Cyprus

Hlavné pamiatky mesta Larnaka: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Toto mesto má dlhú históriu. Prišiel tu každý turist môže vychutnať úžasnú krásu a architektúru tisíce rokov starých budov. Spočiatku, pred mnohými storočiami, bol štát Kition umiestnený na území tohto mesta. Na mieste archeologických vykopávok boli nájdené osady XIII. Mesto dostalo svoje meno v roku 1600 na počesť mnohých sarkofágov, ktoré sa tu nachádzajú.

Akonáhle sa v tomto meste budú môcť návštevníci navštíviť mnohé múzeá, mešity a kostoly, ktoré sa vyznačujú svojou vnútornou historickou atmosférou a neobvyklou architektonickou štruktúrou. Prechádzka po promenáde, pozdĺž ktorej sa nachádzajú palmy. Navštívte tiež kaviarne a reštaurácie, z ktorých sa otvára nádherný výhľad na prístav.

Kostol sv. Lazara

Pravoslávny kostol sv. Lazara, ktorý bol založený vo vzdialenom roku 898, nemôže prekvapiť svojou krásou a historickým dedičstvom. Existuje veľa legiend a legiend spojených s týmto starým kostolom. Jeho meno bolo prijaté na počesť Lazara, ktorý podľa evanjelia bol vzkriesený Ježišom Kristom. Po jeho druhej smrti bol na mieste hrobky postavený kostol, pomenovaný podľa sv. Lazara.

Kedysi v tomto kostole nemožno poznamenať jeho skutočne nádherný pohľad na architektúru, ktorý nenechá ľahostajný žiadneho turistov. Ikonostas je zhotovený z vyrezávaného dreva, autorom tohto diela je H.S. Taliadoros. Celkový pracovný postup trval 9 rokov. Po skončení svojej práce bol ikonostas pokrytý zlatom a zdobený neoceniteľnými umeleckými dielami. Celkovo je 120 ikon.

Každý návštevník musí navštíviť túto cirkev a musí dodržiavať určité pravidlá. Ženy majú zakázané chodiť do kostola krátkymi sukňami, šortkami a holými ramenami. Je nevyhnutné mlčať a nezaťažovať veriacich počas modlitby.

Mnohé cestovné kancelárie ponúkajú páry, ktoré sa môžu oženiť v tejto pravoslávnej cirkvi. Preto prichádzajú novomanželia z celého sveta, aby zasvätili svoje manželstvo.

Mešita Hala-Sultán-Tekke

Táto mešita má svoje vlastné historické hodnoty. Je známy nielen na Cypre, ale aj na celom svete, preto prichádza veľký prílev turistov. Mešita sa nachádza na brehu slaného jazera. Rovnako ako akékoľvek historické dedičstvo, jeho legendy a legendy pretekajú okolo neho. Bol postavený na počesť ženy Umm Haram.

Existujú rôzne verzie jeho pôvodu. Niektorí tvrdia, že je matkou proroka Mohameda, zatiaľ čo iní majú sklon veriť, že je manželkou svojho dôverníka. Podľa legendy sprevádzala svojho manžela vo vojenskej kampani a zomrela. A na mieste jej pohrebu bol inštalovaný kameň, jeho hmotnosť bola 15 ton. Miestni obyvatelia verili svojim liečebným vlastnostiam, takže vždy prišli na toto miesto v očakávaní zázraku.

Neskôr bolo na mieste kameňa postavené mauzóleum a neskôr v roku 1816 bola inštalovaná mešita. Bohužiaľ v súčasnosti sa služby v ňom vykonávajú extrémne zriedka, hlavne počas prázdnin. V ostatných dňoch je mešita vždy otvorená pre turistov.

Miesto: Tekke Road.

Choirokoitia

Veľmi zaujímavým a zaujímavým miestom pre turistov je starobylé osídlenie - Hirokitia. Toto starobylé mesto nie je staršie ako 9 tisíc rokov. V roku 1998 bol tento objekt zaradený do svetového dedičstva UNESCO. Aby turisti mali predstavu o budovách tej doby, boli postavené štyri domy. Na stavbu použitý kameň a nečistoty - staré technológie tej doby. Počet obyvateľov sa pohyboval od 300 do 600 ľudí.

Zenobia plavidla

Pre milovníkov potápania je veľká príležitosť pozrieť sa na potopenú loď Zenobia, ktorej dĺžka dosahuje 172 metrov. Často nie je to, že sa ponoríte do hĺbky 42 metrov a uvidíte taký neobvyklý pohľad. Loď sa potopila v lete roku 1980. Základnou verziou je zrútenie lodného počítačového systému.

Nadšenci potápačov budú mať príležitosť pozorovať celý objekt ako celok. Pre tých, ktorí sa nechcú ponoriť do vody, je možné vidieť túto nádobu z diaľky, za dobrého počasia sa priehľadnosť vody dosiahne až do 35 metrov.

Kláštor Stavrovuni

Skutočným nálezom pre turistov bude príležitosť navštíviť starý kláštor Stavrouni. Dátum jeho založenia sa považuje za 4. storočie pred naším letopočtom. Podľa legendy mala svätá Helena, kedysi na Cypre, sen, v ktorom bol zamýšľaný založenie kláštora. Po svojom založení Elena darovala kláštorovi fragment kríža, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus.

V dôsledku požiaru v roku 1887 bol kláštor vypálený, o rok neskôr však bol znovu prestavaný. Kláštor slúži 25 mníchov. Hlavnou vecou je ich zamestnanie - ikonografia, živobytie. Ženy do kláštora nie sú dovolené. Ale pre mužov voľný vstup.

Salt Lake Lanarki

Každý človek musí odpočívať na brehu slaného jazera Lanark. Je to hlavná atrakcia mesta. Na jeho brehu môžete mať skvelý čas. Zelená plocha je vybavená rekreačnými oblasťami, lavičkami a altánkami.

Miestne vtáky, ako sú plameniaky, kačice, husi, majú pre turistov zvýšený záujem. A tiež na brehoch soľného jazera je majestátna mešita Hala Sultána Tekke.

Finikoudés

Ak chcete vychutnať skutočnú dovolenku, cítiť svetlo a jemný vánok, mali by ste navštíviť nábrežie Finikoudes. Je to najznámejšie a najobľúbenejšie miesto pre turistov. Námestie získalo svoje meno kvôli malým stromom zasadeným v roku 1922. Teraz sa rozrástli a premenili na skutočné majestátne stromy.

Tu je pláž, ktorá je vybavená všetkým potrebným. K dispozícii sú toalety, inštalované kabíny a požičovňa športových potrieb. Pre bezpečnostné vybavenie na pláži sú záchranári v službe. Turisti sa môžu dostať na pláž autobusom alebo autom.

Múzeum Pierides

Neďaleko hlavnej promenády Finikoudes sa nachádza staré súkromné ​​múzeum Pierides. Návšteva tohto domu nezanechá ľahostajného žiadneho turistu. Staré rodinné sídlo udržuje skutočnú zbierku starožitností. Rodina ju začala zbierať už v roku 1839 a od tej doby každá nasledujúca generácia doplnila archeologickú zbierku. A až v roku 1974 boli dvere tohto domu otvorené pre každého.

Návšteva tohto múzea umožní turistom vidieť nielen archeologické vykopávky rôznych čias, ale aj staré mapy Cypru. A tiež obdivovať jedinečné sklenené výrobky minulých storočí.

Pláž Kastela

Neďaleko od centra mesta Lanarka sa turistom dostanete na pláž Kastela. Neďaleko sa nachádzajú hotely a rezidenčný komplex. Dĺžka pláže je 400 metrov. More je jasné a pokojné a piesok je mäkký a ľahký, kamene sa takmer nenájdu. Veľmi priaznivé miesto pre rodinnú dovolenku.

Na pláži sú toalety, pohodlné parkovisko, reštaurácie a pracovná záchranná služba. Infraštruktúru, služby a frekvenciu pláže - to je to, čo naozaj láka mnoho turistov tu!

Miesto: Piale Pasa.

Staroveké Kition

Kition je starobylé mesto, ktoré sa nachádza na území dnešného mesta Lanark. Ide o skutočne historickú časť strateného mesta, na území ktorého sa uskutočnili archeologické vykopávky. Toto miesto je otvorené pre turistov. Pre milovníkov dejín to bude skutočný nález. Neďaleko od výkopov je Archeologické múzeum, ktoré obsahuje autentické historické artefakty.

Mestská galéria v Larnake

Po príchode ako turista v meste Larnaca navštívte umeleckú galériu moderného umenia. Skutoční majitelia krásy sa určite budú zaujímať o vystavené exponáty umeleckých diel. Táto galéria sa nachádza v pešej vzdialenosti od pláže Finikoudes. Napriek tomu, že galéria je malá, predstavuje návštevníkov umenia Cypru. Okrem stálych expozícií sa výstavy často konajú v múzeách.

Miesto: Athinon Avenue, Európske námestie.

Akvadukt Kamares

Jedným z najobľúbenejších miest pre návštevníkov turistov je Kamares. Bol postavený v čase osmanskej vlády. Dĺžka tohto potrubia je 10 km, V minulosti sa vyskytol problém s nedostatkom vody, preto bol vybudovaný systém zásobovania vodou, ktorý slúžil až do roku 1939.

V súčasnosti je toto historické dedičstvo vážne poškodené. Preto, aby sa zachovala, sa konala osobitná komisia, ktorej povinnosťou je zachovať túto atrakciu. Takisto sa plánuje premeniť toto územie na pešiu zónu pre turistov.

Miesto: Salt Lake Walking Trail.

Zábavný park Lucky Star Park

Pre milovníkov intenzívneho a aktívneho trávenia si určite potrebujete ísť do zábavného parku. Lucky Star Park patrí k najväčšiemu zábavnému parku na ostrove. Park sa nachádza niekoľko kilometrov od mesta Larnaca. Môžete sa tam dostať autobusom alebo autom.

Po návšteve tohto parku hostí čakajú rôzne zábavy. Bude zaujímavé pre dospelých aj pre deti. V parku sa predstaví arzenál zábavných programov, takže sa tu turista nebude nudiť!

Umiestnenie: 50 Agiou Sergiou & Vanchou.

Mešita Jami Kebir

Mešita Jami Kebir sa nachádza v centre mesta Larnaca. Vďaka svojej dobrej polohe je veľmi obľúbený medzi turistami, pretože v okolí sa nachádzajú aj ďalšie slávne pamiatky. Spočiatku bola katolícka cirkev na mieste, ale po príchode Osmanov k moci bola premenená na mešitu.

Každý turista bude môcť obdivovať nádherný výhľad na budovu, ktorá je postavená z ľahkého kameňa. Vonkajšia výzdoba - oblúky a stĺpy a vysoká veža mešity je viditeľná odkiaľkoľvek v meste. Táto mešita je neustále navštevovaná tisíckami turistov. Ktokoľvek môže ísť a obdivovať krásnu stavbu mešity. Iba vstúpiť, farníci sú povinní odstrániť svoje topánky a pre ženy, aby zakryli hlavy šatkou.

Historické múzeum Cypru v Aradippu

Neďaleko od mesta Larnaca je mesto Aradippu. Je to jedna z obcí na ostrove, ktorá sa rýchlo rozvíja. Do tohto mesta sa môžete dostať autom. V centre tohto mesta je múzeum ľudového umenia. Ponúka návštevníkom, aby pozreli históriu Cypru, ako aj dostupné exponáty.

Umiestnenie: 7104 Aradippou, 12 - ul. Thermopilon

Pláž Mackenzie

Turista, ktorý príde na dovolenku na Cypre, by mal navštíviť Mackenzie Beach. Po prvé, toto miesto má rozvinutú infraštruktúru. Turista tu môže prepraviť vodnú dopravu, surfovanie alebo potápanie. Pre deti na pláži sa nachádzajú rôzne atrakcie, ako aj vonkajšie ihriská. Na pláži môžete obdivovať palmy a krásne more. Neďaleko sa nachádzajú reštaurácie a kaviarne, takže turistov nebude musieť hladovať. Plážová sezóna je otvorená pre všetkých priateľov od mája do októbra.

Miesto: Pacific Rim Hwy, 1101.

Mestské múzeum prírodných vied

Každý návštevník by mal navštíviť Mestské múzeum prírodnej histórie. Jeho zbierka zahŕňa hmyz, plazy, morské živočíchy a vtáky. Toto múzeum je vhodné pre milovníkov zvierat a len pre ľudí, ktorí chcú rozšíriť svoje obzory. Bude tiež veľmi zaujímavé navštíviť toto múzeum pre deti.

Múzeum má niekoľko izieb, z ktorých každý je vystavený. Popri zvieratách tu nájdete cyperské národné jedlá a domáce predmety.

Miesto: Leoforos Grigori Afxentiou.

Hrad v Larnake

Jednou z najstarších atrakcií na Cypre je Hrad Larnaca. Bola založená v 14. storočí a slúžila ako obranná pevnosť. Pováčske akcie s Turkami, hrad bol zničený, ale po chvíli bol obnovený. Počas niekoľkých storočí bol hrad niekoľkokrát obnovený, a preto každá éra ponechala svoju stopu na architektonickú štruktúru hradu.

Na každom poschodí zámku sú priestory, v ktorých sa zobrazujú rôzne typy exponátov. Prehliadkou tohto hradu môže každý turista cítiť skutočnú históriu stredovekej éry.

Pin
Send
Share
Send
Send