Nemecko

Hlavné atrakcie Bavorska s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Bavorsko je federálny štát na juhovýchode Nemecka. Prírodné krásy, štátne sviatky, náboženské pamiatky a architektonické pamiatky každoročne priťahujú tisíce turistov. V každom kúte sveta nenájdete toľko hradov, palácov a malebných parkov.

Moderná civilizácia nezbavila Bavorsko šarm staroveku, ale poskytuje obyvateľstvu vysokú životnú úroveň. Cestou po romantickej ceste je ľahké si predstaviť, ako rímske legionáři prechádzali po tej istej ceste, stredovekými rytiermi cvalom a pozlátenými vozňami, ktoré prešli osem bežiacich koní.

Iba tu je možné úplné ponorenie do histórie s maximálnym komfortom. Široký výber hotelov rôznych cenových kategórií, pohodlná verejná doprava, rozumné turistické trasy, jednotné vstupenky do múzeí pomôžu hosťom Bavorska urobiť úžasnú a nezabudnuteľnú cestu.

Táto nemecká krajina fascinuje turistov kedykoľvek počas roka. Na jar - jemné zelené kopcov a trávnikov. V lete - chlad fontány. V zime - pastoračné vianočné obrázky. Na jeseň - obrovské parky so zlatom padlých listov.

Mníchov - Bavorsko miniatúrne

História mesta Mníchov začína malým kláštorom kláštora. Bežní ľudia začali stavať svoje domovy v blízkosti útočiska mníchov, dúfajúc, že ​​tu nájdu ochranu a stálu prácu. Postupne sa rozrastal kláštor a okolité budovy a nové mesto bolo nazvané Mníchov, čo znamená "mních" v starom nemeckom.

Počas druhej svetovej vojny bol Mníchov vystavený početným bombovým útokom. Väčšina historických budov v hlavnom meste bola vážne poškodená, takže mnohé pamiatky architektúry, ktoré sú dnes pýchou bavorov, sú zručný "remake".

Marienplatz

Marienplatz je hlavné námestie v Mníchove. Ide o orientačné miesto, odkiaľ pochádzajú turistické trasy. Námestie dostalo svoje meno na počesť Panny Márie. Pozlátená socha svätého korunuje stĺp, ktorý sa nachádza v centre Marienplatz. Tu je nová a stará radnica postavená v gotickom štýle.

V určitom čase sa hodiny na veži Novej radnice začnú pohybovať a výkon začína. Panenky vyrobené z prirodzeného ľudského rastu hrajú historické scény zo života bavorov. Vo veži Staromestskej radnice sa nachádza Múzeum hračiek, ktorého expozícia bude nepochybne zaujímať deti i dospelých.

Miesto: Marienplatz - 1, 80331 Mnichov.

Katedrála Najsvätejšej Panny Márie

Neďaleko hlavného námestia v Mníchove je katedrála Panny Márie - Frauenkirche. Katedrála postavená v gotickej štýle bola postavená v 15. storočí. Je to nádherná vysoká budova. 100 metrov ubytovať 4 000 veriacich.

V roku 1944, keď bolo mesto bombardované, bola katedrála takmer nepoškodená. Nepodarilo sa uložiť iba vzorované farebné sklenené okná. Na cestnej doske pri vchode do kostola vidíte tzv. Diablovu stopu - odtlačok mužskej nohy 44. V katedrále je hrobka Wittelsbach, kde členovia tejto starobylej rodiny našli svoje posledné útočisko.

Miesto: Frauenplatz - 12, 80331 Mnichov.

Nymphenburg

Toto je letná rezidencia mesta Wittelsbach, ktorá je považovaná za najväčší komplex palácov a parkov v Európe. Palác bol postavený na počesť narodenia potomka kráľovskej dynastie Maximiliana Immanuela. V jednej z výstavných siení v Nymphenburgu je svetoznáma Galéria krás.

Prezentuje portréty atraktívnych žien, ktoré boli považované za ideály krásy doby. Justičný maliar Josef Štiler zachytil rysy nielen ušľachtilých dám, ale aj jednoduchých Bavaroques. Okrem iného vyniká portrét barónky Amálie von Krudener - predmetu vášne básnika Fyodora Tyutcheva.

V komplexe sa nachádza múzeum posádky a múzeum porcelánu. V múzeu posádky môžete obdivovať luxusne zdobené kočíky a sánky, do ktorých kráčali kráľovské osoby. Nad prepravným múzeom je výstava porcelánu, kde sa zhromažďujú tisíce exponátov. Turisti budú ohromení obrovský dobre upravený park s umelým jazerom, na povrchu ktorého krásne biele lavičky hladko klesajú. Lokalita: Schloß Nymphenburg - 1, 80638 Mnichov.

Starý a nový Pinakothek

Pinacoteca doslova preložená z gréčtiny ako úložiska a dnes tento termín sa nazýva umelecké galérie. Starý Pinakothek je umelecké múzeum s kolekciou obrazov slávnych európskych umelcov zo 14. až 18. storočia. Expozícia bola založená na osobnej zbierke Wittelsbachs.

Interiéry múzea sa na prvý pohľad zdajú veľmi jednoduché a dokonca aj asketické. Čoskoro sa však objaví myšlienka organizátorov výstavy, pretože nič neruší návštevníkov z rozjímania nádherných obrazov v luxusných rámoch. V hale nových Pinakothek vystavené viac ako 550 obrazov a asi 50 sôch. Tu sú umelecké diela z konca XVIII. A začiatku XX. Storočia.

Miesto: Staré - Barer Straße - 27, New - Barer Str - 29.

BMW Museum

Attrakciu do Mníchova, ktorá priláka fanúšikov nemeckého automobilového priemyslu - BMW Museum. Komplex budov patriacich k bavorským motorovým závodom vyniká medzi starobylým luxusom palácov, kostolov a hradov s moderným dizajnom, v štýle detailov automobilov. Múzejná expozícia oboznámi návštevníkov mesta s históriou vzniku spoločnosti BMW.

Miesto: Am Olympiapark - 2.

Mníchovský pivovar

Povinným bodom z hľadiska turistických ciest by mala byť návšteva najznámejšieho nemeckého piva - "Hofbräuhaus". Tu takí slávni ľudia ako Wolfgang Amadeus Mozart, Vladimír Lenin a Adolf Hitler sedeli s pohárom piva.

Inštitúcia bola vytvorená ako súdny pivovar, ktorého kontingent bol výlučne blízko kráľa. A až v roku 1828 otvoril Hofbräuhaus dekrétom Ludwiga I. dveře obyčajným ľuďom. Pivná reštaurácia sa skladá z niekoľkých obrovských hál, tematicky zdobených. V ponuke nájdete miestne pivá a tradičné bavorské jedlá.

Umiestnenie: Platzl - 9, 80331 Mníchov.

Oktoberfest

Tento festival dobrých nálad a umeleckých pivovarov prebieha od polovice septembra do prvej nedele októbra. Turisti, ktorí majú to šťastie, že sa v tejto dobe nachádzajú v hlavnom meste Bavorska, víno víno karneval. V týchto týždňoch sa miestni obyvatelia môžu obliecť v farebnom národnom oblečení.

Očití svedkovia tvrdia, že na Oktoberfestu množstvo piva opitá 7 miliónov litrov, K populárnemu nápoju sa podávajú tradičné nemecké pochúťky: bravčové koleno s kyslou kapustou a zemiakové knedle, bavorské klobásy, solené preclíky. Pri plánovaní cesty do Oktoberfestu si prosím všimnite, že hotelové rezervácie je potrebné objednať vopred.

Asamkirche

Medzi bežné domy na ulici Mníchov patrí jedna z najkrajších barokových kostolov - Azamkirche. Kostol na počesť sv. Jána Nepomuckého postavili bratia Azam v roku 1733. Azamkirche bolo koncipované ako súkromná kaplnka, ale podľa požiadaviek miestnych obyvateľov bol otvorený prístup všetkým.

Miesto: Sendlinger Street - 32.

Kráľovské hrady v Bavorsku

Zástupcovia starobylej rodiny Wittelsbachov vládli v Bavorsku od roku 1180 do roku 1918. Keď dramaticky zmenili architektonický vzhľad tejto časti krajiny, bolo postavených okolo 15 hradov a palácov, ktoré vyhľadávajú väčšinu hostí Bavorska.

Neuschwanstein

V blízkosti mesta Füssen, na vysokom útese, sa zdá, že hrad Neuschwantyne stúpa medzi oblaky. Bol postavený podľa poriadku najzákladnejšieho bavorského kráľa Ľudovíta II. Názov hradu doslova znamená "nový labutí útes".

Romantický potomok šľachetnej rodiny, zapôsobený na príbehy stredovekých rytierov, chcel obnoviť atmosféru tých čias okolo neho.

Neuveriteľný záujem o nejednoznačnú a mystickú osobnosť Ludwiga II. A jeho rozprávkových hradov stále priťahuje davy turistov do tejto časti Bavorska. Bohužiaľ Ludvík z Bavorska zomrel bez čakania na dokončenie zámku. V okolí hradu sa nachádza jazero Swan Lake - Schwansee, ktoré prinútilo Pyotra Ilija Čajkovského, aby napísal hudbu pre slávny balet.

Miesto: Neuschwansteinstraße - 20, 87645.

Linderhof

Architektonické vytvorenie Ludvíka II., Ktoré bolo postavené počas života kráľa Linderhof. Stavba kráľovského panstva bavorského snílcu bola inšpirovaná návštevou francúzskych Versailles. Linderhof prekladá z nemčiny ako "Linden Yard".
V novom paláci dosiahla túžba Ludwigu Bavorska o osamelosť. Aby služobníci kráľ nedráždili, bol navrhnutý špeciálny jedálenský stôl. Tento kus nábytku pomocou špeciálneho mechanizmu klesol na zem a vyšiel už podávaný.

Palác Linderhof zapôsobí svojim luxusom a eleganciou interiérov, zmesou barokových a rokokových štýlov, ale sála zrkadiel prináša najsilnejší dojem návštevníkov. V tejto miestnosti sa na oboch stranách miestnosti nachádzajú obrovské zrkadlá, ktoré vytvárajú ilúziu nekonečna a lomu priestoru. Kolem paláca je park - miniatúrna kópia Versailles. Na území parku bola postavená Grotto z Venuše, v ktorej kráľ Bavorska za súmraku vychutnával hudbu Wagnera.

Umiestnenie: Linderhof - 12, 82488 Ettal.

Hohenschwangau

Oproti zámku Swan sa nachádza Hohenschwangau, kde rozprávkový kráľ strávil svoje detstvo. Hlavný vchod do hradu sa dá dostať autobusom alebo v koňoch. Pre tých, ktorí sú odvážni, existuje alternatívna cesta: cez závesný mostík, pomenovaný podľa matky Ludvíka II. - Márie. Marienbrueck je v nadmorskej výške 92 metrov, horská rieka tečie dole.

Most ponúka nádherný výhľad na hrad Norschwanstein. Otec Ludwig z Bavorska Maximilian II. Postavil na mieste zrúcaniny stredovekej pevnosti Schwanstein Hohenschwangau. Interiér hradu, postavený zo žltej pieskovca, je zdobený farebnými freskami, oslavujúc neohrozených hrdinov a krásnych stredovekých dám.

Umiestnenie: Alpseestraße - 30, 87645 Schwangau.

Prírodné pamiatky v Bavorsku

V tejto časti Nemecka stojí za to obdivovať nielen architektonické pamiatky, ale aj prírodné krásy. Rozmýšľanie vysokých snehom pokrytých hôr, jazier s hladkým povrchom vody, husté lesy a zelené lúky vždy naplnia turistov s pocitom potešenia.

Bavorské Alpy

Ak vezmeme vlak v Mníchove a dostanete sa do starého mesta Füssen, môžete sa nachádzať na úpätí Bavorských Álp. Tu sa nachádzajú majestátne hrady, hlboké jazerá, malebné dediny, lyžiarske strediská a pokoj a pokoj sa rozprestierajú v čistom vzduchu.

Bavorská časť európskych Álp, dĺžka 300 kilometrov, ktorý sa nachádza medzi riekami Lech a Zalakh. Najvyššia hora bavorských Álp - Zugspitze stúpa na 2962 metrov nad morom.

Kráľovské jazero Königssee

V bavorských Alpách uvidíte jeden z najkrajších vodných útvarov v krajine - kráľovské jazero Königssee. Turisti majú možnosť jazdiť na peknej lodi na šumivom povrchu jazera. Vodná doprava je tu vybavená výhradne elektromotormi. Lode a člny s motormi s vnútorným spaľovaním sa nesmú pohybovať okolo Königssee, aby sa neznečistili, pretože voda v jazerách sa považuje za najčistejšie v Nemecku.

Jazero je tvorené starobylými ľadovcami, takže teplota vody v ňom dokonca aj v horúčave nezvyšuje nad 17 stupňov. Na pobreží Königssee sa nachádzajú reštaurácie, kde si hostia budú môcť vychutnať údený a vyprážaný pstruh, miestne pivo.

Bavorský les

Na juhu Nemecka je obrovský rad prírodných lesov - Národný park "Bavorský les". Existujú všetky podmienky pre zachovanie ohrozených druhov zvierat: jeleň, rys, vlky a vydry. Turisti môžu pozorovať správanie zvierat vo voľnej prírode. Pre lepší výhľad, vo výške 25 metrov, je zavesená drevená cesta, ktorá je podporená kmeňmi starých borovíc.

Umiestnenie: Böhmstraße - 43, 94556 Neuschönau.

Cestovanie s deťmi. Aké pamiatky stojí za návštevou Bavorska?

Mnohí z nich považujú prítomnosť detí za závažný argument, ktorý odďaľuje cestovanie do zahraničia neurčito. V dôsledku toho nemusí správny čas cestovať.

V každej verejnej budove v Bavorsku nájdete miesto na ošetrovanie a otupovanie, takže cestovanie s veľmi malými deťmi nebude ťažké. Nepochybne deti budú mať záujem navštíviť bavorské hrady a múzeá, ale ak plánujete navštíviť zábavné parky, potešenie vašich detí nebude mať žiadne obmedzenia.

Aquapark "Erding"

Neďaleko od Mníchova je najväčší vodný park v Európe - Erding. Na jeho území sa nachádza bazén s morskou vodou. Atmosféra trópov je znovu vytvorená, umelá nádrž je obklopená nádhernými palmami a návštevníci majú možnosť skákať na skutočných vlnách.

Bazén je otvorený pre turistov po celý rok. Za zlého počasia je táto oblasť pokrytá priehľadnou kupolou. Kým deti majú závraty z vodných kĺzačov, rodičia môžu relaxovať v saune alebo soľnej jaskyni.

Miesto: Thermenallee 1-5, 85435 Erding.

Legoland

Získajte veľa pozitívnych emócií a ponorte sa do detstva môžete byť v zábavnom parku Legoland, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Gunsburg. Na ploche s rozlohou 140 hektárov sa nachádzajú vzrušujúce jazdy a obrovské postavy tvorené tisíckami podrobností Lego.

Cítite sa ako odvážny pirát, šľachtický rytier, objaviteľ divokej džungle - každé dieťa nájde zábavu v Legolende. Ak sa vám nepodarí dostať sa do parku za jeden deň, zastavte sa v noci v dedine, ktorá je vzdialená 10 minút, kde môžete za malý poplatok zostať v komfortných chatkách.

Miesto: Legoland-Allee - 1, 89312 Günzburg.

Pin
Send
Share
Send
Send