Španielsko

Pamiatky Valencie: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Toto mesto má starobylú a bohatú históriu. Dnes je Valencia tretím najväčším osídlením Španielska (po Madride a Barcelone), v ktorom žije viac ako 800 tisíc ľudí. Nachádza sa na pobreží Stredozemného mora a stala sa dôležitým vedeckým, obchodným, kultúrnym a turistickým centrom.

To je považované za mesto, kde umenie a vedy prekvitať. Turisti sú priťahovaní obrovským počtom historických pamiatok rôznych období, neobvykle pohodlného podnebia, krásnych pláží a ďalších atrakcií. Od roku 1996 je súčasťou svetového dedičstva ľudstva.

Bullring

Neďaleko od severnej železničnej stanice mesta sa nachádza veľká okružná aréna špeciálne postavená v podobe amfiteátra, kde sa konajú býčie zápasy. Nazýva sa to Plaza de Toros a pojme 16 tisíc fanúšikov tejto tradičnej španielskej zábavy. Priemer arény postavenej v 19. storočí je viac ako 50 metrov.

Na ňom sa každoročne zúčastňujú najlepšie zápasy býčích bojovníkov v 25 zápasoch. V interiéri sa nachádza múzeum, ktoré rozpráva o histórii a tradíciách býčích zápasov.

Bazilika Panny Márie

V blízkosti katedrály sv. Panny Márie postavili skromný kostol, ktorý bol pomenovaný Bazilika Panny Márie Chránenej Znevýhodneným.

Je prepojená s katedrálou v galérii. Jeho zvláštnosťou je, že v tomto nenápadnom chráme je sochárstvo patrónky mesta. Socha je považovaná za zázračnú. Počas vojen, prírodných katastrof, epidémií, ktoré prežili vo Valencii, obyvatelia žiadali o svätú príhovor.

zoologická záhrada

Moderná mestská zoologická záhrada vo Valencii sa nazýva biopark. Bol otvorený v roku 2008. Vytvorené so všetkými modernými požiadavkami na ochranu zvierat. V ňom sú zvieratá a vtáky v najprirodzenejších podmienkach.

Návštevníci majú možnosť pohodlne sledovať svoj život. Tu sa zvieratá z rôznych častí planéty voľne pohybujú po širokej ploche rozdelenej na zóny. Nie sú žiadne klietky a voliéry. Dotknite sa obyvateľov a ich kŕmenie nie je zakázané. Pío Baroja - 3.

City Gate

V štrnástom storočí, s cieľom odraziť útoky nepriateľov a chrániť mesto, bola postavená mestská brána, nazývaná Serranos. V priebehu času sa ich veže stali miestom uväznenia šľachty.

Počas bojov tu z bombového útoku boli chránené najcennejšie umelecké diela vrátane madridského múzea Prado. Vchod do starej časti mesta bol strážený bránou Quart, ktorá od roku 1931 má postavenie historickej pamiatky. Vonku sa podobajú stredovekým talianskym pevnostiam. Postavený z kameňa a vápenca.

Miesto: Plaza Fueros s / n, 46003.

Mesto umenia a vied

Futuristický zábavný komplex vytvorený vynikajúcimi architektmi krajiny sa považuje za pýchu modernej španielskej architektúry. Jeho vzhľad kontrastuje s historickými budovami mesta. Od svojho otvorenia v roku 1998 sa neustále vyvíja a dopĺňa nové objekty.

Park, v ktorom sa nachádza, sa tiahne desať kilometrov, zdobia umelé rybníky. Má múzeum múzea, akvárium a umeleckú galériu. V unikátnom planetáriu sú organizované laserové predstavenia a filmové predstavenia.

Miesto: Av. profesor López Piñero - 7.

Palác Generalitat

Mesto prísne dodržiava tradíciu krajiny, ktorá vystavuje turistom architektonické pamiatky, v ktorých sa nachádzajú štátne inštitúcie. Jedným z nich je Palác Generalitat, v ktorom sídli vláda autonómnej oblasti Valencia. Rozhodnutie o začatí výstavby bolo prijaté v 15. storočí členmi mestského zastupiteľstva.

V dôsledku toho bol vybudovaný vládny komplex s malebnou záhradou. Jeho fasáda má výhľad na námestie Place de Manises. Palác získal svoj pôvodný vzhľad po dôkladnej rekonštrukcii v polovici minulého storočia. V určitých hodinách sa môže niekto oboznámiť s týmto jedinečným objektom.

Umiestnenie: Calle Caballeros - 2.

Marquise palác

Medzi najkrajšie budovy vo Valencii patrí palác, ktorý postavili markízy Dos Aguas. Luxus jeho fasády zdobený rafinovanou štukou v barokovom štýle je pozoruhodný. Interiéry budovy sú rôzne remeselné. Tu sú organizované unikátne expozície vzácneho nábytku a interiérových dekorácií. Tisícky vysoko umeleckých výrobkov z rôznych storočí sú vystavené v múzeu keramiky. Pozornosť návštevníkov priťahuje bohatá zbierka šperkov.

Umiestnenie: Calle Poeta Querol - 2.

katedrála

Hlavným kresťanským chrámom mesta je starodávna katedrála Panny Márie. Keď Arabi vládli mestu, bolo premenené na mešitu. V 13. storočí, po požehnaní biskupa vo Valencii, sa v ňom znovu konali služby kresťanských bohoslužieb.

Zvláštna úloha katedrály spočíva v tom, že obsahuje Svätý grál. Kresťania sú považované za jeden z najdôležitejších pozostatkov uznaných pápežom. Chrám je zdobený sochami svätých, bohatými farebnými oknami a nástennými maľbami.

Miesto: Plaça de l'Almoina, s / n, 46003.

Múzeum výtvarného umenia

Mestské múzeum výtvarného umenia sa nachádza v priestrannej budove, kde boli duchovne cvičené v 17. storočí. Neskôr boli zhromaždené diela významných umelcov z Valencie a celého Španielska.

Sú prezentované zbierky veľkých Španielov Velasquez, Goya a El Greco. Významné miesto je vyhradené pre zástupcov miestnej umeleckej školy vrátane Rodriga de Osona a Nicolasa Falca. Okrem španielčiny sú vystavené diela slávnych holandských a talianskych umelcov.

Miesto: Carrer de Sant Pius V - 9.

Námestie kráľovnej

Oblasť kráľovnej alebo Plaza de la Reina sa nachádza v centre mesta. Je zdobený katedrálou a vysokou elegantnou zvonovou vežou. Odtiaľ sa kilometrov počítajú pre všetky cesty začínajúce vo Valencii. Námestie získalo svoje meno na počesť kráľovnej Márie, manželky Alfonza III. Vždy je preplnený a plný turistov, ktorí tu prichádzajú po niekoľkých rušných uliciach. Tento priestor je bohato zdobený kvetinovými zariadeniami, tienistými cestami. Existuje veľa útulných kaviarní.

Miesto: Plaza de la Reina.

Columbus Market

Tento originálny nákupný a zábavný komplex nesúvisí s veľkým navigátorom. Ponúka obrovský výber rôznych výrobkov z morských plodov a čerstvej zeleniny. Existuje veľa reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú špeciality z Valencie, španielske delikatesy.

Tapas sú vždy obľúbené. Veľa obchodov so suvenírmi ponúka tradičné miestne suveníry. Na sviatkoch sa tu konajú koncerty hudobníkov, vystúpenia divadelných skupín.

Miesto: Mercado de Colón.

Záhrady rieky Turia

Takzvaný obrovský komplex pozdĺž bývalej lôžka rieky Turia. Je to organicky zapísané do okolitej krajiny. Jedná sa o reťaz parčíkov a vodných ciest, ktoré prechádzajú mestom. Rozdelený do samostatných zón, park zahŕňa mesto umenia a vedy, Kráľovské záhrady, Botanická záhrada.

Dôvodom jeho vzniku bola veľká povodeň v polovici minulého storočia, ktorá spôsobila vážne škody na mestách. V dôsledku toho mestské úrady našli cestu k zmene riečnej postele a na svojom mieste zorganizovali moderný veľký park pre rekreáciu a zábavu.

Prírodný park Albufera

Jazero a bažinaté oblasti, ktoré ho obklopujú, sú bohaté na dojmy. Ide o prírodný park Albufera, ktorý sa často porovnáva s malým morom. Obrovské množstvo vodných vtákov, z ktorých niektoré sú uvedené v červenej knihe, obývajú túto úžasnú krásu. Ľudia ich nenarazia, takže sa ich vôbec vôbec nebojí. Nezabudnuteľný výlet loďou medzi obrovským počtom týchto vtákov.

Miesto: El Saler, 46012.

Hodvábna výmena

Niekoľko stredovekých budov pôvodnej architektúry predstavuje miesto, kde sa pred niekoľkými storočiami uskutočnil búrlivý obchod s hodvábnymi výrobkami. Bolo to meno Lonja de la Seda.

Stredom komplexu je hlavná hala s stĺpmi, v ktorej sa ponuka uskutočňovala priamo. Bohatá podlaha viacfarebného mramoru slúžila ako druh kódu. Tu v latinčine sú vyrezávané pravidlá výmeny. Architektonický súbor zahŕňa aj oranžové nádvorie, vežu a hala, v ktorej sa konali stretnutia. Umiestnenie: Carrer de la Llotja - 2.

Kostol sv. Jána

Po vyhnaní mníchov z mesta v XIII. Storočí bol postavený kresťanský kostol na mieste, kde sa nachádzala zničená mešita. Dostal meno dvoch známych biblických postáv. Toto je Ján teológ a Ján Krstiteľ.

Počas nasledujúcich dvoch storočí bola budova vystavená požiarom a potom prestavaná. Získal svoj moderný vzhľad v 17. storočí. Pozornosť turistov tu čerpá barokovo-zdobená fasáda a farebné interiéry.

Mercado Square.

Pozrite si video: Nedostatek stavebnin 1989 (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send