Rusko

Chusovoy - hlavné atrakcie (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Chusovoy sa nachádza na východe regiónu Perm v mieste sútoku troch riek Chusovaya, Usva a Vilva. Prvé ruské osídlenie na rieke Chusovaya sa objavilo v polovici 16. storočia. Rozvoj týchto území je spojený s ušľachtilou rodinou Stroganovcov, ktorému Ivan Hrozný udelil pozemky od rieky Kama po rieku Chusovaya.

Legendárna kampaň Yermaka Timofejeviča, ktorá sa začala z mesta Chusovskoy, je tiež spojená s týmito krajinami. Obec Chusovoy vznikla v roku 1879 stavbou železárne (teraz hutníckym závodom), jedným z najstarších rastlín v Uraloch.

Počas občianskej vojny bol závod vážne poškodený. Je pravda, že bol rýchlo obnovený. V roku 1933 osada dostala status mesta. Počas druhej svetovej vojny závod vyrábal náhradné diely pre legendárnu Katyushu. Po vojne vznikla výroba automobilových prameňov.

Alpská lyžiarska základňa "Spark"

Na území základne je vybavená 7 zjazdoviek, rôzne úrovne obtiažnosti. Väčšina tratí Sparkovej základne má silný zaujatosť a ťažký terén, sú určené pre profesionálov a sú považované za najťažšie v regióne Perm, avšak existujú cesty pre začiatočníkov. Pre stúpanie po trati sú dve vlečné vlečky. Záujemcovia môžu skúsiť svoju ruku pri sánkovaní na špeciálnej trati s kilometrom dlhým.

Na území základne sa nachádza požičovňa športových potrieb, kaviareň, niekoľko hotelov a ruská sauna. Okrem lyžiarskeho strediska je tu aj olympijská rezervná škola, ktorá dala našim krajinám olympijské víťazstvo v mnohých druhoch zimných športov. Umiestnenie: Mira Street - 17.

Etnografický komplex "Múzeum histórie rieky Chusovaya"

Neďaleko od lyžiarskeho komplexu "Spark" je etnografický park, ktorý sa otvoril vďaka úsiliu čestného občana regiónu Perm Leonarda Postnikova. Je to celá ulica, ktorá znovu vytvára život 19. storočia. K dispozícii je jednoduchá drevená chata, krčma, obchod, mlyn, kováč, ohnisko, keramika.

V návšteve parku sa nachádza kostol premenenia, postavený v roku 1702 v obci Yanidor a následne prepravovaný tu. Na území komplexu je niekoľko múzeí: Yermakovo múzeum, Divadlo-múzeum ruských hračiek, Astafeovské múzeum (mimochodom, boli priatelia s Leonardom Postnikovom). K dispozícii je aj monument Alexander Green a niekoľko ďalších pamiatok. Tu je tu hotel.

Umiestnenie: ulica Udarnik - 30.

Zadné múzeum nemocnice

Je to pomerne mladé a pomerne malé múzeum, jeho expozícia sa nachádza iba v dvoch izbách rekreačného centra železničnej obsluhy. Na tomto mieste sa počas Veľkej vlasteneckej vojny nachádzala zadná nemocnica.

Expozíciu múzea predstavujú hlavne fotografie a textové dokumenty. Interiér tej doby je znovu vytvorený v izbách, niekoľko lôžok pre pacientov, lekárske nástroje sú na policiach. Výstava ponecháva silný dojem.

Umiestnenie: 50 Ulica Vlksm - 10.

Rekreačný park

Park bol založený v roku 1966. Počas svojej 50-ročnej histórie sa na jej území konajú mnohé verejné podujatia, z ktorých mnohé sa stali tradičnými, ako napríklad: 1. máj, Deň mesta a oslavy Deň detí. Za týmto účelom bola v parku postavená mestská koncertná scéna. A tiež v parku sa nachádza rozsiahly les, veľká nádrž, sóda, rôzne atrakcie a letné kaviarne.

Miesto: Sivkovská ulica - 1.

Chusovoy Múzeum miestnej tradície

Múzeum má bohatú históriu, založené v roku 1957 ako školské múzeum jedným z nadšených učiteľov. Počas svojej histórie sa mu podarilo navštíviť múzeum v závode a teraz je to nezávislá inštitúcia. Múzeum má tri stále expozície: mesto v osude krajiny, venované druhej polovici XX storočia; z histórie regiónu Chusovského, rozpráva príbeh Prichusovie; príroda a ekológia regiónu.

Medzi najcennejšie exponáty patrí poklad mincí epochy Kateřiny, zbierka ikon z Stroganovskej školy, množstvo archeologických nálezov, ako aj fotografické materiály a dokumenty. Múzeum pravidelne hostí konferencie a semináre, výstavy obrazov miestnych umelcov.

Umiestnenie: 50 Ulica Vlksm - 10.

Kostol Narodenia Panny Márie v Chusovoch

Drevený kostol bol postavený v roku 1775, vyrobený z nakládaného smrekového dreva. Stavba sa uskutočnila za pomoci grafov Stroganov. Na konci 19. storočia bol kostol opláštený z rovnakého materiálu. Počas rokov sovietskej moci začala prenasledovanie cirkevných cirkví, z ktorých mnohí absolvovali dlhé väzenia v táboroch.

Jeden kňaz bol dokonca zastrelený na základe obvinenia z antisovietskej agitácie. A v roku 1937 bola budova kostola venovaná využitiu NKVD, ktoré umiestnilo do múrov kostol špeciálne detské stredisko. Neskôr, v šesťdesiatych rokoch, v chráme bola kúpacia veža rozbitá a zvonica bola zničená. Po páde ZSSR bola budova cirkvi vrátená veriacim. V roku 2008, kedy bol postavený chrám zvonica. V súčasnosti je budova vo výbornom stave a môže stáť ďalších sto rokov.

Miesto: Sadovaya ul. - 1.

Literárny dom-múzeum V.P. Astafieva

Múzeum bolo založené v roku 2002. Výstava predstavuje knihy, časopisy, osobné veci spisovateľa. Sochy a maľby na tému príbehov Victora Astafejeva. Spisovateľ žil v meste po skončení Veľkej vlasteneckej vojny až do roku 1962. Tu začal svoju literárnu dobu.

Mesto je venované jeho práci "mesto géniov", v ktorom sú popísaní známi obyvatelia mesta. Zamestnanci múzea pravidelne organizujú "Little Astafyev Readings" a iné literárne podujatia Miesto: Frunze Street - 38.

Bránka do Francúzska

Na Avenue podnikateľov je altánok "brána do Francúzska". Bola založená vďačnosťou zámorským inžinierom Sh. Barruenovi a N. de Rishmonovi, ktorí v roku 1872 postavili hutnícku továreň. Slávnostné otvorenie brány do Francúzska sa uskutočnilo v roku 2012 a sprevádzalo ho divadelné predstavenie za účasti princa Golitsyna a francúzskych inžinierov a skončilo koncertom a tancom v duchu XIX storočia. Stavba sa uskutočnila za účasti Fondu S. Golitsyn spoločnosti Lukoil a hutníckeho podniku Chusovoy.

Pin
Send
Share
Send
Send