Rusko

Pamiatky a zaujímavosti v Pechore: recenzie a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Pechora sa nachádza v regióne Pskov. Známe vysporiadanie kroník z roku 1472, kedy sa usadili pustoví mnísi. Vykopali jaskyne, v ktorých žili a modlili sa. Preto meno Pechora - jaskyňa.

Neskôr boli jaskyne a budovy obklopené kamennou stenou, ktorá chránila mesto samotné a chránila západné hranice Ruska. Mesto spadalo na pobaltské územie, ale po roku 1945 sa stiahlo z regiónu ZSSR. Od tej doby sa zachovalo niekoľko zaujímavých budov litovského štátu. Mesto je malé, ale zaujímavé miesta sú zaujímavé.

Pechorské múzeum histórie mesta

Prvé múzeum miestnej histórie vzniklo dvadsiatym dvadsiatym storočím. Počas druhej svetovej vojny však všetky exponáty stratili počas požiaru. Len niekoľko rokov po skončení vojny sa objavili nové prvé exponáty, ktoré viedli k vývoju historického múzea mesta Pechora.

V múzeu si môžete pozrieť kultúru a život v regióne. Nachádza sa tu bohatá zbierka archeológie. Tu nájdete dekorácie, zbrane a keramiku z minulosti, rovnako ako veci moderného obdobia.

Miesto: Medzinárodná ulica - 6.

Kláštor Pskovo-Pechersky

Hlavnou atrakciou mesta Pechora je samozrejme kláštor Pskovo-Pechersky. Je jedinečný v tom, že bol postavený na nížine, hoci väčšinou také architektonické stavby boli postavené na vysokej úrovni. Kvôli tomu, dokonca aj v najviac veternej počasi, tu je úplný pokoj.

Na území kláštora sa nachádzajú rôzne budovy. Vrátane svätej jari, kde môžete zbierať lahodnú pramenitú vodu. Aj keď nie je záujem o náboženstvo, je príjemné jednoducho prechádzať a cítiť pokoj a pokoj okolo kláštora.

Pevnosť kláštora Pskovských jaskýň

Na začiatku kláštora Pskovka-Pechersky bol vykopaný v piesku. V nich sa od roku 1473 usadili pustovníci mnísi. Postupne sa miesto usadilo a postupom času sa začali stavať silné ochranné múry a veže ako ochrana pred možnými nepriateľmi. Bolo to v polovici 16. storočia pod Ivanom Hrozným. Jedinou pevnosťou svojho druhu, vybudovanou v údolí a opakovaním terénu. To mu však nebránilo v odpudzovaní tlaku a útokov nepriateľa.

Katedrála sv. Michala

Keď vstúpite do kláštora, hostia sú pozdravení Michailovskou katedrálou. Bol postavený v 19. storočí na pamiatku vojny s Napoleonom. A navrhnutý v štýle ruského klasicizmu. Vo vnútri sa nachádza svätyňa ruky mučeníka Tatiana. Veľmi populárne po celom svete.

Poloha: na území kláštora Pskovo-jaskyne sv.

Pozorovací palác kláštora Pskovo-Pechersky

Vedľa kláštora sa nachádza pozorovacia paluba, z ktorej môžete zakryť celý pohľad na kláštor Pskovo-Pechersky. Zlaté kopule kláštora a rôzne kostolné budovy kontrastujúce v jasných farbách sú mimoriadne potešujúce v hre slnečného žiarenia.

Sväté brány kláštora Pskovských jaskýň

Zhora až dole sa dostanete cez svätú bránu, ktorá je hlavným vchodom do kláštora. Nad nimi je postavená Petrovská veža, v ktorej, ak zdvihnete hlavu, môžete vidieť veľké vežové hodiny. Sú vyrobené z medi. Keď vstúpite do zakrivenej svätej brány, ocitnete sa na strmom svahu. Toto je takzvaný "krvavý spôsob".

Miesto: Medzinárodná ulica - 5.

Zostup "krvavá cesta"

Za oblúkom kláštora sa začína zostup, ktorý sa nazýva "Krvavá cesta". Dešifrovanie takéhoto mena je uložené v jednom z prastarých rukopisov. V roku 1547 navštívil cár Ivan Hrozný miestna krajina. Stretol sa opátom opátom kláštora opátom Corneliusom. Kráľ sa na niečo rozhneval a okamžite si prerezal hlavu.

Avšak v tom istom okamihu, keď som ľutoval svoju činu a na vlastné ruky, som zomrel na kláštor s týmto zostupom. Po tejto udalosti urobili veľké dary kláštoru. Na okraji trate vysadenej žeriavom. A na jeseň sa zdá, že červené bobule pripomínajú minulú udalosť.

Katedrála kláštora Pskovo-Pechersky

Jednou z hlavných chrámov je katedrála Nanebovzatia. História mesta začína s tým. Na začiatku to bola jednoduchá malá jaskyňa a teraz kamenná katedrála. Tu je zázračná ikona Nanebovzatia Panny Márie. Tu sa pri príchode Ivan Hrozný modlil vo svojom pridelenom kráľovskom mieste. A tu je opát Cornelius, ktorý bol zabitý ním.

Veľká zvonica

Veľká zvonica je pomerne rozsiahlou štruktúrou kláštora Pskovských jaskýň a severozápadného regiónu Ruska. Nachádza sa vedľa katedrály Nanebovzatia Panny Márie. Má 7 okruhov, šesť starých a jedno novšie, v ktorých sú zvončeky umiestnené priamo. Ich 17 kusov rôznych závaží a zvonov.

Ak obchádzate medzeru z východu, môžete vidieť v samostatnej veži hodiny, ktoré sa tu nachádzajú od 16. storočia.

Miesto: Medzinárodná ulica - 5.

Sväté jaskyne

Približne 10 tisíc mníchov a svetských obyvateľov je pochovaných v jaskyniach. Prístup tam je otvorený v určitých dňoch v týždni a hodinách. A je lepšie sa zaregistrovať vopred, po dobu 3-4 dní na mieste kláštora. Alebo opýtajte opata o exkurziu a bude organizovaný v súkromí, ak to čas a príležitosť dovolí. Pripojte mníchka k skupine, ktorá vedie turné. Pri vchode dajte sviečky na darovanie. V podzemných jaskýň je fotografovanie prísne zakázané.

Petrovský bašta

V časoch Petra Veľkého, keď bolo dôležité preniknúť do Baltského mora, bol Pskov epicentrom udalostí. Počas nepokojov bola posilnená hradbami a baštami. Nie všetky budovy dosiahli náš čas, ale napríklad v blízkosti Mikhailovského veža. Na týchto pevnostiach obrany boli na nepriateľa nainštalované zbrane.

Kostol štyridsiatich mučeníkov Sebaste

Kostol Štyridsiatich mučeníkov Sebaste sa nachádza mimo steny kláštora Pskovo-Pechersky. To však nie je menej zaujímavé. Postavený v polovici 19. storočia, nahradiť chátrajúci drevený kostol. Zvonica bola postavená koncom 19. storočia. Pomenované v pamäti štyridsiatich bojovníkov mučeníkov, ktorí sa odmietli zriecť Kristovho mena a zabili za to na začiatku prvého tisícročia.

Umiestnenie: ulica Cathedral Square - 2.

Vodárenská veža

Jedna z najstarších budov v meste. Kedysi tu bola prvá elektráreň mesta. V susednej budove je teraz kaviareň, kde si môžete ochutnať miestne knedlíky s rôznymi náplňami.

Umiestnenie: Oktyabrskaya Street - 7.

Pamätná lampa

Vedľa vodárenskej veže je pomník ulice lampy, na ktorej sedí pár vrabcov, tiež kované zo železa. Miestny orientačný bod, vedľa ktorého je pekné fotografovať na pamäť.

Miesto: námestí októbra.

Luteránsky kostol sv. Petra

Luteránsky kostol bol postavený na začiatku dvadsiateho storočia. V gotickom štýle červených tehál. Obsahuje jedinečný orgán, ktorý sa dá počuť na koncertoch, ktoré sa konajú od mája do októbra. Jeho hlboký a jemný zvuk je plný viacerých odtieňov zvuku. Harmonogram koncertov je však lepšie vopred na internete, aby sa dostal dovnútra, pretože zvyčajne je kostol zvyčajne zatvorený.

Umiestnenie: Gagarin Street - 12A.

Medzinárodné kultúrne centrum

Reštaurovaný dom národného tímu bol otvorený v roku 2014 a získal nové meno - medzinárodné kultúrne centrum. Blízke pobaltské štáty, Estónsko a Lotyšsko sa tiež zúčastnili obnovy. Predtým bola budova dlho prázdna v pustinách. V súčasnosti je centrom pre kultúrny rozvoj a rôzne zábavné podujatia.

Miesto: Freedom Street - 29.

Dom T. G. Rusakov

Na ulici Pskov sa nachádza domček Rusakov. Miestny lesnícky priemyselník. Vzhľad dvojpodlažného domu je navrhnutý samotným majiteľom.

Miesto: Pskovská ulica.

Múzeum-majetok národnosti Seto v obci Sigovo

Súkromné ​​múzeum sa nachádza v panstve prosperujúceho roľníka Setusa. Jedinečnosť múzea spočíva v tom, že je to jediné múzeum v Rusku, kde ľudia Seto miznú. Tu sa zbierajú odevy a predmety pre domácnosť. Môžete sa dozvedieť, ako kmeň Seto prijal kresťanstvo, ale pokračoval v počesť svojho pohanského božstva Peko.

Mesto Pechora nie je tak veľké. A jeden deň stačí na to, aby pokryl všetky pamiatky mesta. Ale chodiť po nej pomaly stále stojí za to oceniť rozmanitosť budov a štruktúr malého, ale krásneho mesta.

Pin
Send
Share
Send
Send