu má plastiky, kresby a diela dekoratívneho umenia.

Miesto: Proletárovsky pruh - 5.

DK "Railwayman"

Otvorenie Domu kultúry sa uskutočnilo v roku 1990. Budova má dve posluchárne: veľké 700 a malé 120 ľudí. Tu sa pravidelne konajú koncerty, konajú sa premietania filmov, festivalov a iných verejných podujatí.

Zimná záhrada, ktorá sa nachádza v rekreačnom centre "Zheleznodorozhnik", sa môže pochváliť stovkou druhov exotických rastlín. V stenách domu kultúry pôsobí v meste známa umelecká galéria. Tu pre tých, ktorí chcú jesť, je tu niekoľko kaviarní.

Miesto: Leningradsky Prospect - 10.

Kostol kazaňskej ikony Matky Božiej

Jedná sa o novopostavený chrám, ktorého otvorenie sa uskutočnilo v roku 2009. Kostol bol postavený na peniazoch farníkov, vrátane peňazí z charitatívnych koncertov organizovaných miestnou umeleckou školou. Kostol je katedrálnym kostolom severobiľského diecézy.

Miesto: Kosmonavtovská ulica - 21.

Termálne pramene mesta Goudzhekit

Nachádza sa v malebnom prostredí na úpätí pohoria Baikal, 25 km od mesta. Zdroj bol nájdený v roku 1989 pri vrtaní studne na pitnú vodu. Teplota vody v zdrojoch dosahuje takmer päťdesiat stupňov. Obsahuje veľké množstvo rôznych solí a minerálov, vrátane radónu, flint, sodíka a tiež bohatého na jód.

V blízkosti zdrojov je niekoľko malých, ale útulných chaty typu hotel. Vo všeobecnosti malebná krajina, čistý vzduch a liečivé pramene vytvárajú atmosféru potrebnú na obnovu odpočinku. V lete sa začína mnoho turistických chodníkov.

Horská lyžiarská základňa "Big Bear"

Neďaleko od mesta za 30 km, v blízkosti horúceho prameňa, sa nachádza lyžiarske stredisko Big Bear. Výstavba koľaje sa začala v roku 1990 a prvé lyžiarky zostúpili na svahu v roku 1993. Spočiatku žiaci trasy boli väčšinou školáci, pretože dĺžka trasy bola vtedy len 300 metrov. V súčasnosti je dĺžka zjazdoviek približne jeden kilometer. Na svahu je vybavený lyžiarsky vlek.

K dispozícii je požičovňa lyží a niekoľko rekreačných domov. Počas otvorenia a zatvorenia sezóny, ako aj na Maslenitsa sú organizované masové sviatky. V budúcnosti sa na základe "Veľkého medveďa" plánuje otvoriť ešte niekoľko lyžiarskych svahov rôznej úrovne zložitosti. A tiež postaviť veľký hotel s 80 lôžkami.

Slyudyanské jazerá

Dve jazerá Veľký a Malý Slyudyanskoe sa nachádzajú vo vzdialenosti 25 km od mesta Severobajkalsk. Malé jazero Slyudyanskoe a Bajkal sú oddelené iba úzkym pásom pôdy a medzi sebou jazerá sú spojené úzkou prielivou. Celková rozloha oboch jazier je asi 240 hektárov.

Hĺbka jazier v porovnaní s Baikalom je malá, takže v lete sa dobre zahriajú. Brehy malého jazera sú veľmi bažinaté. Ale na brehoch veľkého jazera sú nádherné pláže, ktoré priťahujú nielen turistov, ale aj miestnych obyvateľov.

Cape Ludor

Vedľa Slyudyanských jazier sa nachádza jedno z najkrajších miest v severnom meste Baikal v oblasti Cape Ludar. Cape je hora, ktorá vedie k jazeru Bajkal. Na vrchole tejto hory sú zrúcaniny starobylého mesta. Na pláži je niekoľko jaskýň a skaly sú ozdobené starými skalnými obrazmi - petroglyfy.

Ďalšie zaujímavosti

Medzi zaujímavými budovami mesta patrí séria domov 122 špeciálne navrhnutých pre Severobiščan s jedinečnými klimatickými podmienkami. Tieto domy sú schopné odolať silnému zemetraseniu. Budova je usporiadaná tak, že vytvára útulné nádvorie, ktoré chránia pred silnými vetnami Baikal.

V centre mesta sa nachádza malý mestský park. Skutočnosť, že sa mesto nachádza v centre ruského budhizmu - Buryatskej republiky, pripomína datsan Tuddenshadduchoylin.

Pozrite si video: fotografie 09 (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send