Nemecko

Pamiatky Düsseldorfu: prehľad, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Düsseldorf je jedno z najväčších a najznámejších miest v Nemecku, ktoré je hlavným mestom Severného Porýnia-Vestfálska a nachádza sa v západnej časti štátu. Düsseldorf sa nachádza na oboch brehoch rieky Rýn, čo dáva osobitný dojem.

Moderné a historické pamiatky prispievajú k tomu, že mesto, ktoré existovalo od vzdialenej 1135, získalo osobitnú pozornosť turistov. Napriek tomu, že Düsseldorf trpel počas druhej svetovej vojny, opatrenia na jeho obnovu boli úspešne prijaté.

V súčasnosti je mesto veľkým obchodným a priemyselným centrom a priťahuje turistov z rôznych krajín.

Düsseldorf Centre Altstadt

Altstadt - historické centrum mesta Düsseldorf, kde sa nachádzajú početné krčmy, bary a reštaurácie, veľké a malé obchody. Práve tu je život v plnom prúde po celý deň.

Historické centrum začína na námestí Karlsplatz, kde sa nachádza miestny trh. Špeciálna atmosféra sa cíti aj na trhu.

Neďaleko sa nachádza centrálne námestie nazvané Marktplats. Zles tradične drží zimné vianočné trhy a vytvorí hlavný mestský strom. Krása architektúry prekvapí dokonca sofistikovaných turistov.

Miesto: Heinrich-Heine-Allee, 40213.

Königsallee

Königsallee je kráľovskou uličkou. Miestni obyvatelia tiež volajú Kyo Street. Existuje už od 19. storočia a je jedným z najkrajších, bohatých nielen v Nemecku, ale aj v Európe. Tu sú módne butiky, luxusné hotelové komplexy, známe umelecké galérie. Neďaleko je fontána Tritons, ktorá zdokonaľuje vzhľad ulice.

Miesto konania: Konigsallee, 40212.

Radnica

Radnica sa nachádza v centrálnej časti mesta Dusseldorf a zahŕňa tri hospodárske budovy. Jedinečná budova je presne písmeno P.

Radnica bola postavená v XVI. Storočí pri zohľadnení najlepších princípov renesančného štýlu. Budova sa vyznačuje oktaedrálnou päťpodlažnou vežou s točitým schodiskom, zvonom XVI. Storočia.

Nad vchodom do radnice je balkón, z ktorého ešte dnes starosta mesta blahoželá ľuďom počas slávnostných podujatí.

Vnútro radnice vyzerá moderne, ale atmosféra stále svedčí o bohatej a špeciálnej histórii.

Miesto: Marktplatz - 2, 40213.

Bazilika sv. Lamberta

Bazilika sv. Lamberta bola postavená na konci 13. storočia. Zasvätenie sa uskutočnilo v roku 1394.

Náboženské lokality sú vytvorené s prihliadnutím na najlepšie princípy románskeho štýlu. Hlavné rozdiely baziliky:

 • Implementácia pozdĺžneho usporiadania.
 • Konštrukcia vysokých stien.
 • Vytvorenie kamenného trezoru.
 • Registrácia oblúkov pomocou polycirkulárnej technológie.

Bazilika sv. Lamberta je jednou z najstarších náboženských budov v Düsseldorfe. Mnoho pútnikov prichádza tu, ako pamiatky, pozostatky svätých sú tu.

Miesto: Stiftspl - 7, 40213.

Kostol sv. Margarety

Kostol sv. Margarety - elegantná stredoveká katolícka bazilika, postavená v XIII. Storočí. Táto náboženská pamiatka sa nachádza v blízkosti trhového námestia.

Výstavba trvala niekoľko storočí, počas ktorých cirkev opakovane zmenila svoj vzhľad. Z tohto dôvodu biela a červená budova zaujímavým spôsobom spája románsky a gotický štýl.

Na konci 18. storočia sa kostol stal farnosťou. Kláštorský komplex bol zatvorený. V 80. rokoch 20. storočia pápež Ján Pavol II. Udelil cirkvi titul "malú baziliku" a udelil novému orgánu.

Miesto: Gerricusstrase - 9.

Hofgarten Park

Parkový komplex bol zrušený v roku 1557. Neskôr, podľa rádu Karla Theodora, bol park upravený a sprístupnený verejnosti. Je dôležité poznamenať, že dizajn krajiny bol pôvodne vykonaný v anglickom jazyku a architektonické predmety v neskoro barokovom štýle. Unikátna sochárska kompozícia v parku sú štyri Donna, oblečené do sviežich sukní.

Zaujímavou budovou je Lovecký zámok s ružovou fasádou. Tu je Goetheho múzeum, ktoré je jedným z najobľúbenejších múzejných centier v Düsseldorfe.

V noci sa lavice v parku začínajú žať. To dáva špeciálnu chuť komplexu parku, ktorý je príjemný na prechádzku kedykoľvek počas dňa.

Miesto: Heinrich-Heine-Allee.

Múzeum "NRV-fórum"

Centrum múzea začalo pracovať v 197. rokoch. Zameriava sa na súčasné umenie a odhaľuje nové aspekty týchto oblastí tvorivosti:

 • Foto.
 • Design.
 • Módy.
 • Architecture.

Toto zameranie sa venovalo v deväťdesiatych rokoch. Spočiatku inštitúcia pracovala ako múzeum priemyslu a ekonómie, ale neskôr zmenila smer.

Na začiatku predstavovalo viac ako polovicu expozície stálych výstav. Teraz sa často konajú dočasné výstavy v globálnom meradle.

Miesto: Ehrenhof - 2.

Múzejný komplex Ehrenhof

Ehrenhof je jedným z najznámejších múzejných komplexov v Düsseldorfe. Tu sú nasledujúce cenné exponáty:

 • Obrazy známych umelcov XVI. - XX. Storočia.
 • Ľudové remeslá s cieľom lepšie pochopiť mestský život a históriu mesta Düsseldorf.

Výstava tak má úzky vzťah s umeleckými aktivitami, umením, ľuďmi a hospodárstvom v Düsseldorfe.

Umiestnenie: Ehrenhof 4-5, 40479.

Kostol sv. Martina

Kostol sv. Martina je prvým náboženským miestom v Düsseldorfe, ktorý prežil až dodnes. Prvá zmienka o chráme sa nachádza v dokumentoch karolínskej éry.

Pozostatky kostola, ktoré boli zničené počas mnohých zariadení, patria 700. rok, Na začiatku XI. Storočia bolo možné vybudovať baziliku s plochou strechou a integrovať prežívajúce detaily starej budovy.

Dnes kostol sv. Martina zodpovedá najlepším princípom raného románskeho štýlu a je zručne doplnený vežou XIII. Storočia. Bohužiaľ sa z interiéru zachovávajú iba staroveké fresky. Oltár, vitráže a veľké bronzové dvere boli vytvorené v 20. storočí s pomocou nemeckých umelcov. Martin - 9.

Hradná veža

Hradná veža je jediným objektom zachovaným zo zámockého komplexu Düsseldorfu postaveného v 14. storočí.

Hrad bol neustále vystavený požiarom, ktoré výrazne zničili budovu. Aktivity zamerané na obnovu si vyžadovali značné časové a finančné investície. Napriek tomu, po požiari na začiatku 16. storočia bolo možné vykonávať nielen rekonštrukčné činnosti, ale aj dokončiť výstavbu pivovaru, jazdeckej školy a stáj, divadla. V tejto podobe hrad trval približne tri storočia. Posledný oheň padol v 19. storočí a budova úplne spálila a obnovenie už nebolo vykonané. Zrúcaniny boli rozbité.

Dnes hradná veža naďalej poteší turistov. Nachádza sa tu múzeum lodnej dopravy a lodnej dopravy.

Miesto: Severné Porýnie-Vestfálsko.

Neandertálske múzeum

Múzeum existuje od roku 1996. Bolo postavené na mieste, kde bolo možné nájsť prvý neandertál v Nemecku už v roku 1856.

Výstava je venovaná vývoju človeka a teórii vývoja. Lepšie pochopenie histórie prispieva k parku, kde sú prezentované prvé kamenné nástroje. Každý rok prichádza v múzeu viac ako 170 000 ľudí.

Miesto: Talstr - 300, 40822.

Heine Museum

Muzeum Heine je venované tvorivej práci a životu veľkého básnika, ktorý predstavuje romantickú éru. Výstava sa nachádza v historickej budove, v ktorej sa narodil Heinrich Heine v roku 1797. Od roku 1970 sa múzeum úspešne rozvíjalo.

Výstava zahŕňa:

 • Rukopisy.
 • Prvé budovy básnikových kníh.
 • Osobné predmety o histórii a aktivitách Heine.

Na prízemí sa nachádza útulná literárna kaviareň, takže si môžete plne vychutnať návštevu múzea a nádych kreativity, pokojnej a sladkej atmosféry.

Miesto: Bilker Street 12-14.

Calcum Castle

Hrad Calcum zaujíma špeciálne miesto medzi mnohými atrakciami mesta Düsseldorf. Krásna stavba dokonale zapadá do malebnej krajiny a história hradného komplexu sa datuje niekoľko storočí. Pravidelné reštaurátorské aktivity prispievajú k úspešnému zachovaniu krásy a vznešenosti.

Po prvýkrát sa zmienka o vlastníctve pôdy na Kalkume nachádza v zdrojoch 309 rokov, a potom - 852 rokov. Vládny dvor sa však po nejakom čase zmenil na hrad. V 16. storočí bola stará budova zničená na výstavbu nového hradu. Je dôležité poznamenať, že súčasná budova bola postavená až na začiatku 19. storočia.

Vybavenie atrakcií:

 • Hrad, postavený v barokovom štýle, je štvoruholník.
 • Na každom rohu je veža.
 • Hradný komplex je doplnený veľkým nádvorím a vstupnou bránou.
 • Parkový komplex v anglickom štýle prežil až dodnes.

Calcum Castle je úžasná atrakcia, ktorá prežila dodnes.

Miesto: Kalkumer Schloßallee, 40489.

Hrad Heltorf

Prvé zmienky o zámku Heltorf možno nájsť v dokumentoch, ktoré súvisia s rokom 1189. Hradný komplex bol postavený tak, aby riadil hospodárstvo na pravom brehu Rýna.

Od roku 1662 majitelia unikátnej budovy boli rodina von Schnee. Táto rodina zostáva majiteľom starobylého hradu. V roku 1796 v blízkosti hradu bolo možné vybaviť parkový komplex o rozlohe 54 hektárov.

Hrad Heltorf bol obnovený na začiatku XIX storočia. V súčasnosti sú fresky záhradného pavilónu, veža so zbierkou starých kníh veľmi dôležité. Hrad je otvorený pre návštevníkov.

Miesto: Heltorfer Schloßallee - 100.

Múzeum muštov

Múzeum horčice sa nachádza v obchode značky Levensenf, ktorá vyrába obľúbené korenie. Výstava je venovaná iba horčici.

Návštevníci si môžu pozrieť suroviny, kontajnery a stroje, ktoré sú potrebné pre úspešnú prípravu vašich obľúbených korenín. Na veľkej obrazovke môžete vidieť film venovaný výrobnému procesu.

Ak si prajete, môžete sa zúčastniť ochutnávky a dokonca si kúpiť horčica slávnej nemeckej značky. Treba poznamenať, že produkty sa vyrábajú pridaním rôznych druhov piva, ovocia alebo čili papriky. Zaujímavé poznatky a unikátne produkty sú už prístupné návštevníkom múzea.

Miesto: Bergerstraße - 29.

Palác Benrath

Benrath Palace - je jedným z najväčších atrakcií, postavený v rokokovom štýle. Stavebné činnosti začali v roku 1755, dokončené v roku 1770. Dokončený palácový komplex získal jasné prvky raného klasicizmu. Tvar správneho štvorca podčiarkuje úžasný architektonický dizajn orientačného bodu.

Miesto: Benrather Schloßallee 100-106.

Goetheho múzeum

Základom expozície Goetheho múzea je súkromná zbierka Anton Kippenberg, ktorá vlastní knižné vydavateľstvo Insel v nemeckom Lipsku. Návštevníci môžu vidieť jedinečné exponáty týkajúce sa Johanna Wolfganga Goetheho. Výstava je venovaná tvorivej činnosti básnika, jeho detstva a života, aktívne cestovanie. Navyše, osobitná miestnosť je venovaná dielu Faustovi, ktorý je najdôležitejším.

Ak si prajete, môžete starostlivo prečítať prezentované minerály a pochopiť, že Goethe sa zaujímal aj o vedecké aktivity. Časť expozície je venovaná dobe, v ktorej žil básnik nemeckej. Celkový počet predložených položiek je približne 35 tisíc.

Miesto: Jacobistraße 2.

Rohuskirche Church

Rohuskirche Church je venovaný obetiam Osvienčimu. Architektonický dizajn je pozoruhodný svojou výnimočnosťou a odvahou, pretože náboženská medzera odhaľuje jedinečné aspekty futuristického štýlu. Prvá budova sa objavila v roku 1890, ale počas vojny bola úplne zničená.

Moderný kostol bol prestavaný v roku 1955 vďaka úsiliu miestnej komunity v Düsseldorfe. Teraz je hlavná budova vo forme vajíčok a nachádza sa na 12 stĺpcoch, ktoré symbolizujú 12 apoštolov. Na ďalšej veži je socha ukrižovaného Ježiša Krista bez kríža a ľavou rukou, kde je napísané sériové číslo koncentračného tábora. Takéto predstavenie cirkvi nám umožňuje premýšľať nad tragickými okamihmi histórie.

Miesto: Prinz-Georg-Straße - 40477.

Düsseldorf je úžasné nemecké mesto, ktoré vám umožňuje otvoriť okraje minulých či moderných čias. Každý turista určite nájde niečo pre seba zvláštne.

Pin
Send
Share
Send
Send