Rusko

Gorno-Altaisk: atrakcie a zaujímavé miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Rýchle horské rieky, pestrá aróma bylín, vrcholy malebných hôr ... to všetko je Altai. Hlavným mestom a hlavným mestom republiky je pokojné a pohostinné mesto - Gorno-Altaisk. Je obklopený všetkými stranami kopcami, lesmi a horami, zatiaľ čo sa nachádza v dutine. Vďaka svojej polohe v meste prakticky neexistuje žiadny vietor.

Keďže mesto je mladé, nie je toľko tovární a podnikov, málo áut, preto je vzduch v tejto oblasti čistý. Taktiež obrovský prínos je, že všetky verejné dopravné a kotolne sú premenené na plyn. Tí, ktorí hľadajú pokoj a samoty, milujú malebnú prírodu, musíte navštíviť toto nádherné mesto. Tu sa môžete oboznámiť s pamiatkami a nájsť zábavu podľa svojich predstáv kedykoľvek počas roka.

Chrám Macarius Altai

Kostol bol postavený v roku 2002. Neskôr sa objavili nové budovy:

 • Nedeľná škola.
 • Kaplnka.
 • Refektár.
 • Prístavby.

Je zaujímavé, že celý súbor je navrhnutý v štýle staršej ruskej drevenej architektúry. Všetky budovy vrátane kopule sú vyrobené z dreva. Veľkú pomoc pri financovaní budovy poskytli miestni obyvatelia. V súčasnosti je chrám v prevádzke, sú tu pravidelné služby.

Miesto: Komunistická Avenue - 146.

Kresťanská cirkev starých veriacich

V 17. storočí sa vyskytla cirkevná schizma a starí veriaci začali utekať od poddanstva na juhu západnej Sibíri od poddanstva, náboženského prenasledovania. Niektorí starí veriaci boli na tieto miesta násilne vyhnaní. Preto začali ospravedlňovať dedinu.

Ale napriek predpisu rokov sa kostol v meste objavil nedávno. Nepostavili ho, len do nej bol prenesený komunitný dom, na ňom bola postavená kupola s krížom a kostol bol postavený na počesť Najsvätejšej Matky Božskej odigitrie. Najdôležitejšou hodnotou svätyne je ikona Kazaňskej Matky Božej.

Cirkev premenenia Spasiteľa

Cirkev premenenia Spasiteľa je prvým zo všetkých miest svätého mesta, predtým, ako v hlavnom meste neboli žiadne kostoly. Snehově biela budova mala pôvodne drevené kupoly. V roku 2011, kedy kostol oslávil svoje dvadsiate výročie, bol kostol obnovený a čiastočne zrekonštruovaný, územie bolo veľmi starostlivo vyzdobené a upravené. Keď je moderný kostol otvorený, je to jedna z najlepších mestských nedeľných škôl. Svätyňa veľmi starostlivo zachováva svoje základné hodnoty, a tu je ich tu celkom málo:

 • Kameň zo suterénu domu Ipatiev.
 • Ikona svätého Innocenta z Irkutska.
 • Častice pamiatok sv. Inocenta z Irkutsku.
 • Ikona kráľovských mučeníkov.
 • Pôda z jamy Ganina.
 • Ikona "Katedrála svätých" z hory Athos a oveľa viac.
Miesto: Matrosovská ulica - 5.

Mešita pomenovaná po Askarovi Ziyanurovovi

Nielen kresťania môžu navštíviť svoje svätyne, Gorno-Altaisk sa stará o všetkých veriacich. Výrazným príkladom je mešita patriaca moslimskej komunite. Snehovo-biela murovaná budova s ​​modrými kopulami ospravedlniteľne otvára dvere a umožňuje vám držať menej ako pol tisíc veriacich.

Svätyňa je pomenovaná po jednom z farníkov, ktorý inicioval výstavbu mešity a poskytol vážnu finančnú podporu. Moslimovia vyslovujú tento názov s hrdosťou a vďačnosťou.

Umiestnenie: Promyshlennaya ulice - 5B.

Budhistický chrám Ak Burkan

Budhisti tiež majú právo uctievať svoje božstvá. Práve pre tento účel bol postavený chrám. Ak Burkan nie je ani chrám, ale náboženské združenie. Od roku 1991 sa budhisti mesta snažia oživiť formu Altai budhizmu - Burkhanizmus. Najprv učí odmietnutie obete a šamanizmu. Vytvoriť nezávislý štát bez násilia a boja.

Miesto: Choros-Gurkina street - 113/1.

Mount Tugai

Názov mesta už hovorí, že táto oblasť je hora. Takmer v centre hlavného mesta začína noha Mount Tugai. Môžete vyliezť na vrchol nielen pešo, ale aj autom. Po prejdení malej vzdialenosti pozdĺž cesty a raz na vrchole môžete prehliadnuť nádherné výhľady. Celé mesto v plnom rozsahu.

V zime jazdí lanovka pozdĺž pohoria. V sovietskych časoch mala táto hora lyžiarske svahy, ktoré boli považované za najlepšie. V moderných dňoch sa sneh začal znižovať a finančné prostriedky výrazne klesli, takže lyžovanie sa takmer zastavilo.

Mount Komsomolskaya

Aj v pešej vzdialenosti od centra Gorno-Altajku môžete začať lezenie ďalšej atraktívnej hory, na úpätí ktorej preteká rieka. Jedná sa o jeden z najvyšších a najstarších hôr, je vidieť z každého kúta mesta a vek skál je takmer sedemsto miliónov rokov.

V zime je hora Komsomolskaya obľúbeným miestom pre lyžiarov a snowboardistov. Tu sú skvelé skladby, môžete si ľahko prenajať všetky svoje vybavenie a kvalifikovaní a skúsení inštruktori sa vždy dostanú na záchranu.

Jazero Aya

Ďalšou prírodnou atrakciou, ktorá stojí za návštevu, je jazero Aya. Historická nádrž, ktorá sa živí tavením a dažďovou vodou, rovnako ako prameňmi, ale voda je veľmi čistá. Dĺžka je asi jeden a pol tisíc metrov a hĺbka nie je malá - viac ako 21 metrov. Napriek svojej hĺbke je v letných dňoch voda dostatočne teplá a môžete plávať. Na brehu jazera sa nachádza niekoľko turistických základní, kde si môžete užiť skvelý čas a relaxovať v plnom rozsahu.

Urali paleolitské miesto

Juhovýchodne od mesta je jedinečné miesto, návšteva vytvára pocit, že to bolo v primitívnych časoch:

 • Staroveké nástroje.
 • Kostí.
 • Výrobky pre domácnosť.
 • Táborák.

Parkovanie bolo objavené skupinou vedcov v roku 1961. Po dlhú dobu boli na parkovisku vykonané starostlivé vykopávky a objavili sa množstvo unikátnych nálezov. Všetky tieto fenomenálne a mimoriadne veci nájdete v múzeu, ktorý bol otvorený v tejto oblasti a s radosťou privíta hostí.

Botanická záhrada

Tridsať minút jazdy od mesta Gorno-Altaisk pozdĺž Chuiskyho traktu sa nachádza obec Kamlak. Nachádza sa tu najkrajšie miesto - botanická záhrada Gorno-Altai. Tu môžete pozorovať rôzne prírodné klimatické zóny, ktoré vytvárajú ideálne podmienky pre početné rastlinné druhy.

Veľkolepá záhrada umožní vidieť všetku krásu tohto miesta a lesy, ktoré obklopujú záhradu, poskytnú životodarný vzduch. Celé územie je dobre udržiavané a zdobené rôznymi krajinnými sochami. K dispozícii sú lavičky po celej záhrade, kde si môžete posedieť a vychutnať si miestnu krásu a krásu.

Miesto: Kamlak, Čistá lúka.

Mestský park kultúry a odpočinku

Na Sportivny Avenue, na brehu rieky Mayma, v malom priestore sa rozprestiera mestský park, kde si môžete vychutnať všestrannú dovolenku. Moderné atrakcie prinesú návštevníkom ľubovoľného veku veľa pozitívnych emócií.

Celá oblasť je dobre udržiavaná a upokojená zeleňou a krajinnou kompozíciou. Na mnohých lavičkách je príjemné relaxovať v tieni stromov av kaviarni si môžete vychutnať zmrzlinu a čerstvé pečivo.

Miesto: Socialist Street - 24.

Pamätný komplex "Victory Park"

Pýchou mesta je Victory Park. Ide o najväčší park v meste Gorno-Altaisk. Park je celý súbor architektúry, ktorý zahŕňa:

 • Pamätník slávy.
 • Alej hrdinov.
 • Žulové busty hrdinov Sovietskeho zväzu.

Vynikajúca reflexia poskytne prechádzky po tienistých uličkách a tryskových fontáne.

Miesto: Communist Avenue - 121.

Divadlo. P. V. Kuchiyak

Jedinečná fasáda divadelnej budovy je zdobená nezvyčajným ornamentom a zdobená cédrovými doskami. Divadlo dáva zaujímavé predstavenia, a to tak v ruštine, ako aj v Altai, a preto pôsobia v tejto skupine herci rôznych národností. Stojí za zmienku, že všetci umelci majú vysokoškolské vzdelanie v divadle, zúčastňujú sa mnohých festivalov a dostávajú zaslúžené ocenenia rôznych nominácií.

Miesto: Kommunisticheskiy vyhliadka - 16.

Národné múzeum pomenované podľa A. V. Anokhina

Pôvabná budova so stĺpmi, kde sa rôzne expozície nachádzajú na troch poschodiach. Tu sú uložené diela a exponáty prvých etnografov Altai. Návštevníci sa oboznámia s jedinečným historickým dedičstvom, naučia sa veľa zaujímavých vecí o predstaviteľoch živočíšneho a rastlinného sveta, budú môcť vidieť jedinečné vycpané zvieratá s dobrým osvetlením.

Skúsení sprievodcovia rozprávajú o individualitách geológie týchto miest. Hlavnou hodnotou múzea je múmia princeznej Altai Ukok. Niekedy v múzeu organizujú zaujímavé výstavy umelcov a fotografov Lokalita: ulice Grigorij Choros-Gurkin - 46.

Mestské pramene

Právo v Gorno-Altajsku sa objavuje niekoľko prameňov s krištáľovo čistou vodou. Najpozoruhodnejšie beaty v blízkosti štadióna Dynamo sú ozdobené architektonickými plastikami. Tu sa pokojne vyskytujú postavy alpských epopov a hrdinov ruského ľudového príbehu (Alyonushka a Ivanuška).

Pri odchode z Gorno-Altayku je potrebné získať talisman a ručne vyrobený amulet, rovnako ako liečebné Altai byliny a balzamy.

Pin
Send
Share
Send
Send